Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

325 jakby michauczok Ci przerobił też by były lekkie... ;)

Uprzedziłeś mnie ;)

 

 

No i jednak wybrałem SR60e, wahałem się, podchodziłem jak do jeża, czy znów pakować się w ten model, ale wiecie co? Jestem bardzo zadowolony. Świetnie wydane 400 zł. Po wielu tygodniach męczenia się z 325 (ciężkimi), te wydają mi się bajecznie lekkie (nie czuć ich na uszach), i co najlepsze, od razu po wyjęciu z pizza-boxu grają bardzo ładnie. Lekkie, dyskretne, nie męczą uszu. Wcale nie żałuję, że pozbyłem się 325. Góra ładna, basów też nie brakuje.

 

SR60e w porównaniu do 60i wydają mi się trochę gorzej wykonane, kabel cieńszy (co nie znaczy że gorszy).

 

Trochę takie plastiki wszystkie bardziej plastikowe :) jakby made in china, gdzieś tam trochę krople kleju sie powylewały, widać szlifowania dość ordynarne... w 60i tego nie było.

 

Ale brzmią naprawdę przyzwoicie i to mnie cieszy.

 

W bezpośrednim porównaniu klasy podawania dźwięków wybrałeś 60-ki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alvent

 

Tak, rozważałem modowanie słuchawek, ale jestem tak niecierpliwy, że nie byłbym w stanie czekać parę dni czy nawet tygodni aż zostaną zrobione. Jak wczoraj wieczorem podjąłem decyzję, że chcę mieć 60e, to dziś piętnaście minut po tym jak otworzyli sklep, już były moje ;)

 

@paratykus

 

Wziąłem wszystkie za i przeciw, przeanalizowałem swoje potrzeby, to, że chcę słuchawek na dłuższe odsłuchy i decyzja padła na 60e. Nie żałuję. Nie jestem audiofilem, nie analizuję ogromnej skali różnicy między 60e i 325is, parametrów etc. Jak na moje oko, brzmią może one ciut gorzej, ale to wciąż bardzo dobre jak dla mnie słuchawki.

Wziąwszy jednak pod uwagę to, że 60e prawie wcale nie ważą, nie czuć ich (po wygięciu pałąka) na głowie, trochę wahań wte i wewte, wybrałem właśnie je.

 

Cóż, znam siebie, i wiem, że za jakiś czas pewnie znowu coś zmienię, ale na razie cieszę się nimi :)

 

-----------

 

No i tak poza tym, to w tym przedziale cenowym, spośród słuchawek otwartych, 60e to chyba najlepszy wybór.

Edytowane przez svj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszesz, bo ja w porównaniu 60-ek z 325 słyszę, że na tych pierwszych jest kocyk od dołu do góry, wszędzie, jak leci. Tak bez wnikania w szczegóły, ale to na dzień dobry dyskredytuje u mnie te słuchawki.

Poza tym 325 po przeróbkach Michała z ciężkich, nieforemnych i niewygodnych klocy stały się lekkimi, przyjaznymi słuchawki, które mogę trzymać na głowie kilka godzin.

 

Biorąc pod uwagę 3 punkty z mojej sygnaturki, do niczego nie namawiam ani niczego nie krytykuję .

Wyrażam tylko swoje zdanie.

 

Jeśli Ci pasuje to co zrobiłeś, pozostaje tylko cieszyć się razem z Tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszesz, bo ja w porównaniu 60-ek z 325 słyszę, że na tych pierwszych jest kocyk od dołu do góry, wszędzie, jak leci. Tak bez wnikania w szczegóły, ale to na dzień dobry dyskredytuje u mnie te słuchawki.

Poza tym 325 po przeróbkach Michała z ciężkich, nieforemnych i niewygodnych klocy stały się lekkimi, przyjaznymi słuchawki, które mogę trzymać na głowie kilka godzin.

 

Biorąc pod uwagę 3 punkty z mojej sygnaturki, do niczego nie namawiam ani niczego nie krytykuję .

Wyrażam tylko swoje zdanie.

 

Jeśli Ci pasuje to co zrobiłeś, pozostaje tylko cieszyć się razem z Tobą :)

 

 

A słuchałeś 60e ? Bo ja miałem 60i przez 1,5 roku i dla mnie seria "e" brzmi znacznie lepiej od "i"

 

60i były ciemniejsze, bardziej przymulone, a te... No inne, naprawdę inne. I właśnie tego kocyka już nie ma. nawet "sami Grado" o tym pisali :)

Edytowane przez svj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem przez kilka dni 60e na odsłuch, z ciekawości.

Jak na swoją cenę grają bardzo przyjemnie. Wykonanie pozostawię bez komentarza, nawet jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę to trochę tego...

 

Kocyk był po całości, jak leci.

No, nie wiem. Może trzeba wziąć pod uwagę "głęboki tuning" mojego egzemplarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem przez kilka dni 60e na odsłuch, z ciekawości.

Jak na swoją cenę grają bardzo przyjemnie. Wykonanie pozostawię bez komentarza, nawet jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę to trochę tego...

Kocyk był po całości, jak leci.

No, nie wiem. Może trzeba wziąć pod uwagę "głęboki tuning" mojego egzemplarza...

Te gradosy 60e poprawiły się - wygrzały - w sposób znaczący. I ile miałem zastrzeżenia początkowo do ich zdolności grania metalu gęstego i szybkiego - gubiły się, teraz problemu nie ma... IMHO są dużo lepsze, niz te ktorych Ty słuchałeś i grubbby.

Zdziwiłem się, przyznaję, niewąsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare dni, potem Paratykus troszkę, potem Grubbby chwilkę, potem znowu ja

Ja tylko nausznie, koledzy chyba też, ile godzin łącznie wyszło - nie mam bladego pojęcia, ale szacuje, że mniej niz 100

Wiem, że przed wysyłką do Paratykusa i Grubbego metal w nich nie brzmiał, a od niedawna brzmi.

Ja sobie słuchałem wszystkiego innego, a tu nagle taka niespodzianka, posłuchałem dluzej i bliżej tego metalu i musiałem w muzo recenzje aktualizować, bo słuchawki radykalnym sądem, że mają braki w separacji, uprzednio skrzywdziłem...

Ja oczywiscie jestem fanem wygrzewania i wierzę w kable, ale

Tutaj szczęka mi opadła, bo za mało wygrzane opisałem w muzo i bzdury wyszły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi wzmacniaczami Grado grają najlepiej ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Witam,

Beresford na zasilaniu akumulatorowym gra świetnie, mam go od ponad roku.

Pierwszy wzmacniacz, który wygrywał z nim to Shiit Lyr oraz Peachtree Nova 65.

Do 1k nie ma sobie równych, a do tego rewelacyjny DAC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z jakimi wzmacniaczami Grado grają najlepiej ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Witam,

Beresford na zasilaniu akumulatorowym gra świetnie, mam go od ponad roku.

Pierwszy wzmacniacz, który wygrywał z nim to Shiit Lyr oraz Peachtree Nova 65.

Do 1k nie ma sobie równych, a do tego rewelacyjny DAC.

 

Pozdrawiam

 

 

Coś konkretniej? Bo to jakbym napisał, że FiiO gra świetnie, a rozrzut cenowy produktów od 130 do 1500zł... I z czym porównywany, że padło stwierdzenie nie ma sobie równych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Beresford TC-7533 Bushmaster, porównywany z Rega Ear, iFi Audio iCAN, Musical Fidelity V90-HPA oraz dziurkami Marantz NA 8005,

Moon 220i, Micromega Minium AMP2.

Słuchawki po modyfikacji mojej własnej Grado SR80i

 

http://hdmoje.strefa.pl/Grado/DSCN1835.JPG

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z jakimi wzmacniaczami Grado grają najlepiej ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Witam,

Beresford na zasilaniu akumulatorowym gra świetnie, mam go od ponad roku.

Pierwszy wzmacniacz, który wygrywał z nim to Shiit Lyr oraz Peachtree Nova 65.

Do 1k nie ma sobie równych, a do tego rewelacyjny DAC.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem konkretnie jak z tymi słuchawkami, ale jak słuchałem Lyra z innymi 3-ma nausznikami, to jednak wolałem granie mojego klona - zwłaszcza góra pasma była w nim lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z jakimi wzmacniaczami Grado grają najlepiej ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Witam,

Beresford na zasilaniu akumulatorowym gra świetnie, mam go od ponad roku.

Pierwszy wzmacniacz, który wygrywał z nim to Shiit Lyr oraz Peachtree Nova 65.

Do 1k nie ma sobie równych, a do tego rewelacyjny DAC.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem konkretnie jak z tymi słuchawkami, ale jak słuchałem Lyra z innymi 3-ma nausznikami, to jednak wolałem granie mojego klona - zwłaszcza góra pasma była w nim lepsza.

 

Powiadasz lepsza ? ale dla kogo ? podaj kryterium lepszości bo dla Ciebie lepsze to dla Mnie gorsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Moje Grado i Mój wzmak oraz dac są najmoszniejsze ...

Jak podłącze Moje Grado pod Mój wzmak i dac to one ugotują mi obiad, posprzątają, upiorą, uprasują, zarobią pieniądze i jeszcze przy okazji grajooo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Moje Grado i Mój wzmak oraz dac są najmoszniejsze ...

Jak podłącze Moje Grado pod Mój wzmak i dac to one ugotują mi obiad, posprzątają, upiorą, uprasują, zarobią pieniądze i jeszcze przy okazji grajooo ...

To słuszną linię ma SWS audio...

 

 

Jak zwał tak zwał. Skupiałem się bardziej na Moje, Mój itp.

Stoi to w zupełnej sprzeczności z 3 punktem paratykusa, ale co mi tam ;)

 

Koniec offa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Moje Grado i Mój wzmak oraz dac są najmoszniejsze ...

Jak podłącze Moje Grado pod Mój wzmak i dac to one ugotują mi obiad, posprzątają, upiorą, uprasują, zarobią pieniądze i jeszcze przy okazji grajooo ...

To słuszną linię ma SWS audio...

 

 

Jak zwał tak zwał. Skupiałem się bardziej na Moje, Mój itp.

Stoi to w zupełnej sprzeczności z 3 punktem paratykusa, ale co mi tam ;)

 

Koniec offa.

 

 

A co ty żyd, Twoje jest Twojsze niż Mojsze ?

 

Jak może być Moje mniej lub bardziej Mojsze :blink::blink: ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności