Skocz do zawartości

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Pliki wgrałem do katalogu głównego na karcie zew pamięci. Power plus Volume + ani power plus Volume - nie powodują włączenia w trybie recovery. Wyjąłem kartę i sprawdziłem zawartość. Plik update.lollipop jest nadal widoczny a update.pack zniknął.

Edytowane przez artbass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem recovery. Wyjąłem kartę na której były pliki aktualizacyjne i skasowałem je, karty nie umieszczałem w opusie. Podłączyłem opusa do kompa, wgrałem do pamięci wew oba pliki aktualizacyjne. Odłączyłem od kompa opusa. Włączyłem go i dalej już sam się zaktualizował tak jak za poprzednimi razami.

 

ps. słucham tylko po balansie. Pierwsze wrażenie - gra lepie (mam nadzieję że to nie złudzenie). Mniej technicznie większa muzykalność i chyba więcej powietrza i głębi.


Zdecydowanie głębsza scena :) :) :), oraz mniej natarczywości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po balansie z CA8.2 gra przede wszystkim bardziej szczegółowo, lepiej różnicuje skoki dynamiki pomiędzy instrumentami. Czy szerzej? może trochę. Wzrost szczegółowości dla nie wprawnego ucha może sugerować zanik basu - ale to złudzenie, po prostu wtedy słychać tylko instrumenty a nie cały śmietnik wokół nich dający pseudo więcej dźwięku - lecz to rzecz gustu. Po balansie jest więcej wybrzmień, smaczków. Oczywiście IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil pisze

 

Opus trochę jednak waży i winę za to ponosi zarówno konstrukcja wewnętrzna, jak i wspomniany wyświetlacz oraz bateria. Ta pozwala na osiągnięcie niemal dokładnie takiego czasu, jaki był przez producenta deklarowany, a więc ok. 9-10 godzin,

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-the-bit-opus-1/

Ja od siebie dodam że nigdy nie słuchałem tak długo żeby player zdołał się wyładować do zera, nawet nie udało mi się zjechać do rezerwy zawsze bat trzymała bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus #1 widzę też dostał język polski.

 

Właśnie wgrywałem firmware do odtwarzacza jarrro. Zauważyłem coś, co mogło spowodować problem - przy kopiowaniu obu plików wrzucił się tylko jeden. Za pierwszym razem sam tego nie zauważyłem. Tak, jakby przez tę samą nazwę nie szło ich wrzucić jednocześnie. Oczywiście wystarczy skopiować brakujący i wszystko ruszyło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moje ucho dźwiękowo bez zmian.

Z zauważalnych rzeczy to wielkość czcionki przy albumach długa nazwą jest skracana.

z pozostałych to;

Content:

  1. Added "Confirmation" message on selecting Line-Out.
  2. Support auto turn off the function of Line-out ( Whenever user plug on/off 3.5 mm audio jack)
  3. Support 2 Line display for long folder name(filename) in folder browser screen.
  4. Fixed tag issue in m4a
  5. Fixed Windows10 connection issue in USB DAC mode.
Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho to brzmieniowo się lekki dramat zrobił. Dynamika taka że z butów wyrywa, szczegół większy.... ale środek niemiłosiernie drze japę, wysokie jak by obcięte, talerze nie wybrzmiewają i smaczki zrobiły pa pa. Bas zyskał na kontroli. Wrażenie takie jak by soft robił miłośnik sekcji rytmicznej (werbel, stopa, gitara basowa... potem długo nic). Według mnie cały czar i kultura przekazu z poprzedniego softu zniknęły. Scena chyba trochę w szerz poszła ale pierwszy plan znów na nos się przybliżył. Wypełnienie przestrzeni pomiędzy instrumentami, aura pogłosowa i "oddech pomieszczenia" zniknął. Ogólnie po 30 min odsłuchu krew z uszu. Musze powrócić do poprzedniego softu - tylko czy się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności