Skocz do zawartości

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też jest sprawa oczywista, ale nie jeżeli chodzi o trzy główne pasma, tylko o czystość dźwięku i tło. Nie słychać tak bardzo szumów jak w najtańszych kablach USB, a to mi już wystarczylo do tego aby zamówic Curious USB 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Weird_O napisał(a):

Najlepiej samemu wypróbować, porównać. Miałem fidate i curious, obydwa te kable w tym samym torze, z tymi samymi słuchawkami grały inaczej. Serio, chciałbym nie słyszeć tych różnic i zazdroszczę ludziom, którzy ich nie słyszą...

Curious żółty czy niebieski (Evolved)?

Mógłbyś spróbować opisać różnicę w tym jak grały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 19:54, audionanik napisał(a):

Od tej Fidaty lepszy będzie ten (bardzo wszystkich przepraszam):

https://www.neonet.pl/kable-usb-do-drukarek/hama-usb-a-b-1-8m-proclass.html

 

Dobra ta Hama, ale barwy i melodyjności optyka nie przebija:

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Palpatine napisał(a):

@konrad_ato są wrażenia ze ślepych testów?

Nie, nie ze ślepych. Sam nad tym siedzę, a do ślepych to trzeba min. 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_a napisał(a):

 

Dobra ta Hama, ale barwy i melodyjności optyka nie przebija:

image.png

@konrad_a te kable sprawdzałeś na Hugo 2? Jaki połączenie PC -> Hugo preferujesz? USB/Coax/Toslink?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trez0r napisał(a):

@konrad_a te kable sprawdzałeś na Hugo 2? Jaki połączenie PC -> Hugo preferujesz? USB/Coax/Toslink?

Nie, Hugo2 ma inne wejście do DACa (micro USB) niż Dave (drukarkowe - type B ) więc kable nie pasują.

Zamówiłem przejściówki, ale wciąż jeszcze na nie czekam, a poza tym obawiam się że mogą mieć swój "narzut".

Jeśli chodzi o Hugo2 to najlepiej mi grał optyk Supernova 7 na szkle borosilikonowym.

Co ciekawe, ten sam optyk z Dave-em mi nie gra (ale mam ochotę jeszcze powtórzyć ten test).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Nie, Hugo2 ma inne wejście do DACa (micro USB) niż Dave (drukarkowe - type B ) więc kable nie pasują.

Zamówiłem przejściówki, ale wciąż jeszcze na nie czekam, a poza tym obawiam się że mogą mieć swój "narzut".

Jeśli chodzi o Hugo2 to najlepiej mi grał optyk Supernova 7 na szkle borosilikonowym.

Co ciekawe, ten sam optyk z Dave-em mi nie gra (ale mam ochotę jeszcze powtórzyć ten test).

a jak "wychodziłeś" toslinkiem z PC? Konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, trez0r napisał(a):

a jak "wychodziłeś" toslinkiem z PC? Konwerter?

MacBook Pro "late 2015" ma wyjście toslink 3,5 tam gdzie jack do słuchawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, konrad_a napisał(a):

image.png

Mam AQ Cinnamon'a w Bursonie C3R, ale tam jest na tyle dobra implementacji USB, że żonglerka kablami, daje zmiany na granicy percepcji... Inaczej jest w H2, gdzie FAW już daję zauważalnie ciemniejsze tło + lepszą separację/więcej powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie chyba muszę zrobić sobie tabelkę.

Dodam sobie pod nią szlaczek i kilka kolorowych historii.

A jak ktoś będzie się z tego naśmiewał, to polecę do Pani przedszkolanki na skargę. 

🤣🤔🤣🤔🤣🤔🤣🤔🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 23:31, konrad_a napisał(a):

Nie, Hugo2 ma inne wejście do DACa (micro USB) niż Dave (drukarkowe - type B ) więc kable nie pasują.

Zamówiłem przejściówki, ale wciąż jeszcze na nie czekam, a poza tym obawiam się że mogą mieć swój "narzut".

Jeśli chodzi o Hugo2 to najlepiej mi grał optyk Supernova 7 na szkle borosilikonowym.

Co ciekawe, ten sam optyk z Dave-em mi nie gra (ale mam ochotę jeszcze powtórzyć ten test).

Pozostaje mi, się tylko z Tobą zgodzić... PC -> usb Supra -> Matrix x-spdif-2 -> Supernova 7 vs PC -> usb FAW, i to podpięte do Hugo 2. Prawda jest taka, że koszty tych 2. rozwiązań są zdecydowanie różne, ale różnica jest zauważalna - czy opłacalna, to już zostawiam do indywidualnej oceny. Szczególnie słychać to w dolnych rejestrach, jest bardziej "analogowo", nie tracąc nic na detalu/powietrzu 🥰 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.12.2022 o 23:42, konrad_a napisał(a):

MacBook Pro "late 2015" ma wyjście toslink 3,5 tam gdzie jack do słuchawek.

Jakie źródło cyfrowe dobrać do hugo, bez laptopa czy komputera? Na razie podłączam DAPa przez spdif/coax, ale nie wiem czy czegoś nie tracę. Myślałem o DDC 

 

ps. Nie wiem czy się nie spotkaliśmy na AVS przy kablach IEM

69F79A75-CD10-4ED6-A727-8996E4EDBECA.jpeg

Edytowane przez Kajetanjazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.02.2023 o 16:44, Kajetanjazz napisał(a):

Jakie źródło cyfrowe dobrać do hugo, bez laptopa czy komputera? Na razie podłączam DAPa przez spdif/coax, ale nie wiem czy czegoś nie tracę. Myślałem o DDC 

 

ps. Nie wiem czy się nie spotkaliśmy na AVS przy kablach IEM

69F79A75-CD10-4ED6-A727-8996E4EDBECA.jpeg

Najlepiej porównać optyka z coax, optyk powinien być wzorcem, bo zapewnia izolację od ewentualnych śmieci z DAPa. Jak masz możliwość z DAPa to optyk.

 

A w temacie Chorda ciekawe dlaczego Rob zdecydował się na impulsówkę, już taki 2Qute z liniowy zasilaniem poprawia się scena i jest czarniejsze tło. A im wyżej tym większe zmiany. Sprawdzałem różne zasilacze z Chordami, teraz przyszedł czas na Farada i pewnie już tak zostanie.

0CCD1430-8696-4957-8E5C-AF3A05154B24.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał(a):

Chorda ciekawe dlaczego Rob zdecydował się na impulsówkę.

Chyba wiem. Żeby nie obarczać kopujących wyższą ceną urządzenia, więc dorzucił impulsówkę za kilka $. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, saudio napisał(a):

No tak zwłaszcza w Dave. ;)

Takie są prawa rynku. 😊 Ja np. sprzedaję taki kabel za 30 Euro.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z elektrycznością statyczną i synchronizacja Hugo2 z laptopem.

Gdy podczas słuchania muzyki naelektryzuje się i dotknę np kabel USB lub samego DACa to zrywa mi synchronizację pomiędzy laptopem, a Chordem. Pomaga wówczas jedynie wypięcie kabla usb i podłączenie go ponownie.

Spotkaliscie się może w przypadku Hugo z takim objawem?

Czy inny kabel usb mógł by wyeliminować ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, waski napisał(a):

Mam problem z elektrycznością statyczną i synchronizacja Hugo2 z laptopem.

Gdy podczas słuchania muzyki naelektryzuje się i dotknę np kabel USB lub samego DACa to zrywa mi synchronizację pomiędzy laptopem, a Chordem. Pomaga wówczas jedynie wypięcie kabla usb i podłączenie go ponownie.

Spotkaliscie się może w przypadku Hugo z takim objawem?

Tak może być na dowolnym sprzęcie. Kwestia czy ten Hugo jest uziemiony np. przez RCA i inny komponent toru, czy nie? I tu nie ma lepszej odpowiedzi, tylko trzeba wyeksperymentować, czy uziemiony Hugo2 jest wrażliwszy, czy wręcz przeciwnie. 

17 godzin temu, waski napisał(a):

Czy inny kabel usb mógł by wyeliminować ten problem?

Nie, ewentualnie separator galwaniczny na USB, ale gwarancji Ci nie daję. ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności