Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

DX100 to świetny DAP, przynajmniej tyle mogę powiedzieć na podstawie wersji japońskiej, którą mi użyczył al999.

Generalnie są dwie kostki, których brzmienie lubię, wiem, wiem, kostki nie mają brzmienia. Przyjmuję do wiadomości ;). No więc są 2 takie kostki, jedna to ES9018, a druga to PCM63K. Oczywiście obie pod warunkiem dobrej aplikacji. Aplikacja w DX100 jest ok, nie jest najlepsza z możliwych, ale też i nie najgorsza. I można usłyszeć już cechy unikalne właśnie dla ES9018. Za to Mojo przypomina mi brzmieniowo mojego ulubionego multibita, czyli PCM63. Mało tego, nie tylko mi przypomina, ale jest od niego lepszy. To znaczy ma jego cechy pozytywne w zakresie dołu i średnicy, ale ma od niego lepszą górę.

DX100 i Mojo, to niejako dwie perełki, ale w różnych barwach. Ale z całą pewnością perełki, bo dysponują unikalnymi cechami, trudno powtarzalnymi przez konstrukcje firm trzecich. Oczywiście różnią się też funkcjonalnością. Osobiście potrzebuję mobilnego DACa w pierwszej kolejności, DAPa mniej. Gdyby DX100 potrafił pełnić rolę DACa jak X5, to byłby prawie idealny dla mnie. Ale nie pełni takiej roli. Za to Mojo to pełnoprawny DAC, i to z całym arsenałem potrzebnych wejść.


Nie, basu nie nabierze, ale zmiany są odczuwalne, szczególnie w scenie i rozdzielczości.

 

Póki co nie dostrzegam zmian, znaczy generalnie jak jest gra satysfakcjonująco. Może nie mam pod ręką najlepszych słuchawek, żeby te zmiany wychwycić. Chociaż coś się raczej powinno dać wyłapać. Nic to, popracuje to się zobaczy. Prędzej powinny być zmiany odczuwalne jak chwilę pogra i wchodzi na temperaturę, jeśli faktycznie pracuje jakoś tam coś w klasie A sekcja analogowa, to osiągnięcie temperatury roboczej powinno dawać zauważalną zmianę.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja własna na ten przykład, w moim przetworniku :D. Ale to mowa oczywiście o DACu stacjonarnym. W małym pudełku ciężko jest upchać dobrą aplikację dla tego typu kostki, a która nie była projektowana do zastosowań mobilnych. W Mojo z kolei jest inaczej, bo tam mogli sobie projektanci pofantazjować ze względu na dużą skalę integracji w kostce programowalnej.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałbym kiedyś tej stacjonarki.

Czytam teraz o Continental Dual Mono - miał może ktoś okazję go słyszeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w kwestii współpracy z telefonami, jak z Nexusem 6 zadziałał od kopa i w każdej konfiguracji, także jako podstawowy kodek audio, tak podłączony do Note 4, zadziałał wyłącznie z Onkyo HFPlayerem, jako kodek systemowy nic z tego. Pewnie brak natywnych sterowników w systemie. To o tyle uciążliwy drobiazg, że nie bardzo nadaje się do serwisów streamingowych w takiej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o coś, co na pewno mi umknęło, choć temat czytam od początku... Jak wygląda sprawa szumów własnych? Bo myślę nad prezentem dla siebie pod choinkę, ale nie trawię źródeł, które szumią na czułych słuchawkach (u mnie akurat customy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy któryś do 1k pln będzie współpracował z Mojo

 

Zdaje się, że starsze Noty działają. Zresztą wydawało mi się, że czytałem, że 4 też.

 

@SlawekR sprawdzałeś aplikację BubbleUPnP?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w kwestii współpracy z telefonami, jak z Nexusem 6 zadziałał od kopa i w każdej konfiguracji, także jako podstawowy kodek audio, tak podłączony do Note 4, zadziałał wyłącznie z Onkyo HFPlayerem, jako kodek systemowy nic z tego. Pewnie brak natywnych sterowników w systemie. To o tyle uciążliwy drobiazg, że nie bardzo nadaje się do serwisów streamingowych w takiej konfiguracji.

 

Mój Note 4 (exynos, bez brandu) działa bez najmniejszych problemów z Mojo - z każdą aplikacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy któryś do 1k pln będzie współpracował z Mojo

U mnie Samsung S3 działał z Mojo tylko a aplikacjami mającymi własny driver Audio USB (Hiby / Onkyo / BubbleUpnp).

Próbowałem na Androidach 4.2 (stock Samsunga) 4.3.3 (port) i 5.1.1 (Cyanogen mod) - wszędzie to samo.

BTW: Bubble ma natywne wsparcie dla Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe czy któryś do 1k pln będzie współpracował z Mojo

 

Zdaje się, że starsze Noty działają. Zresztą wydawało mi się, że czytałem, że 4 też.

 

@SlawekR sprawdzałeś aplikację BubbleUPnP?

 

 

Nie sprawdzałem, nie chciałem nadwyrężać gościnności kolegi, który udostępnił telefon do testów. Jedynie co sprawdziłem Onkyo HF Player i ten zadziałał.

 

I w tym miejscu kolejna aktualizacja, podjechałem do gościa co miał do sprzedania OnePlus Two, generalnie z zamiarem zakupu pojechałem bo potrzebuję akurat telefon. I tam też próbowałem Mojo podłączyć, natywnie brak sukcesu, z Onkyo HF Playerem, brak sukcesu. Ale należy zaznaczyć, że OnePlus Two ma złącze USB typu C, więc podłączałem się raz przez przejściówkę i poźniej standardowo kablem OTG, drugi raz bezpośrednio w trybie odwrotnym OTG, nawet nie wiem czy tak miało szansę zadziałać, to znaczy kabel OTG do Mojo a oryginalny kabel OnePlus Two do telefonu. Tak czy inaczej nie zadziałało w żadnym trybie. Co do samego telefonu niestety ostatecznie nie kupiłem, za bardzo zabugowany soft miał. Jak na mój gust, miejscami, to trochę za bardzo wygląda jak w fazie beta, jak na flagowca. Ale to dyskusja nie na bieżący wątek. W każdym razie z Mojo nie udało mi się go zgadać w żaden sposób.

To ja zapytam o coś, co na pewno mi umknęło, choć temat czytam od początku... Jak wygląda sprawa szumów własnych? Bo myślę nad prezentem dla siebie pod choinkę, ale nie trawię źródeł, które szumią na czułych słuchawkach (u mnie akurat customy).

 

Mogę się wypowiedzieć w odniesieniu do Westonów W40, AKG K540, AKG K812. Zero szumów własnych na którychkolwiek z wymienionych.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci kolegi Karmazynowego, mialem przyjemnosc obcowac z tym malym, czarnym "skubancem" :P. Musze przyznac, zreszta Kuba i pewnie Marcin tez,

ze jak na takie smieszne pudelko, to gra na wysokim poziomie, rzeczywiscie jak BARDZO DOBRA stacjonarka :o.

 

Mysle, ze jak ktos potrzebuje przenosnego DAC-AMP-a, to na 99% nic lepszego nie dostanie, po prostu Mojo rozwalil system przy jego wymiarach i cenie ;).

 

Minusem jest to, ze nie chcial wspolpracowac przez OTG, i z G3, i z Yoga2, czyli serwisow streamingowych nie posluchamy, natomiast j/w przez Onkyo Player-a poszlo

bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w sprawie mojo+android - jeśli nie działa "od razu" a jest root i android 5 to warto sprawdzić czy nie jest to kwestia prostego wpisu w konfiguracji:

 

How to enable USB audio policy

To enable USB audio, add an entry to the audio policy configuration file. This is typically located here:

/etc/audio_policy.conf

 

An example entry is shown here:

audio_hw_modules {
...
usb {
outputs {
usb_accessory {
sampling_rates 44100
channel_masks AUDIO_CHANNEL_OUT_STEREO
formats AUDIO_FORMAT_PCM_16_BIT
devices AUDIO_DEVICE_OUT_USB_ACCESSORY
}
usb_device {
sampling_rates dynamic
channel_masks dynamic
formats dynamic
devices AUDIO_DEVICE_OUT_USB_DEVICE
}
}
inputs {
usb_device {
sampling_rates dynamic
channel_masks AUDIO_CHANNEL_IN_STEREO
formats AUDIO_FORMAT_PCM_16_BIT
devices AUDIO_DEVICE_IN_USB_DEVICE
}
}
}
...
}

 

Z:

https://source.android.com/devices/audio/usb.html

 

W moim przypadku było dokładnie tak - na żadnej wersji oprogramowania mojo nie działało "od razu", po dodaniu tego wpisu w konfiguracji mojo działa ze wszystkimi aplikacjami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój kabel jest wystarczająco OTG, na pewno wystarczająco na Nexusa 6, ale być może niewystarczająco na Note 4 i kompletnie niewystarczająco na OnePlus2 :)

Szczególnie ta ostatnia opcja mnie zasmuciła, bo wygląda że jest problem przez przejściówkę do USB Typu C. Dodam, że przejściówka była oryginalna od OnePlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem. Zmieniałem. Nie pomogło.

 

No niestety, usb-dac + android to "szara strefa" - wystarczy spojrzeć na listę rekomendacji dla producentów z linka którego podałem - jest tam 7 pozycji do zrobienia, wystarczy że producent ominął jedną i może nie działać. Jak dotąd najtańszym i najbardziej "przyzwoitym" źródłem do mojo jakie znalazłem jest xperia z. Sony musiało zadbać o soft bo robią też swoje mobilne daki (pha-3).

Na hedfaju jest mega wątek o kompatybilności telefonów z dakami, ale dla mnie jest mało użyteczny/czytelny - za dużo wersji, kombinacji ze sprzętem i uapp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Androida 6.0 działa natywnie w każdej aplikacji, w tym Tidal, Spotify.

 

Dla tych co nie mają to chyba w ostatniej aktualizacji Player PRO (z którym Mojo działa) daje wsparcie dla Tidala.

 

Cayina HA-3 uważam za jedno z najlepszych combo do słuchawek, lepsze niż HD-DAC1, M-DAC, Teac, AudioGD, po prostu świetny sprzęt. Mojo dotrzymuje mu kroku, a mnie osobiście nawet bardziej się podoba i subiektywnie jest dla mnie lepszy. Bas ma lepsze zejście. Góra co prawda lepiej wyciągnięta w Cayinie ale nie mam wrażenia braku szczegółowości w Mojo i na testowanych słuchawkach (zwłaszcza jasnych T90) wybrałbym go bez zastanowienia. Co ciekawe charakterystyką, są do siebie dosyć podobne, Cayin ma lepszą dynamikę, czuć moc, Mojo jest trochę gładszy, jak dla mnie brzmi bardziej klasowo.

 

Testowane na Beyerach DT990 i T90, nawet wpięte razem w Mojo - żadnej degradacji SQ dźwięku, ani głośności. Wiedziałem, że Mojo jako DAC jest świetny, wczoraj myślałem, że polegnie z kretesem jako amp przy Cayinie a tu mocne zaskoczenie...

 

:blink:

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem waszego watku i jestem kompletnie zielony jezeli chodzi o mojo, ale chcialem sie podzielic moim wrazeniem. Na audioshow sprawdzilem go na moich sure846 i mialem maly problem z sybliantami, nie duzy ale poczulem ze cos zaswiszczalo pare razu, na mojej kanapce x5+e12a to sie w ogole nie zdarza. To jest cos co mnie poprostu odrzuca od kazdego sprzetu (np westone um pro 30). Takze polecam posluchac samemu przed zakupem. Taki pan pacula jak tu wyzej widze wiem ze ma haberthy, i sie w nich kocha. Ja nie bardzo, sluchalem coprawda hl5 ostatnio i za lekko za gornie to gra dla mnie. Ludzie maja rozny sluch i pamietac trzeba ze recenzenci nie maja zlotego. pozdrawiam.

Edytowane przez kenniGT
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Było ze 2 strony temu: http://forum.mp3store.pl/topic/133542-chord-mojo/?p=1280681

 

 

 

Nie czytalem waszego watku i jestem kompletnie zielony jezeli chodzi o mojo, ale chcialem sie podzielic moim wrazeniem. Na audioshow sprawdzilem go na moich sure846 i mialem maly problem z sybliantami, nie duzy ale poczulem ze cos zaswiszczalo pare razu, na mojej kanapce x5+e12a to sie w ogole nie zdarza. To jest cos co mnie poprostu odrzuca od kazdego sprzetu (np westone um pro 30). Takze polecam posluchac samemu przed zakupem. Taki pan pacula jak tu wyzej widze wiem ze ma haberthy, i sie w nich kocha. Ja nie bardzo, sluchalem coprawda hl5 ostatnio i za lekko za gornie to gra dla mnie. Ludzie maja rozny sluch i pamietac trzeba ze recenzenci nie maja zlotego. pozdrawiam.

 

Myślałem, że sprzęt w tej cenie nie powinien mieć takich przypadłości, szczególnie, że od różnych serwisów dostaje wysokie noty. Może kwestia utworów lub może bateria się kończyła? Pamiętam, że Audinst MX1 mi sybilował na wokalach, ale później tego nie miałem, może się wygrzał.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności