Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, John Grado napisał:

Coś mają z tej muzykalności Grado ale to inna liga.  Są gładkie i kremowe, spójne do bólu, dźwięk po prostu płynie. Głośno czy cicho, nie ważne, słuchawki do słuchania całymi dniami. Odnoszę wrażenie że zagrają dobrze z każdymi audiofilskimi suchotnikami, uwielbiają przejrzystość i neutralność od toru. Grado wyodrębniają pewne rzeczy z muzyki aby pokazać je po swojemu, tutaj tego nie ma. Stopienie wszystkiego w jedną spójną muzyczną formę.

Jak myślisz, dobrze grałyby na wzmacniaczu lampowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czymś   uderzającym w absolutną przejrzystość i neutralność  może i tak. Może na Feliksie Euforia? Nie wiem, trzeba słuchać. Jak będzie za ciepły i słodki to popsuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, John Grado napisał:

Coś mają z tej muzykalności Grado ale to inna liga.  Są gładkie i kremowe, spójne do bólu, dźwięk po prostu płynie. Głośno czy cicho, nie ważne, słuchawki do słuchania całymi dniami. Odnoszę wrażenie że zagrają dobrze z każdymi audiofilskimi suchotnikami, uwielbiają przejrzystość i neutralność od toru. Grado wyodrębniają pewne rzeczy z muzyki aby pokazać je po swojemu, tutaj tego nie ma. Stopienie wszystkiego w jedną spójną muzyczną formę.

Mega zniekształcenia nie przeszkadzają?

https://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/pioneer-se-master-1-measurements.1256/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Mega zniekształcenia nie przeszkadzają?

Ja tam nie słyszę żadnych zniekształceń. Jakość dźwięku i muzykalność jest na poziomie słuchawek  z Twojego avatara :) Tylko w innym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, John Grado napisał:

Ja tam nie słyszę żadnych zniekształceń. Jakość dźwięku i muzykalność jest na poziomie słuchawek  z Twojego avatara :) Tylko w innym stylu.

Słuchałeś D8000 że takie śmiałe wniosku wysuwasz?

Po obcowaniu z Master5 jakoś jestem sceptyczny do słuchawek Pionnka ale w sumie Sonorusy Finala też mnie nie powaliły.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vonBaron napisał:

Słuchałeś D8000 że takie śmiałe wniosku wysuwasz?

Po obcowaniu z Master5 jakoś jestem sceptyczny do słuchawek Pionnka ale w sumie Sonorusy Finala też mnie nie powaliły.

To tak jakbyś był sceptyczny co do Ultrasone ED9 po odsłuchu PRO900.

Albo nawet PRO2500. A sam Pacuła pisał o elektrostatycznym dźwięku w nich. 

Tak przypuszczam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo fajne słuchawki były. Takie Beyery T1v2 do kwadratu :D

Ciekawostka: jedna recenzja rzecze że są lepsze od 9 (PRO900 znaczy się). 

Czyli prawdopodobnież od 7 Tributów za 8koła używki (są na alle, trzeba kupywać). 

 

@saudioMyślałem że to ich główna zaleta, ale może dałem się nabrać na marketing. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dj1978 napisał:

AKG 712 Pro - pojechały na warsztat  @espe0 jako królik doświadczalny a po modzie na balans wróciły jako "endgameowy" królik? 😉 Bo tak prężą się zuchwale u mnie na piedestale. Jak gra po balansie i zmianie kabla? - nie spodziewałem się aż takiego efektu. Bez cienia przesady przestrzeń to poziom HD800S. Budżet bez porównania, do tego z lepszym dociążeniem oraz czystą i rozdzielczą górą. I jakie żywiołowe granie zapodają. Na moje coraz bardziej okazjonalne odsłuchy jak najbardziej wystarczy🙂

 

 

Koniecznie musisz wpaść z nimi kiedyś bo w takiej wersji ich jeszcze nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, saudio napisał:

@Undertaker jak porównamy to nie ma rewelacji, mają niskie ale nie są wybitne pod tym względem, na pewno w rejonie basu wyróżniają się wśród dynamików.

A jakie słuchawki przodują w kontekście braku zniekształceń? Co jak co ale audioquesty wydały mi się brzmieniowo czyste, ale może to efekt braku wyższej średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie słuchawki przodują w kontekście braku zniekształceń? Co jak co ale audioquesty wydały mi się brzmieniowo czyste, ale może to efekt braku wyższej średnicy. 
Strzelam sr009?

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Undertaker napisał:

A jakie słuchawki przodują w kontekście braku zniekształceń? Co jak co ale audioquesty wydały mi się brzmieniowo czyste, ale może to efekt braku wyższej średnicy. 

Beyerdynamic DT880 600 omów, od biedy 250 (poza wyższą średnicą). Na upartego też Audeze LCD-2. Mówię o wykresach. Dla mnie dopiero od pewnego poziomu THD są czymś oczywistym. No chyba, że to Grado - tam one same siebie zagłuszają i ich nie słyszę. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_jg I dalej muszę kombinować bo jest za ostro... poważnie.

Pewnie źródło do zmiany czy kable ale wątpię by RCA tak ostro podawało dźwięk.

 

Myślę. że te HE560 były poprawnie naprawiane gdy poleciały do serwisu, bo ostro grają mimo balansu kurde.

Edytowane przez Aro91
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności