Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

No to wpadłem... w takim razie zmienię je pewnie na k518dj, bo tego basu ja nie słyszę. W pl11 eq miałem wyłączony i ładnie się zgrywało, tu muszę bas podbijać na +4 i wcale nie jest różowo. Pewnie, bas jest bardziej punktowy ale co z tego, skoro przy muzyce gitarowej powinien mi rzęzić przez cały czas :) Wygrzewanie nic nie da?

 

tym dziwniej, że do ipodów polecacie te słuchawki, bo talerze czasami kłują w uszy aż za mocno i zdecydowanie rzucają się na pierwszy plan...

a fiio e3? wzmocni mi bas bez utraty szczegółowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, pakować się np. w mxma czy po prostu nie wybrzydzać, podbić sobie truszkę bas i cieszyć się szczególikami :) ?

swoją drogą, wydaje mi się, że wideło ma trochę za mało mocy do tych słuchawek, nie słucham głośno a na rockboxie muszę mieć na -16 albo poniżej. Skala kończy się na 6. Player ze Stanów ale i tak próbowałem zdjąć blokadę, tak na wszelki, nie pomogło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym im dał jeszcze chwilę na wygrzanie, bo tak jak piszesz, na początku wręcz kłują wysokimi, a basu jak na lekarstwo. Wsadź je jeszcze na jakieś 20h do pieca i zobaczysz czy Ci wystarczy ;) Btw może ipod wideo jest zbyt słaby w kwestii basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepły to on nie jest, dobra, pogrzejemy jeszcze trochę (na razie 24h)a później najwyżej się rozpłaczę ;)

ale wczoraj podpiąłem je pod jakiegoś ****ianego realteka w asusie 1000H i też płasko jak na zamarzniętym jeziorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak basu może wynikać z kilku spraw:

1. Membrana jest celulozowa - wymaga "zmiękczenia" czyli wygrzania. Za 100h grania powinno być ok, teraz bas będzie słaby i z deka rozlazły

2. ipoo Videło podobnie jak i classic ilością basu nie grzeszą - ogólnie to raczej chłodny sprzęt.

3. nie wiadomo jaką ilość basu preferujesz i ile subwooferów masz w aucie :) Z doświadczenia wiem, że jak kiedyś, tak dla funu podłączyłem sobie do auta kolumnę niskotonową, to potem i K181 miały dla mnie za mało basu... Kwestia przyzwyczajenia.

 

Ale jak to Nietzsche powiedział, wszystko już było... :)

 

podbić sobie truszkę bas i cieszyć się szczególikami ?

 

To to jest mozliwe w Video? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basu jest naprawdę mało ale podpiąłem pod stacjonarnego z sb live! 24b zmodowanego na x-fi gamer z tym śmiesznym crystalizerem, i tu faktycznie basem rąbnęło zdrowo

z kolei na realteku naprawdę płasko i nijako, więc nie wiem... cóż, jestem delikatnie mówiąc zawiedziony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś trafi. Pobawiłem się eq, a one najzwyczajniej w świecie zaczęły rzęzić! nie nazwałbym tego przesterem, to po prostu 'pierdzenie'! pl11-tek, mimo że bas mają słuszny, takie zabawy korektorem zupełnie nie ruszały - można było z nich zrobić prawdziwą łupankę i nic nie rzęziło...

Preamp niby pomaga, ale strasznie scisza i pozbawia dźwięk dynamiki. Katastrofa! Jestem skrajnie zawiedziony, pogrzeję je jeszcze trochę, a jak to nic nie da to nie wiem co zrobię... Zareklamuję? Bo za mało basu?

...

Pograły ze 30h, z Waszych opinii i spostrzeżeń wynika, że nawet bez wygrzewania dźwięk był ładny a do basu nie było żadnych zastrzeżeń. A z obydwiema kartami dźwiękowymi, tj. realtek i sb live! (przy WYŁĄCZONYCH wszystkich dopalaczach) też jest strasznie płasko. Możliwe, że to jakaś wada fabryczna?

sorry za offtopa, ale szkoda zakładać nowy wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30h to za mało na CAL. One wtedy trochę kaleczą dźwięk. Może też wymagasz zupełnie innego dźwięku, np. dużo basu i dużo góry i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się coś wydaje, że hal'owi potrzeba uśmiechu w słuchawkach... CAL!e są dość równe, choć kolorowe. Moim zdaniem dobrze słyszysz, tylko chcesz czego innego. Nie wyciągniesz z CAL!i basu jak subwoofera, ani choćby jak z PL11 bo zwyczajnie nie o to w nich chodzi. IMO - zmień słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, nie wiem, wydaje mi się, że coś jest nie tak... średnica i góra (z kilkoma drobnymi wyjątkami) jak najbardziej mi się podobają, ale tego basu po prostu tam nie ma... zrozumiałbym, gdyby chodziło tylko o ipoda, ale na kompie jest to samo...

a pewien vortal, testując słuchawki DO GIER napisał, że CAL mogą mieć wręcz za dużo basu, gdzie w grach zazwyczaj już z natury jest go dużo... a za dużo? cóż, nie obraziłbym się ;) ... ale żeby w drugą stronę, i to do tego stopnia? wrrrr!

już się zamykam, wrzucam je do piwnicy z zapętlonym 'the blackening' do poniedziałku i wtedy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak ale to nie pokazywało czy jedna gar głośniej po prostu grały trochę inaczej.

Porównałem z kumpla i w dwóch CAL słyszę tak samo czyli lekkie przesunięcie w prawo. Możliwe, że mi ucho przytkało O_o. Poza tym kolega twierdził, że nie słyszy różnicy. Więc chyba słuchawki w porządku, jak co to mam rok gwarancji. Ale na SRS-300 i kossach sporta pro nie słyszę różnicy między kanałami, normalnie słyszałem.

 

Niestety u mnie też wystąpił ten problem z lekkim przesunięciem w lewą stronę góry pasma (po 5h wygrzewania). Na początku też było w porządku. W prawej słuchawce góra jest jakby przycięta (np. "cykawki" słabiutko w niej wybrzmiewają). Pytanie czy ktoś zna kwestie reklamacji bezpośrednio u producenta.

 

 

Zdecydowałem że zareklamuje swój nowy nabytek, ponieważ po wygrzaniu nie nastąpiła poprawa dotycząca „wycentralizowania” dźwięku w CAL. Tak jak wcześniej wspomniałem problem z lekkim przesunięciem dźwięku w lewą stronę (w niektórych patiach wokalnych i cykawkach) wcale nie zmalał. Przy okazji zakupów sylwestrowych miałem pod nosem Media M. Zajrzałem, by upewnić się czy z moim słuchem wszystko w porządku. Dzięki miłej w obsłudze Pani, przesłuchałem 6 słuchawek różnych firm (na tym samym samplu, mającym jednakową próbkę w lewym i prawym kanale). Myślicie pewnie dlaczego aż 6, otóż jako trzecie które założyłem były HD 202 i trafiłem na analogiczną sytuację jak na moich CAL, i to zasiało spowrotem małe wątpliwości. Pośpiesznie miła Pani szybko wyciągnęła drugi ten sam model z pudełka i okazało się że już z nim było wszystko w porządku. Na koniec sprawdziłem 2 inne modele AKG 514 i jakieś Pioneery (mniejsza o to), by rozwiać ostatecznie obawy. Mam nadzieję, że przez okres reklamacji CAL, stare wysłużone Philipsy SHP2000 jakoś nie zniechęcą mnie do słuchania muzyki… .

 

Jak i o ile przyjdą nowe sprawne CAL to skrobnę krótkie porównanie, z konfrontacji z Philipsami, które jak już teraz sądzę wcale dużo nie ustępują CAL-om. Ciekawy jestem czy kogoś z zacnego grona dotknął taki przypadek (nie tylko z CAL czy HD 202)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, bo ja własnie zaopatrzyłem się w CAL! i też mam takie wrażenie. Ponadto, do tej pory miałem HD202... po pewnym czasie także zaczęło mi przeszkadzać to o czym piszesz porab3. -.-` Różnia taka, że mi się wydaje iż prawa gra ciszej. :P

 

Co do samych CAL, przesiadłem się z HD202 więc oczywiste że teraz czuję się lepiej gdy słucham muzyki. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ja mam złudzenie, że prawa gra głośniej... ale to głównie przez to, że najczęściej talerze są puszczone na prawy kanał

i znalazłem trochę basu, kryje się pod feerią innych instrumentów, trudno go wychwycić... to chyba jednak urok tych słuchawek, coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ja mam złudzenie, że prawa gra głośniej... ale to głównie przez to, że najczęściej talerze są puszczone na prawy kanał

i znalazłem trochę basu, kryje się pod feerią innych instrumentów, trudno go wychwycić... to chyba jednak urok tych słuchawek, coś za coś :)

 

Z całą pewnością masz rację, że w wielu utworach talerze (i nie tylko) w sposób zamierzony są przesunięte. Dlatego, żeby nie dać się oszukać posłużyłem się samplem o dokładnie takim samym (jak wcześniej wspomniałem) próbkowaniu w lewym i prawym kanale.

 

Rozkładając problem bardziej, na czynniki pierwsze, przesunięcie w CAL’ach wyniosło (wg. mojej percepcji słuchowej) ~ +2dB (sprawdzone przy ogólnie dość głośnym odsłuchu!!!) na lewą stronę (parametr do spr. np. w programie WaveLab). Uciążliwość ta pojawia się w okolicy średnicy i ciągnie w obszar górnego pasma. Faktem jest, że czasami przeszkadza to bardziej (zależnie m.in. od: rodzaju dźwięków; proporcji; oraz od lokalizacji pozornych źródeł dźwięku, w utworach) a czasami mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam forumowiczów, nowy jestem;] Przeczytałem test, wcześniej poczytałem co nieco o nich i napiszę, że mnie zauroczyły. Ale mam jedno podstawowe pytanie, czy iPod Video 5.5G 80GB bez limitu głośności uciągnie je i poradzi sobie z nimi? Słucham muzy głównie z lapka i z w/w iPoda. Aktualnie korzystam z Creative e630 i jestem a raczej byłem zadowolony do czasu, gdy postanowiłem usunąć wszystkie pirackie mp3 i zacząć zaopatrywać się w oryginały. Ripuje je do Apple Lossless i chciałbym wykorzystać głębię bezstratnego formatu...Muzyka jakiej słucham to głównie dynamiczny, melodyjny i progresywny metal, do tego dużo elektroniki i delikatnego dark ambientu. Proszę o radę, nabywać? Nie mam możliwości przetestowania przed zakupem na moim playerku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności