Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

A to prawda, tak będzie. Tu masz wszystkie wersje językowe: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewiso

Ciekawa sytuacja wynikła z mojej wczorajszej aktualizacji... Aktualizowałem system za pomocą tego narzędzia:

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

do którego link znajduje się na poniższej stronie (teraz widzę, że są tam też odnośniki do "latest builds"):

 

https://insider.windows.com/Home/Index

 

I po 2 godzinnej aktualizacji (tak, aktualizacji) przywitała mnie taka informacja w Informacjach o systemie:

 

Wersja 10.0.10240 Kompilacja 10240
No nic, ściągam ten build ze strony, którą podałeś i aktualizuję jeszcze raz. Tylko teraz pytanie jaką wersję pobrać... Czy angielską czy polską. Wczorajsza aktualizacja była w języku angielskim, więc może angielską na razie spróbuję.
Edit:
Jednak nie będę musiał, właśnie Windows Update ściąga mi taką oto aktualizację:
th2_release Professional 10565
Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox bo Operę skopali tak, że nie da się jej już używać. Co najgorsze są głusi na głos użytkowników.

M

Bo za nową operę odpowiadają inni ludzie. Stara ekipa tworzy teraz przeglądarkę o nazwie Vivaldi i to na nią powinni przesiąść się fani starej opery. O ile mają taką potrzebę... Ja tam śmigam na operze 12.14 i jest fajnie. Jak czasem jakaś strona nie załaduje się poprawnie (rzadko, ale się zdarza), to odpalam firefoxa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie potestować zoptymalizowane przeglądarki od comodo, naprawdę bardzo stabilne i szybkie. Ja jadę na chromodo (zooptymalizowany chromium) oraz icedragon (zoptymalizowany firefox)

Faktem jest, że trzeba usunąć z rozszerzeń kilka ich dodatków ale minuta roboty i mamy na prawdę sprawne, szybkie i mniej zamulające przęglądarki. Chromodo świetnie sobie radzi z dużą ilością otwartych stron.

https://www.comodo.com/home/browsers-toolbars/internet-products.php?key5sk0=2128&key5sk1=51985f50c0eb4080f8b1005afd9e490aac7dcc9b

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klepię właśnie pracę na temat koncepcji kwantowych procesorów i kwantowej algorytmiki i natrafiłem na ciekawą rzecz. Jeżeli kogoś to interesuje to zapraszam do zapoznania się z dziwnym światem algorytmów operujących na zasadach fizyki kwantowej, Uniwersytet w Bristolu po wstępnym samouczku może nam udostępnić ich prawdziwy procesor i pozwala na przeprowadzenie własnych badań i uruchomienie własnego algorytmu na ich urządzeniu ;)

http://www.bristol.ac.uk/physics/research/quantum/outreach/qcloud/simulator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu widzisz :) Wiesz, to nie ma zbyt dużej mocy obliczeniowej, chodzi bardziej o zapoznanie szerszej publiki z zasadą działania, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to za 30 lat to będzie cholernie pożądana specjalizacja w informatyce.

 

Edit

Z chęcią bym się tam na studia wybrał na jakiś kierunek z tym związany. Może kiedyś..

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz faktoryzacja ma się dobrze :)

Dobry kierunek obrałeś. Super możliwości przy wyszukiwaniu nie sekwencyjnym do obróbki big data itp.

Z drugiej strony wzmocni możliwość inwigilacji nas wszystkich :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepię właśnie pracę na temat koncepcji kwantowych procesorów i kwantowej algorytmiki i natrafiłem na ciekawą rzecz. Jeżeli kogoś to interesuje to zapraszam do zapoznania się z dziwnym światem algorytmów operujących na zasadach fizyki kwantowej, Uniwersytet w Bristolu po wstępnym samouczku może nam udostępnić ich prawdziwy procesor i pozwala na przeprowadzenie własnych badań i uruchomienie własnego algorytmu na ich urządzeniu ;)

 

http://www.bristol.ac.uk/physics/research/quantum/outreach/qcloud/simulator/

A książkę Michel Le Bellaca "informatyka kwantowa" znasz? Tak mi się przypomniało - fajna pozycja i sporo wyjaśnia.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klepię właśnie pracę na temat koncepcji kwantowych procesorów i kwantowej algorytmiki i natrafiłem na ciekawą rzecz. Jeżeli kogoś to interesuje to zapraszam do zapoznania się z dziwnym światem algorytmów operujących na zasadach fizyki kwantowej, Uniwersytet w Bristolu po wstępnym samouczku może nam udostępnić ich prawdziwy procesor i pozwala na przeprowadzenie własnych badań i uruchomienie własnego algorytmu na ich urządzeniu ;)

 

http://www.bristol.ac.uk/physics/research/quantum/outreach/qcloud/simulator/

A książkę Michel Le Bellaca "informatyka kwantowa" znasz? Tak mi się przypomniało - fajna pozycja i sporo wyjaśnia.

 

Nie znam. Dzięki wielkie za tipa, cena nie jest jakaś zabójcza, biere! Może mi się do bibliografii w pracy nawet wciśnie ;)

Póki co głównie opierałem się na artykułach naukowych i wykładach, taki jeden z bardziej wartościowych:

https://www.youtube.com/watch?v=Fb3gn5GsvRk

 

Poza tą metodą z diamentami warto jeszcze poczytać o topologicznych qubitach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny... ;) System stawia się na czysto, a nie aktualizuje. Zresztą przy większości kolejnych windowsów były mniejsze i większe zabawy z kompatybilnością sterowników lub ich brakiem. Na moim prywatnym dziesiątka śmiga lepiej od 8.1, a za paręnaście dni dojdzie nowy notek od razu z dziesiątką oraz officem 2016. Tu dopiero będzie zabawa z doprowadzeniem wszystkiego zawierającego oskryptowanie w VBA do ładu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alchemik: pewnie, że można, ale nie każdy chce/umie. U mnie się w sobotę zaktualizowało i działa pięknie. Za to jak sobie przypomnę jak mi kiedyś OS X pogubił pliki na 4 dni przed oddaniem tygodnika do druku, to do tej pory cisną mi się słowa niecenzuralne.

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up z Win 8.1 do 10 był bezproblemowy jak się tylko dało.

Nie wiem, czy ja jestem jakieś Złote Dziecko, ale mając Win 7, 8.1 i 10, to sumaryczna liczba blue screenów nie przekroczyła liczby pięciu, a już nie raz zabawy z rejesterem przeprowadzałem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najczęściej kwestia posiadanego sprzętu, na "wynalazkach" znacznie częściej coś się dzieje. W domu mam lapka samsunga i wszystkie systemu śmigały bez problemu, choć miesiąc temu regularnie i w różnych odstępach czasu zwieszał się. Po sprawdzeniu czego się dało, prawie go rozkręciłem na części pierwsze aby wymienić pastę termo pod prockiem i... w ostatniej chwili wykręciłem kartę wifi - winowajca :) W pracy stacje della również bez problemu.

Za to znajomi czasami podrzucają acery, mediony itp sprzęty "bo się sypie".

Wracając do windowsa, swego czasu dobrym zwyczajem było instalowanie nowego systemu min. po wydaniu pierwszego service packa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Laptop do 1200 zł dla rodziców do neta. Może być bez systemu. Da się? Prawdopodobnie Minta zainstaluję na nim

Nówka czy używka?

W zasadzie nówki z najnowszym pentiumem albo celeronem w tej cenie są.

U mnie mint bangla na 4gb ramu i celeronie.

Ale jakbyś trafił jakiegoś della/hapeka na poprzednich generacjach i5 to wogóle pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności