Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, all999 napisał(a):

 


Zdecydowanie jest różnica pomiędzy trybami. Bez ANC grają większym midbasem i trochę bliższą średnicą. Chyba lepiej.

 

Masz rację. To kolejny przykład, że sztuką jest zrobić Anc co nie robi zbyt duźego kuku. Już wolę taki działający bardziej selektywnie, mniej skutecznie z Final 😊

Trzeba dać Technicsom trochę czasu na ułożenie tej 10mm membrany z aluminium.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Masz rację. To kolejny przykład, że sztuką jest zrobić Anc co nie robi zbyt duźego kuku. Już wolę taki działający bardziej selektywnie, mniej skutecznie z Final 😊

Trzeba dać Technicsom trochę czasu na ułożenie tej 10mm membrany z aluminium.

Wychodzi że trzeba mieć 3 pary TWS :

- audiofilskie

- muzykalne, rozrywkowe

- zatyczki ANC

 

jako te ostatnie to chyba Sony. One maja dobre ANC i słabe granie :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prywatna opinia jest taka, że TWSy mają sens w 2 sytuacjach: poza domem w czasie spaceru albo innych czynności (zakupy, kawiarnia, whatever), gdzie ważne jest wyciszenie, a w mniejszym stopniu jakość, oraz jako headset do rozmów - znowu, jakość dźwięku nie jest na pierwszym miejscu. W domu albo stacjonarnie na wyjeździe mogę spokojnie odpalić coś lepszego.
Dlatego uważam, że wystarczy jedna para TWS, z naciskiem na ANC i rozmowy, z akceptowalną jakością.
Dla mnie na dziś moje endgame to Bose, ktore mają świetne, adaptacyjne ANC, z funkcjonalnością wycinania głośnych hałasów w trybie "hirsru", co działa genialnie, brzmią jak to Bose, z podbitymi krańcami pasma i jakoś tak sztucznie napompowaną dynamiką i przestrzenią, co w sytuacjach pozadomowych wręcz pomaga, a do tego mają jak dla mnie świetną ergonomię i dobre sterowanie, w tym głośnością, co w innych twsach bywało różnie upierdliwie. Efekt jest taki, że TWSowo używam Bose, a inne pary (AKG, Samsungi, a także KZ i Blessingi podpięte pod Nicehck) leżą. Ok, Samsungi noszę jako backup, bo małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose są do samolotu a nie do muzyki. :)

 

Moim zdaniem każde TWSy powinny kłaść nacisk na dźwięk. Niestety coraz więcej producentów myśli jak Ty. Nie dbają o kodeki za to rozpisują się jak to ich słuchawki tłumią i pozwalają rozmawiać przez telefon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny! Ale po co mi maksymalna możliwa jakość w słuchawkach których używam w hałasie?...
Dla mnie próba na żywym jest bardzo demonstratywna. Blessingi na Nicehck są wyraźnie lepsze, ale na spacer wolę zabrać Bose, z uwagi na anc i hearthrough.
Bajdelej, te nowe Bose brzmią naprawdę całkiem dobrze, lepiej niż poprzednią generacja bezprzewodowych quiet comfort, a ANC jest znacznie przyjemniejsze.
Spokojnie - jak dla mnie - na poziomie Samsungowych podsów pro, tylko lepiej siedzą w uszach i lepiej ANCują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona. Momentum 4 Wireless. Napędzam je przy pomocy Galaxy S22 i DragonFly Black (laptop). Jednak szukam czegoś do przesyłania dźwięku z laptopa bezprzewodowo tak żeby w pełni wykorzystać ich potencjał. Jakieś propozycje?

20230606_162108~2.jpg

Edytowane przez Feberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Feberos napisał(a):

Jednak szukam czegoś do przesyłania dźwięku z laptopa bezprzewodowo tak żeby w pełni wykorzystać ich potencjał. Jakieś propozycje?

Nie masz interfejsu BT w laptopie? Kilka razy polecany był BTW4 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a w Win10 LDAC nie ma? Czy może trzeba tylko po prostu co nieco "dograć" do produktu MS 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chesuli napisał(a):

Win10 LDAC nie ma?

Nie ma. W ogóle BT pod Win10 działa jak krew z nosa ale ktoś na forum dał opis jak odpalić LDACa jak dobrze pamiętam. 

2 godziny temu, Feberos napisał(a):

Nie działa. Od instalacji Win 10 nie łączy się z niczym, sterowników brak.

Dziwne bo producent co innego pisze na stronie :

Cytat

WYMAGANIA SYSTEMOWE

Windows
  • Procesor Intel® i3 lub odpowiadający mu procesor AMD®
  • Płyta główna Intel, AMD lub inna w 100% zgodna
  • Microsoft® Windows 11, Windows 10 w wersji 32/64-bitowej, wer. 1703 lub nowsza
  • >4 GB Ram, >4 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Dostępny port USB 2.0/3.0

 

W pobieralni też są aplikacje do obsługi BTW4 m.in. pod jedenastkę.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 sekund szukania w internecie

https://www.bluetoothgoodies.com/a2dp/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC 1000t są w moim odczuciu bardzo spokojnymi słuchawkami o świetnej barwie, dużym nasyceniu i muzykalności. Idealne do spokojnego słuchania, tworzą specyficzny klimat dźwięku taki "z małego klubu" i pewną intymność w prezentacji potęgowaną przez ewidentnie ciepłą charakterystykę. Doskonale sprawdzają się w kobiecych wokalach, szczególnie granych na żywo. Generalnie środek pasma i jego łagodny charakter to ich najmocniejsza strona.


Potwierdzam trafne spostrzeżenia default_smile.png
Przy pierwszych dźwiękach wiedziałem, że ze mną nie zostaną, bo to nie moja bajka, ale w miarę wstrajania się mózgu, zaczęły grać momentami fenomenalnie. Mam wrażenie, że zostały stworzone do akustycznych nagrań binauralnych. Mimo, ze scena nie jest ani jakoś specjalnie szeroka, ani głęboka i grają raczej blisko, to bańka jest realistyczna i wciągająca. Strojenie zdecydowanie ciemne i ciepłe, choć góra, jak już się przyzwyczaiłem, jest rozdzielcza i trójwymiarowa, dobrej jakości. Bas potrafi nieźle wymasować głowę, ale tam gdzie midbasu w muzyce jest dużo, tam już dla mnie jest za bogato. Doceniam, granie klasowe, ale nie moje strojenie. Ergonomia i wykonanie również na wysokim poziomie, a samo ANC trochę powyżej przeciętnej. Nie są to słuchawki uniwersalne, ale jak się lubi takie granie i słucha spokojnej, akustyczno-wokalnej muzyki, to można się pięknie zatracić :)
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się oderwać od słuchania i iść spać…to będzie dłuuuuga noc. Coraz bardziej lubię się z Technicsami bo grają bardzo dobrze- słucham na zmianę z Final ZE8000, które są bez jaj takimi dousznymi Sonorousami X. Zarąbiście.😊

IMG_1299.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Ciężko się oderwać od słuchania i iść spać…to będzie dłuuuuga noc. Coraz bardziej lubię się z Technicsami bo grają bardzo dobrze- słucham na zmianę z Final ZE8000, które są bez jaj takimi dousznymi Sonorousami X. Zarąbiście.😊

Technicsy wyrabiają się z czasem, zaczynaja grać bardzo kulturalnie, przyjemnie, bez napinki, ale potrafią też z drajwem i energią. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wrażeniem z wymiany tipsów w Final ZE3000. Na fabrycznych w moim odczuciu grają neutralnie, przestrzennie, klarownie, ale trochę ,,chudo’’. Rozumiem, że niektórzy mogą preferować ZE2000. Natomiast spróbowałem z JVC spiral dots ++ i teraz ZE3000 nabrały fajnego jak to się określa body ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Dan821 napisał(a):

Podzielę się wrażeniem z wymiany tipsów w Final ZE3000. Na fabrycznych w moim odczuciu grają neutralnie, przestrzennie, klarownie, ale trochę ,,chudo’’. Rozumiem, że niektórzy mogą preferować ZE2000. Natomiast spróbowałem z JVC spiral dots ++ i teraz ZE3000 nabrały fajnego jak to się określa body ;) 

idąc tym tropem trzeba by sprawdzić na hs18 od FiiO, mam wrażenie że one robią podobny efekt i są łatwiej dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

No to sprawdzamy czy "technologia" K2 użyta w tych słuchawkach ma coś do powiedzenia, czy jest to tylko chwyt marketingowy. Mam płyty masterowane K2 HD Mastering, to ripujemy i słuchamy :) 

 

IMG_3326.jpeg

I jak się sprawdza? Warto kupić takie płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 15:06, kurop napisał(a):

idąc tym tropem trzeba by sprawdzić na hs18 od FiiO, mam wrażenie że one robią podobny efekt i są łatwiej dostępne

One są "cienkie" czyli w uszach będą się zwijać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności