Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś konkurencja dla i7 4770k/4790k w podobnej cenie, ale wyższej wydajności? Jest sens brać coś innego do 3000zł, czy to marnowanie kasy? Obecnie mam 4770k@4.6GHz - zamierzam go oskalpować i wbić 5.0GHz, bo kręci sie jak szalony.

 

Miał ktoś do czynienia z płytami serwerowymi na 2/4 procesory? Można wrzucić na takie płyty konsumencie procesory czy tylko czytają Xeony? Jakie sa minusy takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś konkurencja dla i7 4770k/4790k w podobnej cenie, ale wyższej wydajności? Jest sens brać coś innego do 3000zł, czy to marnowanie kasy? Obecnie mam 4770k@4.6GHz - zamierzam go oskalpować i wbić 5.0GHz, bo kręci sie jak szalony.

 

Miał ktoś do czynienia z płytami serwerowymi na 2/4 procesory? Można wrzucić na takie płyty konsumencie procesory czy tylko czytają Xeony? Jakie sa minusy takiego rozwiązania?

 

Patrz post wyżej. Przecież to nie forum o kręceniu no kurde ludzie, chyba to jasne, nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest jakaś konkurencja dla i7 4770k/4790k w podobnej cenie, ale wyższej wydajności? Jest sens brać coś innego do 3000zł, czy to marnowanie kasy? Obecnie mam 4770k@4.6GHz - zamierzam go oskalpować i wbić 5.0GHz, bo kręci sie jak szalony.

 

Miał ktoś do czynienia z płytami serwerowymi na 2/4 procesory? Można wrzucić na takie płyty konsumencie procesory czy tylko czytają Xeony? Jakie sa minusy takiego rozwiązania?

 

Patrz post wyżej. Przecież to nie forum o kręceniu no kurde ludzie, chyba to jasne, nie ?

 

 

zachodzi więc pytanie - po co ten temat? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to trzeba zapytać Panów i Władców owego podwórka ;)

 

To ja mam inne pytanie:

 

gdybym chciał przeinstalować na czysto Windows 10 na mojej maszynie, jakiego klucza aktywacyjnego mam użyć? Z Windows 8? Czy może trzeba zrobić aktualizację z Windows 8.1 (mam kopię systemu)? A może odświeżanie systemowe w Win 10? Nigdy tego nie robiłem - do jakiego stanu przywróci to mój komputer? Bo ogólnie to mi się pieprzy konkretnie WiFi i już nie wiem czy to sterowniki, czy może sama karta. Ale widzę, że mam też coś nie tak z tym systemem, więc mogę się poświęcić i postawić wszystko od nowa.... :/

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to trzeba zapytać Panów i Władców owego podwórka ;)

 

To ja mam inne pytanie:

 

gdybym chciał przeinstalować na czysto Windows 10 na mojej maszynie, jakiego klucza aktywacyjnego mam użyć? Z Windows 8? Czy może trzeba zrobić aktualizację z Windows 8.1 (mam kopię systemu)? A może odświeżanie systemowe w Win 10? Nigdy tego nie robiłem - do jakiego stanu przywróci to mój komputer? Bo ogólnie to mi się pieprzy konkretnie WiFi i już nie wiem czy to sterowniki, czy może sama karta. Ale widzę, że mam też coś nie tak z tym systemem, więc mogę się poświęcić i postawić wszystko od nowa.... :/

 

Jest problem, bo nie masz klucza do Windows 10. On generuje się sam przy apdejcie z Windows 8.1. Według mnie musisz dokonać aktualizacji W8.1 do W10 i wtedy albo zresetować cały system z poziomu ustawień, albo wyciągnąć klucz systemu i postawić wszystko na nowo używając tego klucza z Windows 10. Uwaga, nieprzeczytane nigdzie, wzięte z mojego doświadczenia apgrejdu dwóch konfiguracji z 8.1 do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destroy Windows Spying, od ruskich:

https://twitter.com/nummerok

Może się komuś przyda.

 

taa, a po tygodniu Wladimir pokiwa do mnie z monitorka ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie. Komputer to Lenovo T430U, Windows 10 Pro 64 bit. Jak zmienić napięcie pamięci Samsung z 1,5 V na 1,35 V (wg strony Samsunga pamięć obsługuje obie wartości - ewentualnie w drugą stronę ale nie wiem, czy Kingston obsługuje 1,5 V.

 

W biosie nie ma opcji do edycji ustawień napięć.

Jak w biosie takiej opcji nie ma to nie zmienisz. Jest jeszcze opcja, że przeglądasz bios w prostej wersji, a wciśnięcie odpowiedniego klawisza włącza zaawansowaną wersję ustawień.

 

edit: programy diagnostyczne często kłamią

Edytowane przez brewamator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam lapka. Nowy do 3000 ewentualnie 3500. To na czym mu najbardziej zależy to bardzo cicha praca. Co jest najlepszego do tej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam tego lenovo. W tej cenie nie znajdziesz lepszych bebechów. Możesz też kupić Della 5558 - będzie mniej wydajny, lepiej zbudowany, z lepszym serwisem. Jeśli nie grasz, nie robisz grafiki itd. itp. to nie potrzebujesz gtx960 i 4 rdzeni na i7. Starczy CI dobre i5 i nawet gt820. A to już można dostać za 2500 zeta.

 

Niestety, coś za coś. Lenovo za 3099 oferuje 4 rdzenie i najwydajniejszą kartę graficzną w tym przedziale cenowym, mattrycę IPS (podobno tylko dla modeli z gtx960) i głośniki JBL, które podobno nie są złe. Minus to niestety temperatura i może hałas. Z czegoś musisz zrezygnować niestety.

 

Recenzja wspomnianego della:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-15-5558.146823.0.html

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś corsaira h105 (oczywiście nie za darmo)? Pompka jest trochę za głośna jak na moje standardy, więc wracam do chłodzenia powietrzem. Kupiłem prawie kilogramowy radiator, i mam nadzieję, że uda się pociągnąć z nim na bezgłośnym (pół)pasywie.... Tak, żeby znowu przeszkadzało mi tylko piszczenie twardziela i zasilacza ;)

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Planuję kupić siostrze na prezent (po)ślubny Dell XPS 15 9550, oczywiście dopiero po premierze. Czy 4K UHD na 15 calach to nie jest overkill? Czcionki będzie chyba czytać pod lupą w takim zestawieniu :D Mam nadzieję, że jakoś to dobrze przemyślą. A wy co sądzicie o nadchodzącym XPS 15 9550? Bo z Apple raczej nic nie chcę (jesteśmy przyzwyczajeni do Windowsa od lat szkolnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zwyklejsza matryca w jakimś ultrabooku i dla bajeru rzutnik? ;) Na pewno bardziej skorzysta niż z kosmicznych rozdziałek na 15'', bo jeśli ma wykorzystać dotykowy ekran, to nie ma szansy, żeby ustawiła rozdziałkę powyżej FullHD, bo będzie chyba pukać przez lupę rysikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić siostrze na prezent (po)ślubny Dell XPS 15 9550, oczywiście dopiero po premierze. Czy 4K UHD na 15 calach to nie jest overkill? Czcionki będzie chyba czytać pod lupą w takim zestawieniu :D Mam nadzieję, że jakoś to dobrze przemyślą. A wy co sądzicie o nadchodzącym XPS 15 9550? Bo z Apple raczej nic nie chcę (jesteśmy przyzwyczajeni do Windowsa od lat szkolnych)

 

4K na 15 calach to kategoria Hidpi, coś jak Retina - tam się nie czyta czcionek pod lupą, tam czcionki tylko gładko wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności