Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Witam witam Dzień Dobry!

Jakiś czas już szperam w internecie, czytam, oglądam i szukam produktu, produktów albo informacji odnośnie słuchawek planarnych. 
Chciałbym poszerzyć pasję o kolejną parę słuchawek i stwierdziłem że fajnie będzie mieć coś nowego, coś czego jeszcze nie miałem w rękach czyli przetworniki magnetostatyczne.

Pomyślałem że najlepszą opcją (przez brak toru) będą słuchawki po bluetooth(Audeze Mobius, Hifiman Deva) bo to słuchawki all in one.
Więc na liście do odsłuchów mam te dwa modele wyżej wymienione:
- Audeze Mobius
- Hifiman Deva

1 - Macie może jakieś opinie o wyżej wymienionych?
2 - Może jakieś inne propozycje?
3 - Czy jest sens pchać się w planary?
(i tak wiem że te słuchawki są skrajnie odmienne od siebie dlatego bez odsłuchów raczej decyzji nie podejmę a z charakterystyki obie pary mi odpowiadają i jedne naturalne i drugie uniwersalne).
4 - A może większym sensem byłoby kupienie przewodowych + dac/amp?
5 - A może zostać przy dynamicznych?(jeśli tak to może jakieś propozycje?).

- Jeśli chodzi o budżet to niech górną granicą będzie 2000zł
- Typ słuchawek to na pewno wokółuszne i zawsze miałem zamknięte ale może wybór padnie na otwarte? raczej użytkowane będą tylko w domu.
- Muzyka najprzeróżniejsza, głównie elektronika i klubowe odmiany, utwory operowe, muzyka klasyczna, nagrania z filharmonii, pop, stare disco.

Mam nadzieję, że uda nam sie coś znaleźć
A jeśli nie to i tak dziękuję że komuś się chciało dotrzeć na koniec mojej wypowiedzi  
Zapraszam do dyskusji a jednocześnie życzę udanego dnia 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mobiusy są "bajeranckie", ale nie traktowałbym ich jako słuchawki docelowo do muzyki - owszem grają bardzo dobrze (maja dużo kontrolowanego midbassu, dobrze rozmieszczają instrumenty w przestrzeni )... Tylko jak już mówiłem - są to słuchawki "bajeranckie" - pokazują pełnie siebie przy oglądaniu filmów, graniu w gry - dzięki swojemu genialnemu systemowi surround. Moim zdaniem grają mniej przyjemnie niż takie (niestety już wycofane, pewnie zrozumieli ze zabili nimi Devy) Hifimany HE 400i.

 

Natomiast Devy... Słuchałeś może NOWYCH "poprawionych" Akg k701? Bo moim zdaniem są to bardzo bliskie brzmieniowo słuchawki - bardzo neutralne, choć Devy potrafią "przytupać" dość ciężkim subbasem... Który niestety potrafi przytłumić midbass, szczególnie jak słucha się poprzez bluetooth.

 

3. Jest jak najbardziej tylko trzeba być świadomym, że jest to dość wybredny sprzęt, nienawidzący słabej jakości nagrań oraz małej mocy ;)

 

Moim zdaniem najlepsze byłoby rozwiązanie 4. Jeśli nie masz miejsca na "klocki" to spokojnie - taki IFI Zen, czy "od biedy" Hip Dac bardzo dobrze sobie radzą z napędzeniem Hifimanów - Hifimany mają wysoką (jak na planary sprawność) dzięki czemu nie są "aż tak" prądożerne jak moja inna propozycja - Fostex T50rp - chociaż akurat Zen radzi sobie z napędzeniem ich prawie, że idealnie :)
Inna propozycja - Monoprice Monolith M1060 - ale to już są to "klasyczne" planary, wymagające porządnego napędu, żeby osiągnęły pełnie brzmienia. 

 

Moim zdaniem najlepiej byłoby jakbyś się udał do najbliższego sklepu ze sprzętem audio (np. do nas :P) i osłuchał interesujące ciebie modele, bo kupowanie w ciemno nie jest dobrym pomysłem...

Sklepy to nie wypożyczalnie, fajnie, że jest możliwość zwrotu tylko co potem robić jak się okazuje, że co druga rzecz zostaje zwrócona :). Jeśli naprawdę nie miałbyś możliwości odsłuchu na miejscu to napisz PW, możemy wysłać testówki :).

Edytowane przez MP3store Lodz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie tak jak było w recenzji oraz tak jak sam sie domyślałem Mobiusy raczej do wszystkiego a na końcu do muzyki ale mimo to jeśli chodzi o słuchawki BT w wyższym budżecie to praktycznie głównie je sie poleca z jakiegoś powodu, może dlatego że właśnie kupuje sie je i nic więcej bo mają ten swój wbudowany już wzmacniacz z mocą 1Wat(całkiem sporo) chyba, nie ukrywam że jestem również zapalonym graczem ALE dla mnie słuchawki mają być przede wszystkim do muzyki bo do gier to (dla mnie) każde będą dobre :D.

Doświadczenie ze słuchawkami i sprzętem mam raczej niewielkie dlatego w porównania i odniesienia będę wierzył na słowo :D

Właśnie najlepiej byłoby porwać się na odsłuchy ale najpierw chciałbym utworzyć bazę sprzętów które potencjalnie mógłbym do tego wykorzystać, nie ukrywam że nawet byłoby mi w smak dopaść przewodowe słuchawki plus jakieś urządzonko do nich tylko budżet mnie ogranicza dosyć mocno, a to co mam to wzmak unitry do przerobienia albo integry i telefony bo na ogół słuchawki miałem niskoohmowe :D

Do odsłuchów najbliżej Warszawa(100km) dlatego jeśli już miałbym (co może być koniecznością) to wolałbym raz a konkretnie pojechać właśnie z listą potencjalnych urządzeń do sprawdzenia. 

W ciemno też lubię coś kupić bo to troszkę jak hazard, czyli uda sie albo się nie uda, spodoba sie albo się nie spodoba, tylko nie lubię robić zwrotów wiec jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma i w najgorszym wypadku ozdobi biurko albo schowa sie w karton :D

A więc lista się poszerza o:
- ifi zen 
- ifi hip
- fostex t50rp

Ale widzę że Hifimany he400i są w sprzedaży wiec to jest jakaś nowsza gorsza produkcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze są Drop THX Panda.

 

Moim zdaniem lepiej przewodowe i dap albo telefon, gdyż z tego co słuchałem(BW P7W) dźwięk w bezprzewodowych słuchawkach jest uproszczony i z czasem się nudzi, bo gra na jedną modłę.

Z tanich orto do kupienia oppo pm-2(posiadam- uniwersalne), pm-3, stare yamahy hp(miałem hp-1, hp-3).

Można też iSine 10 i 20 przekształcić w bezprzewodowe (oba modele posiadałem).

Miałem też Audeze Sine, LCD-2f, LCD-3.

Wszystkie one mają swoje wady i zalety.

Przeważnie są też o wiele czulsze od dynamików na zmianę okablowania i źrodła.

Moim zdaniem ortodynamiki są o wiele przyjemniejsze w dłuższych odsłuchach niż dynamiczne. Przeważnie mają lepszy, głębszy bas i cieplejszą średnice.Nie tak natarczywą górę. Nie męczą tak mojego słuchu.

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do preferencji dźwiękowych to ciepłe, techniczne granie, dobrze byłoby jakby nie brakowało dołu no i z przyjemną średnicą.
np granie moich FH3 bardzo mi pasuje tylko teraz przyszedł czas na konkretne wokółuszne. :D 

Oppo pm2 są już chyba trudniejsze do dostania 

pm3 widzę lekko ponad budżet wiec byłby problem z dokupieniem jeszcze dac/amp

THX Panda wydają się też ciekawe tylko wolałbym zakup z Polski

A tak się jeszcze zastanawiam bo większość słuchawek ma przetworniki 50-55mm a Mobiusy 100mm czyli praktycznie 2x większe, w czym to może dawać przewagę bądź nie?

Edytowane przez Andziaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wchodziłbym w Devy jeżeli lubisz ciepłe granie. Rozsądkowym zakupem (cena/jakość) to Monoprice M1060C zamknięte mimo, że jestem fanem otwartych to tutaj scena i "otwartość" brzmienia jest rewelacyjna. Nie będę ich mocno zachwalał bo mają swoje małe minusiki prosto z pudła jeżeli chodzi o użytkowanie ale grają niesamowicie jak na swoją cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wiec jestem coraz bardziej zainteresowany wersją przewodową, nie ukrywam. 

 

Te Monoprice wydają się mega ciekawe i ładne czego nie można pominąć 😅

Ale bydlaki ważą 500g?!

 

Wiec jakie są ich wady??

 

I w dalszym ciągu w takim razie potrzebowałbym również polecenia czegos do ich napędzenia powiedzmy że do 1000zl bo cena słuchawek to juz 1400zl 

 

W dalszym ciągu oczywiscie jestem otwarty na propozycje, lista sie powiększa, bedzie co testować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ajjjj no nie ukrywam że wolałbym nowe, tym bardziej że z tymi nigdzie nie pójdę na odsłuchy bo skoro nigdzie ich nie ma... no i wolałbym trzymać się bliżej niż dalej budżetu a skoro musze dokupić jakiś klocek do toru (żeby wgl zaczął powstawać) no to wolałbym te słuchawki do 1500zł +/-100 i max 1000zł na dac/amp (chociaż wolałbym taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To są słuchawki podobnie grające do FH3, dlatego je poleciłem, zawsze możesz spróbować się jakoś dogadać z właścicielem odnośnie ceny, łba Ci nie urwie (chyba!). 😗😆 Z Zen'em powinno to się bardzo fajnie zgrać, fun pełną gębą, no i bardzo wygodne, jak na "skórki" i "zamknięte". 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co myślicie o dac/amp lampowych od xDuoo? minus taki że chyba nigdzie ich nie ma poza allegro więc ciężko do odsłuchów ale np TA-01B daje 2.1w mocy więc chyba powinien zaspokoić np te Monoprice 1060c a cenowo wychodzi tyle co ifi zen dac hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.05.2021 o 10:57, Andziaszek napisał:

Te Monoprice wydają się mega ciekawe i ładne czego nie można pominąć 😅

Ale bydlaki ważą 500g?!

 

Wiec jakie są ich wady??

Wady :

1) Waga 480g wcale nie jest aż tak duża ;) Przyzwyczaiłem się do LCD-X gdzie ponad 600g. Kwestia małch przeróbek - tuningu jak poniżej :

2) obracające się w rękach muszle jak Rollercoaster dałem klej na gwinty i skręciłem śrubki mocniej
3) opaska na głowie ma wypusty i po dłuższym czasie uczucie jakby ktoś oparł swoje kciuki na czubku mojej głowy - wymieniłem opaskę na własnoręczny kawałek naturalnej skóry. Jak masz mniejszą głowę to można podłożyć coś miękkiego bez przeróbek lub owinąć kawałkiem miękkiego materiału bo tak widziałem w necie
4) na welurowych padach słuchawki są za luźne do przemieszczenia się z nimi. Ja założyłem 108mm, zamienne, skośne pady z owczej skóry. Zmniejszyłem luz i świetnie leżą. Dźwięk też OK. Głowę mam sporą - obwód ok 61cm. Jak kupisz nowe słuchawki to te pady z szajs skóry posłużą max kilka lat.

 

Możesz je otworzyć drukując na drukarce 3D za pare złotych pokrywy zewnętrzne we wzorze np. plastra miodu, logo Audeze itp. Ale mnie podoba się ich mocne brzmienie tak jak opuściły fabrykę.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ojjj to troszke przy nich nazmieniałeś ;D 
co do trwałości padów to kilka lat to i tak sporo (mam nadzieje ze nie ma problemu z wymianą) pady w sennheiser hd 4.40 półtorej roku i juz nibyskóra z nich schodzi ale tutaj i zarost odgrywał role i na pewno miał wpływ na zniszczenie 

może jutro uda mi sie podjechać na odsłuchy kilku par tylko jeszcze zastanawiam sie nad dac/ampem w sumie czy lepiej iść w tranzystory czy może zaryzykować lampę skoro może być potrzebna moc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności