Skocz do zawartości

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, robertos napisał:

Dobra, mam i ja. Niestety nie ma w zestawie kabla USB-C <-> USB-C i nie podłączę telefonu:( Jaki kabel polecacie, taki ~ 0,5m, ale żeby nie kosztował tyle co Mojo:)

 

Zadzwoń po 13 w poniedziałek i się przypomnij. Pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł, po USB gra pięknie. Masa barwy, słodkości, dół bardzo mocny i jakościowy (nawet bardziej, niż w A55 Mr. Walkman, które jest moim benchmarkiem), świetna głębia, żadnych ostrości. Nie żongluję ostatnio źródłami, więc ciężko mi porównać do nowych produktów, ale w cenie 2k nie sądzę, żebym kiedykolwiek słyszał coś lepszego (subiektywnie, bo fani analitycznego grania raczej nie mają tu czego szukać). W sumie, to trochę się dziwię, że tak dobrze się przyjął na forum, bo moim zdaniem jest naprawdę gęsty i muzykalny. Spodziewałem się jednak ciut bardziej neutralnego grania po recenzjach, a tu proszę, pozytywne zaskoczenie :) Co cieszy dodatkowo - nawet w dokanałówkach szum w tle jest ledwo słyszalny.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Najner napisał:

Przyszedł, po USB gra pięknie. Masa barwy, słodkości, dół bardzo mocny i jakościowy (nawet bardziej, niż w A55 Mr. Walkman, które jest moim benchmarkiem), świetna głębia, żadnych ostrości. Nie żongluję ostatnio źródłami, więc ciężko mi porównać do nowych produktów, ale w cenie 2k nie sądzę, żebym kiedykolwiek słyszał coś lepszego (subiektywnie, bo fani analitycznego grania raczej nie mają tu czego szukać). W sumie, to trochę się dziwię, że tak dobrze się przyjął na forum, bo moim zdaniem jest naprawdę gęsty i muzykalny. Spodziewałem się jednak ciut bardziej neutralnego grania po recenzjach, a tu proszę, pozytywne zaskoczenie :) Co cieszy dodatkowo - nawet w dokanałówkach szum w tle jest ledwo słyszalny.

 

 

Nie masz crosfeeda włączonego? Podbija trochę bas i ogólnie dodaje "masy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Nie masz crosfeeda włączonego? Podbija trochę bas i ogólnie dodaje "masy".

Nie, z włączonym crossfeedem już jest dla mnie trochę zbyt 'boomy', przynajmniej na tych słuchawkach, które dotąd testowałem. Zabawa z DSP podoba mi się bardziej, można bardziej subtelne zmiany wprowadzić, np. dodać delikatnie subbasu, który nie zaleje średnicy i nie zmuli grania. Świetny sprzęt, spróbuję później coś bardziej wymagającego podłączyć, na razie nie mogę się oderwać od doków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, linecur napisał:

Prosze, czy dawa MJO2 sobie rady s  takimi sluchawkami jako LCD2? Poprzednik nie byl za wystarczajacy naped...

 

Moc jest taka sama jak w pierwszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele nowego nie wniosę opisując swoje wrażenia bo w zasadzie wszystko już zostało opisane ale dołożę od siebie cegiełkę jako bardzo zadowolony użytkownik Mojo 2 :) Sprzęcik nie jest przehajpowany i w mojej ocenie prezentuje bardzo wysoki współczynnik opłacalności. Doskonale zgrywa mi się z Sony MDR-Z7m2 i QUAD ERA-1. Mojo 2 z posrebrzanym kabelkiem dobrze trzyma w ryzach ich basowe zakusy :D

 

Początkowo brakowało mi USB-C pod ładowarkę ale kupiłem specjalny kabelek, który przy okazji załatwi problem nadwyrężania portu microUSB. Używam głównie jako napęd stacjonarny na biurku bo do powyższych nie chce mi się odpalać większej maszynerii. 

 

Obsługa DSP prosta i w szybki sposób można sobie korygować. Pod Soniaki wolałbym korekcję przy 10kHz niż przy 20kHz. Przy 3kHz podbijam 2dB w górę.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @audionanik ! Tobie to w ogóle należą się jakieś solidne, oficjalne podziękowania i uścisk prezesa Wattsa czy tam innej szychy za trafne w punkt opisy Mojo 2 i osobne za porównania VS Hugo 2 :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, cpu1 napisał:

Początkowo brakowało mi USB-C pod ładowarkę ale kupiłem specjalny kabelek, który przy okazji załatwi problem nadwyrężania portu microUSB. 

 

No weź, no pochwal się co to za kabelek ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

No weź, no pochwal się co to za kabelek ;) 

Chciałem uwiecznić ten moment zdjęciem i informacją jak przyjedzie ;) 

Trochę czasu się zeszło zanim przekopałem się przez miliony kabli na ali i shopipi a to prąd nie taki, długość, kolor, cena, wariant z transferem danych itp itd. Finalnie zamówiłem tu 0.5m czarny :

https://www.aliexpress.com/item/1005003639349807.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cpu1 napisał:

Chciałem uwiecznić ten moment zdjęciem i informacją jak przyjedzie ;) 

Trochę czasu się zeszło zanim przekopałem się przez miliony kabli na ali i shopipi a to prąd nie taki, długość, kolor, cena, wariant z transferem danych itp itd. Finalnie zamówiłem tu 0.5m czarny :

https://www.aliexpress.com/item/1005003639349807.html

 

Aj to sorrki, że popsulem zabawę :(

 

Hmm, całkiem fajna opcja, może też zamówię ale poczekam aż do Ciebie przyjdzie i dasz znać czy jest giętki :D Jeszcze szukam jakiegoś fajnego kabelka USB-C / USB-C, też żeby giętki był i dość długi, bo u mnie lapek jest podłączony pod monitor i stoi obok na stoliku, a Modżo sobie leży pod monitorem. Tylko właśnie się zastanawiam czy kupić jakiś ałdiofilski czy zwykły - chyba skończy się na zwykłym bo ałdiofilskie są z reguły krótkie a mi tak z 1.5m potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Bierz i nie zastanawiaj się. 14 polskich złotych, a technologie rodem z NASA :D Tam jest przegub to nie musi być super elastyczny. Jak szarpniesz to magnes puści. Z tego co widzę zostały ostatnie dwie sztuki więc za chwilę może nie być. Ja wziąłem też dodatkowo sam wtyk microUSB bo z chińskiego tłumaczenia nie byłem pewny czy z kablem to w końcu jest ta odłączana końcówka czy nie.

 

EDIT 2 szt to przy 0.5m a 2m jest 41 szt to faktycznie może zaczekaj aż do mnie dotrze :D 

Edytowane przez cpu1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cpu1 napisał:

@Dirian Bierz i nie zastanawiaj się. 14 polskich złotych, a technologie rodem z NASA :D Tam jest przegub to nie musi być super elastyczny. Jak szarpniesz to magnes puści.


Z tą elastycznością to chodzi mi żeby się na biurku jakoś układał, bo te co mam to takie sztywne, a Mojo taki filigranowy i jak się podepnie dwa sztywne kable do niego to się nim trudniej manewruje jak chcę go trochę przestawić czy coś :P

 

Przejrzę sobie jeszcze Ali wieczorem, jak nic ciekawszego nie znajdę to pewnie zamówię - może też dziewczynie do iPhone wezme bo te oryginalne to jej szybko padają (nie wiem jak to robi, mój po pół roku dalej jest jak nowy), a ona i tak ładuje tylko na noc tą Applową ładowarką co chyba 1A tylko puszcza to nie musi być kabel z kosmosu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej nieco beczki: porównuję teraz Mojo 2 z grubasami od FiiO i Astella (M17 i KANN Max) i wstydu nie ma. Maluch daje radę. Wiadomo, bezpośrednie zestawienie tych sprzętów nie jest dla małego Chorda uczciwe, ale właśnie w takim towarzystwie słychać jak dobre jest Mojo 2 zwłaszcza w kontekście wydanych pieniędzy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako szczęśliwy posiadacz Mojo 2. Używam go w formie stacjonarnej jako przetwornik (DAC). Podłączony jest pod wzmacniacz zintegrowany Audiolab 6000A. Progres w stosunku do wbudowanego przetwornika jest odczuwalny. Jestem zadowolony - wykonanie perfekt, obsługa nieco dyskusyjna (wymaga trochę nauki), brzmienie - mały wariat :)

 

Mam jednak problem. Podczas odsłuchów już kilkukrotnie zdarzyło mi się usłyszeć bardzo krótki trzask (przeskok) w odtwarzanej muzyce. Dzieje się to raz-dwa razy w ciągu godziny. Łączę go przez złącze USB typu C do komputera stacjonarnego, który jest źródłem. Drugi przewód micro USB robi jako zasilający.

 

Mam też nowy przewód jack-RCA od Vitalco (taka trochę taniocha), ale wątpię, żeby to on był winowajcą.

 

Spotkaliście się może z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, simo napisał:

Podczas odsłuchów już kilkukrotnie zdarzyło mi się usłyszeć bardzo krótki trzask (przeskok) w odtwarzanej muzyce

To kara, którą św. Rob zsyła za oglądanie niewłaściwych stron podczas odsłuchów...

...a serio, to obstawiam jakiś problem z przesyłem lub przetwarzaniem danych w kompie. Oglądasz, przełączasz strony internetowe podczas odsłuchów; wykonujesz inne operacje na kompie? U mnie np. skrolowanie często daje objaw, o którym piszesz.

Ostatnio wpiąłem wiatraczek w pobliżu kompa i mojo; jego załączenie lub wyłączenie powoduje nawet chwilowe przerwanie  pracy tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

obstawiam jakiś problem z przesyłem lub przetwarzaniem danych w kompie.

To nie to. Miałem kilka innych przetworników, wszystkie łączyłem w ten sam sposób. Nigdy nie było problemów. Zainstalowałem sterownik ze strony Chorda. Zmieniłem na razie przewód USB C na inny. Zobaczymy czy problem znów się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simo napisał:

Mam jednak problem. Podczas odsłuchów już kilkukrotnie zdarzyło mi się usłyszeć bardzo krótki trzask (przeskok) w odtwarzanej muzyce. Dzieje się to raz-dwa razy w ciągu godziny. Łączę go przez złącze USB typu C do komputera stacjonarnego, który jest źródłem. Drugi przewód micro USB robi jako zasilający.

 

Na 90% wina kompa. Akurat Mojo jest dosyć upierdliwy w tym aspekcie. Nie masz zainstalowanych innych sterów od jakiegoś innego DACa? Sprawdź Mojo z innego źródła, lapka czy coś.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, simo napisał:

Mam jednak problem. Podczas odsłuchów już kilkukrotnie zdarzyło mi się usłyszeć bardzo krótki trzask (przeskok) w odtwarzanej muzyce. Dzieje się to raz-dwa razy w ciągu godziny. Łączę go przez złącze USB typu C do komputera stacjonarnego, który jest źródłem. Drugi przewód micro USB robi jako zasilający.

Na takie coś natrafiłem w jednej z recenzji

 

The problem I came across when using the Mojo 2 was interference when bundled with my mobile. Every time my mobile would connect or change from 3G to 4G network I would get clicks and pops. I am not an expert but that killed the mojo2 as a portable device and is not a faulty device. I owned 3 original Mojos and all had the same issue. My conclusion on that front is that if you want the mojo 2 then you might consider the poly as an essential part.I own the poly and would never take the mojo 2 out and about without it. With the poly the price doubles.

 

To akurat w przypadku zmiany sieci komórkowej. Może Twój komputer korzysta z BT/Wifi itp.

W każdym razie z tego co tu napisał autor, to Mojo wydaje się być wrażliwe na jakieś zmiany w sygnale. Nie wiem czy to na pewno ten powód, ale symptomy jakie wskazałeś wydają się pokrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności