Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Undertaker wiesz jeszcze przy niektórych urządzeniach można się czegoś doszukiwać. Czy to faktycznie tam jest czy nie... jak np. u mnie w TR-ampie czy S16. Tylko nawet przyjmując, że jakieś tam róznice są to one są tak znikome, że dla mnie nie ma o czym mówić, podczas słuchania muzyki to napewno zniknie (u mnie). A i tak większość tego siedzi w głowie i różnicach głośności. Tylko tutaj towarzystwo to mocno wypiera, jakby to zjawisko nieistniało i u nikogo nie mogło zajść, a już szczególnie nie u nich. Oni są wyjątkowi. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker, @MrBrainwash to D10 jest na dwóch rodzajach kości , ES9018K2 oraz ES9038Q2M. Miałem [pibip] ,,okazję posłuchać''

tego pierwszego.

Chociaż na następny dzień słuchałem Dac [chyba z combo ]coś ok.3700zł i myślałem że to zabawka za 500zł. Kolega z tego forum wyprowadził mnie z błędu.

Dwa najgorsze dac'i jakie słyszałem.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tommy66 napisał(a):

@Undertaker, @MrBrainwash to D10 jest na dwóch rodzajach kości , ES9018K2 oraz ES9038Q2M. Miałem [pibip] ,,okazję posłuchać''

tego pierwszego.

Chociaż na następny dzień słuchałem Dac [chyba z combo ]coś ok.3700kzł i myślałem że to zabawka za 500zł. Kolega z tego forum wyprowadził mnie z błędu.

Dwa najgorsze dac'i jakie słyszałem.

Ja mam okazje często słuchać. Czysto, równo, robi co ma robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Undertaker napisał(a):

A, to miałeś już D10 wcześniej. Ja tego DX3 Pro+ nie miałem ale pozostałe Toppingi to faktycznie podobnie mi grały. SMSL SP200 zaś uważam za mega wzmaka. 

 

Jeśli chcesz znać moje wrażenia placebo, to Ci powiem, że w ich przypadkach to tak jakby w wysokich tonach się różniły. SP200 gra jakby trochę chudziej i bardziej analitycznie, choć dalej spójnie, a D10 trochę ostrzył na górze. Bardzo subtelne rzeczy i ja już wyjaśniłem skąd podejrzewam, że sie biorą. Cała reszta to poczucie równości, czarne tło, różnicowanie nagrań, jakość, czystość - to wszystko pozostaje takie samo. Topping DX3 pro + z początku dał mi wrażenie grania trochę grubszym, wygładzonym dźwiękiem, ale potem przy normalmym słuchaniu ten efekt "się rozpuścił", wyparawał. Czyli DX3pro+ gra świetnie, czysto, szumów nie słychać, czysta muzyka. :) Na pewno nie słyszę aby coś rozjaśniał czy odchudzał.

 

Z drugiej strony potrafię zrozumieć, gdy ktoś go odeśle bo spodziewał się jakiś fajerwerków, czyli spektakularnej różnicy, a jej nie dostał. Identyczna sytuacja do odac+o2. Wiele osób mających się za audiofilów to lubi podkolorowany dźwięk i wyżej ocenia sprzęty gdzie jakieś dodatki usłyszy albo wyda im się, że je słyszą. Ja nie ukrywam tego, że wykorzystuję placebo na swoją korzyść. Choć ostatnio stwierdziłem, że dużo większe znaczenie ma dla mnie oświetlenie i kolorystyka pokoju, które mogą tworzyć klimat dla danego albumu, albo mu nie sprzyjać. Źle mi się słycha jak biel mi wali po oczach z monitora. To jest analogiczne do tego o czym rozmawialiśmy z tym smakiem wody z różnych naczyć, albo smakiem potraw w różny sposób podanych. 

 

Ja mam jeszcze jeden swój test odsłuchowy - słucham sobie po prostu muzyczki przez 0,5-1h i po tym czasie zadaję sobie pytanie, czy w trakcie słuchania coś mi się rzuca w ucho i czy zrobiłoby różnicę gdybym się przesiadł. No i ja takiej potrzeby nie odczuwam. Bardziej to kwestia nagrania, że czasem jak jest zbyt intensywnie i gubi się perspektywa to sobie ściszę, a innym razem jak jest mniej wypełnienia i odpowiedniej bezpośredniości to sobie zgłośnie. Ustawienie odpowiedniego poziomu zawsze załatwia sprawę. 

 

Czyli jak jest za cicho to giną pewne smaczki, jak za głośno to perspektywa i separacja zaczynają cierpieć. 

 

I też sporo się nauczyłen przy zabawach EQ. Określone częstotliwości wpływają na określone wrażenia z nagrania i to jak naświetlone jest to co się dzieje wewnątrz. To są takie rzeczy jak np. się odbiera na nagraniach Dr.Chesky 

image.png

 

Gdzie masz focus, presence, depth, resolution itp. 

 

Te rzeczy są w samym nagraniu tylko mogą być podleślone lub stłumione. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrBrainwash napisał(a):

Wiele osób mających się za audiofilów to lubi podkolorowany dźwięk i wyżej ocenia sprzęty gdzie jakieś dodatki usłyszy albo wyda im się, że je słyszą

A może zwyczajnie lubią jak sprzęt lepiej różnicuje barwę poszczególnych instrumentów, co jest bliższe rzeczywistości niż tanie sprzęty, które znacznie gorzej sobie z tym radzą? :) Pomijam już jakość samych realizacji, gdzie w muzyce komercyjnej masz mocno spłaszczoną dynamikę (ogólnie jakieś 90% muzyki cyfrowej). Lepsze sprzęty zwyczajnie lepiej sobie z pewnymi bolączkami radzą, jak chociażby wyostrzenia, cyfrowość w przekazie, słaba scena itd (jak w wielu utworach metalowych). Nagrania nie są doskonałe. Jeśli sprzęt sprawi, że zagrają naturalniej, to w moim mniemaniu jest lepszy. Nie mówię o sytuacji, gdzie jest mocne przekłamanie (przesadzanie) i umilanie na siłę.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Artorias napisał(a):

A może zwyczajnie lubią jak sprzęt lepiej różnicuje barwę poszczególnych instrumentów, co jest bliższe rzeczywistości niż tanie sprzęty, które znacznie gorzej sobie z tym radzą? :)

 

Droższe sprzęty są bliższe rzeczywistości i sobie lepiej radzą bo są droższe?

 

Wg. mnie nie ma bezpośredniego związku przyczynowego między pracą urządzeń, a ich ceną. Za to jest związek między ceną, a psychologią. 

 

40 minut temu, Artorias napisał(a):

Pomijam już jakość samych realizacji, gdzie w muzyce komercyjnej masz mocno spłaszczoną dynamikę (ogólnie jakieś 90% muzyki cyfrowej).

 

I nie odzyskasz tej dynamiki... Po za tym kompresja to nie jest koniecznie coś złego. Przede wszystkim muzyka obecnie jest skompresowana bo taka brzmi dla większości ludzi głośniej = lepiej. ;) 

 

40 minut temu, Artorias napisał(a):

Lepsze sprzęty zwyczajnie lepiej sobie z pewnymi bolączkami radzą, jak chociażby wyostrzenia, cyfrowość w przekazie, słaba scena itd (jak w wielu utworach metalowych).

 

Wszystko sprowadza się do FR, czyli częstotliwości które słyszysz, ich proporcji. Jak ktoś chce słuchać podkolorowanego dźwięku elektroniką bo tak mu lepiej, to przecież ja nie mam nic przeciwko. Tylko jak np. podłączę DT990 pod DX3pro + i słyszę ostrzejszą górę to nie Topping jest jasny i z chudszy dźwiękiem tylko DT990. Słuchawki (i głośniki) to decydujący czynnik.

 

Ja nie jestem przeciwnikiem DSP, po prostu obecnie to się dla mnie nie kalkuluje i nie dostarcza optymalnych rozwiązań. 

 

40 minut temu, Artorias napisał(a):

Nagrania nie są doskonałe. Jeśli sprzęt sprawi, że zagrają naturalniej, to w moim mniemaniu jest lepszy. Nie mówię o sytuacji, gdzie jest mocne przekłamanie (przesadzanie) i umilanie na siłę.

 

Spoko. Co kto lubi. Ja szukam i słucham dobrych nagrań. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zdzichon napisał(a):

A EQ to nie DSP?

 

EQ to też DSP, ale tutaj rozmawiamy o sprzętach, a nie software. 

 

Tyll spekulował, że w przyszłości najlepszy dźwięk będzie się uzyskiwało, ze słuchawek sprzedawanych z dedykowanym wzmacniaczem, który pomoże obejść problemy akustyczne i dostroić słuchawki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie włączam się w "pojedynki" bo każdy gust ma swój i podobać może mu się co innego. ;)

Ale podkreślę jedno co już zostało powiedziane, a do czego dochodziłem przewalając sporo sprzętu. Droższy sprzęt wcale nie musi grać lepiej ani lepiej różnicować częstotliwości instrumentów itp. Powiedziałbym więcej, większość tego nie robi. Nie spotkałem żadnego sprzętu, który by robił to lepiej niż studyjno/amatorski Apogee kosztujący trochę więcej niż 10% Dave'a.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jot R napisał(a):

@MrBrainwash tak szczerze, nie znudziło ci się jeszcze pisanie we wszystkich wątkach tego samego? To wygląda, jakbyś chciał siebie przekonać, bo chyba nikogo innego się nie udało.

 

Jakby mi się znudziło to bym nie pisał. A możesz sobie tworzyć jaką chcesz teorię na ten temat, ale zachowaj ją dla siebie jeśli możesz bo z takiego komentowania nic konstruktywnego nie wynika. Na forum nic nowego się nie pojawia, ludzie piszą cały czas o tym samym, tylko ceny się zmieniają jako jedyna obiektywna informacja. :lol: Nie jestem wyjątkiem, jedynie innym odcieniem. Po za tym, ograniczasz forum do paru osób co stale spędzają tu czas i widzieli wszystkie wątki. Są ludzie którzy forum nie znają i nie przeczesują je,  ale chcą uzyskać informację przez rozmowę na bieżąco.  

 

20 minut temu, Roo_Volt napisał(a):

I oczywiście takiego jawnego trollowania jakie uprawia brainwash nie dostrzega moderator. 


Ja nie trolluje. Tylko tylko Ty się triggerujesz. Nie potrafisz tego rozróżnić. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Roo_Volt napisał(a):

I oczywiście takiego jawnego trollowania jakie uprawia brainwash nie dostrzega moderator. 

Żadne to trolowanie, w większości spraw z Brainwashem się zgadzam. Ludzie inaczej podchodzą do tych samych spraw, bo jesteśmy różni. Tylko tyle i aż tyle.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

A możesz sobie tworzyć jaką chcesz teorię

Na razie to widzę tutaj tylko jednego teoretyka, a może bardziej filozofa, który pod swoją filozofię próbuje zakrzywić rzeczywistość. Powodzenia, bo faktycznie to wygląda, jakbyś próbował przekonać sam siebie do tych teorii, ale chyba robisz to niezbyt skutecznie.

 

10 minut temu, Najner napisał(a):

Żadne to trolowanie, w większości spraw z Brainwashem się zgadzam. Ludzie inaczej podchodzą do tych samych spraw, bo jesteśmy różni. Tylko tyle i aż tyle.

W niektórych tak, problem że u niego jest wszystko zero-jedynkowe.

Ja również zgadzam się, że nie zawsze droższy sprzęt zagra lepiej, często zdarza się, że jest inaczej, ale to nie zmienia faktu, że tani sprzęt z reguły gra jak tani sprzęt i z tym się trzeba pogodzić. Wczoraj podpiąłem pod mojego wzmaka jednego z najlepszych obecnie dongli i nawet po podbiciu basu czy sceny ten sprzęt nie jest w stanie zrównać się jakością z dobrą stacjonarką, ba jest od tego bardzo daleki. Nie to zejście, nie ta jakość na basie, że o innych aspektach nie będę wspominał. Zawsze w pewnym momencie kończy się opłacalność, bo zysk na jakości jest niewspółmierny do kosztów. Mimo wszystko te drogie sprzęty często bronią się ogólną jakością brzmienia, a już na pewno kiedy mówimy o sprzętach za 3k- 5k zł vs za 500-800zł. 

Edytowane przez Artorias
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

zachowaj ją dla siebie jeśli możesz bo z takiego komentowania nic konstruktywnego nie wynika

Ciekawe podejście, ja ma moje spostrzeżenia zachować dla siebie, ale twoje fantazje są bardzo wartościowe. To powiedz mi, co one wniosły w wątku "MUZYCZNE ZAKUPY"? 🙃

 

Z mojej strony EOT.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie kryzys. W wątku "Muzyczne Zakupy", nic nowego tylko szarpanie się za nogawki :D 

____________

 

A w temacie, na koniec roku zafundowałem sobie Roona. Na razie Free Trial na 14 dni. 

Od nowego roku ceny idą w górę, więc jest motywacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tommir napisał(a):

owiedziałbym więcej, większość tego nie robi. Nie spotkałem żadnego sprzętu, który by robił to lepiej niż studyjno/amatorski Apogee kosztujący trochę więcej niż 10% Dave'a.

Co to za Apogee?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jot R napisał(a):

Ciekawe podejście, ja ma moje spostrzeżenia zachować dla siebie, ale twoje fantazje są bardzo wartościowe. To powiedz mi, co one wniosły w wątku "MUZYCZNE ZAKUPY"? 🙃

 

Z mojej strony EOT.

Swoimi spostrzeżeniami na temat audio dziel się ile chcesz, ile dusza zapragnie. Tylko od mojej osoby się odstosunkuj. 

EOT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności