Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od gniazda w 2G, do którego w zasadzie pasują tylko firmowe (te od apple`a) słuchawki, a każde inne muszą mieć przejściówkę, gdyż gniazdo w 2G jest głębokie i zwykły jack nie sięga wszystkich wyprowadzeń. Co do rock`u ja nie widzę zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
jezeli juz jestesmy przy kwestij ciagniecia xD to jak radzi sobie moj soniacz a8xx?? :)

 

 

Ja posiadam S639F i radzi sobie swietnie.Mam MxM ustawionego pod CAL i on robi swoje jak potrzeba.Dodaje przestrzeni, dynamiki, powietrza-wszystkiego jest wiecej.

Jednak cos mi sie w tym tez nie podoba.MxM obcina wybrzmiewanie basu.Jest mniejszy i bardziej kontrolowany.Bez wzmaka na sluchawkach schodzi nizej.

Wzmacniacz robi takze niewielka papke w srodkowym pasmie.W srodkowym pasmie poszczegolne instrumenty tworzace tlo troche zlewaja sie przy szybkiej i gestej muzyce.

Wiec czasami bardziej odpowiada mi dzwiek w samych sluchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz robi takze niewielka papke w srodkowym pasmie.W srodkowym pasmie poszczegolne instrumenty tworzace tlo troche zlewaja sie przy szybkiej i gestej muzyce.

Wiec czasami bardziej odpowiada mi dzwiek w samych sluchawkach.

O, miałem coś podobnego na Beresie, pojawiały się wady CALi. Po tuningu słuchawek i powrocie do Beresa całe zlewanie znika w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jjezeli chodzi o audigy 2 zs gold to jak poradzi sobie ?

CAL! sa trudne do napedzenia ?

Zagrają. Nie będzie cudów, ale nie pójdą źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresford TC7510 dość dobrze zgrywa się CAL! ... widać ich wady się uzupełniają dość dobrze.

A jaki wzmak? Wzmak ma tylko wzmocnić sygnał, nie podbarwiać dodatkowo. MxM na przyzwoitych częściach (żadne tam black gate - wystarczy rubycon ZL) im wystarczy (tylko 2x AD8297 zrobiony na stacjonarkę żeby mocy miało dość).

 

Tak poza tym to pod CAL raczej bym ze wzmacniaczem nie celował... Nie ta półka (znaczy najpierw bym zmienił słuchawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

planuje kupno tych słuchawek do mojego lapka. Laptop ma zintegrowaną kartę muzyczną i tu zaczynają się domysły - jak bardzo przez to tracą na jakości słuchawki? Czy jak dokupie np. karte Creative X-Fi poprawa dzwieku bedzie znaczna czy marginalna? Może kupić coś innego (do 200zł)? Czy same słuchawki dadzą radę?

Z góry dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Holdegrona, co prawda u mnie napędza AKG K530, ale moim zdaniem dobrze się zgra z CAL!, bo napędza słuchawki raczej konturowym brzmieniem o szybkim, szczupłym basie - CAL! odpowiednio to wypełnią i powinna być synergia - teoretycznie, ale jak wyjdzie w praktyce? Trzeba sprawdzić. Zawsze możesz wypożyczyć Holdegrona od konstruktora do testów w domu na 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności