Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krz napisał(a):

U mnie też się pojawiły z tydzień temu.

Raz myślę czy od razu nie szukać starszych braci, a raz czuję niedosyt.

Ale przynajmniej na biurku się miejsce zrobiło 😉

 

U mnie po przesiadce z Edifierów jest zdecydowanie na plus. No ale przede wszystkim chodziło o mniej zajmowanego miejsca, a że jeszcze udało się to połączyć z satysfakcjonującym mnie graniem - dla mnie strzał w dziesiątkę.

 

A i nawet dziewczynie się podobają jak grają, cytując "w końcu coś przydatnego a nie kolejne słuchawki" 😅

 

Przez jakiś czas biłem się z myślami czy nie wziąć modelu MTM, ale jednak cenowo różnica jest kolosalna, a u mnie na głośnikach i tak głównie gra jakaś playlista z YT czy Spotify, więc chyba nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dirian napisał(a):

Przez jakiś czas biłem się z myślami czy nie wziąć modelu MTM, ale jednak cenowo różnica jest kolosalna, a u mnie na głośnikach i tak głównie gra jakaś playlista z YT czy Spotify, więc chyba nie warto.

Jak szukałem Micro, to trafiłem na ofertę dwóch powystawowych po 600-1000zł, więc za 1600-2000zł można było złożyć zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Smutny Joe napisał(a):

Nareszcie dotarło zamówienie z ostatniego ZMF November.

  

ZMF Atrium - drewno stabilizowane, i jako takie, jedyny tak wyglądający model na świecie :D z pełnym pakietem wyposażenia, tzn elementami metalowymi z magnezu oraz paskiem, plastikami, metalami i "grillem" z personalizowanych kolorach. Mikołaj przyszedł w tym roku trochę później! (właściwie to przyszedł na raz black friday, Mikołaj, gwiazdka, i jeszcze chyba urodziny, bo szybko kolejnych audio zakupów nie będzie, hehe) 

 

Ale nie żałuję - jak dla mnie są obok Meze Elite pod względem wizualnym i wykonania na samym szczycie słuchawkowego podium. Pierwsze odsłuchy bardzo pozytywne (chociaż oczywiście brzmią tak samo jak standardowe Atrium). 

 

IMG_4249.thumb.jpeg.34163bccbde82774c45cf7f3a0217c58.jpeg

 

IMG_4244.thumb.jpeg.6d331008afcdd40e9a87186dd743075c.jpeg

 

IMG_4256.thumb.jpeg.0fd82fd8ff1e45aa6a89f01d63999f47.jpeg

 

 

 

OMG wyglądają obłędnie 😍 gratulacje!

 

PS Niedawno stwierdziłem, że limitowane ath-W2022 to chyba najładniejsze słuchawki, a teraz to juz sam nie wiem 😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, blackromek napisał(a):

Witam ktoś z forum chyba nabywał Qubuz u tego sprzedawcy https://ricard-shop.mysellix.io/ czy z transakcją było wszystko ok 

Jak na razie jest Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś z forum chyba nabywał Qubuz u tego sprzedawcy https://ricard-shop.mysellix.io/ czy z transakcją było wszystko ok 
Po zakupie trzeba cierpliwie czekać na e-mail który powinien przyjść do 24 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackromek napisał(a):

Witam ktoś z forum chyba nabywał Qubuz u tego sprzedawcy https://ricard-shop.mysellix.io/ czy z transakcją było wszystko ok 

 

Korzystam od trzech lat. Przed końcem okresu ważności konta, otrzymuję maila z przypomnieniem. Po zapłacie mam przedłużaną ważność na tym samym koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Korzystam od trzech lat. Przed końcem okresu ważności konta, otrzymuję maila z przypomnieniem. Po zapłacie mam przedłużaną ważność na tym samym koncie.
Ja ostatnio kupiłem na eBay po 28 zł za trzy miesiące planu Studio, na razie działa

Panowie, tamten stojak oddałem i dziś przyszło coś takiego
8d894af3381088743af11d028b64edd1.jpg
Drogie trochę (99 zł za kawałek rurki i drewienka) ale nie mam narzędzi żeby samemu coś takiego wykonać.
Wydaje mi się, że teraz z przewodami będzie ok, i padom też nic nie będzie dolegać.
dd5bb8bcabe3e76a484b48019f844854.jpg

6cfdef881383d802e88670162964db0d.jpg

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/10/2022 at 5:30 PM, Blizniak said:

Wczoraj wysłałem ofertę na klon First Watt F5, bo chciałem do HE6, dziś wstaję rano a tam alert z hifishark że jest 4screw HE6 w dobrych pieniądzach na olx i jeszcze oczywiście wziąłem tego F5... zapowiada się świąteczne słuchanie.

Zdjęcia jak wszystko dotrze. 

I dotarły. Przytachanie F5 z pobliskiej żabki okazało się być sporym wyzwaniem. 

20221213_181958.JPG

Edytowane przez Blizniak
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to mój pierwszy chi-fi nabytek, z pierwszych odsłuchów to stwierdzam że jest jasny i dla mnie słabo się zgrywa z HM5, jednak wolę granie fx-audio x3 jako DAC.

1670955122304139569259443996595.jpg

 

edzia:
Jednak to mój szajsung obcina strasznie niskie tony, bo na komputerze bardzo ładnie gra ten dongiel i jak trzeba to potrafi rozmasować mój musk niskimi tonami. Czy ktoś może mi polecić żeby to dobrze grało na moim szajsungu S20ultra? Może są jakieś ustawienia w samym andku?

Edytowane przez piotrek1004
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piotrek1004 napisał(a):

A o to mój pierwszy chi-fi nabytek, z pierwszych odsłuchów to stwierdzam że jest jasny i dla mnie słabo się zgrywa z HM5

nie bardzo wiem coś ty kupił bo obudowa jak i pudełko identyczne z CX31993 ale na Alc 5686. Oryginalny CX faktycznie nijak do HM5 nie pasuje za to Avani na tym Realteku zgrywa się z nimi nieźle. No ale chip to nie wszystko. Z tanich powinien podejść zwyczajnie dongiel Apple'a.

 

Edytka:

To jak wyedytowałes to ja też :P Raczej wina słabego wyjścia usb.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piotrek1004 napisał(a):

A o to mój pierwszy chi-fi nabytek, z pierwszych odsłuchów to stwierdzam że jest jasny i dla mnie słabo się zgrywa z HM5, jednak wolę granie fx-audio x3 jako DAC.

1670955122304139569259443996595.jpg

 

edzia:
Jednak to mój szajsung obcina strasznie niskie tony, bo na komputerze bardzo ładnie gra ten dongiel i jak trzeba to potrafi rozmasować mój musk niskimi tonami. Czy ktoś może mi polecić żeby to dobrze grało na moim szajsungu S20ultra? Może są jakieś ustawienia w samym andku?

Może po prostu usb w telefonie nie daje tyle mocy co trzeba? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek1004 napisał(a):

Czy ktoś może mi polecić żeby to dobrze grało na moim szajsungu S20ultra? Może są jakieś ustawienia w samym andku?

S20 ultra daje sporo mocy na wyjściu USBC, więc to raczej nie wina prądu. Wejdź w korektor i upewnij się, że masz ustawiony normalny oraz wyłączony dolby atmos, jak u mnie: 

SmartSelect_20221213_201759_Sound quality and effects.jpg

 

 

Aaaaa no i jakiego programu używasz do odtwarzania muzy?

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Najner napisał(a):

Aaaaa no i jakiego programu używasz do odtwarzania muzy?

Tidala używam

 

16 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Może po prostu usb w telefonie nie daje tyle mocy co trzeba? ;)

Problem się rozwiązał i był bardzo prozaiczny. Trzeba było wyczyścić port usb w telefonie i śmiga teraz jak wściekły diabeł tasmański. Ale niestety po czyszczeniu okazało się że port jest w kiepskiej  kondycji bo lata na wszystkie strony teraz. Dlatego panowie dbajcie o dziurki żeby były czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś vintage. Coś dziwnego w dobie delta sigma. Gra jak typowy 16 bitowy R2R. Plus THX i nie ma żadnego oampa wyjście pasywne z TDA1543. 

Akumulatorki spuchnięte założyłem nowe. 

Filmik twórcy tego potwora

IMG_20221213_215840_edit_231798612547440.jpg

IMG_20221216_184153_edit_289075018391303.jpg

IMG_20221216_184929_edit_289052396448599.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał(a):

A tej cenie, w której latają na bazarku ostatnio imo nie mają konkurencji (przynajmniej z tych rzeczy, które słyszałem ;)). A dodatku ten dynamik fantastycznie reaguje na eq.

 

 

Słuchałem dopiero z 2h, ale IMHO nawet do 3-4k trudno tu o konkurencje - przynajmniej z tego co udało mi się posłuchać do tej pory :) 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Artorias napisał(a):

A jednak Go Bar. Gratuluje :D Zakładam, że gra tak jak niektórzy wspomnieli, muzykalnie i organicznie bez nadmiernej analizy.


Wstępnie mogę powiedzieć, ze tak właśnie jest :) Na pewno to jeden z najlepszych dongli jakie słuchałem, a trochę się ich przemieliło ;) Z Mestami gra świetnie a to juz dla mnie wystarczająca rekomendacja :D 

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności