Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna... Sam zaczynam coraz poważniej myśleć nad AK300 i z dnia na dzień wydaje mi się to coraz lepszym wyborem xP Brak TIDALa offline jakoś przeżyję, trudno. I tak głównie słucham tego co mam na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam XDP-100R i wczoraj słuchałem AK300 i gdybym miał zapas $$$ to już byłbym u Kuropa :) Bardzo mnie się podobało... bardzo !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kurna... Sam zaczynam coraz poważniej myśleć nad AK300 i z dnia na dzień wydaje mi się to coraz lepszym wyborem xP Brak TIDALa offline jakoś przeżyję, trudno. I tak głównie słucham tego co mam na karcie.

 

U mnie TIDAL służy raczej do poznawania nowych rzeczy i w sumie tylko w domu lub w pracy. Jeśli chcę czegoś posłuchać to i tak wolę "swoje" szczególnie w drodze. AK300 bardziej mi się podoba niż 320, który teoretycznie niby jest wyżej i drożej, ale dla mnie jest dziwnie matowy. Przestrzeń większą, ale barwa mi nie pasuje. AK300 jest bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Superata mam podobnie z Tidalem. Chyba głównie dlatego, ze nie ma wsparcia offline. Gdyby bylo mialbym konto HiFi juz dawno. Takze poki co Tidal do odkrywania albo z nodow w domu/pracy, a SD normalnie caly czas. Tylko zostalo 20gb/250 :-(

Edytowane przez juni0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Superata mam podobnie z Tidalem. Chyba głównie dlatego, ze nie ma wsparcia offline. Gdyby bylo mialbym konto HiFi juz dawno. Takze poki co Tidal do odkrywania albo z nodow w domu/pracy, a SD normalnie caly czas. Tylko zostalo 20gb/250 :-(

 

Ja mam firmowe HiFi nic to nie zmienia w moich relacjach z TIDALEM. Na sklepie dla klientów owszem to podstawowe narzędzie, w domu do znalezienia czegoś nowego lub gdy coś robię, a muzyka ma lecieć też. Jednak słuchanie to moje własne pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal u mnie służy do wspominania. Szukam pojedyńczych kawałków , które kiedyś lubiłem. Np. Nena i Kim Wilde, The Twins, Judas Priest, Manowar, czeskie Turbo... więc nie jest to dla mnie priorytet (offline)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kontaktujcie się ze sklepami lub na PW odnośnie ceny można się zdziwić i to pozytywnie.

Potwierdzam!

 

 

Także potwierdzam.

 

Akcja była taka, że przyszedłem, posłuchałem, stwierdziłem, że jest lepiej niż w DX90, ale tyle dopłacać to jednak nie zamierzam. Oddaję urządzenie panu sprzedawcy, dziękuję i zabieram się do wyjścia. Pan sprzedawca na odchodnym rzuca propozycję ceny, a ja zaliczam opad szczęki. Wychodzę, ale po 15 minutach wracam i kupuję. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie pisalem tego jako argument :)

przy funkcji dac aku się łąduje ? są jakieś ustawienia jak się ma zachowywać urządzenie przy takim połączeniu ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No... a dobry jest... wole go od dx200... nic tylko brac :)))

Zamiast reklamować ;) napisz jakieś konkretne porównanie do P90. Dwa razy do niego podchodziłem, więc jest mi znany.

 

czasu brak wiec tak w skrocie...

Wieksza scena, przede wszystkim na szerokosc niz Teac P90, bo glebia w Teac lepsza. Holografia rownie wysoki poziom, a nawet wyzszy bo przez wieksza scene i powietrze to jednak lokalizacja latwiejsza w AK. Dol nieco bardziej gleboki ale przy tym sprezysty - bardziej dynamiczny i lepiej kontrolwoany. Srednica w meskich wokalach slychac nieco slodsza, taka pelniejsza, dla mnie fajna. Gora nieco lepsza holografia i rozdzielczosc. Ale przy tym bardziej wypelniona i zaokraglona.

 

 

NAtomiast porownanie do ibasso dx200 chyba juz wrzucalem... ale na wszelki wypadek:

iBasso DX200 (testowany na oppo pm3, senngrado i xba-a3)

Swietna dynamika, zarowno ta mikro, rozdzielczosc jak i ta makro. JEst rozdzielczy i szybki. PRzez to mocno szczegolwoy, sporo detali przekazuje, wiecej niz Teac P90 i troche wiecej niz AK300 - tu roznica mala ale tez zauwazalna.

Przestrzen i holografia super. Wieksza scena niz P90, zwlaszcza na boki. Wiecej powietrza miedzy instrumentami. Holografia lepsza przez to i przez szybkosc, czystosc. Od AK300 granie tylko troche szersze i tylko troche wieksze napowietrzenie. Holografia i lokalizacja tylko w niektorych utworach ciutke lepsza. To sa na prawde malutkie roznice.

- bas ... dobrze zroznicowany acz ja lubie bardziej ten z ak300, gdzie jest nieco glebszy, bardziej miesisty i moim zdaniem schodzi nizej. Jest lepiej kontrolwoany niz P90, duzo lepiej, jest bardziej tez zroznicowany. Gdzie P90 troszke w tym zestawieniu misiowaty. Z drugiej strony ale czy lepiej niz AK300 ten bas kontrolowany? A wole ten z ak300 jak pelniejszy. moze ciutke tylko gorzej kontrolowany.

- srednica - spodziewalem sie elementu zupelnie nie pod moje gusta... bo czytalem/slyszalem ze suchawa, analityczna. Ale nie jest zle... tez wole ta z ak300 czy p90 ale dx200 wcale jakos wokalom nie brakuje glebi, instrumentom masy. Owszem sa nieco chudsze, ciensze... ale cos za cos... chce sie miec dynamike, rozdzielczosc i taka holografie to musi cos ucierpiec. I tak np. mamy ta lekka suchosc wokalu czy ta np gitara akustyczna jest chudsza, bardziej agresywna, strunowa, mniej pelna "pudlowa". Mi sie podoba bardziej i uznaje za naturalne z ak300. W koncu gitara pudlo ma ;) Nie sa to duze roznice... ale na gitarowych utworach slyszalne.

- gora - tu mam problem. Bo jest szczegolowosc, jest holografia, nie jest wcale ostra czy meczaca... ale jednak brakuje mi jej pelni jaka daje ak300, takiego malego zaokraglenia i jednak troche pogrubienia. Troszke ja odbieram jako za malo zroznicowana, taka z manierka wlasnie sabre... Wiecej tej gory i jasniejsza niz w P90 czy ak300. Ale wlasnie z taka sucha maniera. najfajniejsza w ak300 - bardziej zaokraglona, tez taka bardziej soczysta. Ta minimalna suchosc dx200 tez nieco powoduje ze ta gora jest bardziej rozlozysta, z gorsza lokalizacja.

 

Granie (dx200) raczej neutralnie z malymi wahaniami, dla mnie juz w strone raczej wlasnie delikatnego rozjasnienia srednicy. I tu jest problem... ta super dynamika, bardzo dobra szczegolowosc i przestrzen moim zdaniem jest zrobiona lekkim podbiciem i wyostrzeniem wyzszej srednicy i nizszej gory (ktorej brakuje wypelnienia nieco). Jest troche tam wyostrzenie... bardziej meczaca niz w P90 czy ak300...

SQ grajka najlepsze jakie slyszalem... i ta suchosc nie jest jakas duza... ale tak samo przewaga SQ nad AK300 nie jest jakas duza. Wiec chyba jednak wybieram AK300.

Okazalo sie ze mialem wygrzany egzemplarz dx200.

 

ps. jak ktos sie boi gdzies zaczytanego tesktu ze x5 iii lyka dx200... oj nie. Nie ma startu do dx200.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No... a dobry jest... wole go od dx200... nic tylko brac :)))

Zamiast reklamować ;) napisz jakieś konkretne porównanie do P90. Dwa razy do niego podchodziłem, więc jest mi znany.

 

czasu brak wiec tak w skrocie...

Wieksza scena, przede wszystkim na szerokosc niz Teac P90, bo glebia w Teac lepsza. Holografia rownie wysoki poziom, a nawet wyzszy bo przez wieksza scene i powietrze to jednak lokalizacja latwiejsza w AK. Dol nieco bardziej gleboki ale przy tym sprezysty - bardziej dynamiczny i lepiej kontrolwoany. Srednica w meskich wokalach slychac nieco slodsza, taka pelniejsza, dla mnie fajna. Gora nieco lepsza holografia i rozdzielczosc. Ale przy tym bardziej wypelniona i zaokraglona.

 

O w mordeczkę, to ten AKacz może mi podejść. Złapał synergię z PM3? Dodał im życia w dolnych rejestrach? A z Qperkiem porównywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszecie o Ak300 aż ciężko mi sobie wyobrazić że ma lepszy bas od dx200 nie słyszałem jeszcze żadnego dapa który miał by tak świetny bas co ibasso pod tym względem wypada świetnie ale to pewnie również zasługa moich słuchawek

Jedyne do czego mogę się przyczepić to właśnie ta ostrość na średnicy jestem ciekaw czy z czasem to ustąpi czy po prostu fostexy już tak grają z ibasso

Jeżeli trafi się okazja to również chętnie przetestuje tego ak300 bo dx200 pewnie z czasem i tak mi się znudzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, Panowie? Gdyby nie to, że trafiłem na okazję, której nie mogłem odmówić, a która mam nadzieję zakończy się szczęśliwie w mniej, niż 2 tygodnie... To sprzedałbym wszystko i kupił AK300 :) Ciul, że Pionek ma pełnego andka, większy ekran i Tidala offline. AK300 jest sexy, jego sygnatura brzmi jak mój mokry audio-sen, może robić za DAC-USB, obsługuje stream, ma wyjście BAL i mocy tyle, że jest w stanie popędzić nawet średnio wymagające nauszniki.

 

No ale, wyszło jak wyszło :) Pochwalę się niebawem, o ile nic się nie spitoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności