Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bluedio F2 vs JBL T450BT


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu można zauważyć na rynku audio wyraźny rozkwit słuchawek bezprzewodowych, który dodatkowo przyspieszył, gdy do gry mocniej włączyły się firmy z Chin. Jedną z nich jest Bluedio, wyrastające na czołowego producenta przystępnych cenowo dużych słuchawek Bluetooth. W nasze ręce, prosto z firmy Mozos, trafił model F2 (skrót od Faith 2), wyceniany na 219,99 złotych. Zanim jednak zdążyłem ich posłuchać, do porównania dostaliśmy tańsze o… 99 groszy nauszniki T450BT firmy JBL, której produkty są rozpoznawalne niemal na całym świecie. Czy nowa siła ze wschodu poradzi sobie z tak uznanym przeciwnikiem?

 

 

Co z tego wyszło? Odpowiedź pod poniższym odnośnikiem ?

https://kropka.audio/test/sluchawki/bluedio-f2-vs-jbl-t450bt-porownanie/

 

14a.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele ciekawe. JBL T450BT jednak wyraźnie tańsze i sporo mniejsze - moja partnerka je lubi, ale to fanka cieplejszego i trochę ciemniejszego brzmienia. Bluedio F2 z ANC lub bez rzeczywiście dwa rodzaje brzmienia. Dla mnie lepsze z ANC (mimo anemiczności), bo bez jednak mocno pofalowane - tak jak napisałeś.

 

Są jeszcze Sony WH-CH500. Bazują na podobnej konstrukcji do JBL T450BT, są trochę droższe. Mają lepsze pady (grubsze), działają dłużej bo do 20 godzin (JBL do 11 godzin), ale nie składają się do wnętrza pałąka. W Sony jest też NFC, trochę lepsze przyciski i korzystniejsze rozplanowanie. Fajnie, że micro USB się chowa w JBL, ale ładowanie utrudnia - w Sony gniazdo jest na dole, klasycznie. Brzmienie WH-CH500 inne - jaśniejsze, trochę bardziej V-kowate, ale bas mniej misiowaty, a głębszy. Gorzej, że plastiki budzą jeszcze większe wątpliwości, niż te w JBL-ach, a do tego cała konstrukcja bardziej rozklekotana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie miałem styczności z bluedio dopóki córa nie zamówiła w Chinach na jakiejś akcji promocyjnej bluedio TM. Jak na 100zł grają bardzo fajnie choć w trybie bt4.2 są podatne na zakłócenia (5 znacznie mniej) i nie mają awaryjnego Jacka i anc. Delikatna V wyczuwalny ale nie przesadzony bas ogólnie nieźle. Trochę tandetne wykonanie ale na tą cenę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności