Skocz do zawartości

Najlepszy dap na rynku


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję chłopaki 🙂👍 Na początek mi wystarczy, żeby sobie pogooglać i poczytać opinie, recenzje porównania.

 

@Palpatine @Najner @Dirian

 

Jeszcze o jednych słuchawkach mi kolega wspomniał na pw. i po wygoglowaniu stwierdziłem, że są absolutnie przepiękne! Ciekawe jak to gra... 

 

 

EE-ODIN-2.jpg

EE-ODIN-5.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 18:28, veinn napisał(a):

Jaki jest wg Was najlepszy przenośny odtwarzacz na rynku, bez względu na cenę?

 

Może poczekasz, jaki by nie był teraz to za rok będzie jakiś jeszcze lepszy (i jeszcze droższy). :ph34r:

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał(a):

@MichalZZZjesli dobrze rozpoznaje to są do EE Odin. 

 

Nie kusiło Cię żeby posłuchać? Nie wiem czy Mp3 Store ma wersję demo...

 

Teraz, Palpatine napisał(a):

Mi bardziej podoba się to co z tymi słuchawkami zrobiła firma AK prezentując Oddysey. Przynajmniej jeśli chodzi o dzwiek

 

Możesz rozwinąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astell z Empire wspólnie wypuścili słuchawkę o nazwie Oddysey która powstała na bazie Odin. Tą pierwsza miałem okazje posłuchać dzięki @kurop i wraz z SP3000 to prawdziwe dźwiękowe arcydzieło. Niestety gruba tulejka powoduje ze po godzinie dwóch mam ich dość, a w moich ulubionych Mest MK2 mogę siedzieć godzinami bez zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Astell z Empire wspólnie wypuścili słuchawkę o nazwie Oddysey która powstała na bazie Odin. Tą pierwsza miałem okazje posłuchać dzięki @kurop i wraz z SP3000 to prawdziwe dźwiękowe arcydzieło. Niestety gruba tulejka powoduje ze po godzinie dwóch mam ich dość, a w moich ulubionych Mest MK2 mogę siedzieć godzinami bez zmęczenia.

 

Odyssey nie powstały na bazie Odinów. To słuchawki, w których wykorzystano rozwiązania z Odin (EST, faceplate) i Legend EVO (Weapon X). Widać, że nie słuchałeś tego modelu (Odin). Odyssey sposobem grania bliżej do Legend EVO czy nawet Legend X niż Odinów. To bardziej rozrywkowe i efektowne brzmienie, podczas gdy Odin są lepsze technicznie (wyższa rozdzielczość, poziom detalu, wyższa precyzja) i bardziej analityczne, chociaż z nutą muzykalności w tle. Części osób będą bardziej pasować Odiny, a części - modele jak Legend EVO czy Odyssey (mają nieco mniej dołu niż LE).

 

Plus za dobre dopasowanie Odyssey do SP3000. Kawał świetnego brzmienia. Takie Legend EVO grają na przykład przeciętnie z nową Ultimą (za dużo midbasu i za mocno wypchnięte żeńskie wokale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Methuselah napisał(a):

 Widać, że nie słuchałeś tego modelu (Odin).

Nie słuchałem, ale tez nie żałuje. Po moich przygodach z Valkyrie, Vantage, Phantom raczej omijam ich słuchawki. Zupełnie nie te brzmienie i nie ta jakość której szukam. 
Za to Oddysey dźwiękowo mi się spodobały i zalecałbym @MichalZZZaby ich posłuchał z SP3000. Natomiast zacząłbym od Mest mk2 i U12T plus Monarch MK2 jako ciekawostkę do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Nie słuchałem, ale tez nie żałuje. Po moich przygodach z Valkyrie, Vantage, Phantom raczej omijam ich słuchawki. Zupełnie nie te brzmienie i nie ta jakość której szukam. 
Za to Oddysey dźwiękowo mi się spodobały i zalecałbym @MichalZZZaby ich posłuchał z SP3000. Natomiast zacząłbym od Mest mk2 i U12T plus Monarch MK2 jako ciekawostkę do porównania.

 

To sprawdź przy najbliższej okazji, bo na niedawnym meecie wrocławskim kilka osób zgodnie stwierdziło, że to oczko wyżej od pozostałych flagowców na naszym rynku. Valkyrie, Vantage i Phantom to znacząco różne od siebie słuchawki jak chodzi o brzmienie i odbiorców, ale czy szło im zarzucić słabą jakość to nie wiem. Inna sprawa, że to modele średnio 4-letnie i żadnego nie ma od dłuższego czasu w ofercie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mayster napisał(a):

 

To sprawdź przy najbliższej okazji, bo na niedawnym meecie wrocławskim kilka osób zgodnie stwierdziło, że to oczko wyżej od pozostałych flagowców na naszym rynku. Valkyrie, Vantage i Phantom to znacząco różne od siebie słuchawki jak chodzi o brzmienie i odbiorców, ale czy szło im zarzucić słabą jakość to nie wiem. Inna sprawa, że to modele średnio 4-letnie i żadnego nie ma od dłuższego czasu w ofercie.

Dziękuje za radę. Ja swoje brzmienie w świecie iem znalazłem w postaci UM Mest MK2 i raczej będę szukał możliwości powrotu do tego modelu. Teraz niech @MichalZZZniech odkryje świat iem, myśle ze daliśmy mu fajne podstawy 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zastanawiające jest stwierdzenie, że m17 nie napędzi dużych słuchawek??
Akurat posiadam m17 i przesłuchałem większość flagowych dap'ów.
Ciężko o konkurencję w napędzaniu dla m17 no ale rozumiem, co człowiek to opinia.
Moim skromnym zdaniem w sp3000 płacimy głównie za jakość wykonania i materiały, bebechy i ich implementacja we wszystkich flagowych urządzeniach jest tutaj bardzo wyżyłowana więc w samej turbo jakości nie jestem w stanie wyłonić zwycięzcy. Powiedział bym, że lvl jest bardzo zbliżony.
Największe różnice to soft i charakter czy barwa danego urządzenia.
Sp3k ma bardzo przejrzyste brzmienie bo jest poddane mocnej obróbce czy eq. Po dłuższych zabawach mogę stwierdzić iż głęboki bas i pewne inne pasma, które mogły tworzyć "zmącenie" brzmienia zostały wycięte w znaczącym stopniu. Ma swoje zalety jak i wady.
Fiio m17 ma więcej mocy od każdego z oferowanych obecnie dap'ów, chyba że jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.
Zuwazalnie mocniej się grzeje ale nigdy nie wyskoczył mi komunikat o przegrzaniu jak to miało miejsce w jak dobrze pamietam ak sp2000.
Shanling m9plus ma ciekawy ocieplony charakter można stwierdzić, że lampowy ale bez wad lamp także warto go wziąć pod lupę.

Zawsze każdemu powtarzam więc i napiszę tutaj: mając do wydania pieniądze rzędu 20k-30k zalecałbym udać się do sklepów i sprawdzić na własne ucho najlepiej z własnymi słuchawkami, jak coś się zgrywa i czy się podoba. Nie wszystko jednoznacznie może być najlepsze.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, normalnie, został "zestrojony" w taki sposób aby mieć krystaliczne i sceniczne brzmienie ale to nie jest więcej czy lepiej.
Jest inaczej.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Powiem więcej, nie zawsze więcej znaczy lepiej bo dla niektórych ludzi przytłaczająca ilość detalu jest po prostu męcząca i nieprzyjemna

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 18:33, Palpatine napisał(a):

Pod względem jakości dźwięku to bezwzględnie Astell&Kern SP3000. Zjawiskowy dap. Ale system to zamknięty android więc zainstalujesz tam tylko apki do streamingów.

IMVHO jak ktoś szuka rozrywkowego grania.... Mój LPGT, bez problemu obrania się przeciwko SP3k. Jest bardziej naturalny, szczególnie pokazuje 'wielofakturować' dolnych rejestrów - jakość vs 'ilość'. Kwestia preferencji, synergii z odpowiednimi IEMy.

 

W dniu 28.02.2023 o 13:59, Palpatine napisał(a):

Nie słuchałem, ale tez nie żałuje. Po moich przygodach z Valkyrie, Vantage, Phantom raczej omijam ich słuchawki. Zupełnie nie te brzmienie i nie ta jakość której szukam. 
CIACH

Potwierdzam Odiny, są 👌 IMVHO rozwinięcie Mestów w każdym aspekcie, Monarchy zupełnie inne granie... 

 

Z całej gamy EE, lubię Odiny, ESR Mk2, potem dlugo nic :P 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zerknijcie sobie na to forum, jest bardzo ciekawe zestawienie, ktore jest aktualizowane co jakis czas.

https://                www.head-fi.org/threads                /hi-res-portable-daps-comparison-chart-2022.961903/


Z High Endowych dapow sluchalem tylko Ibasso DX220MAX, ale smialo moge powiedziec, ze jakos jest rewelacyjna. Napedzal sluchawki Hifiman he1000v2 na medium gain(polowa potencjometru) bez problemu.

Edytowane przez HOHOHO
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 11:28, MichalZZZ napisał(a):

Ale też nie taka V-ka, żeby te średnie były za bardzo odsunięte. Napewno nie może być za ciepło oraz basu jak i wysokich tonów też nie może mi brakować. Rozdzielczość, detal, dynamika, przejrzystość, szybkość, również są dla mnie istotne. 

To ja +1 głos za Odin. Jedyną wadą jest trochę ostra/krzykliwa wyższa średnica, ale to można źródłem dostroić. Tak to wszystko z wymienionych rzeczy mają, a bas jest bardzo kompetentny. No i super wychodzą na zdjęciach :) Może też nowe Raven byłyby jakimś wyborem, ale ich nie słuchałem, może @Beh0lder się wypowie;) 

 

DSC_0131.jpeg

 

Edytowane przez Kajetanjazz
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii najlepszego DAP na rynku i rankingów: https://headfonics.com/top-reader-voted-daps/

Jak widać w tym rankingu A&K w ogóle nie uwzględniony... Nie wnikając dlaczego, zastanawia mnie, że dwuletni raptem SP3000 ma znacząco obniżoną cenę w MP3Store: https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/przenosne-hi-fi-hi-end/astellkern/2022470920011141123/8809755503079/astellkern-sp3000-silver-odtwarzacz-audio-hi-fi

Czyżby na horyzoncie miał się pojawić następca? Niby jest już zapowiedź SP3000T ale czy to jest powód?

Edytowane przez Karkolomny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rankingu są tylko dapy które oni testowali na przestrzeni lat. Widocznie Astell nie chce im płacić za recenzję. Patrząc na to zestawienie jakoś mnie to nie dziwi 😉

Swoja droga na headfi jest temat „best dap you ever heard”. Już lepiej wyciągnąć sobie jakąś średnią na podstawie tysięcy opinii użytkowników niż przepłaconych portali o wątpliwej reputacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palpatine napisał(a):

W tym rankingu są tylko dapy które oni testowali na przestrzeni lat. Widocznie Astell nie chce im płacić za recenzję. Patrząc na to zestawienie jakoś mnie to nie dziwi 😉

Swoja droga na headfi jest temat „best dap you ever heard”. Już lepiej wyciągnąć sobie jakąś średnią na podstawie tysięcy opinii użytkowników niż przepłaconych portali o wątpliwej reputacji.

Wydaje mi się, że może też być odwrotnie - jakiś producent wysyła swoje produkty tylko do określonych testerów, spodziewając się w zamian pochlebnej opinii. Może też być tak, że jakiś producent wysyła swoje produkty do testów, pod warunkiem, że tester nie będzie testował produktów konkurencji.

Nie uważam Headfonics.com za portal o wątpliwej reputacji... porównując ich recenzje tego samego produktu, z innymi, podobnymi portalami, raczej nie zauważyłem by się jakoś znacząco różniły.

Raczej obstawiam, że pewni testerzy recenzują po prostu "swoich" producentów a innych unikają na zasadzie układów koleżeńsko-biznesowych.

A żeby wszystko wyglądało na obiektywne zamieszcza się "Disclaimer: This was sent to me as a sample in exchange for my honest opinion. Headfonics is an independent website with no affiliate links or services.

😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking mówi sam za siebie. Nie ma tam ani Sony ani Astell. W pierwszej 20 same chińczyki, większość z wątpliwą oceną. 
Wracając do A&K to został zapowiedziany SP3000T, który ma być następcą bardzo złego SP2000T. Zobaczymy co zaprezentuje. O następcy SP3000 jeszcze nic nie słychać. AK flagowce wypuszczą w dłuższych interwałach niż Chińczycy. Pamiętam, że dobrze nie zostały rozesłane M9 a już zapowiedziano M9+ xd. Premiera SP3000 odbyła się we wrześniu 2022 r. 

 

Swoja drogą mój ranking sprzed półtora roku wyglądał mniej więcej tak

 

https://www.head-fi.org/threads/rank-the-best-sounding-daps-that-you-heard.936707/page-44#post-17183026

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał(a):

Ten ranking mówi sam za siebie. Nie ma tam ani Sony ani Astell. W pierwszej 20 same chińczyki, większość z wątpliwą oceną. 
Wracając do A&K to został zapowiedziany SP3000T, który ma być następcą bardzo złego SP2000T. Zobaczymy co zaprezentuje. O następcy SP3000 jeszcze nic nie słychać. AK flagowce wypuszczą w dłuższych interwałach niż Chińczycy. Pamiętam, że dobrze nie zostały rozesłane M9 a już zapowiedziano M9+ xd 

No to wchodzimy na kolejny etap dyskusji: DAP Chińczyk a DAP Koreańczyk 😉 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności