Skocz do zawartości

Najlepszy dap na rynku


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest wg Was najlepszy przenośny odtwarzacz na rynku, bez względu na cenę? Wczesniej interesował mnie fiio m17, ale skoro już wiem, że nie napędzę tym duzych słuchawek to zaczynam się zastanawiac czy warto w niego inwestować pieniadzę - do słuchawek typu in ear wystarczy dużo mniej mocy, a tym głównie wyróżniał się m17.

W wysokiej cenie widzę też astell kern sp3000 ale pytanie - czy on ma androida albo jakiś sensowny system a nie coś co "zwiąże mi ręcę"

Jakie są Wasze propozycję

Pozdrawiam

Kordian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał(a):

Zdecydowanie SP3000, kapitalny dźwięk i wreszcie działa tak że nie mam ochoty rzucić nim o ścianę. 

Za dużo emocji...już SP2000 działał bardzo poprawnie.

@veinnwybierz się do jakiegoś mp3store i posłuchaj SP3000. Dzisiaj chyba jedyną konkurencją dla niego może być Hiby RS8 i Cayin N8II (chociaż ja w lampy bym się nie pchał, to bardzo ułomna technologia, która słabo wypada pod względem czystości dźwięku, szczególnie w dap).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine a ten system jest taki, że da mi skorzystać z przeglądarki? Czy nie za bardzo?

Mam parę niszowych aplikacji z których korzystam do słuchania muzyki w tym digitally imported - dałaby mi ją zainstalować czy tylko spotify i tidal..?

Edytowane przez veinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, veinn napisał(a):

Przeglądarki chciałem użyć do sluchania digitality imported bo tak też tam można słuchać z jakiegoś puffina albo chroma, mam tam 2 lata premium..

Akurat Digital Imported nie jest wpierany jako aplikacja, którą można odpalić. Mi się nie udało...a szkoda, bo sam bym słuchał...

Może w przyszłości Astell jakiś ruch wykona w tym kierunku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj też o iBasso DX320, zbiera bardzo dobre opinie, masz tam zwykłego Androida i możesz sobie zainstalować co chcesz. Nie twierdzę, że to najlepszy DAP na rynku, ale na pewno warty rozważenia i nie kosztujący jeszcze aż tak astronomicznych kwot. Są też do niego wymienne moduły, można więc go niejako dostosować pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Za dużo emocji...już SP2000 działał bardzo poprawnie.

@veinnwybierz się do jakiegoś mp3store i posłuchaj SP3000. Dzisiaj chyba jedyną konkurencją dla niego może być Hiby RS8 i Cayin N8II (chociaż ja w lampy bym się nie pchał, to bardzo ułomna technologia, która słabo wypada pod względem czystości dźwięku, szczególnie w dap).

Tyle że teraz mam na testach CA1000T i czuję się jakbym się cofnął o 10 lat w kwestii wydajności... Na szczęście dźwiękowo jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał(a):

To jest duży upgrade względem DX300? Bo ten był bardzo przeciętny

 

Nie słuchałem DX320, ale czy DX300 był bardzo przeciętny? No nie wiem, na tle Astelli za 20k to może i tak, ale chyba takie porównania sensu nie mają. Ale w swojej półce cenowej (jeszcze przed potężną inflacją kosztował coś koło 4500 zł za nówkę), to wg mnie był bardzo spoko. Chociaż jakiegoś olbrzymiego osłuchania w DAP-ach nie mam, więc może to nie miarodajna opinia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał(a):

Tyle że teraz mam na testach CA1000T i czuję się jakbym się cofnął o 10 lat w kwestii wydajności... Na szczęście dźwiękowo jest odwrotnie.

Jak tylko na testach to tym bardziej nim nie rzucaj o ścianę. Ale tak tam w kwestii płynności UI nic się nie zmieniło od CA1000 a lampy tylko zabrudziły sygnał...więc dla mnie krok wstecz. Co więcej nowe UI u Astella ma tylko SP3000

1 minutę temu, Dirian napisał(a):

 

Nie słuchałem DX320, ale czy DX300 był bardzo przeciętny? No nie wiem, na tle Astelli za 20k to może i tak, ale chyba takie porównania sensu nie mają. Ale w swojej półce cenowej (jeszcze przed potężną inflacją kosztował coś koło 4500 zł za nówkę), to wg mnie był bardzo spoko. Chociaż jakiegoś olbrzymiego osłuchania w DAP-ach nie mam, więc może to nie miarodajna opinia.

 

Ja DX300 porównywałem do Sony WM1A i AKSA700 - jeden.i drugi był tańszy od basso ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zabrudziło sygnału, uważam że dźwiękowo CA1000T jest krokiem naprzód w porównaniu do CA1000 i jest pozbawiony przywar znanych z SP2000T. Niby na CA1000T ma być Roon ARC ale nie wyobrażam sobie jak on ma na nim działać skoro Qobuz ledwo działa. Gdyby nie prędkość działania ze smarfona za 300zł to chciałbym go mieć.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam w inny sposób. Na razie z czystej ciekawości. Tak żebym sobie w wolnej chwili wyszukał i poczytał jakieś recki. Później może sobie wezmę na testy, aczkolwiek wiem, że nie lubię słuchawek dousznych, czuję się z nimi niekomfortowo i dlatego nigdy mnie one za bardzo nie interesowały. Może ten komfort będzie inny przy lepszych słuchawkach, innych tipsach, kto wie... 

 

Do załóżmy DAPa Astell&Kern SP3000 jakie będą najlepsze IEMy? Lekka V-ka będzie tutaj pasować? Ale też nie taka V-ka, żeby te średnie były za bardzo odsunięte. Napewno nie może być za ciepło oraz basu jak i wysokich tonów też nie może mi brakować. Rozdzielczość, detal, dynamika, przejrzystość, szybkość, również są dla mnie istotne. 

 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAPem, który najlepiej radzi sobie z nausznymi był Shanling M9 i to tak wyraźnie się tu wyróżniał. Szykuje się następca, więc jeśli ta cecha się nie zmieni to może to być dobry kierunek. Jak chodzi o sam dźwięk to jest wspomniany SP3000, Lotoo PAW Gold Touch (bez Androida), Hiby RS8 i kilka innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 22:02, Palpatine napisał(a):

To jest duży upgrade względem DX300? Bo ten był bardzo przeciętny

Moim zdaniem spory, ale w DAPach nie jestem osłuchany. Znam tylko różne modele Ibasso. DX 320 działa płynnie, ma super WIFI. Używam go do słuchania muzyki zapisanej na karcie oraz serwisów streamingowych. Jestem pod wrażeniem brzmienia, użycie dwóch kości Mus-ic BD34301EKV dało fenomenalny efekt. Pożyczyłem sobie tego DAPa z ciekawości, do weekendowego posłuchania czegoś nowego i wiedziałem już, że trzeba będzie rozbić świnkę skarbonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine

 

Akurat Sony Z1R to chyba jedyne tego typu słuchawki o których sobie jakiś czas temu czytałem, bo ktoś wrzucał fotkę na forum i mi się wizualnie spodobały, ale faktycznie opinie, że nie należą one do najbardziej komfortowych się powtórzyły w co najmniej dwóch wątkach. 

 

Dzięki za polecenie kilku par słuchawek. Poczytam sobie o nich. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Do załóżmy DAPa Astell&Kern SP3000 jakie będą najlepsze IEMy? Lekka V-ka będzie tutaj pasować? Ale też nie taka V-ka, żeby te średnie były za bardzo odsunięte. Napewno nie może być za ciepło oraz basu jak i wysokich tonów też nie może mi brakować. Rozdzielczość, detal, dynamika, przejrzystość, szybkość, również są dla mnie istotne. 

 

Mesty i U12T zdecydowanie bym sprawdził, jedne i drugie mnie oczarowały, choć U12T postawiłbym oczko wyżej, ale to już raczej osobiste preferencje - Mesty czasami mają dla mnie za dużo werwy i potrafią zmęczyć ucho ;) 

 

Warto też rzucić okiem (a raczej uchem) na Noble Kublei Khan i 64 Audio Trio - co prawda nie słuchałem ani jednych ani drugich, ale naczytałem się odkąd mam Mesty bardzo dużo porównań i podobno jeśli skakać z Mestów w bok to są to dobre alternatywy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Do załóżmy DAPa Astell&Kern SP3000 jakie będą najlepsze IEMy?

KSE1200 koniecznie spróbuj. Generalnie w wysokim segmencie doków nie ma słabych słuchawek, trzeba po prostu się przekopać przez kilkanaście modeli, żeby wybrać coś pod siebie. Oriolus Mellianus mogą być warte uwagi, wysokie FIR Audio, nasze polskie Craft Ears i Custom Art... Pełno tego, mam wrażenie, że rynek IEM bardzo poszedł do przodu w ciągu kilku lat.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności