Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Trza było adoptować Audio-Technica ATH-ESW9 bo jeszcze trafią do niekochającego domu. 😜

Dzięki Marcin @docentore za szybki deal i miłe spotkanie. Pozdrowienia.

 

IMG_1881.jpeg

Polecam  się.

 

Cieszę się, że trafiły do kochającego domu :)

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszryszard@decees

Wydaję mi się , że takie porównywanie PC do streamerów jest skomplikowane i nie oczywiste.

Te streamery, które wymieniliście to przecież tak naprawdę komputery.

Czyli jak dla mnie porownujemy komputer do komputera.

Jeśli by tak do PC dodać  wewnętrzną kartę audio usb, zasilanie zewnętrzne do tej karty i zewnętrzny przetwornik DDC czy bezpośrednio kartę z wyjściem coax itd to czy to już streamer czy nadal PC?

Są tez specjalnie zbudowane PC z  zasilaniem liniowym i bez wentylatorow itd itp.

Moim zdaniem dany streamer będzie brzmiał lepiej od danego PC i to jest ok, ale może być też tak, że PC będzie brzmiał lepiej od streamera. Czy też jeden streamer lepiej od drugiego i tak samo w przypadku PC.

Najlepiej podawać konkretne przypadki w konkretnych wyszczególnionych warunach, gdyż jeden element toru typu interkonekty, zasilanie, czy ograniczenia słuchawek czy wzmacniacza  może odmienić całościowe wrażenie.

Takie jest moje subiektywne zdanie. Doceniam i dziekuję za wasze🙂.

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 10:58, Qaz12 napisał(a):

Eversolo DMP-A6 i koniec grania z PC 

Screenshot_2023-08-05-10-54-18-34_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

za ten piniądz to Shanling EM5 chyba mimo wszystko wolę bo słuchawki podpinam ... co prawda android stary i apka taka sobie ale reszta spoko... więc to nie taka znowu rewolucja ten Eversolo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karkolomny napisał(a):

za ten piniądz to Shanling EM5 chyba mimo wszystko wolę bo słuchawki podpinam ... co prawda android stary i apka taka sobie ale reszta spoko... więc to nie taka znowu rewolucja ten Eversolo.

W moim przypadku szkoda dopłacać i dublować funkcje, bo mam bardzo dobry wzmacniacz i szkoda, że nie ma wersji bez DACa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audionanik napisał(a):

Wydawało mi się, że kiedyś już miałeś u siebie d7000.

Mi tak samo. Może to były pożyczone. 
 

elegancko się prezentują na tym zdjęciu, widać że były drogie :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał(a):

elegancko się prezentują na tym zdjęciu

Bo robione dobrym szkłem (D90 + Sigma 50/1.4). Mój dawny sprzęt a fotografujący też się spisał. ;) 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 23:17, mariuszryszard napisał(a):

 

Potwierdzam, PC i streamer to dwie różne bajki (oczywiście na ZDECYDOWANĄ korzyść tego drugiego).

Jestem jednak "frakcją PC": jak pisał @Rafacio - PC jest bardziej uniwersalny. W domu mam 3 możliwości korzystania ze streamingu audio: laptop oraz tablet lub telefon z donglem (DAC CX31993) i nie czuję potrzeby kupowania streamera. Nie widzę też sensu w narzucaniu komuś swojego zadania: jak ktoś chce, niech korzysta ze streamera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=10004]RIH[/mention] Zainstaluj sobie Wavelet i ustaw ten preset, ciekaw jestem Twojej opinii. Swoją drogą, świetny EQ, w niewielkim stopniu degradujący dynamikę.
Screenshot_2023-08-03-01-48-39-51_1ca21e2ee732f9da83c601a5800f37c7.thumb.jpg.19b2cf063b67828d5ae15000155f8816.jpg


Niestety na żadnym ze sprzętów, których używam w pracy nie mogę uzyskać certyfikatu bezpieczeństwa dla tego oprogramowania- jak ktoś pracuje w IT, to wie, że niczego "przypadkowego" się nie zainstaluje.
Także do mojego biurowego kombo go nie wykorzystam - a tam mam NTH-100
P.s. Wygoda tych słuchawek jednak ma duży wpływ - przy biurku mam teraz Owle i te Rode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. to szkoda, bo można fajnie je podciągnąć tam, gdzie lekko niedomagają. 😉 Ja praktycznie cały czas słucham na tych Rode, wspomniany przez Ciebie komfort użytkowania jest pierwszorzędny, jak na zamknięty model i stosunkowo małe muszle. Natomiast brzmieniowo chyba bardziej mi pasują od HD650, bas ma trochę większego kopa, lepsze wypełnienie, a średnica pokazuje więcej barw, jest bogatsza w faktury, szczególnie słychać to w wokalach, które są bardziej naturalne. Gdzieś czytałem, że te słuchawki były projektowane do pracy z głosem, no i jest to firma od mikrofonów, więc coś musi być na rzeczy. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności