Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, fallow napisał(a):

Prędzej czy później to musiało się stać :) tym bardziej, ze od lat czekała na nie drewniana skrzyneczka Grado.

39693739-DE7F-4C38-8C32-48D60E8D012F.jpeg

powrót do korzeni :) jako były entuzjasta grado, w tym także były właściciel m.in. gs-1000i chętnie bym posłuchał, co w serii "e" się zmieniło, że nie wspomnę o najnowszej serii "x". Życzę udanych sesji odsłuchowych, ja także, mimo wielu prób, zostałem po "dynamicznej" stronie mocy :) 

Edytowane przez Samuel_
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Samuel_ napisał(a):

powrót do korzeni :) jako były entuzjasta grado, w tym także były właściciel m.in. gs-1000i chętnie bym posłuchał, co w serii "e" się zmieniło, że nie wspomnę o najnowszej serii "x". Życzę udanych sesji odsłuchowych, ja także, mimo wielu prób, zostałem po "dynamicznej" stronie mocy :) 

Dzięki @Samuel_ No właśnie, powrót do korzeni. Nie moge się uwolnić od tego brzmienia słuchając klasyki lub żywych składów. Jakiś czas temu próbowałem GS1000 i GS1000i, również po rekablingach ale dzisiaj po...15 latach (circa) są dla mnie mimo wszystko zbyt słabe technicznie. 

 

Daje ogromny kredyt zaufania GS3000e i ocenię je właściwie pewnie dopiero za kilkaset godzin, gdyż dobrze pamiętam - na własnej skórze ile potrzebowały GS1000 aby się ułożyć.

 

Myślę, że gdybym kupował nowe - zdecydowałbym się od razu na rekabling, gdyż ten standardowy kabel to jest jakieś kuriozum, serio. Zbliża się nieuchronnie do grubości i ciężkości kabla zasilającego, to jest żart. Również brak gniazd w muszlach to dzisiaj żart, naprawdę trzeba kochać to brzmienie żeby akceptować te przywary.

 

Kiedy skończy się gwarancja/albo wcześniej - będę szukał sposbu/pomocy aby zamontować w nich gniazda ewentualnie "tylko" zrekablować na coś poręczniejszego. 

 

Z GS3000x myślę, że warto poczekać aż pojawią się second hand, bo głupio pozbawiać się gwarancji w nowych słuchawkach.

 

@Samuel_

Ja też miałem różne podejścia do nie-dynamików, jednakowoż....tako jako i Ty, dalej siedzę tutaj :) może kiedyś coś, na starość :) 

 

ps. poza tym bardzo nie lubię ciężkich sluchawek, które czuć na głowie.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

Podzielisz się linkiem?

 

Jasne: https://pl.aliexpress.com/item/1005003640314236.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.144d1c24U04Ghe&gatewayAdapt=glo2pol

 

Polecam, szło niecałe 1.5 tyg. Masz tam wersję pojedynczą i "piętrową" na dwie pary. Szkoda, że nie mają wersji na trzy, bo wtedy zmieściłoby mi się wszystko z kolekcji co chcę tam trzymać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dirian napisał(a):

 

Jasne: https://pl.aliexpress.com/item/1005003640314236.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.144d1c24U04Ghe&gatewayAdapt=glo2pol

 

Polecam, szło niecałe 1.5 tyg. Masz tam wersję pojedynczą i "piętrową" na dwie pary. Szkoda, że nie mają wersji na trzy, bo wtedy zmieściłoby mi się wszystko z kolekcji co chcę tam trzymać ;)

 

Mam wersję na dapa i IEM-y. Fajna sprawa.

20221209_145652.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fallow napisał(a):

Myślę, że gdybym kupował nowe - zdecydowałbym się od razu na rekabling, gdyż ten standardowy kabel to jest jakieś kuriozum, serio. Zbliża się nieuchronnie do grubości i ciężkości kabla zasilającego, to jest żart. Również brak gniazd w muszlach to dzisiaj żart, naprawdę trzeba kochać to brzmienie żeby akceptować te przywary.

Kiedy skończy się gwarancja/albo wcześniej - będę szukał sposbu/pomocy aby zamontować w nich gniazda ewentualnie "tylko" zrekablować na coś poręczniejszego. 

 

w serii x ten kabel z uwagi na oplot jest znacząco lepszy. Odpinany? Nie jednego takiego audiofila w życiu słyszałem, co chciał zrekablować słuchawki, ale w "odwrotną" stronę; fabryczną możliwość odpinania, chciał zastąpić bezpośrednio poprowadzonym kablem do drivera, bo dzięki temu można uzyskać lepszy dźwięk - no jednym słowem audiofilowi nie dogodzisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fallow napisał(a):

Kiedy skończy się gwarancja/albo wcześniej - będę szukał sposbu/pomocy aby zamontować w nich gniazda ewentualnie "tylko" zrekablować na coś poręczniejszego.

 

W swoich skromnych SR80x mam gniazda by @Perul. Inne życie :) 

Najczęściej podpinam kable balanced 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedałem IFI GO Blu i klamka zapadła na Fiio BTR7.

Rywalizował z Questyle M15 i pomimo że Que wypadał dźwiękowo odrobinę lepiej to mobilność zwyciężyła.

M15 żarł trochę prądu w trakcie pracy a brak możliwości ładowania komórki przy wieczornych odsłuchach go zdyskwalifikował.

Zapewne znajdą się tacy co powiedzą żebym kupił porządnego DAPa ale nie potrafię się przekonać żeby wywalić znaczną ilość kasy na urządzenie do sporadycznego użytku. 

Co do wyboru BTR7 przyłożył się @marek_mza co serdeczne dzięki :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek_m napisał(a):

 

W swoich skromnych SR80x mam gniazda by @Perul. Inne życie :) 

Najczęściej podpinam kable balanced 👍

Tutaj jest pewien problem, ponieważ musze GS3000 łączą dwa gatunki drewna. Dodatkowo wymiary muszli zmieniły się od "e" i Moon Audio np. z którym się kontaktowałem, twierdzi że obecnie nie jest w stanie zainstalować w nich gniazd a słuchawki wysyła do rekbalingu bezpośrednio do Grado. Wersje z plastikiem są proste w obróbce.

Nie wiem jak do tego by podszedł @Peruloczywiście :)

 

5 godzin temu, Samuel_ napisał(a):

w serii x ten kabel z uwagi na oplot jest znacząco lepszy. Odpinany? Nie jednego takiego audiofila w życiu słyszałem, co chciał zrekablować słuchawki, ale w "odwrotną" stronę; fabryczną możliwość odpinania, chciał zastąpić bezpośrednio poprowadzonym kablem do drivera, bo dzięki temu można uzyskać lepszy dźwięk - no jednym słowem audiofilowi nie dogodzisz :) 

Chyba już kiedyś mieliśmy na forum o tym dyskusje, nie pamiętam czy z Tobą :) 

Nikt nikomu nie broni usuwać gniazd na kabel, natomiast niezaprzeczalnie w lidze 10K PLN odpinany kabel to po prostu standard. Nie twierdzę, że takich obecnie nie ma (oprócz Grado), ale nie potrafię wskazać żądnej innej konstrukcji tej klasy, obecnie produkowanej - bez odpinanych kabli :) Dla mnie jest to już... zabawne albo niesmaczne.

A to, że ktoś je chce usuwać.... skomentuje to tak :) ... to rozumiem, że z interkonektów też usuwa gniazda RCA/XLR oraz z obudowy wzmacniacza i DACa i lutuje te interkonekty bezpośrednio na PCB między urządzeniami? :)

Nie twierdzę, że tak nie jest koszerniej, natomiast twierdzę, że to conajmniej ekscentryczne, by nie powiedzieć dobitniej.
 

Nowe GS3000x, pomimo nowego oplotu do kabla i drivera, zasadnicza zmiana.... metalowa obudowa drivera i komora dopiero z Cocobolo, na pewno lepsza kontrola pracy drivera, technikalia ale i ....mniej "drewnianego" charakteru i zdecydowanie większa waga słuchawek.

 

Nie wiem, zawsze lubiłem GS1000 czy linie statement właśnie za to, że jest w pełni z drewna. To PS były "mariażem". Cieszę się, że nabyłem "ostatnie" w pełni drewniane Grado Statement.

 

GS3000x

DSC2342.jpg?v=1667478554

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hubercik12311 napisał(a):

i klamka zapadła na Fiio BTR7.

I jak? Dobre to?

 

 

Taki tam zakup w biedrze. Do biedry łażę tylko po ręcznik papierowy, wodę w zgrzewce i odpowiednik Domestosa, no i patrzę co tam na płytach. Do dziś nie rozumiem, że nigdy tych dwóch płyt nie miałem na własność. Co prawda do niedawna nie byłem wielkim fanem Slayer, oczywiście poza South Of Heaven, a tak dokładnie to byłem i jestem nadal wielbicielem Silent Scream. Dla mnie najwspanialszy utwór w szeroko pojętym metalu, rocku, a nawet w historii całej istniejącej na świecie muzyki.

 

1670648824294.jpg

 W sumie na spółę z tym utworem.

 

Edytowane przez Rafacio
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

I jak? Dobre to?

Dobre. Nawet bardzo dobre psze Pana. 

Ciekawe granie, spory przeskok jakościowy w stosunku do Go Blu. 

Przede wszystkim w domyślnych ustawieniach nie podkolorowuje brzmienia i gra nieco bardziej przestrzennie. Do kompletu w zestawie jest aplikacja dająca spore możliwości pod względem konfiguracji. EQ, zmiana kodeków BT, wiele innych opcji. Możliwość aktualizacji oprogramowania OTA która przebiegła całkowicie bezproblemowo (osobiście nie ufałem tej opcji ale po kliknięciu zadziało się to szybko i bez żadnych kombinacji). Na tym polu IFI i kombinowanie z ichniejszą aplikacją to sto lat do tyłu.

Sprzęt rzeczywiście dość duży jak na dongla, wykonanie świetne, lata temu miałem playerek mp3 Pentagram Volt i bardzo mi się on kojarzy z Fiio. Pokrowiec skórzany do niego też robi całkiem niezłe wrażenie.

Miałem duży dylemat przy wyborze ale koniec końców jestem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fallow napisał(a):

mniej "drewnianego" charakteru


Ja miałem takie wrażenie, gdy słuchałem muzyki na ADX5000, a potem włożyłem na głowę GS3000e, że te pierwsze grają barwą chłodną i metaliczną, a te drugie mają właśnie ten słoneczny, ciepły, "drewniany" charakter. Coś jak różnica w odbiorze światła na północ i południe od Alp. ;) Włoskie światło to Grado, a zima nad Bałtykiem - ADX5000.

Edytowane przez euter
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fallow napisał(a):

Chyba już kiedyś mieliśmy na forum o tym dyskusje, nie pamiętam czy z Tobą :) 
 

Na pewno nie ze mną :) ja mam do tego zdrowe podejście - kabel odpinany (z wielu powodów)


Nie twierdzę, że tak nie jest koszerniej, natomiast twierdzę, że to conajmniej ekscentryczne, by nie powiedzieć dobitniej.
 

Grado generalnie jest niereformowalne w większości spraw - kable, opakowanie, oznaczenie serii itd.itd.

Daj znać w wątku o grado jak grają, chętnie poczytam, a jeszcze chętniej bym kiedyś posłuchał, może kiedyś nadarzy się okazja :) 

 

DSC2342.jpg?v=1667478554

 

@fallowa nie kusiło Cię, aby nabyć R-10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stojak żeby nie psuć słuchawkom gniazd przez codzienne chowanie do skrzynki i odpinanie kabli. Za te 69 zł na Allegro całkiem fajna jakość wykonania. Próbowałem znaleźć taniej na Ali, ale wychodziło o wiele drożej.
17953991ccf799c581688210eefd3908.jpg


d4173ee5d1caf454086bec3e0a8d6022.jpg


  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

To które byś kupił? :D

No ciężko powiedzieć bo dzisiejsza  obserwacja odsłuchowa niepełna i niepewna 🤔 z ZMF najbardziej przypasowały i zgrały się z ca1000 Atticusy . Finale zwiewne i eteryczne, rozdzielcze ale brakowało trochę dociążenia i basu co miał za to Focal Utopia ale brakowało Utopi to co miały Finale no i tak dzisiejszy faworyt nie został wyłoniony ? No generalnie są już na oku słuchawki które łączą cechy Final-i i Focal-a ale jeżeli już będą u mnie to powiem 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nowe cacuszko w mojej prężnie rozwijającej się 3-słuchawkowej kolekcji :D FiiO FH3

nie pytajcie jak to gra. W tej cenie to jest obłęd. 😮

 

IMG_20221209_173237.jpg

IMG_20221209_172824.jpg

 

IMG_20221209_174411.jpg

Edytowane przez Gracjan
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gracjan napisał(a):

Oto nowe cacuszko w mojej prężnie rozwijającej się 3-słuchawkowej kolekcji :D

nie pytajcie jak to gra. W tej cenie to jest obłęd. 😮

 

IMG_20221209_173237.jpg

IMG_20221209_172824.jpg

 

IMG_20221209_174411.jpg

 

Chyba trzeba rozważyć banowanie za brak podpisów...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności