Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Od sprawdzenia wszystkich slotów pamięci, wyjmij stare i próbuj nowe. Zobacz też w BIOSie czy chodzą na tych samych taktowaniach (chyba że kupiłeś dokładnie te same).

 

Kupiłem różne, stare mają 1333, a nowe 1600. Czy to może sprawiać problem?

 

Załączam screena z CPU-Z

 

kosci ram.jpg

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie różne pary kości (wartości SPD, producent itd) może sprawiać jakiś konflikt

wyciągnij te stare tak jak Gorionn już zalecił, i wtedy sprawdź.

Samo taktowanie (1333 czy 1600) nie powinno mieć większego wpływu, co najwyżej BIOS zaniży je do tych niższych o ile ofc nie ma między nimi żadnych konfliktów - najlepiej stosować kości tego samego producenta i z tej samej serii

Jak dalej będzie coś nie grało to sprawdź czy w ogóle są kompatybilne z Twoją płytą główną itd, jeżeli są ok to memtest86 i jazda, może któraś jest wadliwa ;)

A i jeszcze jedno - looknij w BIOSie czy napięcia ramu nie jest zaniżone.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje przeprowadzkę systemu na ssd. Jednak partycja systemowa ma 200GB, z czego system zajmuje mniej niż 30gb. A dysk ssd mam 80gb. Mogę ją zmniejszyć systemowo do 130gb, co nic mi nie daje.

Jest jakiś sposób, żeby skopiować system ze sterownikami na ssd. Czy tylko postawienie nowego już na osiemdziesiątce?

Edytowane przez ananas007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np plik wymiany, plik(i) hibernacji, syfy i katalogi z pulpitu (tak, czasem zrzucisz sobie parę filmów na pulpit a potem zdziwienie dlaczego miejsca brakuje na C) i jeszcze wiele innych śmieci, których CCleaner nie widzi, np pozostałości po instalkach...

Rób świeży system - zawsze zdrowiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często sporo siedzi w Temp i program Data. Jak system masz długo to szybciej i efektywniej będzie przeinstalować system niż przeglądać wszystkie foldery.

Ja czystą instalację wykonuję tylko gdy jestem zmuszony, np przy zmianie dysku twardego ponieważ mam to niesamowicie utrudnione.

 

Pokrótce opisze wam instalację systemu na moim nowym komputerze.

 

Otóż startuje z płytą instalacyjną Windows Vista, a jak wiadomo trwa to dość długo.

- Następnie pora uruchomić przeglądarkę i pobrać asystenta aktualizacji do windows 8 ( tak kupiłem aktualizację z windows vista do Windows 8 Pro gdy była promocja czasowa za ok 120 zł ).

I tu pierwszy problem : nie mogę się połączyć z internetem, sterowniki karty sieciowej nie działają z tak starym systemem jak Vista... Musiałem podłączyć telefon jako modem USB, który łapał internet z domowego wifi ( moja płyta główna go nie ma).

 

- Pobrałem asystenta, wpisałem nowy klucz systemu, oczywiście swoje czekałem aż się pobierze i całość zainstaluje.

...Jest w końcu Windows 8 ale to nie koniec, przecież trzeba zaktualizować do Windows 8.1 !

Oczywiście od razu tego nie można zrobić, wymagane są aktualizacje systemu. No to czekałem łaskawie aż ok 120 aktualizacji się pobierze i zainstaluje na łączu 15 Mb/s. Następnie wizyta w sklepie windows i oczekiwanie na pobranie windows 8.1 i jego instalacja.

 

Łatwy i nieskomplikowany proces, prawda ?!

Naprawdę, nie mogą po prostu udostępnić do pobrania i instalacji pełnej wersji Windows 8.1 dla osób mających licencję ? ... Cholera może trafić człowieka zanim to wszystko zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi Damix - a jak masz już tą Windę 8.1 to nie wyskakuje Ci powiadomienie o darmowej aktualizacji do Win 10? w to też kliknij! haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi Damix - a jak masz już tą Windę 8.1 to nie wyskakuje Ci powiadomienie o darmowej aktualizacji do Win 10? w to też kliknij! haha :D

Ty zawsze taki miły :-P.

Kliknąłem! I czekam bo gdzieś mi się obiło o uszy, że będzie można pobrać całość do czystej instalacji bez aktualizacji z poprzednich wersji.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już to robiłem.

Co w takim razie zajmuje pozostałe miejsce? Wszystko instalowane na innych partycjach.

Kiedyś miałem taki problem i pomogło wyłączenie stanu wstrzymania albo hibernacji, nie pamiętam dokładnie.

 

Plik hibernacji zajmuje od 3 do 7GB tyle to pomoże ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Plik hibernacji zajmuje od 3 do 7GB tyle to pomoże ...

U mnie zajmuje 32 GB ;)

Co może zajmowac miejsce na c? Punkty przywracania systemu, katalog winSXS, plik wymiany, hibernacji, temp, instalatory aktualizacji z WU. Ściągnij sobie treeview i podejrzyj co tyle zajmuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za płytą gł. pod Haswell-E i natrafiłem na Gigusia GA-Z97X-UD5H. Płyta ok i co najważniejsze bez wieśniackiego napisu Gaming. Ale najlepsze są perełki w opisie na Morelach (widać tłumaczenie Google):

 

  • Długa żywotność Durable czarny czapki
  • Obsługa grafiki ekstremalne wielo
  • Zabójca ™ E2200 oraz Intel sieci gier :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna płyta, chciałem ją, ale padło na Gaming :P

 

Który procek planujesz brać i dlaczego Haswell-E? Potrzeba aż takiego powera?

 

Czy to miało być pod "Haswelle" i interesuje Cię Z97? :) Bo myślałem, że przez przypadek szukając Haswell-E trafiłeś na Gigabyte'a.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica? Stawiacie te komputery na biurku z przezroczysta obudowa? To trochę jak zwracanie uwagi na to jakie kolory są pod klapka telefonu.

 

Jak najbardziej rozumiem, że każdy woli mieć również ładne dopasowane kolorystycznie wnętrze komputera bez pstrokatego oświetlenia... Ale skoro wolicie minimalistyczny wygląd to obudowa bez okna i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności