Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Jeśli chodzi o scenę i dynamikę to z Bursonem 3xr, niestety za chudo.

Nie do końca rozumiem - mała scena? Słaba dynamika? Czy za chudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, konrad_a napisał(a):

Nie do końca rozumiem - mała scena? Słaba dynamika? Czy za chudo?

HEkSE z Bursonem mają niesamowitą scenę, jak na kolumnach, dynamika też super, niestety wokale są bardzo szare, chude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qaz12 napisał(a):

HEkSE z Bursonem mają niesamowitą scenę, jak na kolumnach, dynamika też super, niestety wokale są bardzo szare, chude.

A tak. Tu się zgodzę.

Jak chcesz dużą scenę, super dynamikę i soczyste wokale z Hugo2 to go podepnij do Wells Audio Milo. Trochę mikrodetali może stracisz, ale IMO warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Z Violectric v550pro też scena jest duża i całkiem fajne wokale. 

Z Violectricem miałem wrażenie lekkiej suchości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 13:28, majkel napisał(a):

najniższy poziom cenowy = udaje neutralność, a gra niekompletnie i/lub nieprzyjemnie. Sprzedawany jako "neutralny, uniwersalny".

średni poziom cenowy = nacisk na ornamenty, wyokrąglenia albo rozdmuchanie. Sprzedawany jako "spektakularny, magiczny, imponujący".

wysoki poziom cenowy = (prawie) kompletny dźwięk, mało lub brak ornamentów, da się z tego ukształtować różne brzmienia resztą toru, niekoniecznie w dowolną stronę dowolnie daleko, ale jest dobra baza. Sprzedawany jako "referencyjny, topowy".

Bardzo ciekawa uwaga i podsumowanie rynku audio. W sumie zgadzam się w 99%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, audionanik napisał(a):

Zwykle porządne usb nie działa?

Działa, ale na Furutechu ADL Formula 2 słyszę lekką poprawę w stosunku do "stocka".

Więc pytanie na jakim pułapie cenowym takie "poprawianie" się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, konrad_a napisał(a):

Działa, ale na Furutechu ADL Formula 2 słyszę lekką poprawę w stosunku do "stocka".

Więc pytanie na jakim pułapie cenowym takie "poprawianie" się kończy.

Fidata. Powinna pasować do Dave. Wprowadza kulturę brzmienia. Nie żeby Dave nie był kulturalny, wszak to Anglik ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paul klacska napisał(a):

Ja przy jednym Dave mam Audioqesta Carbon a przy drugim Wireworld Chroma. Jakoś różnić pomiędzy nimi nie słyszę .

W obydwu przypadkach używsz MScalera? Mówisz o wejściu USB do MScalera, czy do Dave-a?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooooooo ja głupi, a ja zamówiłem do H2 FAWa... też tak kiedyś uważałem, kabel USB, cyfrowa transmisja, albo jest dobrze, albo nie ma wcale... Ale w jakimś amoku swego czasu kupiłem do Mojo Mk1 Curious Cables, i zmieniłem zdanie. Porównywałem go ze stockowym, wireworldem chrome'a i za każdym razem słychać było różnice. Przed wydaniem opinii polecam przekonać się organoleptycznie, czasami można naprawdę się zadziwić 🤯

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Samuel_ napisał(a):

kłamstwo, nie będzie lepszy, będzie taki sam :) 

Dlaczego miałby być taki sam? Standard transmisji USB Audio nie pozwala na retransmisję w przypadku błędu kontroli parzystości przez DACa. W przypadku błędów transmisji DAC ma 2 wyjścia: grać z błędem, albo pominąć wadliwą próbkę. Dobry kabel USB będzie ilość takich rozterek minimalizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, konrad_a napisał(a):

Dlaczego miałby być taki sam? Standard transmisji USB Audio nie pozwala na retransmisję w przypadku błędu kontroli parzystości przez DACa. W przypadku błędów transmisji DAC ma 2 wyjścia: grać z błędem, albo pominąć wadliwą próbkę. Dobry kabel USB będzie ilość takich rozterek minimalizował.

nie polemizuję z Tobą w tym przedmiocie, bo się nie znam na tym i nie jestem partnerem w tej dyskusji dla Ciebie.

Niemniej pytanie brzmi, czy taki efekt, proces (załóżmy, że tak jest i tyle) i zastosowanie lepszego kabla, aby go zminimalizować będzie miał wpływ na brzmienie, jakie płynie ze słuchawek, a jeśli tak to jaki? tu jestem bardzo sceptyczny, tym bardziej przy cenach takich kabli usb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu wypróbować, porównać. Miałem fidate i curious, obydwa te kable w tym samym torze, z tymi samymi słuchawkami grały inaczej. Serio, chciałbym nie słyszeć tych różnic i zazdroszczę ludziom, którzy ich nie słyszą...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności