Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Kazde sluchawki maja pagor impedancji przy czestotliwosci rezonansowej - taka natura przetwornikow dynamicznych i nie ma tu znaczenia czy to bedzie Sennheiser czy Grado czy jeszcze cos innego.

Zgadza się o tyle, że Sennheiser ma na pagórku ponad 200% nominalnej impedancji, w Grado skok jest o jakieś kilkanaście procent, w AKG też w większości przypadków wyraźnie poniżej 50% przyrostu impedancji, więc mnie chodziło o wymiar jakościowy tego przyrostu, nie samo zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mnie chodziło o wymiar jakościowy tego przyrostu, nie samo zjawisko.

 

bardziej by pasowalo "ilościowy"

 

 

 

 

a dotlumianie CAL moze byc ciekawym eksperymentem, jednak nie wiem do konca czy okaze sie skuteczne.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dotlumianie CAL moze byc ciekawym eksperymentem, jednak nie wiem do konca czy okaze sie skuteczne.

 

Ja trochę sceptycznie byłem do tego nastawiony, ale wczoraj je zmodowałem i odczuwam wrażenie że różnica jest i to taka jak opisywał majkel. Czekam aż ktoś jeszcze się skusi żeby porównać ;)

 

Tu wątek z head-fi:

http://www.head-fi.org/forums/f4/markl-typ...1-d1000-350167/

ja dałem po 3 płatki na kamorę, ale da się ją w większym stopniu wypełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się o tyle, że Sennheiser ma na pagórku ponad 200% nominalnej impedancji, w Grado skok jest o jakieś kilkanaście procent, w AKG też w większości przypadków wyraźnie poniżej 50% przyrostu impedancji, więc mnie chodziło o wymiar jakościowy tego przyrostu, nie samo zjawisko.

AFAIR w CAL jest przyrost o 10% koło 3,2kHz. Jaki z tego wniosek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie dać przykład skąd te krążki wziąć?

I wsadzić tak bezpośrednio w słuchawkę bez zdejmowania niczego?

Niestety trzeba wyjąć przetworniki :) Wszystko można znaleźć na stronie, do której link podał @esder. Ja włożyłem po 3 sztuki do każdej komory. wydaje mi się, że bas troszkę mniej zakrywa inne pasma i scena jest szersza. Zmiany nie są jakieś wielkie, ale nakład pracy jest tak niski, że imo warto próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIR w CAL jest przyrost o 10% koło 3,2kHz. Jaki z tego wniosek?
to na pomiarze z headroomu? lepiej by bylo samemu pomierzyc - ich ch-ki sie nie skaluja jak mamy do czynienia z 30 ohmowymi sluchawkami, a co za tym idzie nic praktycznie nie widac. uzyteczne sa one jedynie dla wysokoohmowych sluchawek. taki pik na 3,2khz moze swiadczyc o zastosowaniu elementow RLC (w co szczezre mowiac watpie) w sluchawkach, albo po prostu jest to blad skalowania - jak na poczatku napisalem. watpie czy CAL! maja obudowy "bassreflex" bo drugi pik bylby raczej w poblizu pierwszego.
Zgadza się o tyle, że Sennheiser ma na pagórku ponad 200% nominalnej impedancji, w Grado skok jest o jakieś kilkanaście procent
akurat takie np GS-1000 maja skok o ~100% w miejscu rezonansu... HD650 czy HD600 maja mniejszy procentowy skok - po prostu z tego jak wysoki jest pik nic nie wynika - tzn nie wynika jak beda graly bezposrednio sluchawki, raczej posrednio stawia to pewne wymagania w stosunku do wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pomiarze z headroomu? lepiej by bylo samemu pomierzyc - ich ch-ki sie nie skaluja jak mamy do czynienia z 30 ohmowymi sluchawkami, a co za tym idzie nic praktycznie nie widac. uzyteczne sa one jedynie dla wysokoohmowych sluchawek. taki pik na 3,2khz moze swiadczyc o zastosowaniu elementow RLC (w co szczezre mowiac watpie) w sluchawkach, albo po prostu jest to blad skalowania - jak na poczatku napisalem. watpie czy CAL! maja obudowy "bassreflex" bo drugi pik bylby raczej w poblizu pierwszego.

Kilka miesięcy temu pomierzyłem i moja charakterystyka idealnie pokrywała się tą z headroom. Do tego pomierzyłem sobie zmianę fazy prądu w funkcji częstotliwości. AFAIR badałem przy sinusoidalnym napięciu 10mV przy częstotliwościach od 40Hz-10kHz (mogłem do 20kHz, ale zapomniałem). Wyszedł rzeczywiście rezonans przy 3,2kHz i faza była tam zerowa. Myślałem, że nanosząc korekcje fazy w programie dźwiękowym usłyszę poprawę, ale tak nie było, nie mam tak dokładnego systemu audio. Sprawdzane na conducfilu. Kable też po drodze przebadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
niewiem jak to sie stalo ze rok temu te sluchawki mozna bylo dostac za 200zł a teraz ceny od 320 ...

 

 

To samo stało się z kartą dźwiękową asus xonardx, po premierze karta kosztowała 200 zł, jak tylko zaczęła zdobywać dobre wyniki w testach już kosztuje ponad 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak to sie stalo ze rok temu te sluchawki mozna bylo dostac za 200zł

Za 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 130zł.

 

Zgadza się- kupiłem je (nowe) za 135zł, sprzedałem za 150zł, choć mogłem za więcej. 

 

 

To trochę wariactwo.. AL! to świetne słuchawki, ale nie przesadzajmy... Na dzień dzisiejszy to maniactwo uważam za bezpodstawne. Poza tym przekroczyło już granicę dobrego smaku.. Recenzentom z naszego forum Creative powinien odpalić konkretne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak to sie stalo ze rok temu te sluchawki mozna bylo dostac za 200zł a teraz ceny od 320 ...

 

Rok temu kosztowały około 90 USD czyli 2.2 * 90 => około 200 PLN.

 

Obecnie kosztują 320 PLN czyli ... nadal 90 USD ale po kursie 3.3

 

Nie wiem czemu doszukujecie się teorii spiskowych. Tak taniego sprzętu jak był w zeszłym roku chyba długo już nie będzie (tzn. kursy raczej szybko/nigdy nie wrócą do tamtych poziomów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybaczcie ze nie szukam ale nie mam sily przegladac 300 stron.

 

Pewnego bardzo wesolego dnia moj stan doprowadzil do tego ze nie zauwazylem CAL na krzesle - efekt byl bardzo niewesoły - peklo ruchome polaczenie prawej muszli :( . Zatem do jakich wygodnych muszli wejda przetworniki oprocz denonow ? Moze ktos ma jakis palak na sprzedaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ze nie szukam ale nie mam sily przegladac 300 stron.

 

Pewnego bardzo wesolego dnia moj stan doprowadzil do tego ze nie zauwazylem CAL na krzesle - efekt byl bardzo niewesoły - peklo ruchome polaczenie prawej muszli :( . Zatem do jakich muszli wygodnych muszli wejda przetworniki oprocz denonow ? Moze ktos ma jakis palak na sprzedaz?

 

Na Twoim miejscu nie załamywał bym się :) masz ogromne pole manewru... tzn. możesz wsadzić przetworniki do prawie każdych muszli (a podejrzewam, że do każdych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności