Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Hold czyli blokada klawiszem jak w starym ipodzie ?

 

A czy AK300 ma programową blokadę na głośność. Tak żebym sobie sam ustawił.

Dziś zagrał mi ambientem na 113 na HD50. Tylko sekundę ale soczysty "bass" ;) wszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hold czyli blokada klawiszem jak w starym ipodzie ?

A czy AK300 ma programową blokadę na głośność. Tak żebym sobie sam ustawił.

Dziś zagrał mi ambientem na 113 na HD50. Tylko sekundę ale soczysty "bass" ;) wszedł.

Odpowiem sobie ale i dla innych.

- AK300 ma blokadę głośności. Działa gdy ekran się wyłączy. Włączanie blokady to kłódeczka w menu.

- po podpięciu AMPa AK380, kiedy włączamy kombo (AMP odpalany z menu AK300) , głośność zestawu maleje do bezpiecznej dla ucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- po podpięciu AMPa AK380, kiedy włączamy kombo (AMP odpalany z menu AK300) , głośność zestawu maleje do bezpiecznej dla ucha.

 

... czyli do wskazania "50" na wyświetlaczu :)

Taka głośność często w zupełności wystarczy i nie potrzeba jej zmieniać.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś w tym jest. Teraz dużo rzeczy zrzuca się na klienta, nabywcę. Testuje się na nim niedoskonałe firmware, menu, brzmienie.

Każe się wygrzewać produkt. A nawet nalepiać folie ochronne (dobrze jeśli są w komplecie) na ekrany, które mimo tych wszystkich Gorilla Glass , rysują się radośnie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee ja wygrzewam w uzyciu. Jak mi sie po miesiacu efekt spoko na efekt wow zamienia to znaczy ze wygrzewanie dalo rade. W zyciu bym nie czekal 100h zeby posluchac grajka. Powinni wygrzewac je w fabryce jak już.

Nie mowie ze zawsze ale czesto swieze sprzety z pudelka nie graja jak trzeba. Zakladajac ze bede uzywal ich po 2-3 godzinny dziennie to mam 2 miesiace zgrzytac zebami i sie meczyc ze to nie gra? Podlaczam na tydzien i krotka pilka, gra albo nie gra i nie ma wymowek. Zycie jest za krotkie aby sluchac na slabym sprzecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DX90 było tyle zmian softu, że wygrzanie nie miało żadnego znaczenia. Nawet jeżeli miało. AK300 słucham i tyle. O ile z PM3 piękna synergia, to z szurami ciągle walka, a to pasuje mi equalizacja pro, a to equalizacja własna, a to w ogóle jej brak. Dziwne są te słuchawki.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia - zmiana karty microSD w odtwarzaczu. Chyba można dokonać tego przy włączonym sprzęcie. W menu jest opcja bezpiecznego usuwania karty.. Można by zamiast drogiej karty 128 GB, mieć w zanadrzu drugą 64 GB.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów wygrzewał AK300,320,380 i AMPa ?

AK380 bardzo się zmienia po wygrzaniu (obserwacja przy współpracy z IEM Astell&Kern AKR03 RoXanne). Na początku brzmi w sposób bardzo mięsisty i ciepły na basie i średnicy pasma, potem ta mięsistość ginie, a bas stawia bardziej na żelazną kontrolę, niż obecność.

Pamiętam, jak Baele, który kiedyś kupił AK380, na początku był bardzo zadowolony (stwierdził, że egzemplarz, wyjęty z dopiero co rozfoliowanego pudełka, brzmi inaczej, niż egzemplarz demonstracyjny), a potem się go pozbył (bo okazało się, że po X godzinach pracy, jego AK380, zaczął brzmieć jak demówka).

 

Natomiast w przypadku AMP380 różnica pomiędzy rozfoliowanym egzemplarzem, a egzemplarzem demonstracyjnym (lub takim z kilkunastogodzinnym przebiegiem), jest mniejsza, niż w przypadku AK380 i polega głównie na oczyszczeniu/wypolerowaniu góry pasma z początkowych nieczystości i zwiększeniu namacalności na średnicy pasma.

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś z Kolegów wygrzewał AK300,320,380 i AMPa ?

AK380 bardzo się zmienia po wygrzaniu (obserwacja przy współpracy z IEM Astell&Kern AKR03 RoXanne). Na początku brzmi w sposób bardzo mięsisty i ciepły na basie i średnicy pasma, potem ta mięsistość ginie, a bas stawia bardziej na żelazną kontrolę, niż obecność.

Pamiętam, jak Baele, który kiedyś kupił AK380, na początku był bardzo zadowolony (stwierdził, że egzemplarz, wyjęty z dopiero co rozfoliowanego pudełka, brzmi inaczej, niż egzemplarz demonstracyjny), a potem się go pozbył (bo okazało się, że po X godzinach pracy, jego AK380, zaczął brzmieć jak demówka).

 

Natomiast w przypadku AMP380 różnica pomiędzy rozfoliowanym egzemplarzem, a egzemplarzem demonstracyjnym (lub takim z kilkunastogodzinnym przebiegiem), jest mniejsza, niż w przypadku AK380 i polega głównie na oczyszczeniu/wypolerowaniu góry pasma z początkowych nieczystości i zwiększeniu namacalności na średnicy pasma.

 

 

smilie_op_044.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie też to z AK380 nie dotknęło. Po prostu dźwięk zrobił się inny i zachęcił mnie do dalszych poszukiwań... optymalnych słuchawek.

 

 

O! I na pewno było to z góry założone przez marketingowców Astella. :) A może - wzorem producentów sprzętu foto - do odtwarzaczy wprowadzone są takie blokady, które pogarszają kompatybilność z niefirmowymi słuchawkami? :) I że tylko firmowe słuchawki mają prawo zadziałać?!

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma smiechu ja wlasnie jestem na etapie rozkminki dlaczego moj kabel 2.5 od LEA nie pasuje do Ibasso DX200 i wychodzi ze w DXie Ibasso zrobilo jakies inne szersze 2.5, a ich kabel do wygrzewania do Ak300 wchodzi tak na 3/4 dlugosci. Nic mnie już nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma smiechu ja wlasnie jestem na etapie rozkminki dlaczego moj kabel 2.5 od LEA nie pasuje do Ibasso DX200 i wychodzi ze w DXie Ibasso zrobilo jakies inne szersze 2.5, a ich kabel do wygrzewania do Ak300 wchodzi tak na 3/4 dlugosci. Nic mnie już nie zdziwi.

 

Czyli - jak widzę - tradycyjne problemy z autofokusem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mnie też to z AK380 nie dotknęło. Po prostu dźwięk zrobił się inny i zachęcił mnie do dalszych poszukiwań... optymalnych słuchawek.

 

 

O! I na pewno było to z góry założone przez marketingowców Astella. :) A może - wzorem producentów sprzętu foto - do odtwarzaczy wprowadzone są takie blokady, które pogarszają kompatybilność z niefirmowymi słuchawkami? :) I że tylko firmowe słuchawki mają prawo zadziałać?!

 

Gdzieś podskórnie czułem, że AK380 ma potencjał i zasługuje na jeszcze lepsze słuchawki, niż AKR03 RoXanne. Przyszły Layle (jedynki) i... pozamiatały po RoXanne.

A na wcześniejszym AK240 różnice pomiędzy RoXanne a Laylą I były śladowe.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności