Skocz do zawartości

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawiam uśpienie to wybudza się przyciskiem power? Bo wtedy normalnie się wyłącza zamiast wybudzić. Po za tym mój win 7 widzi go jako Google Nexus, ale nie mam dostępu to pamięci czy karty.

 

Soft

2016.11.14 Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosze sie z zamiarem zakupu tego oto urzadzenia i przesiadki z Sony ZX1.

 

Czy moglbym prosic posiadaczy (bylych i obecnych) Opusa#1 o przedstawienie waszych, subiektywnych plusow i minusow tego DAP'a?

 

Mnie z pewnoscia bedzie bolal nieco za mocno okrojony Android, brak Wi-Fi i brak funkcji dzialania jako DAC po podpieciu do jakiegos zrodla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie byl to najlepszy grajek przenosny jaki mialem. Sonicznie podobal mi sie bardziej niz onkyo ktorego wlasnie wymienilem na opusa. A ze brak wifi ? Niby do czego , do spotify czy tidala? Przeciez to przewaznie formaty stratne wiec do tego telefon wystarczy. Jak dla kogos liczy sie jakosc dzwieku a nie zbedne bajery to tylko opus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z wykryciem przez mój komp, pomogło ponowe zainstalowanie sprzętu, teraz jest już widoczny jako Opus #1, a nie jako Google Nexus.

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że na średnim wzmocnieniu traci troszkę się na dynamice i kontroli/jakości na basie.? Ja słucham na Meze tylko na wysokim wzomcnieniu.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na durnia wyszedłem, gdy pisałem, że C10 świetnie napędza he-500. Pewnego razu porównałem ze stacjonarką i okazało się, że połowa dźwięków znikała. Natomiast opus radzi sobie z he-500. Nighthawków słucham na niskim wzmocnieniu, powiem szczerze, że nie porównywałem, jak to będzie. Zaraz sprawdzę, bo akurat słucham.

 

Tak w ogóle to skandal, że tak mało to się pisze o tak świetnym grajka. Im dłużej go mam, tym bardziej mi się podoba. Tylko według mnie on jest mało przenośny, bo schowany w kieszeni nagrzewa się, co skutkuje szybkim zużyciem baterii.

Porównanie przeprowadziłem ze wzmocnieniem. Według mnie nie ma poprawy jakości, gra tak samo, ale to jest subiektywna opinia. Ktoś może uważać inaczej i to ja mogę się mylić. Jestem trochę ignorantem w świecie audio, za bardzo plany dźwięku, podział basu na niski, wysoki, średni mnie nie interesuje. Ma mi się podobać i tyle. W pewnej cenie nie ma zauważalnego postępu w jakości dźwięku. To znaczy on jest, ale często niewielki, dla jednych będzie istotny i warty wydania wieku tysięcy złotych, dla innych nieistotny. Choć prawda jest taka, że dziurka w moim wzmacniaczu tak gra magicznie, że nie żałuję żadnej złotówki. Tylko że bardzo rzadko korzystam, bo stoi niefortunnie, napędza głośniki. Sam fakt, że tak szybko zniknął z rynku, oznacza, że był za tani. Piszę o Audio gd Precission 2.

 

 

No i przepraszam za ten bełkot, za dużo napisałem i w dodatku nic ciekawego i odkrywczego

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem Gorillaz - feel good, na średnim wzmocnieniu basik brzmiał gorzej, lekko zamglony i taka nie wybrzmiewał. Może to tylko polacebo, kto wie.

 

Na ten czas jedyny minus dla mnie to czas pracy, 8/9 godzin na wysokim wzmocnieniu po około 2 godziny dzienne. Zauważyłem też że wskaźnik baterii nie jest dokładny. Maiłem 15%, a jak podłoczyłem do ładowania przy wyłączonym Opusie, pokazało 22%. Nocka/sen plus czas w pracy daje jakies 15/16 godzin, bateria spada ok 3-4%. Na niskim i średnim wzmocnieniu spada od 1-2%.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem świeży sprzedawca, na 95% anulują zamówienie z jakimś głupim tłumaczeniem. Ostatnio tak się z Oppo pm-3 naciąłem, a okazja była mniejsza. Święty Mikołaj już odleciał ;)

Napisałem mejla. Zobaczymy co odpisze miesiąc przed terminem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem plik w Windows 10 za pomocą prawego przycisku myszy i wybrałem wyślij do opus.

Plik, owszem, trafił tam, jest i działa, ale nie potrafię zlokalizować dokładnie miejsca zapisu. Jak to odkryć?

Czy pliki CUE są u Was dzielone na utwory?

U mnie nie dzieli. Nie mam najnowszego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Opusa jakiś czas już i na ten czas podpinam tylko Meze, tak to gra, że nie mam ochoty zacierać ******stego wrażenia. Połączenie holografii Meze i bliskości dźwięków ze sceną #1, daje takie zaangażowanie się w muzyce, ze hej... Czasami tylko 99 Calssic przypominają o swoim basie w słabszych realizacjach. Reszta rozdzielcza, muzykalna, analogowa i czysta, dość szybka z przyjemną barwą.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasza, także słucham na Meze w pracy, ale w domu podłączam Nighthawki. Z tymi drugimi bardziej mi się podoba. A czemu?

Trudne pytanie. Ekspozycja basu sprawia mi większą przyjemność przy NH. Nigdy nie słucham tylko muzyki, zawsze coś jeszcze robię, dlatego głębia, scena umykają.

Pamiętam, jak ktoś porównywał Nighthawki z Meze i wyszło, że Meze 99 lepsze. Cóż. Jeśli porówna się niewygrzane Nighthawki, to owszem, Meze są lepsze. Jednak po wygrzaniu nie ma konkurencji. NH są według mnie bardziej wiarygodne, nie ma takiego odrealnienia muzycznego.

 

wysłane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Opusa bez wahania wymienił bym Meze na Focal Elear, słuchałem i to było to, jaśniejsze ale podobne granie, z niższym basem. Ogólnie #1 ładnie je pędził.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności