Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.07.2022 o 21:59, Samuel_ napisał:

większy power :) w sensie dźwięk ma więcej energii 

p.s. zasilacz firmowy od chorda, żaden czarodziejski, nadto gniazdka mam w domu bardzo nieaudiofilskie

Spróbuję potestować dzisiaj. Na jakim utworze słyszysz ten większy power?

---

Potestowałem właśnie na Metallica - Sad but true - IMO ten kawałek ma "powera".

Na HEkSE kompletnie nie słyszę różnicy pomiędzy zasilaczem i baterią (a generalnie na tym zestawie słyszę różnice - np. na różnych kablach USB, różnych optycznych, różnych słuchawkowych).

---

Może Twoje słuchawki specyficznie reagują na subtelne zmiany w podawanej mocy, a moje nie.

A może masz coś nie tak z baterią w Twoim egzemplarzu Hugo2 i ona daje mniejszą moc niż zasilacz.

--

Inny kawałek - Zaz - Les Passants - też niestety nie czuję różnicy.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, że jedynie wydaje mi się, że są różnice, podczas, gdy w ślepym teście bym przepadł z kretesem i nie ma żadnych zmian słyszalnych; zrobię jeszcze jeden teścik, może wczoraj byłem po prostu zmęczony i coś mi się uroiło :) 

dzięki za sprawdzenie u siebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

A Hugo 2 nie ma tak, że zawsze gra z baterii, a podłączony do zasilacza ładuje jednocześnie? 

Nie, nie ma tak. Robb Watts pisze tak:

"when in desktop mode, the sustaining voltage is reduced to ensure maximum life. If you want to charge it to the max, ready for portable use, simply turn Hugo 2 off, when it will charge it to 100% and turn off the charger."

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest podłączona cały czas, po prostu po 24h jest odrobinę zmniejszane napięcie ładowania, żeby przedłużyć żywotność baterii. U mnie na hugo 1 jest jakby większy wykop jak pracuje na zasilaczu, na baterii jest bardziej gładka góra ale trochę brakuje kopa, bardziej słychać to na słuchawkach niż jak pracuje ze wzmacniaczem, więc raczej kwestia większego prądu dostępnego chwilowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał:

Kurczaki to teraz wychodzi na to, że lepiej z zasilaczy impulsowych, prosto z sieci niż czysty prąd z baterii/powerbanka. 

To było pisane, tylko nie wiem, czy w tym wątku. Power bank ma wyjście napięciowe z przetwornicy, i to raczej takiej lichej, bo w zamyśle jest to ładowarka i ma podawać stałe napięcie niezależnie od stopnia naładowania baterii. W ogóle w urządzeniach bateryjnych z sekcją cyfrową zawsze będzie jakaś przetwornica, bo tak jest najefektywniej i z najmniejszą ilością traconego ciepła, co w małych gabarytach jest istotne, żeby się urządzenie jak najmniej nagrzewało i jak najdłużej pracowało. Poza tym pozwala to na zastosowanie pojedynczej baterii LiIon, bo przetwornicą można sobie napięcie podnieść, a pod taką pojedynczą łatwo jest rozwiązać obwód ładowania z 5V USB.

 

Prawdziwy czysty prąd z baterii to tylko na wzmacniaczu można zastosować pod warunkiem, że jego architekturze nie robi różnicy, czy napięcie jest nieco większe czy mniejsze. Ewentualnie na DACu, którego analog akceptuje szerszy zakres napięć, a gabaryty nie stanowią problemu dla odprowadzania ciepła. Sekcje cyfrowe biorą wtedy prąd z lokalnych stabilizatorów podpiętych pod główne zasilanie z baterii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to słyszę podobnie tak jak pisze @PanWojtekdodatkowo odnoszę wrażenie, że zmiany w dźwięku po zmianie filtrów są znacznie bardziej odczuwalne w trybie deskop (zwłaszcza jeśli chodzi o zmianę zakresu niż crossowaanie sceny). Nie zmienia to mojej oceny Hugo 2 - świetne urządzenie jeśli chodzi o brzmienie daca połączone ze wzmacniaczem, który jest w stanie obsłużyć prawie wszystkie słuchawki, do tego niewielkie gabaryty, co dla mnie ma spore znaczenie (tylko cena za wysoka, jak prawie każdego audio). Niemniej zrobię jeszcze testy porównawcze z baterii i z zasilaczem, może się wygrzał w międzyczasie :) i stąd wrażenie jakby lepiej trochę grał niż poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i mnie przyszło się zetknąć z Mojo 2. Odsluchiwalem na Fostex TH610, IEMach: FH5s, FH9, Kinera Nanna oraz Ether Flow 1.1. Zgadzam się, że brzmienie jest szalenie muzykalne, plastyczne, nasycone. Ale moim zdaniem, do Hugo 2 niestety podjazdu nie ma. Nie ta rozdzielczość, nie ta szczegółowość, nie ta scena, nie ta holografia, nie ta piorunująca dynamika, nie taka gładź w wyższych rejestrach (Mojo 2 potrafi sobie syknąć). Hugo 2 mogę zbliżyć muzykalnością do Mojo 2 poprzez zastosowanie odpowiedniego filtru oraz crossfeedu, to nie problem. Rzecz w tym, że Hugo 2 daje dużo większą skalę dźwięku, jest dużo bardziej rozciągnięty. I nawet bas niżej schodzi, tylko jest gorzej zaznaczony - neutralny, wierny nagraniu. Mojo 2 basem lekko przytłacza, ale to tylko lekko. Moim zdaniem to w Hugo 2 czuć ten wygar w niskim basie, prawdziwa potęgę, a nie dudnienie. Mimo wszystko Mojo 2 bardzo dobry sprzęcie. Przywołał mi w pamięci Mojo 1 poprzez ta swoją pastelowość. Za cenę obecną absolutny sztos, ale moim zdaniem do H2 mu daleko. 

Edytowane przez Gracjan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo2 słuchałem dawno temu i wydał mi się sprzętem "bez emocji", tak świetnym technicznie z wyżyłowanymi parametrami, ale grał bezdusznie. Kiedyś dawno temu odsłuchiwałem i używałem dwa CD Yamahy - najwyższy kiedyś model CDX-1060 i CDX-1050, a potem jeszcze CDX-1050 z podmienionym dacem z 1060. Najwyższy model to był popis wyżyłowania technikaliami do maksimum, ale to właśnie modelu oczko niżej słuchało się z większą przyjemnością, mimo, że technicznie grał trochę gorzej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 11:48, Samuel_ napisał:

@konrad_aczy u Ciebie przy używaniu hugo 2 w trybie stacjonarnym po jego wyłączeniu (i rzecz jasna pozostawieniu podłączonego do ładowarki) przez jakiś czas świeci się jeszcze jasna dioda "kulki" odpowiedzialnej za on/off urządzenia?

 

Jak go używasz w trybie stacjonarnym, to nie wyłączasz. Tak, cały czas sobie świeci.

Zanim w pełni przejdzie w tryb stacjonarny, a jest podłączony do zasilacza, to sobie przy nieużywaniu sam gaśnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku do trzech razy sztuka.

Po Mojo 1, który totalnie nie przypadł mi do gustu, gdzie brakowało dynamiki, ataku, zadziornego detalu, wypróbowałem Hugo 2. Tutaj była druga skrajność. Już pisałem wcześniej to nie będę się powtarzał. Obecnie znając już  Mojo 2 w zasadzie moje wrażenia pokrywają się z poprzednimi wpisami kolegów. Jest super muzykalny. Godzi ogień i wodę ale przede wszystkim priorytetowo stawia na przyjemność z odbioru, nie obniżając jakoś specjalnie poziomu technicznego. Jest szybko, szczegółowo, dynamicznie, z jajem (świetny wygar i z pamięci bardziej mięsisty niż z Hugo 2). Pal licho, że scena trochę mniejsza, brak balansu, USB-C dla zasilania, BT, kiedy to ogólnym brzmieniem wszystko rekompensuje i jak na obecne czasy (ceny sprzętów) nie doprowadza do bankructwa :) Z tych trzech Chordów Mojo 2 idealnie wpisuje się w to czego szukałem i nawet jakby były w jednej cenie to wybór padłby na Mojo 2. Zabawne jak takie małe pudełeczko potrafi grać tak potężnym dźwiękiem :) Przykładowo Dire Straits You and your friend teraz z moimi średniakami to czysta poezja :)

Edytowane przez cpu1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

U mnie audiofilskie niedzielne popołudnie:

 

20221120_151131.jpg

Dave fajnie dociąża dół. Ma go wyraźnie więcej niż Hugo2.

No i oczywiście większa scena, więcej powietrza, ciut więcej szczegółu.

Ale wg. mnie zestaw Dave + HE1000SE to nie jest wymarzona synergia.

Mimo wyraźniej podstawy basowej tonalność całości jest jasna. Na dłuższą metę chyba za jasna dla mnie.

Właśnie podpiąłem Auriuma i to zestawienie jest fajniesze z HEk-ami. Jest ciut cieplej, barwniej. HEkSE i moje uszy to lubią.

Co ciekawe tonalność moich CIEMów bezpośrednio z Dave jest ok. Tu nie potrzebuję Aurium.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, konrad_a napisał(a):

zestaw Dave + HE1000SE to nie jest wymarzona synergia.

Mimo wyraźniej podstawy basowej tonalność całości jest jasna. Na dłuższą metę chyba za jasna dla mnie.

 

24 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Co ciekawe tonalność moich CIEMów bezpośrednio z Dave jest ok. Tu nie potrzebuję Aurium.

Wpadnę do Ciebie z Pikpokami. Mogę być cały na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał(a):

Wpadnę do Ciebie z Pikpokami. Mogę być cały na czarno.

Jasne (gra słów celowa).

Możesz być nawet usmolony jak Pasithea z WA33 i Abyssami.

---

Manual Chorda mówi że po optyku to 96kHz maks.

Tymczasem przy 176 Dave się "dopiero budzi".

20221120_203418.jpg

--

Przy 768 kHz Dave jest już "całkiem obudzony".

Aurium poszedł w odstawkę.

No, teraz to kurczę zaczyna grać...

 

20221120_205527_HDR.jpg

--

No więc wycofuję wcześniejsze twierdzenia że Dave nie ma synergii z HE1000SE i jest dla nich za jasny.

--

Tu gość stawia May KTE ponad zestawem TT2+MScaler, ale poniżej Dave-a:

 

Edytowane przez konrad_a
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave gra dobrze, prawidłowo i zaskakująco normalnie - bez udziwnień i wodotrysków. Dlaczego za normalny dźwięk trzeba dać ponad pięć dych? Odpowiedź przyszła natychmiast gdy przypomniałem sobie inne słuchawkowe tory; zaś po wpięciu się do hugo2 powiało lipą i zrobiło się smutno. Uświadomiłem sobie, że gdybym miał sobie coś kupić po mojo2, to nie ma to nawet żadnego sensu - musiałby to być Dave, a na niego mnie nie stać. Co prawda nie stać mnie też na zakup kilku innych, znanych mi daców i wzmaków, czy tam łyżki do butów z kości mamuta, ale to akurat zwisa mi i powiewa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audionanik napisał(a):

Dave gra dobrze, prawidłowo i zaskakująco normalnie - bez udziwnień i wodotrysków. 

Mam takie samo zdanie, ale słuchałem tylko z RCA jako źródła do wzmacniacza. 

13 godzin temu, audionanik napisał(a):

Dlaczego za normalny dźwięk trzeba dać ponad pięć dych? 

Bo jak masz resztę toru za 50kPLN od każdego odcinka - mówimy o zakupach w sklepach - to dopiero wówczas normalny dźwięk zyska przewagę nad ornamentami, przemilczeniami, zniekształceniami i całą tą "magią". I w sumie też nie 100% gwarantowane. 

najniższy poziom cenowy = udaje neutralność, a gra niekompletnie i/lub nieprzyjemnie. Sprzedawany jako "neutralny, uniwersalny".

średni poziom cenowy = nacisk na ornamenty, wyokrąglenia albo rozdmuchanie. Sprzedawany jako "spektakularny, magiczny, imponujący".

wysoki poziom cenowy = (prawie) kompletny dźwięk, mało lub brak ornamentów, da się z tego ukształtować różne brzmienia resztą toru, niekoniecznie w dowolną stronę dowolnie daleko, ale jest dobra baza. Sprzedawany jako "referencyjny, topowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Jaka jest różnica między TT a TT2?

Nie słyszałem nigdy TT, ale TT2 może nie być najlepszym partnerem dla HEkSE bo ma przyciętą górę więc zabiera ich najważniejszy atut. Jak na moje uszy to HEkSE lepiej grają z Mojo2, Hugo2 lub Dave.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Hugo 2 moim zdaniem nie pokazuje potencjału HEkSE jeśli chodzi o scenę, holografię, dynamikę, ale barwy ma całkiem ok.

Zgodzę się w zakresie dynamiki (można się przczepić) i barwy (całkiem ok) ale nie zgodzę się co do sceny i holografii. Hugo2 ma je na bardzo dobrym poziomie w swojej cenie.

Pytanie jaki zestaw pokazuje w pełni potencjał HEkSE?

Tak, z Dave-em grają lepiej.

Z czymś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Zgodzę się w zakresie dynamiki (można się przczepić) i barwy (całkiem ok) ale nie zgodzę się co do sceny i holografii. Hugo2 ma je na bardzo dobrym poziomie w swojej cenie.

Pytanie jaki zestaw pokazuje w pełni potencjał HEkSE?

Tak, z Dave-em grają lepiej.

Z czymś jeszcze?

Jeśli chodzi o scenę i dynamikę to z Bursonem 3xr, niestety za chudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności