Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was wie jak zachowuje się AK300 w sytuacji gdy robi za DAC w odniesieniu do baterii ?

Pytanie zasadniczo brzmi czy działając w trybie DAC zasilanie ciągnie z portu USB pomijając baterie czy tez z baterii a podłączenie pod port USB powoduje jej doładowywanie ?

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam PM1 'mobilnie' :-)

W domu w myśl zasady sluchanie muzyki w słuchawkach może powodować święty spokój :-)

W hotelu

na lotniskach

 

Próbowałem ale nie działa najlepiej

w samolocie - za duży hałas a one jednak nie izolują najlepiej (noise cancelling to jednak lepsze rozwiązanie )

 

na ulicy to raczej żeby pobiegać albo będąc bliżej prawdy potruchtać i wtedy jednak pchełki

BTW jakieś fajne doki co łapią synergie z AK300 polecacie ?:-)

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaś nie przepłacać to z doków RHA 750 i Remax 800 MD. Remaxy trzeba obadać pod kątem zgodności ze swoim uchem. Poza tym można dobrać coś ze stajni Vsonic czy MEE (P1 wymagają mocy a tą AK300 ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaś nie przepłacać to z doków RHA 750 i Remax 800 MD. Remaxy trzeba obadać pod kątem zgodności ze swoim uchem. Poza tym można dobrać coś ze stajni Vsonic czy MEE (P1 wymagają mocy a tą AK300 ma).

hmm te 800 na ali tanie jak barszcz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby zaś nie przepłacać to z doków RHA 750 i Remax 800 MD. Remaxy trzeba obadać pod kątem zgodności ze swoim uchem. Poza tym można dobrać coś ze stajni Vsonic czy MEE (P1 wymagają mocy a tą AK300 ma).

hmm te 800 na ali tanie jak barszcz :-)

 

Nieźle grają - trzeba tylko sprawdzić jak pasują do ucha. No mają tulejkę 400. U nas BigMaras ma je w ofercie. Na Allegro też są.

Może warto sprawdzić nowe Michelle od astella. Tanie jak na a&k, choć drogie ;D

Miszelki mogą okazać się ciemne i duszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dostalem odpowiedz na temat baterii i robienia za DAC ?:-)

"Hi Radek,

 

Once connected to your computer, the AK300 will stop charging at 100%. It can influence the battery life a bit but significantly.

 

Regards,

 

Astell&Kern / iriver US Customer Service Center"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w trybie MTP chyba się jednak ładuje. Czyli kiedy mamy go jako urządzenie multimedialne podpiety do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku tak korzystam (chyba ponad nawet) z AK380 nie zauważyłem aby czas pracy się zmniejszył :)

Potwierdzam to, co napisał Super(T)ata odnośnie AK380. Poszedłem nawet jeszcze dalej i co jakiś czas nerwowo testuję to, co na początku, czyli puszczam album trwający powyżej 60 minut i dokładnie po 60 minutach sprawdzam stan baterii. Tak samo jak na początku - po równo 60 minutach stan baterii wynosi 90%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał już DAPa z serii 3XX jako transportu cyfrowego po USB ? To działa ? Czyli AK3xx podłączone po USB do DACa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwę się Lordzie, że lubisz PM-3 z AK300. Dziś słuchałem na Audio Video Show i zagrało to świetnie. Dźwięk nasycony, wyrazisty, góra dobrze zaznaczona, rozdzielczość bardzo dobra, scena całkiem duża. Nie czułem żadnych braków mocy, brzmiał bardzo energicznie. Obsługa bardzo wygodna, działa płynnie. Po prostu świetny grajek i cena wydaje mi się niewygórowana.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok był AK70, który również fajnie się zgrał z Oppo, w sumie to barwa była podobna do AK300, jednak słychać było ze to niższa półka, to grajek o klasę niżej co sugeruje sama cena. Na ten moment wśród moich polecanek dla pm-3 są: DX90 i AK300; AK70; cayin n5; X7 w takiej właśnie kolejności. Zaczynam rozumieć wielbicieli kałachów :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ak70 jest całkiem niezły, chłodniejszy od AK300, trochę ostrzejszy. Ale dość dobry. Można by go mieć jako drugi player awaryjny, do wyjść na ulicę (zgrabny, mały). Niestety to za drogi wydatek jak na DAPa "awaryjnego" czy zapasowego. No i streaming wygląda w nim tak samo jak w AK300 - bez offline i tylko Tidal.

Więc lepiej zostać przy podstawowej 300tce - mocnej, zdolnej napędzić duże słuchawki. Natomiast nie wypowiadam się o 380 i 320 - za mało je znam.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmieszne ale obok był AK380 i nie miałem ochoty go posłuchać, po prostu poszedłem dalej. To może przez to, że grubby kiedyś napisał, że zestaw dx90+b1 go zjada. Ale AK300 bardzo mi się spodobał, według mnie zagrał chyba nawet lepiej od samodzielnego dx'a. Jak Ci napędza trudniejsze nauszniki? Bo sprawiał wrażenie całkiem mocnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmieszne ale obok był AK380 i nie miałem ochoty go posłuchać, po prostu poszedłem dalej. To może przez to, że grubby kiedyś napisał, że zestaw dx90+b1 go zjada. Ale AK300 bardzo mi się spodobał, według mnie zagrał chyba nawet lepiej od samodzielnego dx'a. Jak Ci napędza trudniejsze nauszniki? Bo sprawiał wrażenie całkiem mocnego.

Tak właśnie się rodzą tezy i mity (bo Grubbby napisał...).

A tu chodzi o to, żeby samemu posłuchać i wyrobić sobie zdanie.

Ja na temat DAP-ów firmy Astell&Kern zdanie wyrobiłem sobie dwa lata temu i wiernie trwam przy urządzeniach tej marki :)

Jak tylko jednego dnia nie słucham mojej kombinacji (AK380/AMP380 + AK Layla II) z jakiegoś powodu (najczęściej z braku czasu), to czegoś mi bardzo brakuje...

Edytowane przez wulkan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich trudnych to chyba nie mam. Synergię łapie z Oppo PM-2 i AKG K550 II. I to znakomicie. Bez wzmacniacza dodatkowego (tego AMP 380). Jedyne co mogę mu zarzucić to trochę słabą baterię (AK120 miał jednak lepszą). Bo tzw. problem Tidala offline to już nie wina tego modelu tylko polityki firmy Astell & Kern.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności