Skocz do zawartości
  • 0

Do 2000zł z niskim basem (otwarte lub półotwarte)


maciej3

Pytanie

Witam, długo już mnie tu nie było. Z racji że mamy takie, a nie inne czasy, trzeba sobie znaleźć jakieś domowe hobby. Wszystkie znaczki już poukładane w klaserach i tak sobie pomyślałem, że może warto byłoby się rozejrzeć za słuchawkami :) Rzadko znajdowałem czas na odsłuchy, choć kilka miesięcy temu udało mi się spełnić kolejne marzenie jakim były Senki HD565 w bdb stanie i kilkoma kabelkami w zestawie. Z bardzo ciekawej rozmowy z byłym właścicielem doszedłem do wniosku, że na pewno siedzi na którymś z for audio, a może i tutejszym. 

 

Ostatnich kilka dni czytałem sobie recenzje nowych modeli, których nie było mi dane słuchać i szukam do swojej kolekcji czegoś z nisko schodzącym basem. Raczej odpadają konstrukcje zamknięte. Co prawda o subbas byłoby łatwiej przy takiej konstrukcji, ale ciężko mi w takich dłużej wysiedzieć. Chociaż Denony z serii X000 były kapitalne w kwestii komfortu, a D7000 bym rozważył, ale pewnie też nie w tym pułapie cenowym - mimo wszystko kolejne moje marzenie na przyszłość. Ciekawe zawsze wydawały mi się też D600, ale nie wiem jak z komfortem noszenia, a czytałem, że to już nie to co w poprzedniej serii.

 

W sumie aktualnie upatrzyłem sobie dwa modele, w tym kolejne Beyery do kolekcji DT1990, ale stosunkowo niewiele o nich informacji choć na forum przeczytałem ciekawą opinię, że to one, a nie T1 powinny być flagowym modelem. To powoduje, że apetyt rośnie. Często pojawia się opinia, że mają wyrazistą podstawę basową, ale jak u nich z samym subbasem?

 

Drugim modelem, który mnie intryguje to Audioquest Nighthawk. O matulu ile o nich można się naczytać. Ileż kontrowersji, ludzkiego cierpienia, radości i płaczu :) Nie byłem w stanie przeczytać całego wątku, jest zbyt obszerny. Analogowe i ciemne brzmienie oj tego mi z pewnością brak w mojej kolekcji. Oczywiście czytałem też o Owlach, ale one z opisu nie wydają się aż tak ciekawe dla mnie. Odrzucam też HD650, które kiedyś słuchałem. Co prawda tu inny pułap cenowy, ale kiedyś słuchałem Audeze LCD2 i LCD3 i pamiętam jedne z nich wydawały się ciemne, ale jakoś też mnie nie zachwyciły. 

 

Podsumowując moi faworyci:

 

- Nighthawk

- DT1990

 

Bardzo wysoko, ale ciężko z dostępnością i/lub ceną, komfortem:

 

- D7000

- D600

 

 

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1990 z basem? nie pomyliłeś ich czasami z 1770? 1990 to raczej jasne, delikatne, szeroko grające słuchawy.Bas chyba tam uzyskasz tylko jak dasz im pady skórki ale ponoć jest go wtedy tyle że zaburza ogólną charakterystyke tych słuchawek.

Ja miałem 1770 i bas mają kapitalny, ale one są dosyć agresywne i trzeba umieć sie z nimi polubieć ;)

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@maciej3 Dobry subbas mają Nightowle w tej cenie. Są mega wygodne, długo w nich mogę siedzieć. Ucho się nie męczy, bo też dość sporo miejsca jest w środku.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, deftones9 napisał:

1990 z basem? nie pomyliłeś ich czasami z 1770? 1990 to raczej jasne, delikatne, szeroko grające słuchawy.Bas chyba tam uzyskasz tylko jak dasz im pady skórki ale ponoć jest go wtedy tyle że zaburza ogólną charakterystyke tych słuchawek.

Ja miałem 1770 i bas mają kapitalny, ale one są dosyć agresywne i trzeba umieć sie z nimi polubieć ;)

 

Tak czytałem, że 1990 to nadal tesla w górnym paśmie, ale jednak myślałem, że są takim sporo lepszym rozwinięciem 990Pro. Mniejsza ilość basu, szczególnie midbasu, ale za to lepsza faktura, kontrola basu i więcej subbasu. 990Pro to nadal świetne słuchawki w swojej kategorii cenowej, ale jednak porównując choćby z HD565 - słychać, że ten bas w 990Pro to wcale nie takie ochy i achy. Owszem jest go więcej, ale jest strasznie "rozlazły"/"rozlany", a w Senkach jest go mniej, ale jest lepiej kontrolowany, bardziej zwarty. Szukałem też porównań 1770 vs 1990 i ludzie zwykle piszą by brać 1990, a boję się tesli w zamkniętej konstrukcji.

 

Z drugiej strony Nighthawki mnie kuszą. Opinie typu po nich żadne słuchawki już nie brzmią itd. Wydaje mi się, że to coś czego jeszcze nie słuchałem, a z czym mógłbym się polubić.

@deftones9 widzę, że też posiadasz bądź posiadałeś Nighthawki co Ci w nich nie pasuje? No i czy nadal są na sprzedasz? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@maciej3 posiadałem, to był szybki rozwód, nawet żeśmy sie nie zdązyli dotrzeć:lol: poprostu padłem ofiarą chyba niezbyt dobrego toru pod nie.Po ściągnięciu DT150/1770pro i założeniu ptaków na głowe wrażenie jest takie jakbyś założył sobie wiadro - dosłownie.Tak mnie wtedy to zmiotło że przez cztery dni próbowałem sie oswoić i w końcu jakoś sie oswoiłem ale jak tylko zakładałem 1770 ponownie to ptaki już nie wracały... Paweł( pabloj) ma bardzo duże doświadczenie z nimi jak i reszta chłopaków i ponoć kablami właśnie idzie te ich charakterystyczne pogłosowe granie ubić, wtedy grają jak słuchawki za 4koła.Co ciekawe jak je sprzedałem to zacząłem tęsknić :D jakoś mi tego specyficznego grania brakowało przez pewien czas dlatego wróce do nich napewno ale już z odpowiednim stuningowanym torem  ;)

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audioquesty i niski bas? Bas to one mają duży, ale miękki, mocno wypchnięty w środkowym zakresie, a sub-bas tam jest, ale niczego nie urywa - ani zejściem, ani objętością. Z tych co znam, a które można dostać w podanej kwocie, to Fostex TH610 grają bardzo fajnych sub-basem, ale z kolei może brakować masy na mid-basie, jeżeli tor jest relatywnie neutralny lub tego podzakresu nie wzbogaci sam od siebie ;) Sam byłem zaskoczony tym, jak nisko TH610 schodzą, jak tam potrafią na samym dole dołu zagrzmieć i zatrząść :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@deftones9 dzięki za opinię. U mnie tor jest relatywnie neutralny, więc jedynie kabelek musiałbym dobrać. Najlepsze rozwiązanie kupić używki, a pozostałą kwotę przeznaczyć na kabel, a przydałoby się coś dłuższego niż bodaj 1,3m w zestawie. Szkoda, że Twoje już poszły.

 

@Vaiet dzięki za propozycję, kiedyś chyba o tych Fostexach czytałem, ale muszę sobie odświeżyć informacje ;) Z Twojego opisu mi się podobają :D 

 

PS. @majkel też dał mi do myślenia i pamiętam pochlebstwa od @MrBrainwash na ich temat. Znalazłem ofertę w bdb stanie i naskrobałem maila do Niemca, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Vaiet Nie można Nightowlom odmówić dobrego rozciągnięcia w dół pasma. Nighthawkom w sumie też, ale Owle wybrzmiewają lepiej w subbasie.

Co do Fostex TH610 to trzeba wziąść poprawkę na wielkość swoich uszu. Jeśli ma się większe niż przeciętne to w tych słulchawkach będzie bardzo niewygodnie to po pierwsze, a po drugie traci się wtedy wiele z całej charakterystyki ich grania jeśli ucho całe nie mieści się w środku padów. 
Tego podbicia środkowego basu zbytnio w Owlach/Hawkach nie słychać, za to w takich Beyerdynamicach, a do czynienia miałem z DT990, Amiron, T5p g2 podbicie środkowego basu i przełomu basu ze średnimi jest znaczne, i trzeba to lubić żeby zaakceptować lub korygować kablem/źródłem.

 

Mnie osobiście Nightowle bardzo przywoływały z pamięci Fostexy TH900 w sensie operowania subbasem. A o ten region basu zapewne autorowi wątku najbardziej chodzi. Wnioskuje, że szuka słuchawek grający w miare równo w całym zakresie basowym. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, maciej3 napisał:

Najlepsze rozwiązanie kupić używki, a pozostałą kwotę przeznaczyć na kabel, a przydałoby się coś dłuższego niż bodaj 1,3m w zestawie. Szkoda, że Twoje już poszły.

 

Dobra strategia, choć w zestawie masz już 2 kabelki i jeden portable gra chłodniej z mniejszym wypełnieniem, a dłuższy cieplej, bardziej pełnie. 

 

Bas to one mają 👍(sejsmiczny) lecz całościowo jeśli ktoś ze świadomością idzie w Vkę to są bardzo dobre. Nie mówiąc już o tym, że możliwe są mody do nich. 

 

To nie jest taki bas jak w D2000 chropowaty i super rozdzielczy, ale za to jest bardziej uniwersalny i potrafi być zarówno twardy jak i miękki. Nie miesza się zbytnio do średnich tonów. 

 

Zdaje mi się, że HD565  jeśli dobrze pamiętam to z opisów były nastawione na średnicę? Jeśli tak to przejście z nich bezpośrednio na D600 może być szokiem poznawczym. :)

 

Jeśli szukasz potężnego basu to pierwsze co mi przyszło do głowy to ostatnio modowane słuchawki przez Perula. Może podesłaby Ci je na testy? Nie wiem z jaką jakością grają, ale Perul porównywał bas do TH900 i że dla niego grają już lepiej niż fatalitki które modował. Zakładam więc że są co najmniej słuchable. :)

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, maciej3 napisał:

Podsumowując moi faworyci:

 

- Nighthawk

- DT1990

 

Bardzo wysoko, ale ciężko z dostępnością i/lub ceną, komfortem:

 

- D7000

- D600

 

Czysto pragmatycznie: co człowiek to opinia, więc lepiej posłuchać. A nie ma w tym przedziale cenowym słuchawek, które częściej niż AQ pojawiałyby się na rynku wtórnym. W tej chwili trzy oferty na OLX. https://www.olx.pl/oferty/?q=audioquest+nighthawk

 

Bierz, jak nie podejdą, będziesz miał odhaczone. Podejdą na 70% i chcesz posłuchać jeszcze czegoś: sprzedaj, a jak zatęsknisz, w ciągu miesiąca, dwóch kupisz drugie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pabloj, @MrBrainwash dzięki za opinie. 

 

@MrBrainwash byłem kiedyś w posiadaniu D2000 i bardzo miło je wspominam i w sumie właśnie tego szukam - trzeba było od tego zacząć :) Nie wiem co masz na myśli mówiąc o chropowatości, ale ich bas bardzo mi się podobał miały świetne zejście. Nie wydaje mi się, że były przesadnie napompowane w midbasie, który by się rozlewał, ale właśnie miały taki "super rozdzielczy" bas.

Moje wspomnienie, którego nie doświadczam tak dobitnie na żadnych aktualnych słuchawkach to Hans Zimmer - Crimson Tide (wersja o długości 7:34 +/-2sek) weźmy go jako utwór referencyjny. Fragment gdzie subbas powodował u mnie ciarki to wejście około 1:39 i kolejne 1:49. Na Tidal jakość nagrania w HIFI jest lepsza.

Jestem ciekaw jak to brzmi na D600, Owlach i Hawkach jeśli moglibyście mi dać znać :)

 

Spotify:

https://open.spotify.com/track/3H6FW6ciyMCbGoVoe6hefW?si=VmBnPKElQViWmIWG5WnTKg

Tidal:

https://tidal.com/browse/track/35423237

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D600 mają dobry bas, który daje wrażenia sejsmiczne momentami, ale to jest mocno inny bas niż ten w D2000. Szczerze powiedziawszy, nie znam drugich słuchawek,

które zbliżyłyby się do D2000 dostatecznie blisko, aby być porównywalne. Całkiem możliwe, że to czego szukasz jest w słuchawkach planarnych. HE-4XX są dalekie w stosunku do D2000 (bo to nie są słuchawki nastawione  na bas) ale pod względem charakteru idą właśnie w tym kierunku. 

Ja też w Denonach szukałem następcy D2000 i nie znalazłem. Ale zostałem z D600 bo stwierdziłem, że mają też fajny bas (choć inny), a dla mnie D2000 miały taką jakby dziurę w paśmie, grały tak trochę sztucznie, tego nie mogłem powiedzieć D600 więc stwierdziłem, że bilans plusów przeważył z zestawieniu z minusami. 
 

Godzinę temu, pabloj napisał:

Mnie osobiście Nightowle bardzo przywoływały z pamięci Fostexy TH900 w sensie operowania subbasem. A o ten region basu zapewne autorowi wątku najbardziej chodzi. Wnioskuje, że szuka słuchawek grający w miare równo w całym zakresie basowym. 

 

 

👆 właśnie to. Równe i nisko schodzące.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@maciej3 Jakbyś poszedł w Audioquesty to mogę Ci pożyczyć adapter na duży Jack, Furutecha rodowany - fajnie wpływa na stokowe kable Hawków/Owli - podkreśla holografie oraz sceniczność, wyostrza kontury. Oraz kabel 8żył srebrzona miedź (tyle, że wtyczka XLR), który chyba ostatecznie będę sprzedawał bo do Hawków/Owli i tak mam dwa inne kable jeszcze :D

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

D600 mają dobry bas, który daje wrażenia sejsmiczne momentami, ale to jest mocno inny bas niż ten w D2000. Szczerze powiedziawszy, nie znam drugich słuchawek,

które zbliżyłyby się do D2000 dostatecznie blisko, aby być porównywalne. Całkiem możliwe, że to czego szukasz jest w słuchawkach planarnych. HE-4XX są dalekie w stosunku do D2000 (bo to nie są słuchawki nastawione  na bas) ale pod względem charakteru idą właśnie w tym kierunku. 

Ja też w Denonach szukałem następcy D2000 i nie znalazłem. Ale zostałem z D600 bo stwierdziłem, że mają też fajny bas (choć inny), a dla mnie D2000 miały taką jakby dziurę w paśmie, grały tak trochę sztucznie, tego nie mogłem powiedzieć D600 więc stwierdziłem, że bilans plusów przeważył z zestawieniu z minusami. 

 

Człowiek zaczyna żałować sprzedaży D2000 :( Podejrzewam, że musiałbym uderzyć nie w półśrodki czyli D5000, a pójść dalej w D7000 by znaleźć to czego szukam.

Gość od D600 odpisał, że nie wysyła za germanicę, więc pozostają mi Audioquesty i ich będę póki co szukał. No nic dzięki wielkie za rady, za to zawsze lubiłem to forum.

Dam znać jak coś upoluję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Aro91 Też mam HE560 i zgadzam się, że basu jest trochę za mało, ale bardzo mi się w nich podobało to co z tym basem potrafiły robić, jak dużo detali w linii basowej potrafią generować :) Pewnie to zasługa przetwornika ortodynamicznego 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No sama jakość niskich tonów jest naprawdę na fajnym poziomie, jedynie czasami jest ilościowo go za mało.

Ja lubie taki bardziej kolumnowy wykop który bardziej można poczuć ale bez zbędnej agresji.

Stąd jak już nie raz ktoś tu wspominał niskie tony to chyba domena słuchawek planarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym uważał z zakupem d600 na pewno bym się nad nimi poważnie zastanowił.

Miałem te słuchawki swojego czasu i źle je wspominam szybko je sprzedałem.

Fakt mają potężny bas z zejściem do piekieł,ale to tylko tyle z ich zalet.

Średnica jest mocno wycofana a góra zbyt ciemna matowa z cyfrowym nalotem co w połączeniu z małą sceną i tym kosmicznym basem całościowy odbiór to meeh.

Zaznaczam,że to tylko moja opinia bo widzę,że niektórym się mogą podobać..

Ja też lubię dużo basu,ale tam to jest masakra dosłownie.

Jak lubiłeś d2000 to może lepiej rozejrzeć się za denon d7200 ?albo fostex th610 na pewno będą miały więcej wspólnego niż d600 albo owle.

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Subbas w DT770 miażdży żebra, i to za parę stów :D
Szczególnie fajnie po modzie z wyklejeniem muszli matą tłumiącą odbicia- DynaMat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
On 4/27/2020 at 2:23 PM, Aro91 said:

No sama jakość niskich tonów jest naprawdę na fajnym poziomie, jedynie czasami jest ilościowo go za mało.

Ja lubie taki bardziej kolumnowy wykop który bardziej można poczuć ale bez zbędnej agresji.

Stąd jak już nie raz ktoś tu wspominał niskie tony to chyba domena słuchawek planarnych.

Taki wykop odczuwam właśnie w Hawkach/Owlach, z kablami które mam to już w ogóle :D

Z nieco droższych słuchawek to subbasowo taki wykop mają również Fostex TH900, a jeszcze wyżej Sony Z1R (to już jest miazga).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności