Skocz do zawartości

Trochu śmiechu :d


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, rfzb napisał:

Optymalizacja animacji w iphonie sprawia, że przy 60 Hz są płynniejsze niż na ekranie 120 Hz w androidzie.

Bzdura. No chyba, że android to dla Ciebie jakieś realme za 999 zł? Mój Samsung S21 Ultra chodzi dużo płynniej, niż iPhone 12 brata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Najner napisał:

Muszę przyznać, że sprzedaż urządzenia z 60 HZ ekranem w 2023 roku za ponad 1000 backsów to nowy poziom żenady :D :D :D

 

Daj im chwile, na razie wprowadzają innowacyjny "always on display" który w androidach jest od 10 lat ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla kogoś o jakości urządzenia decyduje płynność animacji, to ja bardzo przepraszam, ale chyba missujemy pointa here.

Ja generalnie nie bardzo zwracam uwagę na interfejs - w sensie na to jak wygląda, bo i tak sobie zmieniam launcher, ikony i tak dalej, na takie jakie lubię. Wysokie odświeżanie ma za to jakiś sens w grach i filmach. Na to optymalizacja animacji nijak nie ma wpływu, z oczywistych względów.

Ceny ajfonów są od czapy, ale flagowe androidy też odleciały, choć nie wiem czy znajdę taki za 10k. Apple ma bardzo fajne procesory i jednolite środowisko, pod tym kątem wygrywa. Ale poza tym większość dobrych i użytecznych rozwiązań na androidach albo też jest, albo dawno była.
Inna sprawa to czy to wszystko działa i gada z okolicą, a tu bywa różnie.

Anyways, heheszki z cen appla i ich innowacyjności w 100% popieram :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rfzb napisał:

Może samsung ukradł applowi algorytm optymalizujący animacje i wstawił do tego s21.

Google też ukradł ten algorytm i Pixel 5 (3x tańszy od iPhone) chodzi również płynniej na ekranie 90 HZ :( Generalnie ten argument był całkiem akuratny jakieś pięć lat temu, powtarzany teraz świadczy tylko i wyłącznie o nieznajomości rynku telefonów.

 

16 minut temu, hammerh34d napisał:

flagowe androidy też odleciały, choć nie wiem czy znajdę taki za 10k.

Za 10k masz w świecie androida najnowsze zdobycze technologii, np. składane flagowce z ekranami amoled 120 HZ i z kamerami pod ekranem, pełnym multitaskingiem i obsługą zaawansowanego rysika :) Sam bym tego nie kupił, ale bawiłem się kilkanaście minut i muszę przyznać, że robi fantastyczne wrażenie.

 

edit: żeby nie było - ja nie krytykuję wszystkich urządzeń Apple. Sam mam w domu iPada pro z procesorem M1, bo narzeczona sobie na nim rysuje i konsumuje media, to jest super urządzenie i ma kilka świetnych rozwiązań. iPhone sprzed dwóch - trzech lat uważam za niezłą inwestycję w tym momencie, jak ktoś szuka prostego i niezadownego telefonu. Po prostu polityka cenowa tej firmy i konsumenci, którzy kupują przestarzałe urządzenie w cenie najnowszych zdobyczy technologii mnie śmieszą, tylko tyle ;)

 

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hammerh34d napisał:

Apple ma najlepiej zoptymalizowane oprogramowanie i ekosystem, bo nie jest rozdrobnione sprzętowo.
Mam Ci pokazać mojego ipada i iPhone, żebyś uwierzył że "doświadczyłem"? I tak wolę androida.




 

Wolisz Androida, ale posiadasz iPada i iPhone 👍

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam ipada, bo tylko na ipada jest kilka programów które lubię. To sprzęt do konkretnych zadań, których niestety android nie zrobi tak samo, bo developerom się nie opłaca. Kupiłem ipada dla EarMastera oraz dla aplikacji Maven do sterowania dronami, w tych zadaniach spisuje się spoko.
A skoro już mam, to używam go też jako sterownika do roona, czasem zagram w jakąś grę na ekranie większym niż telefoniczny. Tyle.
A, jeszcze praca. Mogę w ramach byod na nim służbową pocztę odpalić, więc nie muszę wszędzie laptopa targać.
Iphone mam bo firma takie daje. Łatwo się nimi zarządza, pewnie dlatego.

Prywatnie do używania mam peceta z Windowsem i telefony z androidem. Tak wolę.


Edit: A, i smakrłocza od Garmina default_smile.png


Edit2: Coś mi się wydaje że to było zagranie w stylu "nie lubisz bo nie stać cię i nie używałeś" -> "używałem i nawet używam" ->"skoro używasz to znaczy że lubisz". Otóż nie, używam, bo mam, a mam, bo muszę (powiedzmy; ostatecznie niby mógł bym zrezygnować z topowych aplikacji w swoich działkach, ale wole przecierpieć posiadanie platformy żeby z nich korzystać). Gdybym nie musiał, to bym nie miał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Najner napisał:

Google też ukradł ten algorytm i Pixel 5 (3x tańszy od iPhone) chodzi również płynniej na ekranie 90 HZ :( Generalnie ten argument był całkiem akuratny jakieś pięć lat temu, powtarzany teraz świadczy tylko i wyłącznie o nieznajomości rynku telefonów.

 

Za 10k masz w świecie androida najnowsze zdobycze technologii, np. składane flagowce z ekranami amoled 120 HZ i z kamerami pod ekranem, pełnym multitaskingiem i obsługą zaawansowanego rysika :) Sam bym tego nie kupił, ale bawiłem się kilkanaście minut i muszę przyznać, że robi fantastyczne wrażenie.

 

edit: żeby nie było - ja nie krytykuję wszystkich urządzeń Apple. Sam mam w domu iPada pro z procesorem M1, bo narzeczona sobie na nim rysuje i konsumuje media, to jest super urządzenie i ma kilka świetnych rozwiązań. iPhone sprzed dwóch - trzech lat uważam za niezłą inwestycję w tym momencie, jak ktoś szuka prostego i niezadownego telefonu. Po prostu polityka cenowa tej firmy i konsumenci, którzy kupują przestarzałe urządzenie w cenie najnowszych zdobyczy technologii mnie śmieszą, tylko tyle ;)

 

Masz ipada pro 11 calowego czy tego wypasa 12.9? Mam pytanko, jak grają te 4 wbudowane głośniki? Będą w stanie mi zastąpić altusy czy jakieś inne kolumny do 1000zł w niewielkim pokoju? Wiem jak gra z wbudowanych głośników ipad 9 i mini 6. Szczególnie mini trzyma już fajny poziom, ale podobno pro to już totalny kosmos. Mógłbyś się wypowiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233 głośniki kozak, najlepsze jakie słyszałem w urządzeniu mobilnym. Altusow nie zastąpią :) Ale grają głęboko, do oglądania filmów czy jakiegoś radia w tle wystarczą. iPad 13 calowy M1.

Edit: czytam, że są jakieś różne wersje ich i nie za bardzo rozumiem różnice między różnymi Pro/niePro/2021 itp., wrzucam zdjęcie pudełka o którym ja piszę, że gra z głośników fantastycznie, żeby nie było nieporozumień:

20220908_134246.jpg

 

Ostatnio pewien vloger postanowił spróbować przesiąść się na iPhone z Androida i kilka spraw mnie rozbawiło. Kiedyś próbowałem iPhone i po dwóch tygodniach się poddałem, a najlepsze jest to, że dalej te same problemy trapią ten wspaniały ekosystem. Np. taka blachostka, jak powiadomienia czy personalizacja pulpitu xD 

 

SmartSelect_20220908_131726_Telegram.jpg

 

SmartSelect_20220908_131732_Telegram.jpg

 

SmartSelect_20220908_131743_Telegram.jpg

 

SmartSelect_20220908_131811_Telegram.jpg

 

SmartSelect_20220908_131837_Telegram.jpg

 

SmartSelect_20220908_131854_Telegram.jpg

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

Tak se czytałem i najpierw wziąłem powyższe za OT, ale szybko doszedłem do wniosku, że w sumie, to dobry dział dla 90% treści z tego forum.

 

Widziałeś że najnowszy apple watch może Ci mierzyć temperature i obliczać kiedy masz owulacje? Przydatne, będziesz wiedział kiedy masz "te dni" ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności