Jump to content

MrSpeakers - AEon 2 (Dan Clark Audio)

Recommended Posts

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Coś mi właśnie nie pasowało, a pamiętam @maciuxTwoją recenzję Jedynek i w dużej mierze zmotywowała mnie do ich kupna swego czasu. Nie pamiętam tylko po co je sprzedawałem :P

Swego czasu chciałem kupić pierwsze Aeony, ale nie wiedziałem które. Poszedłem jednak w Audeze LCD-2 CB, które ostatecznie nie sprostały zadaniu, jak pisałem wyżej.

Ostatnio trochę brakuje mi wszędzie dołu/dociążenia, chciałbym coś ala Ether, ale z basem. Stąd Aeon 2 Noire przykuły moją uwagę, bo podobno mają "boosted bass". Ergonomia na 100% dobra, izolacja powinna być rzeczywiście zadowalająca, a jak w brzmieniu będzie więcej funu, to może być to, czego szukam :) Muszę je odsłuchać w wolnej chwili.

No, ideałem byłyby któreś z zamkniętych Etherów Flow, ale ceny już nie te. Musiałbym pozbywać się słuchawek, a to zawsze odniesienie w testach - nie chcę się rozstawać z Ether 1.1.

Są jeszcze Aeon RT, ale chyba nie u nas.

Tych Aeonów RT byłem strasznie ciekaw, szkoda że nie ma ich w polskiej dystrybucji. Ponoć dodali nieco basu i podkręcili deczko wysokie, choć tu szczerze mówiąc nie wiem po co ale jak to się mówi póki człowień nie posłucha, to się nie dowie :) Była jedna sztuka gdzieś na olx'ach swego czasu. 

Inna sprawa że niby 2 właśnie poniekąd są bardziej funowe właśnie więc może nie ma sensu powielać modeli. 

• Bywalec
57 minut temu, maciux napisał:

Swego czasu chciałem kupić pierwsze Aeony, ale nie wiedziałem które. Poszedłem jednak w Audeze LCD-2 CB, które ostatecznie nie sprostały zadaniu, jak pisałem wyżej.

Ostatnio trochę brakuje mi wszędzie dołu/dociążenia, chciałbym coś ala Ether, ale z basem. Stąd Aeon 2 Noire przykuły moją uwagę, bo podobno mają "boosted bass". Ergonomia na 100% dobra, izolacja powinna być rzeczywiście zadowalająca, a jak w brzmieniu będzie więcej funu, to może być to, czego szukam :) Muszę je odsłuchać w wolnej chwili.

No, ideałem byłyby któreś z zamkniętych Etherów Flow, ale ceny już nie te. Musiałbym pozbywać się słuchawek, a to zawsze odniesienie w testach - nie chcę się rozstawać z Ether 1.1.

Są jeszcze Aeon RT, ale chyba nie u nas.

No to odezwij się po weekendzie to Ci wypożyczę. Sam sprawdzisz. Nie miałem kiedy posłuchać ale opinie wskazują że to takie bardziej efektowne aeon2. 

Co do wersji RT to niestety nie będzie jej w Europie

42 minuty temu, Undertaker napisał:

Tych Aeonów RT byłem strasznie ciekaw, szkoda że nie ma ich w polskiej dystrybucji. Ponoć dodali nieco basu i podkręcili deczko wysokie, choć tu szczerze mówiąc nie wiem po co ale jak to się mówi póki człowień nie posłucha, to się nie dowie :) Była jedna sztuka gdzieś na olx'ach swego czasu. 

Inna sprawa że niby 2 właśnie poniekąd są bardziej funowe właśnie więc może nie ma sensu powielać modeli. 

Jakbyś cytował podsumowanie testów w sieci dotyczących Aeonów Noir...

• Like 1

To muszę się poprawić... prądu jednak potrzebują, FiiO X7II nie daje radę, tutaj A&K Alpha?

Izolują b. dobrze, ale grają jak półotwarte... podoba mi się to.

Co do stacjonarki... za mało jeszcze słuchałem., aby się wypowiadać, może później.

@kurop Dzięki, chętnie je wypożyczę, ale za jakiś czas - spróbuję zorganizować test :) Teraz mam sporo innych gratów do przerobienia, nie mógłbym poświęcić Aeonom należytej uwagi.

• Like 1