Skocz do zawartości

W co pogrywacie w wolnym czasie?


troloolo3

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Fallout 3, czy warto? Nie byłem fanem 1 części a w 2 nie grałem

Za darmo to i ocet słodki ;) A tak serio to całkiem udana gra ale ciężko porównywać bo to zupelnie inne gry z różnych epok. Inna sprawa że 3 też ma już prawie 15 lat i trąci myszką.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Nie byłem fanem 1 części a w 2 nie grałem

 

To może ci się spodobać. Nie znam żadnego fana F1/F2, który by lubił "trójkę". Szaro bura nuda i scenariusz napisany przez licealistę :)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Fallout 3, czy warto

idea bardzo dobra. Ale zastosowany silnik to dla mnie męka. To też ani Morrowind ani Oblivion ani Skyrim nie sprawiły mi większej przyjemności. Ja się tam czuje jak za szkłem i nie wyspany. Ale za darmo jak masz szybki net nic nie szkodzi spróbować. 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał(a):

Inna sprawa że 3 też ma już prawie 15 lat i trąci myszką.

E tam. Dwa razy przechodziłem. Ale faktem jest, że Vegas lepsze. Ale dla mnie i tak 4 najlepsza. 3-70 godzin, Vegas -około 90, a 4 ponad 130. Teraz leci u mnie ponad 140 godzina w Cyberpunku. Pierwsze podejście 111 godzin, teraz w drugim już 31.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał(a):

Coś na stare komputery jak warframe albo jakaś przygodówka lub łamigłówka? Co polecacie?

Ale jak bardzo stare? Bo jak Atari 65xe to polecam Agent USA. Albo Silent Service.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem remake The Last of Us. Wiele osób hejtowalo to wydanie, ale ja grałem pierwszy raz wiec dla mnie to świetna sprawa. A sama gra, no coz - tyle o niej napisano dobrego, ze chyba nie ma się co powtarzać. Rewelacja i już się nie mogę doczekać, aż zagram w kontynuacje.

 

W międzyczasie kończę tez nowe A Plague Tale - tez niezłe, ale strasznie mnie wkurza ten dzieciak co go prowadzimy za rękę. Twórcy śmiało mogą rywalizować z God od War na najbardziej irytująca postać poboczna - Arteus tez był nieziemsko irytujący.
 

No i o ile klimat jest super, tak gameplay cienizna. 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał(a):

Rewelacja i już się nie mogę doczekać, aż zagram w kontynuacje.

Nie wiem czy chce Ci psuć humor :D Ale pierwsza część faktycznie genialna. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

 

Co do plagi, to ja akurat Hugo polubiłem, miał znacznie więcej charakteru od Atreusa, który faktycznie tylko irytował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artorias napisał(a):

Nie wiem czy chce Ci psuć humor :D Ale pierwsza część faktycznie genialna. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

 

Co do plagi, to ja akurat Hugo polubiłem, miał znacznie więcej charakteru od Atreusa, który faktycznie tylko irytował.


Tak, czytałem różne opinie na temat dwójki. Z drugiej strony paru znajomym się podobało wiec trzeba sprawdzić samemu ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał(a):

Tak, czytałem różne opinie na temat dwójki. Z drugiej strony paru znajomym się podobało wiec trzeba sprawdzić samemu ;) 

Zdecydowanie. Zawsze powinno się samemu wyrobić opinie. Dlatego sam ograłem od razu na premierę, nieświadomy tego co mnie czeka (leaków nie znałem, skutecznie włączyłem tarczę antyspojlerową)

 

Swoją drogą powoli kończę Elden Ringa, ale gra tak długa, że ostatnio siadam tylko z doskoku na godzinę, a potem wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Saiya-jin napisał(a):

Ja czekam na Alan Wake 2. :D

Ja również. Uwielbiam to uniwersum. Pierwszą część ograłem ze 3 razy. Jedna z najlepszych gier tamtej generacji.

 

Teraz, Palpatine napisał(a):

Czekam na remake Wiedźmin I xd

A Wieśka 1 to chyba z 5 albo i wiecej :D Uwielbiam pierwszą część, ale może dlatego, że jako jedyna z serii jest w konwencji Dark Fantasy i Geralt jest najbliżej książkowego pierwowzoru, a nie taki śmieszek-rycerzyk z W3. Chociaż akurat Serca z Kamienia też były mega. Na Remake czekam z wypiekami na twarzy. Oby też zachowała się ścieżka dźwiękowa z pierwszej części, bo ją uwielbiam.

 

Teraz, Palpatine napisał(a):

Elden Ring, no cóż jestem w stolicy, ale jakoś nie mogę skończyć.

Ja wysolowałem ostatnio Malenie i teraz biegam i liżę ściany. Czyszczę dokładnie lokacje, tak już bym dawno to ukończył, ale faktycznie gra jest bardzo długa i trochę mi siadła chęć by ją dokończyć, ale to się akurat zbiegło z tym, że po prostu nie chce mi się już w nic grać. Czasem tak już mam :)

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elden Ring mnie wymęczyło, gdzieś w drugiej połowie recykling przeciwników zrobił się strasznie irytujący. Do tego strasznie nierówny poziom trudności i kiepskie walki z bossami. IMHO niepotrzebnie poszli w open world, bo ucierpiała na tym cała reszta. 
 

Zeby nie było, to nadal dobra gra, ma swoje momenty i świetny świat, ale gameplayowo odstaje od Soulsow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał(a):

Elden Ring mnie wymęczyło, gdzieś w drugiej połowie recykling przeciwników zrobił się strasznie irytujący. Do tego strasznie nierówny poziom trudności i kiepskie walki z bossami. IMHO niepotrzebnie poszli w open world, bo ucierpiała na tym cała reszta. 
 

Zeby nie było, to nadal dobra gra, ma swoje momenty i świetny świat, ale gameplayowo odstaje od Soulsow.

Ja właśnie wracam z krótkiej sesji z ER. Generalnie zgadzam się z zarzutami, ale i tak całkiem dobrze pogodzili formułę Souls z otwartym światem. Myślę, że na tyle, na ile było to możliwe. Głównym problemem jest chyba to, że ta gra jest po prostu za wielka i przez to trudno uniknąć tego recyklingu. Gdyby wycięli z 30% tej mapy, to myślę, że byłoby już pod tym kątem znacznie lepiej.

Mimo wszystko najlepiej mi się grało w tych lokacjach bardziej zamkniętych, gdzie nie można było przyzywać konia. Wtedy wracał feeling starych dobrych Soulsów i to poczucie niebezpieczeństwa, że jak przeciwnik nas osaczy, to już tak łatwo nie uciekniemy lub nie użyjemy cheesy mode, walcząc z konia. Ja generalnie i tak tego za bardzo nie używam, tak samo jak summonów.

 

Ogólnie pod kątem formuły stawiałbym wyżej DS3. ER ma plusa za różnorodność, bardziej rozbudowane mechaniki i mimo wszystko bogatszy, oryginalniejszy lore, gdzie w DS3 już tak oryginalnie nie było, a bardziej opierali się o nawiązaniach do DS1. (Chociaż parę ciekawych wątków też zawarli)

Oczywiście DS1, Demonsy oraz BB, to dla mnie arcydzieła, a ER i DS3 to po prostu bardzo dobre gry, ale brakuje im tego czegoś, bym je uznał za coś więcej i miał więcej powodów by do nich wracać, poza miodnym systemem walki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias - mamy bardzo podobne odczucia, tez najbardziej podobały mi się zamknięte lokacje, przypominające Soulsy. Otwarte tereny jednak znacznie mniej pasują do mechaniki „soulsowej”. Ciekawi mnie co dalej wymyśla, tzn jak będzie wyglądała kolejna gra. 
 

Z ich dorobku nie ograłem jedynie Bloodborne, cały czas łudząc się na remaster ;) Co prawda oryginał na PS5 śmiga fajnie, ale chciałoby się to ograć w jeszcze lepszej jakości. Tylko temat coś ucichł ostatnio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne absolutnie nie potrzebuje remastera. Tam poruszanie się, grafika, praca kamery animacje są najlepsze z całej serii.

W mojej ocenie najlepsza z serii to był jednak Demons Souls na PS3, później Bloodborne i Dark Souls I

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie lubię gier From Software. Jakoś mi to nie leży. I wszędzie te ohydztwa. Elden Ring jest najbardziej strawny z ich wypustów, ale i tak szału nie ma. też dotarłem chyba do stolicy i mi się odechciało grać. DS3 ogrywam chyba z 6 lat i nie mogę dokończyć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności