Skocz do zawartości

Recenzja słuchawek AKG K1000


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny tekst i kawał włożonej pracy. Dzięki!

I dodatkowy ukłon za świetnie wybrany utworek offthesky. To mój typ muzyki i przy okazji niezły test dla zdolności słuchawek w prezentowaniu planów i detali przy jednoczesnym zachowaniu spójności przekazu. Ja posłuchałem sobie na Pioneer Monitor 10 i było cudnie :).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwana przeze mnie recenzja :)

W tekście znalazłem drobną pomyłkę.

"Średnica jest w tym ustawieniu w zasadzie idealna: neutralna i transparentna, jednocześnie z nutą dociążenia typowego dla dynamitów."

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywny feedback Panowie. Motywuje. Ale też prawda że takie recenzje zdarzają się dosłownie raz na rok. No, może dwa, toteż ilościowo można sobie pofolgować ;).

 

@Bakus: dzięki, poprawiłem. Ale wiem skąd błąd się wziął: Word 2013 i jego agresywna autokorekta. Na ogół nieoceniona i przyspieszająca pisanie tekstu, a czasami tak jak tutaj zbyt nadgorliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwana przeze mnie recenzja :)

W tekście znalazłem drobną pomyłkę.

"Średnica jest w tym ustawieniu w zasadzie idealna: neutralna i transparentna, jednocześnie z nutą dociążenia typowego dla dynamitów."

 

Ale brzmiało to nieźle ;)

 

Dla mnie temat raczej abstrakcyjny, ale czyta się mimo wszystko przyjemnie, szczególnie szacunek za umiejętność robienia tak rozbudowanych opisów brzmienia, które pozostają w pełni zrozumiałe (może prawie ;)), bez popadania w dyrdymały, poezję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie bawię się w testowanie różnego sprzętu na tych "słuchawkach" ;)

To prawda, że wzmacniacze słuchawkowe w większości przypadków odpadają, nawet wydawałoby się mocne audio gd nfb-28 poległo. Szkoda, bo takie combo bardzo by mi odpowiadało :)
Wzmacniacz małych rozmiarów do K1000, który zasługuje na pochwałę, to Balantine Majkela. Z K1000 gra lepiej niż przykładowo Yamaha a560, Luxman L530 i jakiś NAD, ale nie pamiętam oznaczenia. W tym tygodniu mam nadzieje będę miał okazje podłączyć je do Yamahy AX-892, wzmacniacz ma dużo mocy, słyszałem o niej dobre opinie. Zobaczymy co pokaże :)

 

Szkoda, że M35 jest tak trudno dostępna. Jeśli nie czujesz potrzeby zmiany na Caina IHA-6, to oznacza, że musi być dobra :)

Jakiś czas temu uciekła mi licytacja... została sprzedana za około 130zł jak dobrze pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-35 ma kilka mocnych atutów ponad iHA-6. Yamaha przyciemnia górę w sposób, jaki udało mi się usłyszeć jedynie w konstrukcjach lampowych. Do tego daje lepszy fokus na wokalu, dociąża go i nasyca bas, a także trzyma bardzo dużą dynamikę i idealnie czarne tło. Praktycznie wszystkie rzeczy, jakie można zamarzyć sobie pod te konkretne słuchawki. Cokolwiek grającego w taki sposób będzie notowało z K1000 świetne efekty i jestem przekonany, że M-35 nie jest jedynym sprzętem tego typu. Po prostu trafiła mi się z nimi jak ślepej kurze ziarno. Atutem Cayina jest z kolei uniwersalność i możliwości jako platforma testowa w kompletnym oderwaniu tym razem od słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma trzy tryby pracy, mogło by być nieźle zwłaszcza w trybie lampowym.

 

Do tego niestety konieczne byłoby spotkanie face to face. Do swoich K1000 mam adaptery umożliwiające zarówno gładkie podpięcie pod różnego rodzaju sprzęt głośnikowy, jak też i konwencjonalny wzmacniacz SE, więc test praktycznie każdego urządzenia mogę przeprowadzić i chyba tylko z dual-XLR 3pin miałbym zagwozdkę.

 

 

Kawał recenzji i dobrego sprzętu. Niektórzy uważają jednak, ze K1000 trudno traktować w ogóle w kategorii słuchawek ;)

 

 

Wszystko co zakładasz na głowę jest słuchawkami. Praktycznie jedynym wyjątkiem są nie K1000, a Sennheiser Surrounder. Argument zapewne zrodził się z zawiści, a która jest niestety wcale nieobca nawet w "wyższych sferach".

 

Surrbac.jpg

 

Jak ktoś chce może spróbować szczęścia, o ile przeżyje brak PP i dogada się z wysyłką nach Polen:

http://www.ebay.de/itm/SENNHEISER-Surrounder-OVP-4-Kanal-Soundsystem-3D-Sound-PC-Gaming-VR-u-a-/272343679852?hash=item3f68f2c36c:g:g~8AAOSwbsBXi9Rh

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dla zainteresowanych: mod do K1000 mojego autorstwa, zaaprobowany i pogratulowany przez samego Heinza Rennera, odpowiedzialnego za ich projekt lata temu, obecny również na swój sposób w Focalach Utopia:

http://www.head-fi.org/t/819658/1989-vs-2017-m-e/135#post_13041701

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności