Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

a jak ostatecznie cal! się zgrają z ipodem 'widełem'? chodzi głównie o bas i jego ewentualny niedobór, bo pasuje mi bardzo połączenie 5,5g z sm pl11 (bez żadnej korekcji). cal-e bądą miały porównywalną ilość basu?

nie znam smpl11, ale słucham CAL (oryginalne nierekablowane)z ipodem video, dla mnie tego basu jest nawet trochę za dużo, jednak pozostałe zalety są tak duże, że puszczam to "płazem". Kazdy ma inne wymagania, niektórzy słuchaja CAL z playerami Sony i sobie to chwalą, inni - np. Ty twierdzą, że ipod video ma za mało basu...

Moim zdaniem CAL są stworzone do ipoda video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niejasno się wyraziłem, niewielki nadmiar basu w połączeniu ipod video + CAL, ma swoje źródło w słuchawkach, a nie w playerze, jeśli uważasz, że jest za mało basu w ipodzie, to słuchawki zrekompensują to z nawiązką, kup sobie te słuchawki, są świetne do ipodów, poza tym są stosunkowo tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się właśnie, tylko chcę rozwiać wszelkie wątpliwości :) Przydałoby się je jeszcze podłączyć do ajpoda i ostatecznie stwierdzić czy mi pasują. Ale tu powstaje problem, bo w wielkomiejskim białymstoku jest tylko media markt, a tam tych słuchawek wywieszonych do odsłuchu ni hu hu...

Może ktoś z warszawki się orientuje, gdzie w większych galeriach można ich sobie posłuchać? Ostatnio widziałem je wiszące chyba w arkadii (saturn/mm/rtv euro?), za 449zł (sic!), ale nie wziąłem ze sobą playera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam CAL'e, szczerze mówiąc są super, trochę za dużo basu mają narazie są jeszcze w fazie wygrzewania i dźwięk się polepsza. tylko jest jeden problem jedna słuchawka gra trochę inaczej niż druga, czasami jest tak ze w prawej jest głośniej, nie we wszystkich utworach tak jest głównie w rocku jest to słyszalne. Mam nadzieję, że wygrzanie rozwiąże problem bo nie mam ochoty wysyłać ich do serwisu :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. W pierwszym modelu CAL`i które miałem, po jakichś 2h grania (wyjęte świeżo z pudełka) prawa słuchatka zaczeła ciszej grać. Wygrzewanie nic nie pomogło. Na szczęście w sklepie wymienili mi od ręki na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja razem z kumplem zamawialiśmy CALe. Początkowo porównałem dwie pary i identycznie grały. On mówi, że tez miał takie wrażenie, zostawił podpięte na 2 dni i mówi, że teraz jest ok. Jeszcze będę musiał swoje porównać do jego, bo może to być wina moich uszu. W zasadzie mój brat twierdzi,że nie słyszy różnicy ale on może być głuchy...

 

Wokale normalnie są wycentrowane tylko tak jakby czasami nie które instrumenty lub cała muzyka jest przesunięta w prawą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak ale to nie pokazywało czy jedna gar głośniej po prostu grały trochę inaczej.

Porównałem z kumpla i w dwóch CAL słyszę tak samo czyli lekkie przesunięcie w prawo. Możliwe, że mi ucho przytkało O_o. Poza tym kolega twierdził, że nie słyszy różnicy. Więc chyba słuchawki w porządku, jak co to mam rok gwarancji. Ale na SRS-300 i kossach sporta pro nie słyszę różnicy między kanałami, normalnie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś pomysł gdzie w Lublinie mogą mieć Aurvany na stanie?Przeleciałem już kilka sklepów i poza MM (cena 400 z kawałkiem :blink: ) , wszędzie dowiaduje się że mogą ściągnąć .

 

Moze przejedz do jakiegos mp3store niedaleko Ciebie tak bedzie chyba najpewniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam taki CD : Pioneer CLD-V740, do tego wzmacniasz tez Pioneera model VSX-604S, problem w tym, że sprzęt jest w moim domu baaardzo długo, praktycznie od kiedy zacząłem świadomie słuchać muzyki - grubo ponad 10lat, więc w internecie nie ma zbyt wielu informacji o tym zestawie. W sumie nie narzekam, gra to nieźle, żeby osiągnąć lepsze brzmienie pewnie musiałbym wydać trochę pieniędzy, których nie mam ;), ale do rzeczy: nigdy nie miałem dobrych słuchawek, nawet takich powyżej 50zł, więc ciężko mi ocenić, czy dziurka w moim CD jest dobra, jeżeli ktokolwiek ma pojęcie czy mój sprzęt pozwoli rozwinąć skrzydła CAL!om to proszę dać mi znać, albo w ogóle jeżeli dysponujecie jakimś obiektywnym zdaniem na jego temat, wszystko będzie pomocne, bo poza głośnikami komputerowymi creative 5.1 za bardzo nie słuchałem muzyki na niczym innym, więc ciężko mi się odnieść czy jakość brzmienia jest obiektywnie dobra, czy jest dobra, z powodu braku porównania do czegoś lepszego. No może jedyne porównanie to jakieś wieże o "super mocy 15000W" za 500-700zł z pierwszego sklepu RTVAGD na rogu, ale wiadomo, że moje pionki biją takie zabawki na głowę.

 

5! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstepie - kpp są wspaniałe. do sprzetu przenosnego stanowią swoisty wyznacznik tego co sie powinno robic w tej materii. inna sprawa ze porty pro mają ostrzejszy i bardziej techniczny bas ktory uderza mocniej i głośniej niż CAL! pod ipodem video 5.5g - CAL! dają ci wszystkie idealnie widoczne pasma, a dzwięk nieprównywalnie do kpp głębszy, z iphonem powinno byc dobrze skoro z touch 2i3g jest swietnie, fiio doda głośności jesli podlaczysz pod sensowne zródło dzwieku nie powinno byc przeklaman i szumów. co do krakowa nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. to to poszukam ich gdzieś ich do posłuchania, a jak nie znajdę, to zakupię w ciemno.

czytałem też o tuningu tych słuchawek. czy te zabieg znaczenie poprawiają jakość brzmienia? np. taka wymiana kabla? czy one mają taką możliwość, czy to na własną rękę się lutuje i spawa?

 

i jak jest z ich gwarancją? Oddaje się do sklepu czy bezpośrednio do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od Ciebie tj. Twoich uszu itd. Co przez to rozumiem? Mianowicie fakt, iż osoba, która nie orientuje się (nie miała wystarczającego doświadczenia) z np. samochodami sportowymi, nie odczuje różnicy 0,5sek pomiędzy Astonem, a Ferrari (to tylko przykład). Wymiana kabla faktycznie w paru przypadkach wnosi/może wnosić pewne różnice np. w detaliczności, czy też objętości basu itd. Zmiany te nie są jednak na tyle znaczące jak się większości wydaje. Kabel jest kablem i kablem zostanie, a lepszy kabel poprostu mniej zniekształceń wniesie do urządzenia odtwarzającego dźwięki np. słuchawki. Więc to czy odczujesz różnice, zależy wyłącznie od Twojej percepcji słuchu, a także obycia z dźwiękiem/muzyką. To, że ktoś codziennie słucha Radia Z, czy też RMF FM nie ma tu żadnego znaczenia.

Trzeba dużo (długo) i uważnie słuchać, by zacząć słyszeć (wyłapywać wszystkie smaczki).

 

Recabling (wymianę kabla) w zasadzie wykonuje się we własnym zakresie, bez konieczności spawania :D Na forum jest pare osób, które za "drobną" opłatą wykonają operacje recablingu za Ciebie, o ile wyślesz im słuchawki.

 

I raz na zawsze proszę sobie zapamiętać, iż jakakolwiek ingerencja wewnątrz danego urządzenia wyklucza możliwość późniejszego skorzystania z gwarancji.

 

Z ciekawości możesz sobie zrobić mały test... podłącz jakieś słuchawki (które znasz) przez lichej jakości przedłużacz audio i posłuchaj czy odczuwasz różnicę z nim, a bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem tak ale to nie pokazywało czy jedna gar głośniej po prostu grały trochę inaczej.

Porównałem z kumpla i w dwóch CAL słyszę tak samo czyli lekkie przesunięcie w prawo. Możliwe, że mi ucho przytkało O_o. Poza tym kolega twierdził, że nie słyszy różnicy. Więc chyba słuchawki w porządku, jak co to mam rok gwarancji. Ale na SRS-300 i kossach sporta pro nie słyszę różnicy między kanałami, normalnie słyszałem.

 

Niestety u mnie też wystąpił ten problem z lekkim przesunięciem w lewą stronę góry pasma (po 5h wygrzewania). Na początku też było w porządku. W prawej słuchawce góra jest jakby przycięta (np. "cykawki" słabiutko w niej wybrzmiewają). Pytanie czy ktoś zna kwestie reklamacji bezpośrednio u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygrzewanie działa na bas? po kilkunastu godzinach góra lekko się przytępiła (i dobrze, bo uszy kaleczyła), ale basu jak nie było, tak nie ma... spodziewałem się czegoś pokroju sm pl11 a tu zonk... wszyscy piszą, że mają dużo albo wręcz za dużo basu, ale chyba nie u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności