Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MrSpeakers - AEon 2 (Dan Clark Audio)


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Undertaker napisał(a):

bo ostatnio to mam teorie że te różne kostki dac to grają jak grają ale nawet bardziej liczy się samo "brzmienie producenta"

Bo to prawda. A&K ma swoje „firmowe brzmienie”, tak samo FiiO czy iFi. Da się wyciągnąć dość spory wspólny mianownik porównując różne modele od danego producenta. Jeśli jednak porównamy ze sobą różne firmy, to już zdecydowanie łatwiej te różnice wychwycić.

Astelle opierają się na precyzji, rozdzielczości, dobrym napowietrzeniu, separacji i scenie. IFi znowu gra bardziej skondensowanym dźwiękiem, mniej wysublimowanym, może nieco bardziej ekspresyjnym. Dla mnie nieco ciemniej, ale to może właśnie wynikać z tych różnic.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, horus666 napisał(a):

Jeszcze 16 dni i sprawdzę jak się zgrywają z FiiO M11 plus ess😁

Wieczność 😩😩😩

 

DCA2 Noire to bardzo dobre i mega dopracowane brzmieniowo słuchawki. Nie wiem czy najlepsze jakie miałem czy nie, bo trochu się tego u mnie przewija co jakiś czas, natomiast słychać w nich doświadczenie Dana i do tego są bardzo wygodne. Nawet mi się jeszcze nie chciało wkładkami mieszać w brzmieniu, podczas gdy pierwsze Aeony Closed raczej wymagały przynajmniej tych filców z 1 ząbkiem. Miłego odsłuchu za te 16 dni ;)

 

@Artoriasno coś w tym niewątpliwie jest, choć znowu taka Alpha gra inaczej niż te inne Astelle. Nie wiem jak to jest z innymi grajkami od innych producentów, ale z tego co piszesz to podobnie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, horus666 napisał(a):

Jeszcze 16 dni i sprawdzę jak się zgrywają z FiiO M11 plus ess😁

Wieczność 😩😩😩

A czemu dopiero za 16 dni jeśli to nie tajemnica? Nabyłeś je w ciemno? Zdradzę Ci coś nie zdradzając za dużo... Miałem, sprzedałem i to był błąd :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wegiel21 napisał(a):

A czemu dopiero za 16 dni jeśli to nie tajemnica? Nabyłeś je w ciemno? Zdradzę Ci coś nie zdradzając za dużo... Miałem, sprzedałem i to był błąd :)

To żadna tajemnica. Prezent świąteczny od żonki😁 Na razie mogłem tylko pomacać z zamkniętymi oczami "kuferek" z słuchawkami🙈🙈🙈

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, horus666 napisał(a):

To żadna tajemnica. Prezent świąteczny od żonki😁 Na razie mogłem tylko pomacać z zamkniętymi oczami "kuferek" z słuchawkami🙈🙈🙈

Z jednej strony kochana ale z drugiej straszna kobieta ;) Anioł i diabeł czyli 2 in 1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 minutę temu, horus666 napisał(a):

🎁 otrzymany ale radości nie ma😥 nie wiem czy słuchawki służyły jako demo czy ktoś używał i odesłał bo prawy pad mega zniekształcony🤬 niech wymieniają. I do tego ta szczelina... 

IMG_20221226_162312.jpg

IMG_20221226_162228.jpg

Fatalnie to wygląda i jeszcze to rozczarowanie świąteczne. Wspólczuje i hm ja bym prosił o jakieś słowo wyjaśnienia czemu nowe słuchawki są w takim stanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wegiel21 napisał(a):

Fatalnie to wygląda i jeszcze to rozczarowanie świąteczne. Wspólczuje i hm ja bym prosił o jakieś słowo wyjaśnienia czemu nowe słuchawki są w takim stanie.

Pierwszy raz tak się zawiodłem na mp3store... 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem pretensji o otwarte opakowania ze zwrotów, bo sam korzystałem nie raz z możliwości zwrotu przez internet, o ile sprzęt nie nosił oznak użytkowania. W tym przypadku odezwałbym się do sklepu i zwrócił uwagę na stan słuchawek. Mam z nimi same dobre doświadczenia i sądzę że posypią głowę popiołem. 

 

Natomiast rozumiem rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, horus666 napisał(a):

Dziś zmiana frontu ze strony serwisu, po krótce słuchawki mam naprawić sobie SAM! 🤬🤬🤬 Nowe i wyjęte prosto z pudełka! 

Ale one były kupione jako nowe, używane czy ze zwrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To serwis robi problem.

"Witamy.

 

Słuchawki są nowe i sprawne, nie ma potrzeby ich wymiany.

Nie mówimy tu o żadnej naprawie, pady są częścią eksploatacyjną.

 

Czy próbował Pan zastosować się do sugestii producenta?

 

Gwoli informacji w nowej sztuce na sklepie było podobne odkształcenie i po zastosowaniu metody pokazanej przez producenta pad wrócił do pierwotnej postaci.“ 

Goście z mp3store Bydgoszcz i Poznań są ok. Z nimi mam inne ustalenia. Dla nich jestem grzeczny😇 

 

 

 

 

Czekam do jutra z odp od mp3store Poznań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o to, że pady u Mrspeakersa/Dana Clarka potrafiły się podobno odkształcać ludziom i chyba nawet Dan wrzucał jakiś filmik. Ja nie miałem nigdy w żadnej parze potrzeby ingerencji w nauszniki. W obecnych MrSpeakersach Open mam zaś pady Dekoni które uważam za lepsze jakościowo niż oryginalne i to też w razie czego jest jakaś opcja na przyszłość. W Twoim przypadku wydaje mi się jednak że najważniejsze jest to, że o ile dobrze rozumiem - serwis te Twoje nausznice "wyprostował"? Jeśli tak, to ja osobiście nie widzę problemu, bo jak rozumiem resztę masz ok. 

 

Niestety ale to jest ciemna strona naszego hobby, kontrola jakości poszczególnych producentów i po prostu trafiłeś na taką a nie inną sztukę. Jeżeli ta Ci się podoba dźwiękowo i serwis empeczy naprostował nausznik to nie wiem czy jest sens wymieniać na inną parę ale to już oczywiście kwestie indywidualne, pytanie czy empeczystor musi wymieniać czy tylko przywrócić do odpowiedniego stanu ale to już kwestie prawne w które nie wnikam bo nie jestem specem i ktoś inny musiałby doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Undertaker napisał(a):

Chodzi chyba o to, że pady u Mrspeakersa/Dana Clarka potrafiły się podobno odkształcać ludziom i chyba nawet Dan wrzucał jakiś filmik. Ja nie miałem nigdy w żadnej parze potrzeby ingerencji w nauszniki. W obecnych MrSpeakersach Open mam zaś pady Dekoni które uważam za lepsze jakościowo niż oryginalne i to też w razie czego jest jakaś opcja na przyszłość. W Twoim przypadku wydaje mi się jednak że najważniejsze jest to, że o ile dobrze rozumiem - serwis te Twoje nausznice "wyprostował"? Jeśli tak, to ja osobiście nie widzę problemu, bo jak rozumiem resztę masz ok. 

 

Niestety ale to jest ciemna strona naszego hobby, kontrola jakości poszczególnych producentów i po prostu trafiłeś na taką a nie inną sztukę. Jeżeli ta Ci się podoba dźwiękowo i serwis empeczy naprostował nausznik to nie wiem czy jest sens wymieniać na inną parę ale to już oczywiście kwestie indywidualne, pytanie czy empeczystor musi wymieniać czy tylko przywrócić do odpowiedniego stanu ale to już kwestie prawne w które nie wnikam bo nie jestem specem i ktoś inny musiałby doradzić. 

Serwis nie dotknął tych słuchawek. Cały czas są u mnie. Mają gdzieś że słuchawki wyjęte prosto z pudełka mają odkształcony i odklejony pad! Wydaje się 4 - 5 tysięcy po to by je samodzielnie naprawiać? Nawet nie miałem i głowie... 

Edytowane przez horus666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, horus666 napisał(a):

Serwis nie dotknął tych słuchawek. Mają gdzieś że słuchawki wyjęte prosto z pudełka mają odkształcony i odklejony pad! Wydaje się 4 - 5 tysięcy po to by je samodzielnie naprawiać? Nawet nie miałem i głowie... 

A po co chcesz je naprawać? Masz 14 dni na zwrot i wez drugą parę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności