Skocz do zawartości

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nowych zakupów nie przewiduję. Cieszę się tym, co mam. To trochę dziwna postawa tu, bo wszyscy zmieniają i kombinują.

Opus jest fajny, irytuje mnie tylko problem z odczytaniem plików CUE. Na dodatek nikt nie chce się przyznać tu głośno, że nie tylko u mnie występuje ta sprawa.

W stosunku do X5 znaczna poprawa w zakresie obsługi.

Co do poprawy jakości dźwięku...

To tu jestem sceptyczny. Jakiś niedorobiony ze mnie audiofil, bo różnicę słyszę w dźwięku, ale czy na plus... Zapewne tak, pamiętam, że kiedyś po przesiadce z X5 na stacjonarkę Headonica by Maykel słyszałem dużą różnicę, dziś jej tak nie odczuwam. Znaczy progres jest.

I widzę dokładnie kolejny minus opusa. To cena. Tak dużo różnych DAPów teraz na rynku, że liczba posiadaczy opusa jest niewielka.

Dwa lata temu wszyscy mieli X5, forum rozgrzane od opinii, pomoc łatwo było uzyskać.

Znaczy to, że bezpieczniej posiąść tani DAP, bo więcej ludzi go posiada.

A dziś...

 

wysłane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#2 vs #1 – both have a very similar signature, while #2 stands out with wider and deeper soundstage, a faster transient response of notes (transition between on/off state of notes), and slightly better dynamics. #1 has a little smoother tonality while #2 sounds a little sharper, with better defined details. The difference is not exactly night’n’day, and #2 is more of a high res refinement of #1. Both have the same level of hissing with sensitive IEMs.

 

Ten fragment w pełni uspokaja moją "nervose".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A macie może pomysł jak zmusić opusa do czytania plików .cue?

 

To jest bug, Opus#1 cue na moment obecny nie czyta.

 

A myślisz, że jest szansa, że The Bit doda tę funkcjonalność? Coś o tym może wspominali? Bo funkcji dac usb też długo nie było, ale w końcu zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A macie może pomysł jak zmusić opusa do czytania plików .cue?

 

To jest bug, Opus#1 cue na moment obecny nie czyta.

 

A myślisz, że jest szansa, że The Bit doda tę funkcjonalność? Coś o tym może wspominali? Bo funkcji dac usb też długo nie było, ale w końcu zrobili.

 

 

Wszystko się może zdarzyć:) Gdy serce pełne wiary... ;p Podejrzewam (mam nadzieję) że ktoś im to zgłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może pomysł jak zmienić tapetę w Opusie? Mało gdzie mam okładki, a widok perkusisty z obłędem w oczach nijak nie koresponduje z sonatami fletowymi Handla :)

Nieśmiało podbiję pytanie. Niestety powyższa rada kolegi jarrro wiele mi nie pomogła, nie ma bowiem zbyt wielu interesujących gitarzystów barokowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto inwestować w kabel balans, by zaatakować to wejście balans? Jest jakaś godna zauważalna poprawa dźwięku?

 

wysłane mobilnie

Warto. Używałem z kilkoma parami słuchawek, przeważnie dało się usłyszeć lepszą kontrolę na basie i napowietrzenie.

Mam jeden kabelek na zbyciu w razie co http://forum.mp3store.pl/topic/130301-jimmi-dragon-custom-cables/page-24#entry1406631 (2. miedź Sonorous III)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: czy ładujecie swoje opusy? Zwykła ładowarka smartfonowa ładuje mi go tylko do 30%. Jest jakiś konkretny model ładowarki, który możecie do niego polecić?

 

To raczej nie problem ładowarki (chyba że to ona jest uszkodzona) tylko baterii w odtwarzaczu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: czy ładujecie swoje opusy? Zwykła ładowarka smartfonowa ładuje mi go tylko do 30%. Jest jakiś konkretny model ładowarki, który możecie do niego polecić?

Czy ładujemy - oczywiście :) po każdych 8-9 godzinach grania.

 

Zwykła ładowarka htc ładuje do 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jedno pytanie: czy ładujecie swoje opusy? Zwykła ładowarka smartfonowa ładuje mi go tylko do 30%. Jest jakiś konkretny model ładowarki, który możecie do niego polecić?

Czy ładujemy - oczywiście :) po każdych 8-9 godzinach grania.

 

Zwykła ładowarka htc ładuje do 100%.

 

A ile amperów ma ta ładowarka? Bo ta, która mi ładowała do 30% miała 0,75A. Gdzieś kiedyś natknąłem się na informację, że z jakimiś ładowarkami opus ładuje właśnie do 30%, ale nie mogę teraz odnaleźć nigdzie tej informacji. Stąd pytam jaka ładowarka byłaby do niego najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności