Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno mi powiedziec jak z soha2 zagralyby IEMy , nigdy nie slyszalem IEMow . Wiem natomiast ze wybitnie graja ep630 - nigdy jeszcze tak nie graly , smiem twierdzic nawet ze ''epki'' wrecz potezebuja znakomitego wzmacniacza by pokazac jak potrafia zagrac . Z DT880pro soha2 gra rewelacyjnie , miesiscie , gesto i jednoczesnie z idealna rozdzielczoscia , perlista gora skrzaca sie rozzazonymi do bialosci iskrami ktore nie zakluja gdy nawet wpadna w oko . Z soha2 jest bosko .Porownywalem z kilkoma roznymi wzmacniaczami , nawet z tymi przy ktorych bylem przekonany ze naprawde bedzie trudno je pobic . - soha2 wygrala porownanie . Barwa dzwieku nigdy nie nudzi , partie skrzypiec z roznych krazkow brzmia roznie , nie ma jednostajnej barwy , bas rowniez ma moc armaty kiedy trzeba , innym razem zas brzmi jak dzieciecy tamburynek - jesli tak ma zabrzmiec . Srednica pelna i gesta z masa szczegolow i wybitna przestrzenia . Nie umiem opisac dzwieku tak jakbym chcial ale w bezposrednim porownaniu z cayin ha-1a bylo mi bardzo trudno wskazac zwyciesce . soha miala lepszy bas i wypelnienie masa dzwieku . Cayin malowal lepiej dzwieki szaleszczace , eksponowal wyrazniej gardlowe gloski , soha wyrazniej pokazala odbicia dzwiekow w np katedrze gdzie byl nagrywany pewien chor zenski . Cayin gral lepiej z k701 , soha zagrala lepiej z DT880PRO , byla tez lepsza z grado sr60 . Cayin z k701 pokazal jednak magie w muzyce celtyckiej . I tylko to bylo minimalnym plusem nad soha . W rocku ( queen , marrillion , lady punk itp ) soha zagrala mocniej , z dynamika ktorej koncerty potrzebuja .Zachecam do zlozenia sobie tego wzmaka , bo WARTO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siloe , jak juz bedziesz mial wszystkie graty do soha2 to Ci ja zmontuje . Zreszta kazdemu kto dostarczy komplet czesci . Wzmak sprawil mi pewne problemy podczas uruchamiania , nie jest to zestaw dla kazdego wiec nie polecam komus kto np nie mogl zlozyc czy naprawic MxMa . Wzmak nie gra od tzw kopa . Niezbedne jest uruchamianie etapami , z kontrola i regulacjami pradow i napiec itp itd . Plytki zawsze warto zamowic , czesci z czasem tez bo watpie by za ta cene kiedykolwiek udalo sie nabyc wzmacniacz tej klasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie x500 przekonal, takze dopisze sie do plytki a w innym poscie jest tez chyba zamowienie na scalaki do niego. jak bede mial trudnosci z budowa to najwyzej podesle Ci x500 bo mozliwe ze bedzie tak jak piszesz przy uruchomieniu a nie mam jeszcze zbyt duzego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Marmur , nie ma sprawy . Tylko lepiej przyslac wszystko nowe a nie uklad ktory nieopatrznie sie juz schrzanilo . Latwiej mi bedzie . Jesli Majkel chce sie pozbyc gratow do sohy to nic tylko brac . Dopdam ze ja w swoim wzmaku zastosowalem raczej przecietne czesci , tanmie lampki ecc88 tesli , najzwyklejsze opampy tl081 , za to znakomite tranzystory wyjsciowe toschiby 2sc4793 i dobre kondensatory sprzegajace . Jesliby tylko dac lepsze lampki i opampy musialoby byc poprostu jeszcze lepiej . Zeby Was podkrecic dam jeszcze fotki , na jednej z nich od spodu widac wewnetrzny reaktor atomowy :-)

 

 

 

12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej ładne :)

Możesz w jednym zdaniu - jak wygląda góra? Szukam czegoś, co lekko wyostrza, uanalitycznia :) ale w żadnej mierze nie podbija pasma... i podstawowe pytanie - czy jest jakaś szansa na kulturalną pracę z IEMami :)

 

Raczej bym szukał wzmacniacza na tranzystorach. Lampki "zaokrąglają" górę, wygładzają ją.

 

Chociaz najlepiej posłuchaj i sam potestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X500: Very nice ! :)

 

Raczej bym szukał wzmacniacza na tranzystorach. Lampki "zaokrąglają" górę, wygładzają ją.

Ja mysle, ze nie mozna ta uogolniac, sa lampowce z klasycznym "tubey" sound a sa takie, ktore do "uogolnionego brzmienia lampowego" raczej nie sa podobne - Yamamoto HA-02, Leben CS-300 etc. To byl jeden z powodow dla ktorego pozbylem sie Yamamoto. Byl za ostry i zbyt przejzysty, jak na "przyslowiowego lampowca" to juz w ogole :)

 

Przykladowo porownujac takiego Yamamoto HA-02 do tranzystorowego PS Audio GCHA, wyszloby nam ze znacznie bardziej wygladza i scina gore ow tranzystorowy PS Audio. Niektore lampowce potrafia zagrac jak zyletki a niektore tranzystorowce jak ospale i leniwe do tego lampowce :)

 

Chociaz najlepiej posłuchaj i sam potestuj.

No wlasnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A LOD mode? Poza portem hp iPod ma jeszcze drugi, z którego sygnał jest chyba cyfrowy. Trzeba mieć tylko specjalny kabel.

 

LOD jest analogowy - to jest po prostu line out. Pewnie daloby sie przerobic IPod'a tak zeby mial wyjscie optyczne ale wymagaloby to raczej sporych zmian w bebechach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodla to dwa denony ; dcd2000ae oraz stary i modyfikowany dcd660 w ktorym zrobilem odrebne zasilania dla sekcji cyfrowej i analogowej i powymienialem kondensatory wokol wyjsciowych elementow na tzw audiofilskie . Uzywam tez taniutkiego dvd orion bo ma moim zdaniem mile cieple brzmienie z porzadnym basowym fundamentem . Zaleznie od humoru uzywam ktoregos z tych zrodel . Kabelki to van den hul the first ze sr=tarej serii ( z bialymi wtykami ) , ixos 104 ( tez dosc stary ) trzy rodzaje kabli DIY opartych na roznych przewodach mikrofonowych lub zwyklych audiokabli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna robota x500, ja tylko czekam az bede mogl sie dopisac do listy bo te forum ma jakis okres probny sklompletuje czesci i podesle Ci to wszystko to mi zlozysz, mam pytanie czy drewniana lub drewnopodobna obudowa nada sie do tego bo mam opcje zrobic w miare tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna robota x500, ja tylko czekam az bede mogl sie dopisac do listy bo te forum ma jakis okres probny sklompletuje czesci i podesle Ci to wszystko to mi zlozysz, mam pytanie czy drewniana lub drewnopodobna obudowa nada sie do tego bo mam opcje zrobic w miare tanio.

Soha ma stopien mocy w klasie A i nagrzewa sie dosc mocno . Musialbys wiec zrobic jakis wiatraczek wewnatrz albo co .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie moge sie jeszcze dopisac 10 Mar 2009, 09:44 koniec okresu karencji jak ktos moze to niech mnie dopisze do tej listy bo szkoda czaasu a mozna zamknac zamowienie. robertinus x500 mozecie to zrobic?

Tak, dopiszę Cię, tylko napisz jaki masz nick na audiostereo, zamawiasz jedną płytkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności