Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

I jak się sprawdza? Warto kupić takie płyty?

Nie mam CD w normalnej wersji, aby porównać, ale te z masteringiem K2 brzmią bardzo dobrze. I tak ciekawostka, digipacki są kwadratowe, czyli przypominają miniaturę płyty winylowej, ale nie są to mini lp sleeve. 

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 16:29, Feberos napisał(a):

Dołączyłem do grona. Momentum 4 Wireless. Napędzam je przy pomocy Galaxy S22 i DragonFly Black (laptop). Jednak szukam czegoś do przesyłania dźwięku z laptopa bezprzewodowo tak żeby w pełni wykorzystać ich potencjał. Jakieś propozycje?

 

Kup BT-W3 lub W5.

Ewentualnie KB9P z aliexpress za 50 pln które ma aptx-adaptive 24bit 96 khz i antenę doczepianą.

 

Moim zdaniem aptx-hd z dongle ma lepszą jakość niż aptx z laptopa za pomocą a2dp alternative. Jednak dedykowany chip robi robotę.

 

aptx-adaptive 96khz to wyższa jakość dźwięku od aptx-hd.

 

 

Ja polecam na promocji wyrwać BT-W5 który ma https://www.qualcomm.com/products/internet-of-things/consumer/audio/qcc30xx-series/qcc3072

 

Dobry i przyszłościowy chipset. Ewentualnie poczekać na chinskie wynalazki z tym chipsetem.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Opisy nie przestają zaskakiwać:

 

"Mają one hybrydowe przetworniki dynamiczne oraz dodatkowy przetwornik Balanced Armature. W niewielkiej obudowie zamknięto 12 mm przetwornik dynamiczny oraz przetwornik odpowiedzialny za reprodukcję niskich i wysokich tonów."

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

Opisy nie przestają zaskakiwać:

 

"Mają one hybrydowe przetworniki dynamiczne oraz dodatkowy przetwornik Balanced Armature. W niewielkiej obudowie zamknięto 12 mm przetwornik dynamiczny oraz przetwornik odpowiedzialny za reprodukcję niskich i wysokich tonów."

 

W opisie innego sklepu widziałem zdanie o dynamicznym przetworniku 12 mm produkcji Knowles (pod zdjęciem słuchawek, na którym widnieje przetwornik BA z napisem Knowles) :D Sam producent nie wie co włożył do słuchawek albo osoby tłumaczące opisy miały gorszy dzień ;)

 

I teraz pytanie - kto sprawdzi ten wynalazek? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 22:40, The Grand Wazoo napisał(a):

Zdecydowanie, nabierają ogłady i kultury brzmienia. 

 

W dniu 5.06.2023 o 22:11, lobuz1 napisał(a):

 

Trzeba dać Technicsom trochę czasu na ułożenie tej 10mm membrany z aluminium.

 

Ile czasu zajmuje im wygrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSheep napisał(a):

 

Tyle, żebyś się przyzwyczaił do brzmienia słuchawek ;)

Zabawne... 
W dużych słuchawkach efekt wygrzania zawsze poczuję. Czasem to skokowa zmiana na plus. 

 

Słuchawki po kablu jakie mam, zawsze wygrzewałem przez podpięcie pod wzmak u puszczenie ich przez wiele godzin, przez kilka dni. Ale z bezprzewodowymi dokami tak się nie da.

 

Nabyłem właśnie AZ80 i wrażnia z pierwszego dnia"
- wykonanie lepsze od Airpods Pro (projekt, materiały - ajfonowe to przy nich plastic-fantastic)
- dźwięk czuć że klasa lepsza od Airpods Pro (ale po LDAC z Androida a nie ACC z iPhone'a)

- dźwięk trochę jeszcze jakby "surowy" stąd pytanie ile zajmie wygrzewanie (tu się nie da puścić tego przez 1-2 dni), bo jak to np. 200 godzin, to przy używaniu np. 2 godziny dziennie da 100 dni (no chyba że to 10 lub 50 godzin)

- aplikacja Technica lepsze wrażenie robi od ajfonowych ustawień do Airpodsów, choć zmiana ustawień (nie parametry jak EQ, ale zmiana generaralnych "ustawienia słuchawek" trochę długo trwa)

- w uszach leżą lepiej niż Airpods Pro - choć na nie nigdy nie narzekałem (ergonomia  Technicsów na piątkę), naprawdę bardzo wygodne

- dźwięk nie jest może na poziomie droższych od nich dokanałówek podpiętych po kablu do DAP-a, czy np. Empyreanów do wzmaka (do tej barwy daleko), ale jest naprawdę przyzwoicie i dużo lepiej niż Airpords Pro (choć jeszcze "surowo" i myślę że się trochę "ułożą" po wygrzaniu) - da się na tym słuchać muzyki z Tidala z przyjemnością

 

Na razie bardzo pozytywne wrażenia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr_Mojo napisał(a):

Zabawne... 
W dużych słuchawkach efekt wygrzania zawsze poczuję. Czasem to skokowa zmiana na plus. 

 

Słuchawki po kablu jakie mam, zawsze wygrzewałem przez podpięcie pod wzmak u puszczenie ich przez wiele godzin, przez kilka dni. Ale z bezprzewodowymi dokami tak się nie da.

 

Nabyłem właśnie AZ80 i wrażnia z pierwszego dnia"
- wykonanie lepsze od Airpods Pro (projekt, materiały - ajfonowe to przy nich plastic-fantastic)
- dźwięk czuć że klasa lepsza od Airpods Pro (ale po LDAC z Androida a nie ACC z iPhone'a)

- dźwięk trochę jeszcze jakby "surowy" stąd pytanie ile zajmie wygrzewanie (tu się nie da puścić tego przez 1-2 dni), bo jak to np. 200 godzin, to przy używaniu np. 2 godziny dziennie da 100 dni (no chyba że to 10 lub 50 godzin)

- aplikacja Technica lepsze wrażenie robi od ajfonowych ustawień do Airpodsów, choć zmiana ustawień (nie parametry jak EQ, ale zmiana generaralnych "ustawienia słuchawek" trochę długo trwa)

- w uszach leżą lepiej niż Airpods Pro - choć na nie nigdy nie narzekałem (ergonomia  Technicsów na piątkę), naprawdę bardzo wygodne

- dźwięk nie jest może na poziomie droższych od nich dokanałówek podpiętych po kablu do DAP-a, czy np. Empyreanów do wzmaka (do tej barwy daleko), ale jest naprawdę przyzwoicie i dużo lepiej niż Airpords Pro (choć jeszcze "surowo" i myślę że się trochę "ułożą" po wygrzaniu) - da się na tym słuchać muzyki z Tidala z przyjemnością

 

Na razie bardzo pozytywne wrażenia. 

Zmieniłem w apliakcji aby grały po wyjęciu z uszu i odłożyłem włączone na kilka godzin. Jak poziom baterii spada to ładuję i znów to samo. Kilka takich cykli i masz wygrzane.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Zmieniłem w apliakcji aby grały po wyjęciu z uszu i odłożyłem włączone na kilka godzin. Jak poziom baterii spada to ładuję i znów to samo. Kilka takich cykli i masz wygrzane.

Tak samo robię. 

3 godziny temu, MrSheep napisał(a):

 

Tyle, żebyś się przyzwyczaił do brzmienia słuchawek ;)

A jak nie w uszach wygrzewam to...???

 

Nie chcę przechwalic ale ciut lepiej trzymają mi się w uszach niż AZ60. Szczególnie lewe ucho. Choć nie jest to poziom ergonomii FAD ZE2000

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał(a):

 

 


Jakieś 15-20h. Do których Airpodsów Pro porównujesz? Bo wg mnie to jest mniej więcej poziom Pro 2.

 

 

 

Airpods Pro wersja bez dwójki... 
Od nich Technicsy AZ80, nawet niewygrzane są lepsze wyraźnie. SQ, ale też wygodą i jakością wykonania (materiałami użytymi).

 

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Zmieniłem w apliakcji aby grały po wyjęciu z uszu i odłożyłem włączone na kilka godzin. Jak poziom baterii spada to ładuję i znów to samo. Kilka takich cykli i masz wygrzane.

 

Faktycznie, jest taka opcja... no to wygrzeję szybko. 

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię Apple i uważam ta firmę, szczególnie obecnie za ... 

to przypomniałem sobie o jednym ich produkcie, który był fajny. IPod. 

Wiadomo, IPod Video i Classic to piękna historia , szczególnie po modach. Ale iPod Touch 5g (6g,7g) to przykład fajnego odtwarzacza. Małego, z niezłym ekranem, z Bluetooth. Między innymi na nim wygrzewam AZ80 i jak tak patrzę na niego to żałuję że nie ma już takiego sprzętu. 

Oczywiście wolałbym Bluetooth z LDAC i aptX HD, inne wgrywanie plików (FLAC). No ale jest Tidal i Spotify. Sprzęt lekki, moje "ślepe" oczki widzą na ekranie wszystko. Bateria już nie ta, obsługa łatwa. Tak to był dobry produkt i gdyby można mieć go z wymienionymi poprawkami, byłoby fajnie.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Jak ja nie lubię Apple i uważam ta firmę, szczególnie obecnie za ... 

to przypomniałem sobie o jednym ich produkcie, który był fajny. IPod. 

Wiadomo, IPod Video i Classic to piękna historia , szczególnie po modach. Ale iPod Touch 5g (6g,7g) to przykład fajnego odtwarzacza. Małego, z niezłym ekranem, z Bluetooth. Między innymi na nim wygrzewam AZ80 i jak tak patrzę na niego to żałuję że nie ma już takiego sprzętu. 

Oczywiście wolałbym Bluetooth z LDAC i aptX HD, inne wgrywanie plików (FLAC). No ale jest Tidal i Spotify. Sprzęt lekki, moje "ślepe" oczki widzą na ekranie wszystko. Bateria już nie ta, obsługa łatwa. Tak to był dobry produkt i gdyby można mieć go z wymienionymi poprawkami, byłoby fajnie.

Gdyby pominąć LDACa i aptx HD, to do bt masz ajfony przecież 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Play napisał(a):

Gdyby pominąć LDACa i aptx HD, to do bt masz ajfony przecież 

Nie da się pominąć tych kwestii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał(a):

FIIO FW5 dostały LDAC, ależ ******scie teraz grają... 

 

Screenshot_20230616_201908_Bluetooth Codec Changer.jpg

A ja z kolei mam wrażenie, że słuchawki pod SBC z BT-W5 grają lepiej od LDAC na PC na spotify czy typowym źródle do 320 kbps. Na Tidalu dopiero będę testować.

Nie jest to duża różnica, ale zauważalna. Dedykowany chip qualcomma w dongleach robi jakąś tam różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmieni jesteśmy tym marketingiem majfrendów: hires, kodekami, mqa, dsd do 1024 a ostatnio r2r i innymi bzdurami a robią to głównie te firemki z Chin bo dobrze wiedzą, że wtedy sprzedadzą najwięcej. Robią kalki tych samych produktów, które niczym się nie wyróżniają od innych równie przeciętnych, nijakich, konkurencyjnych. Nie projektują ich pod względem akustycznym/sonicznym, nie mają doświadczenia i chęci odkrywania, zaangażowania R&D. Generalnie straszna nuda i kaszana i całe szczęście, że już się na to nie nabieram bo odkryłem prawdę. 🤣 Koniec.

 

….aha Technicy grają lekko, przyjemnie i bardzo je polubiłem. W sam raz na wyjście na zewnątrz, choć są też jednak sporawe i wystają.

IMG_1331.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Play napisał(a):

Dobrze, że marketing zachodnich firm jest ok i postęp jest zauważalny ☝️

Sarkazm jak to masz w zwyczaju czy na serio?  Bo to chyba niezaprzeczalne, że jedziemy na zachodnich technologiach, to taka oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności