Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Pilot jest fajny ale nie widząc ekranu, w sumie nie bardzo wiem, jak z niego korzystać. W zastosowanich portable. Na zewnątrz szybciej wyjąć całego AK. Co innego sterowanie telefonem. Ten ma ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Cryzis się uczy ;) . Wreszcie doszedłem do tego jak dobrze telefonem sterować AK300. Za pomocą AK Connect. Trzeba na smartfonie wybrać w aplikacji AK Connect opcję Speaker. Tam znalazłem AK300.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Cryzis się uczy ;) . Wreszcie doszedłem do tego jak dobrze telefonem sterować AK300. Za pomocą AK Connect. Trzeba na smartfonie wybrać w aplikacji AK Connect opcję Speaker. Tam znalazłem AK300.

To prawda. Aplikacja bardzo fajnie działa, ale... "w ruchu" mając do dyspozycji wyjmowanie telefonu, a wyjmowanie pilota, zawsze wybieram wariant numer 2 :) Tak jest po prostu szybciej i sprawniej.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz.... Mi łatwiej smartfona wyjąć. Jadąc komuną miejską często coś przeglądam, czytam forum czy ebooka na Note 4. Łatwiej mi wtedy wleźć będzie do AK Connect. Zwłaszcza,że widzę tam nazwy utworów, co player gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wulkan chyba jak ja słucha całych płyt. Najwyżej korzysta pewnie z pilota do pauzowania lub następny track gdy jakiś utwór z płyty mu nie podchodzi. Swoje funkcje spełnia. Pewnie że lepiej na ipadzie przez AK Connect. Okładki tytuły itp. Pilot do cd też pozbawiony jest ekranu i wyświetlania informacji, a jakoś z niego korzystamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja slucham na shufflu jak ide do pracy i jak pojawi sie jakis kawalek co nie podejdzie to chce zmienic bez wyciągania z kieszeni. Pilot sprawdza sie super. A AK connect i wyciagniecie telefonu to dls mnie to samo co wyjecie ak300.

 

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan chyba jak ja słucha całych płyt.

Album zawsze wybieram na początku i zwykle tak mnie dźwięk wciąga, że muszę wysłuchać do końca. I o to chyba właśnie chodzi (a nie o przeskakiwanie między albumami i szukanie w nieskończoność), żeby wysłuchać w spokoju od początku do końca. A pilotem jedynie reguluję sobie głośność w zależności od nagrania i nastroju lub wcisnę na chwilę pauzę jak np. kontroler sprawdza bilety ;)

... jak pojawi sie jakis kawalek co nie podejdzie to chce zmienic bez wyciągania z kieszeni. Pilot sprawdza sie super. A AK connect i wyciagniecie telefonu to dls mnie to samo co wyjecie ak300.

 

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie jest tak, jak piszesz. Mam identyczne poglądy na sprawę :)

Tym bardziej problem z wyjęcie mają osoby, które posiadają cegłę, złożoną z AK i AMP-a, a miejsc siedzących w MPK zwykle brak i wówczas nawet smartfon trudno wyjąć z kieszeni.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy coś zmieniali w ostatnich softach z dźwiękiem w AK300?

Miałem spora przerwę w słuchaniu i jestem mocno zaskoczony na plus

w stosunku do tego co pamiętam.

Wydaje mi się, że to kwestia "stanu ducha" posiadacza AK300 ;)

Mnie też kilka razy wydawało się, podczas zmiany softu w AK380, że coś zmienili z dźwiękiem. Tak jednak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W AK przydałaby się funkcja tagowania plików i opatrywania ich okładkami.

 

Lordzie, porównywałeś może brzmieniowo AK300 z AK70, C10 lub Q1PR? Wszystkie te DAPy chodzą mi po głowie, oczywiście sam je przesłucham, ale ciekaw jestem wszystkich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"AK70 jest całkiem niezły, chłodniejszy od AK300, trochę ostrzejszy. Ale dość dobry. Można by go mieć jako drugi player awaryjny, do wyjść na ulicę (zgrabny, mały). Niestety to za drogi wydatek jak na DAPa "awaryjnego" czy zapasowego. No i streaming wygląda w nim tak samo jak w AK300 - bez offline i tylko Tidal.

Więc lepiej zostać przy podstawowej 300tce - mocnej, zdolnej napędzić duże słuchawki."

 

Dodam przy okazji, że AK70 czarny podoba mi się bardziej niż stockowy. Ciekawe czy pojawi się wersja z "miedzi" . To naprawdę fajny DAP (taki zewnętrzny wygląd powinien mieć stary AK120). Jednak za nieco wiecej kasy miałem AK300 i nie żałuję."

Całość jest cytatem z tematu o AK70. Tak z pamięci to AK300 jest bardziej analogowy niż 70.

 

QP1R grania niestety już nie pamiętam.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AK przydałaby się funkcja tagowania plików i opatrywania ich okładkami.

Jest automatyczna na CDripperze od nich ;)

 

A co do grajków to podobny poziom no może tak jak Lord pisze AK70 trochę słabszy,

do tego jest jeszcze na podobnym poziomie Opus z tym że jest bardziej plastikowy.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 300 to granie podobne do Mojo, ktoś miał okazję porównać?

Bezpośrednio nie maiłem porównania, więc to słabe będzie, ale mojo moim zdaniem bardziej analogowy,

trochę wpadający w "misiowatość" ale bardzo przyjemną.

scena itd. na podobnym poziomie choć tu 300 ma przewagę w wielkości (szerokość i głębia), zwłaszcza na 2,5mm.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności