Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, cpu1 napisał:

Gratki ! Świetne słuchawki. Też duuuużo o nich myślałem. 

Dziękuję, podzielam opinię Kolegi. :)

 

Brzmienie o wiele bardziej w moim guście, niż np. z Sivga PII, czyli bez żadnych ostrosci i dziwnie budowanej sceny, za to jest cieplutko, gęsto, ciemno i kremowo. Oczywiście basu mogłoby być więcej i scena też deko większa. Ogólnie brzmienie przypomina mi HD600, mają podobną bliską prezentację, wypchniętą i pełną średnicę, i łagodną górę. ;)

18 minut temu, cpu1 napisał:

 Czyżby end game ?  

Takie pojęcie nie występuje w głowie audiofila. 🥴

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódmy juz kabel Neotecha przechodzi przez moje łapy, tor i uszy😉, tym razem Neotech NEMOI-3220.

Granie powiedziałbym zbliżone do najwyższego Neotech 1220, przestrzenne, gładki detal, odrobina ciepełka.

 

fotka pożyczona z neta, mój wygląda tak samo

Interkonekt-RCA-NEOTECH-NEMOI-3220-UP-OCC-1000-cm(1).jpg

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, neonlight napisał:

Hehe.. to nie przehajpowane Robiny, dam in szansę, zasługują na to. 😉👍

Robiny nie są przehajpowane ... Dają fajny komfort odsłuchowy (wygoda użytkowania) względem ceny i desingu ...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Dziękuję, podzielam opinię Kolegi. :)

 

Brzmienie o wiele bardziej w moim guście, niż np. z Sivga PII, czyli bez żadnych ostrosci i dziwnie budowanej sceny, za to jest cieplutko, gęsto, ciemno i kremowo. Oczywiście basu mogłoby być więcej i scena też deko większa. Ogólnie brzmienie przypomina mi HD600, mają podobną bliską prezentację, wypchniętą i pełną średnicę, i łagodną górę. ;)

Takie pojęcie nie występuje w głowie audiofila. 🥴

Ja założyłem pady od GL2000 i EQ. Pady dają trochę gorsze brzmienie ale sprawiają że scena się powiększa. Tu porównanie padów.  Czerwone oryginał, niebieskie to hybrydy od GL2000 w kształcie litery D. W temacie poprawności bez wodotrysków w żadną stronę są dla mnie "hitowe".

ple.png

vel.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BURNART napisał:

Ja założyłem pady od GL2000 i EQ. Pady dają trochę gorsze brzmienie ale sprawiają że scena się powiększa. Tu porównanie padów.  Czerwone oryginał, niebieskie to hybrydy od GL2000 w kształcie litery D. W temacie poprawności bez wodotrysków w żadną stronę są dla mnie "hitowe".

ple.png

vel.png

Dziękuję za info o padach, może się przydać. 👍 Również mam takie samo spostrzeżenie o ich brzmieniu, jest baaardzo bezpieczne, a efekciarstwa próżno tu szukać, choć trochę by go się przydało i ja tutaj pomagam, albo podbiciem basu w Xduoo, albo "trybem preferowanym" w OnePlus 7t. 😉👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 14:07, Weird_O napisał:

I jak grają beyerki z tym Tonalium? 

Mały update.

 

Najpierw musze je trochę odrestaurować. T1 v2 mają taką przypadłość, że materiał obicia pałąka dość szybko się w nich zużywa, chcę wymienić pałąk i ślizgacze zawiasów oraz pady, wówczas będzie git. Wyczyściłem póki co i doprowadziłem je do porządku ale to mnie mierzi. Dostałem ten pałąk bardzo wyeksploatowany. 

 

Jeden plus, słuchawki słyszę że pograły albo są kurna z dobrej serii, bo nie mają wad któe miały moje niegdysiejsze T1 v2. Co jest dla mnie bardzo dziwne. Nie mają tak napompowanego basu a góra jest bardziej otwarta niż niegdyś. Mostly interesting. 

 

Natomiast Tonalium....jestem pod wrażeniem, kabel o bardzo niepozornej budowie zewnętrznej ale... Ryka ma racje, on im niesamowicie dobrze robi. Nie wiem jak to jest zrobione, ale to praktycznie skok jakościowy (nie, nie żeby od razu jakieś półki w górę czy zrobią się z nich HE1000, mam umiar w osądach po latach). Dla mnie jakościowo (suma sumarum) T1 to był pomijając sposób grania i preferencje pułap HD800. Natomiast tak grające i dotarte T1 z Tonalium, nie myślałem, że mnie to aż tak zdziwi.

 

W zasadzie to kupiłem trochę żeby się przekonać o tej legendzie Tonalium i mieć takie trójwymiarowo grające słuchawki do...no trochę łomotania przy ADX5000 i TH900 a okazuje się, że one chyba zostaną jako wyczynowe.

 

Notabene, ja wiem że w wielu systemach np. TH900 to ostre na górze słuchawki ale chyba doszedłem do etapu podobnego jak kiedys wspomniany przeze mnie P. Ryka na Twin Headzie. Nie mam problemu z za ostrymi słuchawkami i nie mam problemu z zamulonymi. Kiedyś też nie wierzyłem, że można tak skonfigurować system.

 

Anyway - b.dobrze to gra z tym Tonalium, tylko ta cena jest dość no kurna prawie tyle co słuchawki :)

 

Aż mnie zaciekawiło co by było jak by takiego Tonalium podpiąć do innych słuchawek. To jest chyba pierwszy słuchawkowy kabel z którym mam kontakt, który (abstrahując od ceny) naprawdę wnosi taką, namacalną poprawę. Z tym, że - trzeba osłuchania i praktyki. Dla kogoś to będzie namacalna poprawa, dla kogoś innego - w zasadzie słuchawki grają jak T1, i T2 z nich się nie zrobiło :)

 

Sumując: P. Ryka ma rację i nie myli się co do tego Tonalium.

Edytowane przez fallow
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightczuje się czasami jak outsider... :D Rozumiem że tutaj nikt nie podziela moich fascynacji Zenkiem, a tylko zenkiem, no ale czy odmienność z klasą jest zła? :D (ps tak strzelam bo nie wiem :D )

Edytowane przez kamil_jarmusik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności