Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Aż mnie te wasze wywody nakręciły by odgrzać wzmaka i prześmigać Susvary, bo od miesiąca w pudle leżą. Jak pozostałe słuchawki z resztą - przeprowadzka była i inne tematy mam na głowie.

P.s. Envy śni mi się czasem po nocach. To chyba znak, że coś z tego będzie jak się spod farb ceramicznych i płytek odkopię ;)

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RadekBe napisał(a):

Aż mnie te wasze wywody nakręciły by odgrzać wzmaka i prześmigać Susvary, bo od miesiąca w pudle leżą. Jak pozostałe słuchawki z resztą - przeprowadzka była i inne tematy mam na głowie.

P.s. Envy śni mi się czasem po nocach. To chyba znak, że coś z tego będzie jak się spod farb ceramicznych i płytek odkopię ;)

Porównywałem Envy do Enleum 23R na Susvarach na AVS w weekend.

Ja odkładam na Enleum, nie na Envy (bo ma więcej detalu, a przy tym nie jest zimny, tylko lekko lampowy, napędza je w pełni, nie jest tak fizycznie delikatny, ma dłuższą żywotność podzespołów, nie wymaga rozgrzania, zajmuje mniej miejsca i zżera mniej prądu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_a napisał(a):

Porównywałem Envy do Enleum 23R na Susvarach na AVS w weekend.

Ja odkładam na Enleum, nie na Envy (bo ma więcej detalu, a przy tym nie jest zimny, tylko lekko lampowy, napędza je w pełni, nie jest tak fizycznie delikatny, ma dłuższą żywotność podzespołów, nie wymaga rozgrzania, zajmuje mniej miejsca i zżera mniej prądu).

 

Dlatego napisałem, że mi się śni bo mnie estetyka i wykonanie zauroczyły. Piękny mebel, idealny do zakątka audio. Plus trójwymiarowość brzmienia, której nie uzyskuję na moim iFi Pro Signature, z którym to porównywałem Envy F2F.

 

Enleum słuchałem ale nie w warunkach, które pozwoliłyby zbudować jego obraz.

Zapamietałem tylko to irytujące klikanie przy zmianie głośności oraz ogólne wzrokowe wrażenie 'mało-tego-metalu-za-taką-kasę' :).

 

Ale wielkie dzięki za sugestię, sprawdzę na pewno jeszcze raz przed finalną decyzją.

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadekBe napisał(a):

Zapamietałem tylko to irytujące klikanie przy zmianie głośności

To cena za bezkompromisową konstrukcję - imo w tym przypadku niewygórowana, jeśli położyć na drugiej szali tak rozpaczliwie poszukiwaną przez audiofili wysoką jakość dźwięku.

Z tego co pamiętam w Enleum sygnał wejściowy nie jest tłumiony potkiem, a regulacja siły głosu jest realizowana poprzez przełączanie współczynnika wzmocnienia - stąd te trzaski przy kręceniu gałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audionanik napisał(a):

To cena za bezkompromisową konstrukcję - imo w tym przypadku niewygórowana, jeśli położyć na drugiej szali tak rozpaczliwie poszukiwaną przez audiofili wysoką jakość dźwięku.

Z tego co pamiętam w Enleum sygnał wejściowy nie jest tłumiony potkiem, a regulacja siły głosu jest realizowana poprzez przełączanie współczynnika wzmocnienia - stąd te trzaski przy kręceniu gałką.

 

Dzięki za wyjaśnienie. Rozumiem, że z Susvarą zagrało Tobie wyśmienicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RadekBe napisał(a):

 

Dzięki za wyjaśnienie. Rozumiem, że z Susvarą zagrało Tobie wyśmienicie?

No, zrobiło na mnie wrażenie; nawet @konrad_a stwierdził, że podczas ogłaszania zachwytu machałem komicznie rękami. Czy zostałbym z takim dźwiękiem na zawsze (czyli w skali audiofilskiej sześć miesięcy)? Nie wiem - zachwyt utrudnił mi trochę trzeźwą ocenę.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał(a):

No, zrobiło na mnie wrażenie; nawet @konrad_a stwierdził, że podczas ogłaszania zachwytu machałem komicznie rękami. Czy zostałbym z takim dźwiękiem na zawsze (czyli w skali audiofilskiej sześć miesięcy)? Nie wiem - zachwyt utrudnił mi trochę trzeźwą ocenę.

 

Dzieki, więcej nie trzeba :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham od czasu do czasu pierwszej wersji HE560 i zastanawiam się po grzyb gazylion stożkowych magnesów i to po dwóch stronach przetwornika jak kilka płaskich z jednej strony robi mega robotę ? Muzykalnością chyba przebijają nawet HEXy. Nie grają jak typowe planary bo jest bardzo gęsto, płynnie, analogowo. Bez wyraźnych braków w tonalności. Wszystko jest na swoim miejscu i wypadają rewelacyjnie jeżeli uwzględni się cenę używanych z wolnego rynku.

 

Dla uzyskania optymalnego pode mnie efektu otrzymały :

  • nowe pady z prawdziwej skórki dla TH-900
  • gniazda jack 3.5mm bo złącza SMA to pomyłka
  • kabelek zbalansowany na przewodniku Litz Cryo v2
  • nowe metalowe grille z wyciętym materiałem Tonsila dla maskownic :) 

HE560v11.JPG

HE560v12.JPG

HE560v13.JPG

HE560v14.JPG

HE560v15.JPG

HE560v16.JPG

Edytowane przez x86
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je krótko i nie tak odpicowane jak Twoje, ale w sumie też miło wspominam, dźwięk był na pewno bardzo spójny co mi się podobało, miał fajną barwę (trochę podobną do Edition Eleven) i dobry wykop na basie z naciskiem na ten niski. Jakieś takie gładkie podczas gdy Sundary czy Monoprice M1070 chociażby bardziej już chropowate i takie zwyczajne. Co ciekawe HE560 raczej nie przyjęły się dobrze i pamiętam że ten model był trochę pomijany swego czasu. Ja bym je chyba wolał od cenionych wtedy HE-5LE przynajmniej na welurowych padach, bo jak tym ostatnim założyć skórzane nauszniki to zaczęły pokazywać deczko magii. Enyłej, miłych odsłuchów ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie najlepsze wrażenie robią jednak owalne hifimany. Czekam aż tańsze słuchawki otrzymają dźwięk nawiązujący do charakteru susvary. Na razie chyba hifiman jest na dobrej drodze, bo podobno Arya organic trochę je przypinana. W każdym razie stosują technikę coraz cieńszych membran, podobnie jak w susvarze

Jeśli chodzi o susvary to też jest pewne pole do ulepszeń. Ja bym zaczął od większej czułości (dB/mW) i większej makrodynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pioj napisał(a):

Jeśli chodzi o susvary to też jest pewne pole do ulepszeń. Ja bym zaczął od większej czułości (dB/mW) i większej makrodynamiki.

Na to bym nie liczył; chyba że pogodzimy się z pogorszeniem precyzji i rozdzielczości - albo rybki, albo akwarium. 
W dB/mW wyrażamy efektywność; czułość zaś w dB/V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pioj napisał(a):

Na mnie najlepsze wrażenie robią jednak owalne hifimany.

Dobrze to opisałeś, że robią lepsze wrażenie i przez moment myślałem, że Anandy są lepsze od HE6 :) Jednak to było tylko pierwsze wrażenie ;) Udanych modeli lubię posłuchać bez względu na typ konstrukcji. Pogadałem z człowiekiem, który miał praktycznie wszystkie HiFiMANy (poza modelem HE6) i napisał mi, że średnica w Arya Organic jest bliższa HE1000se niż starym Anandom więc mój entuzjazm co do chęci posiadania nowego modelu w tamtym momencie mocno opadł choć niezobowiązująco chętnie bym ich posłuchał.

 

 

10 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

To są pady dekoni? 

Dekoni kłality w bardziej przyziemnej cenie ;)

 

Przy okazji uporządkowanie wersji HE560 :

  1. okleina drewnopodobna, złącza SMA
  2. okleina drewnopodobna, złącza jack 2.5mm
  3. pałąk jak od Sundara z pomarańczowym akcentem, gniazda jack 3.5mm
  4. pałąk jak od HE400se, gniazda jack 3.5mm. Miałem tą wersję i przypomina odchudzone i dużo gorsze technicznie HE6se v2. Moim zdaniem można sobie je darować, no chyba że w kwocie ok 400 zł. Dźwiękowo bardziej podobają mi się HE400i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodził ktoś procedurę zwrotu do HiFiMAN'a?

Dostałem taką rozpiskę:

 

Cytat

Please ship your item to our Poland address: 
HIFIMAN
ul. Mikolaja Kopernika 53
48-250
Raclawice Slaskie 
Poland
+48 574 259 384
 
In your package, please include: 
1. The item with all accessories such as the box, case or ear tips. 
2. A copy of your receipt or order confirmation.
3. A note stating you need a refund; clearly specifying the following: your name, phone number, email address and postal address. 
4. Your RMA# is xxx, please write the RMA# outside the box and in your note.
5. Please declare the value at less than €20 for Customs purposes if applicable. Any customs
duty applied will be required to be covered by you if you declare it as €20 or more.
6. All items sent should be in a hygienic condition, or an additional cleaning fee may be charged.
Please email us your tracking information once posted.  We will arrange the refund upon receiving your packaged item. 
Thank you for your cooperation.

 

i zastanawiam się co z tą deklaracją celną, skoro zwracam do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, decees napisał(a):

Przechodził ktoś procedurę zwrotu do HiFiMAN'a?

Tak. Totalnie bezproblemowo. Opisałem niedawno przy okazji zwrotu HE1000se.

https://forum.mp3store.pl/topic/115854-fanklub-wielbicieli-słuchawek-planarnych/?do=findComment&comment=2016774

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do Racławic wysyłasz to chyba żadnej deklaracji. Jak kupowałem RE800 SILVER to wysłali z Racławic bez żadnych celnych papierów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, decees napisał(a):

dzięki, robiłeś tą deklarację celną?

Wysłałem zwykłą, krajową paczką Poczty Polskiej więc deklaracji się nie wypełnia. Dopiero przy ew. reklamacji i wysyłce np. do Chin (wszystkie kraje poza UE) to wtedy trzeba wypełnić deklarację celną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hifiman Sundara CB (z wtyczką 4.4):

 

1/ https://hifigo.com/products/moondrop-line-v-w?variant=43645113565423

2/ https://aliexpress.com/item/1005005560309974.html

 Oba powinny rozjaśniać (posrebrzane), 1/ (line W) wydaje się pewniejszy, więcej żył itp. ;  2/ bardziej mi się podoba

Który wybrać?

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliża się koniec przedłużonego weekendu z HiFiMANami. :) Jeszcze nigdy nie było mi tak trudni wybrać. Arya Organic i HE-1000 Stealth są naprawdę super. Jutro kupuję i ostatecznie skłaniam się ku nowym Arya ze względu na większą muzykalność i nieco większą wygodę. Jeszcze nigdy tak trudno mi nie było się zdecydować. Aż jedne i drugie pospinałem pod osobne tory z tym samym streamerem i DAC, żeby robić testy AB na wyrównanej głośności. Nie wykluczam, że kiedyś wrócę po HEKi, żeby mieć i te, i te. :D Jak ktoś lubił dźwięk Arya v1 i v2, to bardzo, bardzo polecam posłuchać tych modeli.

 

IMG_6544.jpeg

Edytowane przez Karister
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności