Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja znalazłem dosyć poważny bug. Host usługi:system lokalny drenuje dosyć konkretne połączenie internetowe. U mnie bez wyraźnej przyczyny momentami skacze i wysyca moje połączenie. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jedynie aktualizacji sterów do touchpada. Będę musiał sprawdzić to jak wrócę z pracy. W każdym razie te skoki zaczęły zdarzać się wczoraj. Albo je dopiero wówczas zauważyłem

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zanim się wybiorę na elektrodę może ktoś z Was coś poradzi.

 

Zaktualizowałem mojego ThinkPada T430u z 8.1 PRO do 10 PRO 10240 (jakieś 2 tygodnie przed premierą, niestety nie zdąrzyłem pobrać obrazu ze strony Microsoft, więc skorzystałem z torrentów).

 

Aktualizacja przebiegła długo, ale bezproblemowo. Oczywiście uaktualnienie. System uruchamiał się i działał błyskawicznie, wszystkie sterowniki, wszystkie urządzenia - bez zająknięcia.

 

No i nie wiem cholera, tak jakby zaraz po 29 lipca trochę zaczyna mi to szwankować. M.in. nawrócił się mój stary problem z UltraNav'em, który np. przestaje reagować/odpowiadać/jego sterownik nie ładuje się przy starcie systemu = touchpad w ogóle nie działa. Wydawało mi się, że problem rozwiązałem - w Panelu Sterowania w Aplikacjach miałem na liście dwa sterowniki do niego - nowsze i starsze. Aby usunąć starsze musiałem najpier odinstalować nowsze, zainstalować starsze (ponieważ próba odinstalowania z panelu kończyła się niepowodzeniem), po czym zainstalować aktualne ze strony Lenovo. Nadal jestem niepewny co to touchpada, bo w każdej chwili może zrobić mi niespodziankę. Może to problem hardwarowy?

 

Druga sprawa to znaczne wydłużenie się logowanie do systemu. Używam czytnika lini papilarnych do zalogowania się do systemu. Przed 29 całość trwała naprawdę błyskawicznie. Teraz ekran logowania kręci się bardzo długo, pewnie ze 2 minuty, później ładowanie interfejsu też wygląda różnie - dzisiaj np. przez około minutę widziałem tylko niebieskie tło i pasek startu z niezaładowanymi ikonami.

 

Jakieś pomysły/sugestie? Może jest jakiś program, który by przeanalizował co dolega temu komputerowi i wszelkie konflikty, problemy przedstawił w jasny (dla kogoś obeznanego) sposób?

 

Wszelka pomoc mile wdziana ;) Kocham ten komputer (ogólnie nowe ThinkPady, oprócz serii x40, ale np. model 450 albo X1 mi się marzy...), ale zaczyna mnie solidnie wkurzać ten touchpad. Swego czasu miałem też problemy z WiFi, które np. nie łączyło się z siecią po hibernacji, nie dało się go ani włączyć ani wyłączć - pomagał lub nie reset. Zdarzyło mi się ze 2 razy to już na aktualnym sytemie - również po 29 lipca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do logowania to trzeba zacząć od oczywistej oczywistości - przejrzyj autostarta.

Aktualizacje automatyczne? Bo może być tak, że Ci winda zainstalowała nowsze stery i tam gdzieś fakap nastąpił jakiś. Ja z zintegrowaną grafika tak miałem na 8.1 - musiałem chyba 10 różnych wersji ręcznie instalować, żeby nie było zgrzytów.

Spróbuj jeszcze stery bezpośrednio ze strony Synapticsa pobrać i zainstalować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak przy zaktualizowanym systemie? Jeśli nie, to pewnie pobiera aktualizacje. Możesz też w ustawieniach aktualizacji odznaczyć opcję dzielenia się aktualizacjami z innymi użytkownikami.

Chyba zadziałało. Od wczoraj zero dziwnych zachowań.

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaktualizowałem win8.1 do 10 na laptopie i mam wrażnie że 8.1 chodziło płynniej. Jutro trzeba się więcej pobawić i zdecydować czy robić reinstall na 10 czy na 8.1.

 

Co do pytania wyżej to polecam popatrzeć po starszych i niezawodnych seriach biznesowych. Ale dawno nic z nich nie przeglądałem więc jakoś ciężko mi zaproponować konkretny model. Tak na szybko do głowy przychodzi mi np. coś z serii Dell Latitude e64xx.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do lenovo mam uprzedzenie, miałem laptopa b5400 od nich i po awarii touchpadu pierw czekałem na naprawę 2 tygodnie. A później 3 miesiące na wydanie zaświadczenia do sklepu iż przysługuje mi zwrot pieniędzy lub inny komputer. Masakra.

 

Ale w sumie tutaj mowa raczej o używce w tym budżecie więc gwarancji nie ma, a i moim zdaniem starszy poleasingowy biznesowy komputer wytrzyma ciut więcej niż komputer dla "mas" (żeby nie powiedzieć plebsu :P )W robocie mam obecnie jako służbowego właśnie chyba della z tej serii(nie pamiętam dokładnie modelu, bo w sumie mnie to rybka ważne że mi uciągnie VS2013, MS SQL'a i inne narzędzia których używam do pracy xD) i o ile mi wiadomo ma on lata gwarancji już dawno za sobą i na tą serię nikt w firmie nie narzekał, w przeciwieństwie do kilku nowszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zaczęło: już są nowe procki Skylake i nowe płyty MSI do tego. Wszystkie z nazwą "Gaming" :)
http://www.purepc.pl/plyty_glowne/msi_relacja_z_premiery_plyt_glownych_dla_intel_skylake

 

A najlepszy jest komentarz pod spodem:

"Aslaf, czw., 06/08/2015 - 05:57

Za najtańszą płytę około 600 zł?... Chyba broadwell z ddr3 2400mhz u mnie zawita... Taniej wyjdzie a z takimi pamiątkami pewnie rozwali Skylake"

Zresztą z tej relacji to i tak hostessy najfajniejsze, Robsonek - uwaga!

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/relacja_ze_stoiska_msi_plyty_glowne_karty_graficzne_i_hostessy

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortega: Nie tylko MSI, płyty Gigabyte też wyglądają okropnie. Jakieś "za sportowe" to się zrobiło, jakieś takie samochodowe, za dużo koloru. Jedynie EVGA wyglądają w miarę, chociaż w tej wyższej wersji musieli wpakować napis "classified":

 

evga_z170_mainboards_intel_skylake.jpg

 

A Skylake trochę lepiej niż myślałem - może za jakiś czas jakby mnie i7 skusił, to wymieniłbym całą platformę.

 

Dlaczego komentarz najlepszy? Chodzi o RAM? Ja po przesiadce z 1600 MHz na 2400 MHz w takim Far Cry 4 miałem kilka klatek różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, wersja Don Wasyl, dać jeszcze migajace diody dodające co najmniej +5% do szybkości w grach. Chodzi o to, że Broadwell dzięki dodatkowej pamięci L4 dogania Skylake w niektórych testach. I nie trzeba zmieniać płyty głównej, jak ktoś ma na Z97:

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i5_5675c_i_core_i7_5775c_broadwell

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, dogania, a Broadwell to był przecież ten "zawód". Skajlejki chyba lepiej się kręcą, ale to teraz też zależy od mobo. Pewnie Intel celowo przyciął Broadwella, bo się okazało że Skylake nie taki dobry, jak miał być ;)

 

Muszę poczytać jak DDR3 vs DDR4, ciekawe czy to warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje lapka do uzytku domowego tzn word, internet itp.

Budzet to 700 zl.

Na jakie uzywane modele zwrocic uwage?

EliteBook 8460p, ThinkPad T420, Latitude E6420. Jeżeli przyfarcisz to 8470p, T430, E6430. Jeżeli chcesz 15", to 5 zamiast 4 w nazwach - ale będą droższe.

 

Lenovo B590 - mam juz 0ponad 2 lata od nowosci, polecam te firme w przeciwienstwie do HP np. :)

Od Pavilionów trzeba się trzymać z daleka, ale biznesowe HP (ProBooki, EliteBooki) to akurat gniotą to Lenovo pod każdym względem - od jakości wykonania do gwarancji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie. Komputer to Lenovo T430U, Windows 10 Pro 64 bit. Jak zmienić napięcie pamięci Samsung z 1,5 V na 1,35 V (wg strony Samsunga pamięć obsługuje obie wartości - ewentualnie w drugą stronę ale nie wiem, czy Kingston obsługuje 1,5 V.

 

W biosie nie ma opcji do edycji ustawień napięć.

ddr3t430u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem ;) Pytanie tylko, czy różnica w napięciach nie namiesza w samych pamięciach/na płycie głównej/w systemie? Kości jak widać działają na 1600 MHz i w Dual Channel.

 

I jak z opcjami edycji ustawień? Da się, czy się nie da - pomijając bios?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności