Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lobuz1 napisał(a):

No spoko, ale każdy ma swoje preferencje i zdanie. Ja je baaardzo lubię.

Nie mówię że nie możesz ty lub ktokolwiek ich lubić, ja napisałem że przy ich dźwięku i wygodzie nawet połowa ceny to zbyt wiele. Finale zaczynają zmierzać w niewłaściwym kierunku. Ale to moje skromne zdanie, jak ktoś chce kupować takie "cudo" za takie pieniądze to jego sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

Nie mówię że nie możesz ty lub ktokolwiek ich lubić, ja napisałem że przy ich dźwięku i wygodzie nawet połowa ceny to zbyt wiele. Finale zaczynają zmierzać w niewłaściwym kierunku. Ale to moje skromne zdanie, jak ktoś chce kupować takie "cudo" za takie pieniądze to jego sprawa 

No to które z konkurencyjnej firmy za połowę ceny ZE8000 zagrają z większą klasą bo paździeż to nie jest według mnie. 😅  Co w takim razie jest słabą stroną jeśli chodzi wyłącznie o SQ Final ZE8000, że tak źle je oceniasz a te tańsze je zjadają?

Chętnie kupię te polecane i tańsze, grające bardziej rasowo może i zamiast tych Techniksów bo pewnie też za drogie w stosunku do tego co mogą zoferować.

 

Tak nasz kolega pisze o ZE8000. To jak jest do diaska z tym sq?

 

W dniu 14.05.2023 o 12:26, The Grand Wazoo napisał(a):

Wtedy grały jak wysokiej klasy analog. Wręcz hipnotyzowały, mogłem słuchać godzinami bez tego efektu "pilota". 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lobuz1 napisał(a):

No to które z konkurencyjnej firmy za połowę ceny ZE8000 zagrają z większą klasą bo paździeż to nie jest według mnie. 😅  Co w takim razie jest słabą stroną jeśli chodzi wyłącznie o SQ Final ZE8000, że tak źle je oceniasz a te tańsze je zjadają?

Chętnie kupię te polecane i tańsze, grające bardziej rasowo może i zamiast tych Techniksów bo pewnie też za drogie w stosunku do tego co mogą zoferować.

JVC HA-FW1000T biją na głowę ZE8000, a są teraz dostępne za 282,24$.

Klipsch T5 II ANC za ok 1000zł 

ZE3000 za mniej niż 700 zł 

Te wg mnie (z tych co mam lub słuchałem) lepsze niż ZE8000 i do tego tańsze 

Kolega @The Grand Wazoo żyje w ekosystemie japka a to dla mnie od dawna nie jest miarodajne, bo cokolwiek z tego ekosystemu użyte po za nim jest niewiele warte. O cenach sprzętu spod znaku ogryzka nie wspomnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem źe jvc, Klipsch albo Melomania bo je polecasz, ale konkrety w czym są lepsze? W czym te jvc biją ZE8000 na głowę? Nie rozumiem co ma japko do ZE.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te TWSy JVC można nazwać audiofilskimi. Do tej pory żadne nie zrobiły dźwiękiem takiego wrażenia na mnie (parę osób które je słuchało też ocenia je wysoko a dwie znające Finale ZE3000 I ZE8000 również wyżej i to sporo wyżej pozycjonuje HA-FW1000T niż ZE8000). O wykonaniu nie wspomnę.

9 minut temu, lobuz1 napisał(a):

 Nie rozumiem co ma japko do ZE.

Ogryzek nic nie ma do ZE. Ty wywołałeś kolegę a ja odniosłem się do stwierdzeń nieprawdziwych, bo Airpodsy są może dobre w ekosystemie Apple ale po za nim niewiele warte.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To ja tak tylko wtrące o JVC 1000T, bo ostatnio mam je na wypożyczeniu.

JVC 1000t są w moim odczuciu bardzo spokojnymi słuchawkami o świetnej barwie, dużym nasyceniu i muzykalności. Idealne do spokojnego słuchania, tworzą specyficzny klimat dźwięku taki "z małego klubu" i pewną intymność w prezentacji potęgowaną przez ewidentnie ciepłą charakterystykę. Doskonale sprawdzają się w kobiecych wokalach, szczególnie granych na żywo. Generalnie środek pasma i jego łagodny charakter to ich najmocniejsza strona. 

 

Niestety dawno nie miałem ze8000 do porównania, ale w stosunku do ZE3000 czy AZ60 to zupełnie inne granie, dalece mniej efektowne a bardziej poukładane z naciskiem na inne aspekty. 

Jakościowo na pewno są to słuchawki z bardzo wysokiej (jak na TWS) półki, ale nie nazwałbym go uniwersalnym, co na przykład można powiedzieć o ze3000 czy AZ60.

Cytując Jarka Audiofilskie - myślę, że tak. To słuchawki zdecydowanie wyrafinowane.

 

Tak z pamięci to one mi się kojarzą ze słuchawkami obravo na driverach AMT

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałka ta dyskusja

50 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Te TWSy JVC można nazwać audiofilskimi. Do tej pory żadne nie zrobiły dźwiękiem takiego wrażenia na mnie (parę osób które je słuchało też ocenia je wysoko a dwie znające Finale ZE3000 I ZE8000 również wyżej i to sporo wyżej pozycjonuje HA-FW1000T niż ZE8000). O wykonaniu nie wspomnę.

Miałkie te „argumenty”. Jakbyś opisał te JVC, uzasadnił to można jakoś się odnieść, nawet byłem nimi zainteresowany.

Na szczęśnie mam swoje zdanie, uszy i to co ktoś napisze/powie nie jest dla mnie wyrocznią i traktuję jako rozrywkę.

ZE8000 to pierwsze tws, które zagrały u mnie rasowo, prawdziwie, gładko, dynamicznie, precyzyjnie, ze smaczkiem, który znam z tych na kablu a nie jak skompresowany zlep z anc robiącym sieczkę. Nie mam też dużego doświadczenia. Ergonomia jest taka sobie, ale nie można powiedzieć że słabo z sq..

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZE8000 nie są warte nawet połowy swojej ceny. ZE8000 są dla tych co uważają że pieniądze grają

Pozwolę sobie nie zgodzić z Tobą. Przerobiłem trochę TWSów, tych droższych też. I jeśli o preferencjach nie mam zamiaru dyskutować, to pod względem sq, to najlepsze bezprzewodowe iemy, jakie znam. Technicznie są obiektywnie sporo przed konkurencją. Od dawna już nie wydaję dużych kwot na audio, ale mając niezłe rozeznanie w rynku, uważam, że są warte ceny rynkowej. Zobaczymy w przyszłym tygodniu czy nowe Technicsy się obronią w starciu z Finalami, a JVC nie znam.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 jeździsz po Polsce to jeśli będziesz na południu (Kraków/Katowice) umówimy się i ocenisz własnym uchem. Po 15 czerwca możemy się umówić jak zawitasz w te rejony.

2 minuty temu, all999 napisał(a):


Pozwolę sobie nie zgodzić z Tobą. Przerobiłem trochę TWSów, tych droższych też. I jeśli o preferencjach nie mam zamiaru dyskutować, to pod względem sq, to najlepsze bezprzewodowe iemy, jakie znam. Technicznie są obiektywnie sporo przed konkurencją. Od dawna już nie wydaję dużych kwot na audio, ale mając niezłe rozeznanie w rynku, uważam, że są warte ceny rynkowej. Zobaczymy w przyszłym tygodniu czy nowe Technicsy się obronią w starciu z Finalami, a JVC nie znam.

Dla mnie ZE3000 zagrały lepiej. Nie bawiłem się programem do ich obsługi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

@lobuz1 jeździsz po Polsce to jeśli będziesz na południu (Kraków/Katowice) umówimy się i ocenisz własnym uchem. Po 15 czerwca możemy się umówić jak zawitasz w te rejony.

W poniedziałek jadę do Bratysławy, około 12 będę na Śląsku. 😁
Dziękuję za zaproszenie. Będę pamiętał.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

@Mihu83 Space A40 -

* Spinfit 360/1025 nie dogadują się z moim kanałem, za płytko siedzą, dzwięk też jakiś inny.

* Twin/Double/Spin 220 /240/ Bi Flange / "Choinka z Ali " -  tu jest już Bardzo Dobrze, ładnie wypełnia kanał tyle że zamiast M, wkładam S lub SM, mniej base i leciutko tłumi bas, vocal kobiety(mezzosopran) za delikatną woalką w porównaniu do oryginału

* pianki - szkoda słów

* twin silikon z poduszką foam - czekam aż dolecą

* na resztę czekam

tulejki ok 4-4,4 wchodzą  +czasami wkładam tulejkę i na to silikony, obcinałam też choinki 3x do 2, kleiłam silikon z foam i ****- nie działa

W niedziele więcej , bo mam więcej czasu od śpiewania.

 

@Lord Rayden Az60 stare vs 80. Z nagrania do odsłuchu 80 wydają się lepsze, żwawsze z większa przestrzenią, Taki opis dostałam " 80 troche bardziej przestrzenna z lekkim pogłosem, vocals lekko do przodu, średnica wygląda na lepszą, troche bardziej zwarta ale mięsista, low end mocniejsze"

 

* A40 vs 60 , zdecydowanie bardziej mi pasują 60, a40 takie ciepłe kluski, obcięte za zasłoną dymu, do elektroniki ok, do sopranów nie.

 

ps

@Jaro54 

Klipsch T5 II ANC  i  ZE3000 za mniej niż 700 zł można na ES dorwać

 

 

Edytowane przez nails
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 póki co u mnie rzadzą :). Natomiast 40 są tańsze, mogę je nosić na ulicę, szybkie zakupy, do pracy . Z mniejszym strachem że wypadną z ucha, zgubię itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
60 póki co u mnie rzadzą :). Natomiast 40 są tańsze, mogę je nosić na ulicę, szybkie zakupy, do pracy . Z mniejszym strachem że wypadną z ucha, zgubię itp.
Arturo nie oszukujmy się, za kilka dni pochwalisz się swoimi az80 :D

Wtedy musimy się zgadać żebym je mógł przymierzyć.

Wysłane z mojego Pixel 6a przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kurop napisał(a):

Arturo nie oszukujmy się, za kilka dni pochwalisz się swoimi az80 :D

Wtedy musimy się zgadać żebym je mógł przymierzyć.
 

No pisałem że zęby (te co jeszcze mam) na nie ostrze ! O 60.pisze że rządzą bo je mam :) . Wlasnie slucham na nich najnowszej płyty Martina Stürtzera, ambientowego elektronika..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nails napisał(a):

Hejka

@Mihu83 

@Lord Rayden 

@Jaro54 

Klipsch T5 II ANC  i  ZE3000 za mniej niż 700 zł można na ES

Gdzie? Mowa o Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC (nie Sport)

Takie ślicznotki 

image.png

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nails Dzięki za info.
Wychodzi na to, że dobrze, że nie rzuciłem się na Spinfity, bo wrażenia miałbym podobne.
Dźwięk A40 jest nawet spoko, niestety płytko siedzą w kanale, to raz. ANC szału nie robi i bardzo duża część wysokich częstotliwości przebija się nawet podczas odtwarzania muzyki, to dwa. Już delikatny wiaterek powoduje hałasy/zakłócenia (mimo włączonej redukcji), to trzy.
Słuchawki nie są złe, ale zdecydowanie nie są dla mnie.
Może pokuszę się o sprawdzenie AZ60, ale tylko jeżeli wyczaję sklep, który dopuszcza zwroty.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie ma moich są Sport (ze skrzydelkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Maclaren ED z kuponem za 840 chyba, przewalutowanie ( KLIPSCH T5 TWS SPORT MCLAREN oznaczenie) 24h + kupon na 10 = finalnie w podsumowaniu nie wiecej niż 750

* opcja 2 białasy za 190 euro + kupony etc poniżej 700 wychodziło (KLIPSCH T5 TWS SPORT oznaczenie)

 

Były 2 kupony ( w sumie to 3 , bo jeszcze ten na 1000 zł minus 150 zł), przecena % + 10 eoro/20 eoro do wykorzystania do 5/06/2023 przypisany do konta. Dałam ciała

 

A na IT  ?? Blondi nie jestem ale te zestawy mogą mi się mieszać.

PS Down

to mów mi Blondi:D, one mają grać a nie latać, CHłopom sie w głowach poprzewracało z wymyślaniem tych nazw, Tak jak z Truethere Crinacle Zero RedColab  blal bla bla

 

Edytowane przez nails
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisałem Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC a nie Klipsch T5 II MCLAREN Edition Sport. To inne słuchawki,nie mają wszystkich ficzeròw jak ANC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem te Technicsy 80. W Mediaexpert można zamówić na poniedziałek do odbioru w salonie, to sobie odbiorę w Bielsku Białej 😊. Mam sentyment do tej marki- kiedyś w wakacje pracowałem u bałera przy chmielu, płacił 12,5 marki za h i zarobiłem na pierwsze konkretne stereo Technics (wzmak +cd). Co to był za sprzęt, wtedy nic innego się nie liczyło, no może Akai też mnie kręciło. Szkoda, że obie firmy się skończyły, ale będzie teraz okazja zapoznać się ze słuchawkami.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Dali wypuszcza model IO12 z aptX Adaptive

https://www.whathifi.com/reviews/dali-io-12

evaNUMxu7tNsFUybvx7KcK.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Technics AZ80. Jest dobrze, bardzo dobrze :) Nie pamiętam już za bardzo AZ60, ale 80-tki są chyba bardziej klarowne. To jest nadal granie analogowe z dobrą dynamiką, bardziej zadziorne. Grają dużym, mocnym dźwiękiem. Mają na razie taką lekką szorstkość na wysokich, ale z czasem jak słucham to się klaruje. Bas jest potężny, ale w żadnym razie nie muli. Wręcz przeciwnie ma "kopa" i wybrzmiewa. ANC, tryb przejrzystość to śmiało można powiedzieć poziom AirPods Pro2, czyli top topów. 

 

 

IMG_3209.jpeg

Nie sluchalem ale dotychczasowe recenzje uzytkownikow jake czytalem wskazywaly na dosc slaby bas (i slabszy niz w AZ60), ANC tylko troche lepsze od AZ60 ale gorsze od Sony XM4. Nie ma to jak samemu przetestowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 08:08, kopaczmopa napisał(a):

Nie sluchalem ale dotychczasowe recenzje uzytkownikow jake czytalem wskazywaly na dosc slaby bas (i slabszy niz w AZ60), ANC tylko troche lepsze od AZ60 ale gorsze od Sony XM4. Nie ma to jak samemu przetestowac:)

AZ60 miały bas bardziej bardziej zwarty, z kopem, schodzący nisko, ale pod kontrolą. AZ80 mają bardziej monumentalny, potężny, o większej masie, momentami mruczący w tle, ale przez to muzyka nabiera masy. Pomimo tego w dźwięku jest przejrzystość i dobra separacja instrumentów oraz przestrzeń. Czasami występuje rozedrganie w wybrzmieniu, szczególnie w niższych rejestrach, np. stopa perkusji. Pewnie to kwestia ułożenia się przetwornika. 

ANC ma możliwość płynnego ustawienia przejrzystości. Nie ma uczucia ciśnienia w uszach i nie generuje hałasu. 

@vonBaron ZE3000 to inny styl grania, nie ma co porównywać, są na odległych biegunach. Stanowią uzupełnienie, a nie konkurencję. 

@lobuz1 @PsiCore ANC można wyłączyć, ale grają gorzej i szumią wtedy nieprzyjemnie Edit jednak nie szumią. ZE8000 to wyjątkowe słuchawki do odsłuchów domowych (audiofilskich). Przejrzystość, separację, głębię sceny mają lepszą. Technics mają więcej wysokich i tutaj jest lepiej. AZ80 są jak "typowe" TWS, czyli uniwersalne, rozrywkowe granie, dobre w każdej sytuacji, w domu, w komunikacji, na spacerze. Ale w niczym nie wybitne. Wygrywają za to z Finalami wygodą. 

@Jaro54 Klipsche kupiłem 2 razy (używane) i obie pary były popsute (problem z ładowaniem jednej słuchawki). Albo miałem pecha, albo mają jakieś wady produkcyjne. Z tego co zdołałem posłuchać, to bardzo ciekawe słuchawki, ale jakoś tak nie pasowały do moich uszu komfortem. Miałem uczucie, że tipsy są za małe. O JVC myślę nieustannie od pewnego czasu, ale remont domu mnie spowalnia w decyzji :) 

P.S. Jaro, nie tylko 🍎, po LDAC też daję radę ;) 

 

 

IMG_3252.jpeg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności