Skocz do zawartości

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Dzięki. Poproszę tez o opinię czy jest różnica między USB a Optykiem. 

Gra :) Jest różnica pomiędzy USB a optykiem, ale nie jakaś porażająca. Optyk gra mniej klarownie, nie ma aż takiej separacji instrumentów, które są odrobinę bliżej. Słabiej też wypada głębia. Lekko bas traci klarowność. Generalnie optyk gra "mocniejszym" dźwiękiem, mniej różnicując poszczególne instrumenty czy dźwięki. Muzyka akustyczna wypada po USB lepiej. Dobrze nagrana muzyka, np. akustyczna, jazz tracą po optyku, słabo zrealizowana zyskuje :) Z tym, że ten konwerter, to nie jest jakaś wysoka liga, jeżeli w ogóle to jest jakaś liga, no może okręgówka ;) 

P.S. Słuchane i pisane o 00:00, także weź poprawkę. 

 

IMG_3197.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine nie jestem pewien czy po optyku, tak samo jak po coax, zadanie zegara nie jest przenoszone do urządzenia zewnętrznego zamiast w dacu. Przez usb używany zegar jest ten w dacu, ale przez coax np ma znaczenie jakie źródło podepniesz. W tym wypadku jeśli ten srebrny box to jakieś tańsze byle co, to nie wiadomo. W matrix spdif 2 ten zegar jest wysokiej jakości i był mi ten produkt proponowany w mp3store przy okazji, więc może warto się przejść przetestować. Trochę zgaduję z tym optykiem przenosząc wiedzę z połączenia przez coax, ale raczej mówi się, że coax oraz optyk to najlepsze wejścia w hugo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

optyk to najlepsze wejścia w hugo

Tak też wychodzi z pomiarów, stąd moje zainteresowanie tematem

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/chord-hugo-2-review-portable-dac-hp-amp.35812/

 

best-portable-dac-review-png.218896

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/27/2023 at 11:14 PM, The Grand Wazoo said:

Gra :) Jest różnica pomiędzy USB a optykiem, ale nie jakaś porażająca. Optyk gra mniej klarownie, nie ma aż takiej separacji instrumentów, które są odrobinę bliżej. Słabiej też wypada głębia. Lekko bas traci klarowność. Generalnie optyk gra "mocniejszym" dźwiękiem, mniej różnicując poszczególne instrumenty czy dźwięki. Muzyka akustyczna wypada po USB lepiej. Dobrze nagrana muzyka, np. akustyczna, jazz tracą po optyku, słabo zrealizowana zyskuje :) Z tym, że ten konwerter, to nie jest jakaś wysoka liga, jeżeli w ogóle to jest jakaś liga, no może okręgówka ;) 

P.S. Słuchane i pisane o 00:00, także weź poprawkę. 

Jak dla mnie to tylko pokazyje, że converter ddc w Hugo 2  jest lepszej jakości niż ten zewnętrzny tutaj użyty. Z mojego doświadczenia wynika, że dobry konwerter ddc zaprojektowany na jakość jest zawsze lepszy niż wejście usb dacka. Wydaje mi się że jest tak z dwóch powodów. Po pierwsze przeważnie miejsce jest ograniczone w dacku na tego typu  element, więc nie jest on tak rozbudowany i dopracowany jak zewnętrzne urządzenie. Po drugie koszty dobrze zaprojektowanego, jakościowego DDC.

Ja nawet wolę jak dac nie ma wejścia usb, bo po co mi coś co go ogranicza i raczej nigdy nie skorzystam.

 

15 hours ago, Kajetanjazz said:

nie jestem pewien czy po optyku, tak samo jak po coax, zadanie zegara nie jest przenoszone do urządzenia zewnętrznego zamiast w dacu. Przez usb używany zegar jest ten w dacu, ale przez coax np ma znaczenie jakie źródło podepniesz. W tym wypadku jeśli ten srebrny box to jakieś tańsze byle co, to nie wiadomo. W matrix spdif 2 ten zegar jest wysokiej jakości i był mi ten produkt proponowany w mp3store przy okazji, więc może warto się przejść przetestować. Trochę zgaduję z tym optykiem przenosząc wiedzę z połączenia przez coax, ale raczej mówi się, że coax oraz optyk to najlepsze wejścia w hugo

Matrix spdif 2 po prostu gra dobrze. Dokładnie i precyzyjnie a przy tym jeszcze dość muzykalnie, nie wchodząć w zbytnią cyfrowość i bezduszność innych DDC. Nie piszczy i nie męczy.

 

On 5/27/2023 at 8:02 PM, MichalZZZ said:

Jakby co to mam na zbyciu konwerter Matrix X Spdif 2. Musze się w końcu zebrać i wystawić go na bazarek, bo odkąd mam Holo Red, to już z niego nie korzystam.

No właśnie czy mógłbym Cię prosić o parę słów jakie są Twoje wrażenia z używania Holo Red i porówania do Matrixa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo konwertowanie sygnału na np. IIS bądź AES/EBU to nie robiłem porównań i nie skupiałem sie za bardzo na wyłapywaniu różnic, więc powiedzmy, że to podobny poziom. Natomiast Red jako streamer jest bardziej funkcjonalnym urządzeniem i tak wykorzystywany robi już różnice. Wtedy ma przewagę nad Matrixem jeśli chodzi o dźwięk. Sygnał jest jeszcze bardziej jakby czysty i zarazem przejrzysty.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej, czy ktoś miał może podobny przypadek z Hugo 2? Jakiś czas temu w lewym kanale pojawił się szum. Niezależny od tego czy jakie źródło jest do niego podłączone i czy w ogóle jest podłaczone. Na obu wyjściach słuchawkowych, na RCA nie. Poziom szumu jest niezmienny i niezależny od poziomu głośności. W trakcie słuchania jest praktycznie nierejestrowalny ale w przerwach i gdy muzyka przycicha jednak drażni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrażenia z testu Dave + MScaler:

1. Pierwsze wrażenie wow - ciary. Faktycznie chce się słuchać danego kawałka dłużej, nie korci do zmiany, bo muzyka wciąga.

2. Po dłuższym słuchaniu przez kilka godzin - coś mi w tych kawałkach zaczyna brakować, chyba tego "przytupu", mięska, dynamiki.

3. Bardziej precyzyjne odsłuchy na drugi dzień:

- Tidal - przy Tidalu HiFi MScaler faktycznie pomaga. Dźwięk jest mniej "cyfrowo chropowaty" i mniej szorstki; kawałek „Comptine d’Autre Ete” (Yann Tiersen) z recenzji @Swordfish_-a faktycznie brzmi milej dla ucha

- biorę ten sam kawałek we flac: MScaler rozciera wybrzmienia pianina i brzmią one mniej naturalnie; z MScalerem wybrzmienia gasną równomiernie - jakby linią prostą opadającą w dół; bez MScalera "schodzą w dół wygasającą falą" - wg. mnie wersja prosto z Dave-a jest bliższa temu, co robi prawdziwe pianino

4. Znowu Tidal, kawałek Pentatronix - Hallelujah - no tu to już MScaler całkiem pojechał. Na wysilonych wokalach a-capella (około 1 min 10 sek w nagraniu) głos się artyście minimalnie łamie, dławi, wibruje - czuć specyficzny tembr i emocje. MScaler robi z tego "gładki budyń" i zmienia tembr głosu, prawdopodobnie swoją wymyśloną interpolacją. Częstotliwości tam gwałtownie rosną i opadają a MScaler wylicza jakieś średnie pomiędzy nimi i wychodzi dużo gładziej. Tylko gdzie się podziały te emocje i ta dynamika?

MScaler jest jak różowe okulary, jak zdjęcia "z dodaną później rozdzielczością", albo jak świat po kieliszku dobrej whisky  - wszystko gładsze, piękniejsze, minimalnie "zblurowane", ale czasami przez to mniej prawdziwe.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
22 minuty temu, saudio napisał(a):

Nie teraz tylko ze dwa lata temu, miał być w tym roku na początku, ale powtarzając za wieszczem jak będzie to będzie.

A to nie wiedziałem. Z godzinę temu napisał nad czym teraz pracuje, wyjaśniając dlaczego w najbliższym czasie nie podejmie się hugo3. Jeszcze ultima dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

A to nie wiedziałem. Z godzinę temu napisał nad czym teraz pracuje, wyjaśniając dlaczego w najbliższym czasie nie podejmie się hugo3. Jeszcze ultima dac

Hugo3 jakoś tak nie bardzo, bo wypadałoby aby teraz poszedł z Dave2, bo ma już od paru lat narzekania że stareńki jest i już niedługo mu stuknie 9 lat.

39 minut temu, audionanik napisał(a):

Pewno jeszcze się głowią na ile go wycenić 😈

Łatwo nie ma, bo niektórzy już byli szybsi   https://www.head-fi.org/threads/my-choral-housed-chord-mscaler.964931/page-2#post-17167873 . Teraz muszą pomyśleć nad obudową, no i wypadało by coś innego do środka wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

@Palpatine 2Go działa bardzo dobrze- mam to obcykane z Poly.
Ja w głównej mierze słucham muzyki z karty i pod Androidem mam aplikację M.A.L.P, która bierze ją sobie bezpośrednio z karty- to MPD client. Tworzę też za jej pomocą playlisty do quick play. Jest podobna, płatna aplikacja na Apple, ale nie testowałem.

 

Oczywiście działa też streaming po upnp. Na Apple są do tego aplikacje jak mConnect czy 8player. Sprawdzałem na Qobuz czy Tidal i działa bez zarzutu.

2go ma 2 sloty na karty, ale można w jednym czasie używać tylko jednego (zmienia się prawy-lewy slot w aplikacji Go Figure). Całość długo się ładuje- ponad 8h jak był zupełnie rozładowany zestaw po zakupie.

 

M.AL.P.

IMG_3592.jpeg
 

IMG_3593.jpeg
 

Chord Go Figure

IMG_3594.png

Mconnect (Apple)

 

IMG_3596.png
 

UAPP

 

IMG_3597.jpeg
 

IMG_3598.jpeg
 

IMG_3599.jpeg
 

Audirvana 3.5- Qobuz

 

IMG_3601.jpeg

 

IMG_3602.png
 

Natywnie nie działa w Tidal/Qobuz, ale jak ktoś bardzo chce to może puszczać przez Airplay.

 

IMG_3603.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności