Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.03.2024 o 18:53, Undertaker napisał(a):

Pół żartem to pisałem a pół serio, ale proszę mi pokazać wzmacniacz z lepszymi cyferkami niż najlepszy Topping, bo na razie wychodzi, że Topping jest najlepszy i tyle :)

 

Co byś wywnioskował z poniższych cyferek? Jak grają poniższe słuchawki względem siebie?

image.thumb.png.7b5ab31c928c8863b11f99db1f25a716.png.aff7573f2a8870e09706e2d9ee4ef8fb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o toppingi to zależy jakie parametry mierzymy, bo jeśli chodzi o SINAD, IMD i to co mierzą na ASR forum, to i tak nie ma to żadnego znaczenia bo wartości obecnych modeli toppinga mają zniekształcenia mocno poniżej progu słyszalności, powoli poniżej możliwości pomiarowych sprzętu audio precision którego używa się do tych pomiarów ale jeszcze dodatkowo przypominam że winyle realnie mają SNR <70dB a płyty kompaktowe teoretyczne SNR równe 96dB, więc walka o to który topping będzie miał SINAD jeszcze wyższy niż 120dB jest zupełnie bezcelowa.

Możliwe że istnieją inne rodzaje zniekształceń których generalnie się nie mierzy i są one na poziomie -30dB do -50dB w wtedy może faktycznie mogłyby być słyszalne. Coś jak TIMD na początku wzmacniaczy tranzystorowych kilkanaście lat temu.

Jeśli chodzi o pomiar słuchawek to oczywiście pokazane przez ciebie wykresu są bardzo podobne ale nasze umiejętności jako ludzkości, pomiarów słuchawek są jeszcze na wczesnym etapie. Zacznijmy od tego, że to jak wykres wygląda na manekinie nie oddaje tego jak wyglądałby na manekinie zrobionym 100% jak twoja własna głowa.

Różnice mogą być na całym paśmie, na basie z powodu różnic egzemplarzy słuchawek a powyżej 1000Hz ze względu na anatomię ucha. Robiąc testy i equalizację z generatorem tonów, na własnej głowie, doskonale wiem że duże różnice względem wykresu na manekinie zaczynają się już od 2000Hz a powyżej 6000Hz robią się gigantyczne czasem na 10dB (peaki i dipy w paśmie przenoszenia).

W każdym razie morał z tego taki że pomiary elektroniki są relatywnie proste, a słuchawek najtrudniejsze. Nawet wyniki z b&k 5128 nie przekładają się na to jak słuchawki brzmią przy bębenku na twojej indywidualnej głowie.

Moim zdaniem w pomiarach słuchawek raczkujemy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda obecnie pałąk lcd2c, ale faktycznie oryginalny kiepski.
U mnie wjechał grubszy, z demontażu z innego modelu, kupiony na ebayu - nie wiem, czy skórzany, ale solidny. I taki polecam.
A pady polecam hybrydowe Dekoni, bo w porównaniu do stocka "odchudzają" delikatnie bas, co moim zdaniem uwydatnia technikalia.
Gratuluję świetnych słuchawek:)

229a1e6d8aa49f5a59cc66a15c770477.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rudy1997 napisał(a):

Najwygodniejsze? A one wszystkie nie maja tych samych padow i pałąka z ta szmata?

 

LCD-2C są najlżejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0409.JPEG

 

Dawno nic nie było. Musiałem.

 

PS

Dzięki @Perul za propozycje, miałem już brać kilka par tańszych ChiFi (między innymi Twoje propozycje) ale kwota koszyka tak urosła że zdecydowałem się jednak na jedne "porządniejsze" od lokalnych ziomków (MP3Store).

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły iLoudy. Wyglądają jak zwykłe komputerowe głośniczki, ale grają pięknie. Budowanie sceny, szczegółowość. Pobiły Edifiery, które chwilowo zostały standami iLoudów. Chcę kupić jakieś standy na biurko. Możecie coś doradzić? 

 

 

IMG_0388.jpeg

Edytowane przez czarna1412
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły iLoudy. Wyglądają jak zwykłe komputerowe głośniczki, ale grają pięknie. Budowanie sceny, szczegółowość. Pobiły Edifiery, które chwilowo zostały standami iLoudów. Chcę kupić jakieś standy na biurko. Możecie coś doradzić? 
 
 
IMG_0388.thumb.jpeg.2a15347f2a2098f8b75467f4f0e8b277.jpeg
Ja polecam taki typ:

https://www.thomann.de/pl/roadworx_monitor_speaker_stand_clamp.htm?glp=1&gad_source=1

Wersje "chińskie" bywają sporo taniej
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, timecage napisał(a):

 

LCD-2C są najlżejsze.

 

Dokładnie 👍 Poza tym pady - przy bezpośrednim porównaniu z innymi LCD - wydają się najbardziej miękkie. Są jak wygodny fotel z poduchami. Mowa jednak o tych najnowszych padach - kiedyś miałem okazję testować starszą rewizję LCD-2C i wówczas wrażenia nie były tak pozytywne (chociaż i tak było całkiem komfortowo). Wydaje mi się, że Audeze zmieniło ostatnio rodzaj wypełnienia. Na pewno pady w LCD-X i LCD-3 sprawiają wrażenie twardszych. No i - w przeciwieństwie do Klasyków - są wykonane z naturalnej skóry, a to kolejna zmienna, mająca wpływ na wygodę...

 

4 godziny temu, hammerh34d napisał(a):

Nie wiem jak wygląda obecnie pałąk lcd2c, ale faktycznie oryginalny kiepski.

 

Obecne pałąki nie różnią się od tych montowanych w wyższych modelach (przynajmniej ja nie dostrzegłem różnic) i są bardzo komfortowe.

 

4 godziny temu, hammerh34d napisał(a):

Gratuluję świetnych słuchawek:)

 

Dzięki! :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Obecne pałąki nie różnią się od tych montowanych w wyższych modelach (przynajmniej ja nie dostrzegłem różnic) i są bardzo komfortowe.


W moich ta część "skórzana" była cienka i rozciągliwa, po jakimś czasie słuchawki leżały po prostu na głowie na tej stalowej sprężynie, dlatego wymieniłem. Dobrze, że poszli po rozum do głowy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 13:52, timecage napisał(a):

JVC niestety wyzionęło ducha, więc na to miejsce wjechała ciekawostka od Sony.

 

obraz.png

Mam takie samo z oryginalnymi głośnikami z kompletu. Tyłka to nie urywa przynajmniej w takim zestawieniu. Z lepszymi głośnikami nie próbowałem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności