Skocz do zawartości

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

0,75A to bardzo mało jak na ładowarkę (port usb w komputerze daje 0,5A). Kup ładowarkę 1,5A albo 2A jak już. Ale przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę aby urządzenie ładowało się do pewnego stopnia przez niską moc ładowania. Normalnie jest tak że ładuje się dłużej ale zawsze do pełna.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno pytanie: czy ładujecie swoje opusy? Zwykła ładowarka smartfonowa ładuje mi go tylko do 30%. Jest jakiś konkretny model ładowarki, który możecie do niego polecić?

Czy ładujemy - oczywiście :) po każdych 8-9 godzinach grania.

 

Zwykła ładowarka htc ładuje do 100%.

 

A ile amperów ma ta ładowarka? Bo ta, która mi ładowała do 30% miała 0,75A. Gdzieś kiedyś natknąłem się na informację, że z jakimiś ładowarkami opus ładuje właśnie do 30%, ale nie mogę teraz odnaleźć nigdzie tej informacji. Stąd pytam jaka ładowarka byłaby do niego najlepsza.

 

1A.

Jeśli masz wymienny kabelek w ładowarce to on może stanowić problem, nie wszystkie kabelki mają taką sama ilość pinów, przez co nie ładuje do 100%. (mam taki kabelek w pracy i tel mi ładuje do 97%)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie: czy ładujecie swoje opusy? Zwykła ładowarka smartfonowa ładuje mi go tylko do 30%. Jest jakiś konkretny model ładowarki, który możecie do niego polecić?

Czy ładujemy - oczywiście :) po każdych 8-9 godzinach grania.

 

Zwykła ładowarka htc ładuje do 100%.

 

A ile amperów ma ta ładowarka? Bo ta, która mi ładowała do 30% miała 0,75A. Gdzieś kiedyś natknąłem się na informację, że z jakimiś ładowarkami opus ładuje właśnie do 30%, ale nie mogę teraz odnaleźć nigdzie tej informacji. Stąd pytam jaka ładowarka byłaby do niego najlepsza.

 

1A.

Jeśli masz wymienny kabelek w ładowarce to on może stanowić problem, nie wszystkie kabelki mają taką sama ilość pinów, przez co nie ładuje do 100%. (mam taki kabelek w pracy i tel mi ładuje do 97%)

 

Nie, to była standardowa ładowarka od smartfona Samsunga. Telefon ładuje bez problemu. Bateria w Opusie też winna nie jest, bo ładowarką od tabletu ładuje się bez problemu.

Jeszcze jedna ciekawa rzecz: gdy doszło do tych 30% na ładowarce przez 4-5 godzin nie drgnęło ani o jeden procent. Wtedy podłączyłem do Opusa powerbank (żeby sprawdzić czy może da radę więcej naładować). Od razu po podłączeniu wskaźnik naładowania opusa wskoczył na 99%. I tej jeden brakujący procent ładował się jakieś 2-3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Czy mi się tylko wydaje czy po zmianie fw z 2.00.00 na 2.00.03 delikatnie zmienił się układ tonalny opus?

A co dokładnie Ci się wydaje :)?

 

Jakby góry było więcej. Ale nie chciałem pisać, żeby nie sugerować. Niestety w opusie nie da się wgrać wcześniejszego fw, więc nie mam jak sprawdzić czy rzeczywiście jest różnica czy to tylko efekt placebo związany z nowym oprogramowaniem i prób "dosłyszenia" czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam inne odczucia, ale pamiętam różnicę między 1.6 a 2.00.00, potem 2.00.03 pojawiła się bardzo szybko i chyba nie zdążyłem się wsłuchać.

Góra się wg mnie przygładziła, słuchawki z którymi Opus kuł górą nagle przestały kłuć.

Również w Hawkach po aktualizacji softu Opsua zniknęła część pogłosów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, takie pytango. Czy Opus może robić za DAC-USB? Znalazłem w necie info, że miał się niby pojawić soft, w którym tę funkcję dodadzą, ale nie doszukałem się potwierdzenia, że zostało to wprowadzone. Liczę zatem na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego służy ta funkcja DAC USB?

To znaczy, że opusa kablem podłączam do telefonu czy laptopa i jako źródło występuje telefon/laptop?

 

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

 

Podłączysz go tak tylko pod Windowsa, Linuxa i OSxa. Żaden znany mi grajek nie działa w ten sposób z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A do czego służy ta funkcja DAC USB?

To znaczy, że opusa kablem podłączam do telefonu czy laptopa i jako źródło występuje telefon/laptop?

 

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

 

Podłączysz go tak tylko pod Windowsa, Linuxa i OSxa. Żaden znany mi grajek nie działa w ten sposób z telefonem.

 

 

TEAC HA-P90SD działa z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A do czego służy ta funkcja DAC USB?

To znaczy, że opusa kablem podłączam do telefonu czy laptopa i jako źródło występuje telefon/laptop?

 

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

 

Podłączysz go tak tylko pod Windowsa, Linuxa i OSxa. Żaden znany mi grajek nie działa w ten sposób z telefonem.

 

 

TEAC HA-P90SD działa z telefonem.

 

to jest DAC z funkcją DAPa także się zgadza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A do czego służy ta funkcja DAC USB?

To znaczy, że opusa kablem podłączam do telefonu czy laptopa i jako źródło występuje telefon/laptop?

 

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

Podłączysz go tak tylko pod Windowsa, Linuxa i OSxa. Żaden znany mi grajek nie działa w ten sposób z telefonem.

AK300 bez problemu z telefonem

 

~ Tapnięte mobilnie ~

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności