Skocz do zawartości

Ile warte są używane słuchawki?


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie pomysł chybiony

 

takie coś nie jest możliwe a czynników na to składających jest wiele. Taka lista nie będzie miała żadnej wartości merytorycznej i nie będzie wyznacznikiem niczego.

 

dla przykładu

 

- konkurencja na rynku słuchawek używanych

- stan zachowania

- dowody zakupu

- kompletność zestawu

- podejście kupującego

- podejście sprzedającego

- zabytkowość

- aspekty kolekcjonerskie

- zaniżanie ceny przez tych co chcą kupić i na odwrót przez tych co chcą sprzedać

 

i wiele wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale można określić mniej więcej widełki w których mogą się znaleźć słuchawki. Mowa oczywiście o typowym egzemplarzu w dobrym stanie. Np. Sennheiser HD580 : 350-450. Bywają często drożej do 550 zł ale z nowymi padami i gąbkami na pałąku lub np. Dodatkowym kablem i grillami od HD600 dzięki czemu świetnie wyglądają (IMO lepiej niż HD600 i HD650).

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł chybiony

 

takie coś nie jest możliwe a czynników na to składających jest wiele. Taka lista nie będzie miała żadnej wartości merytorycznej i nie będzie wyznacznikiem niczego.

 

dla przykładu

 

- konkurencja na rynku słuchawek używanych

- stan zachowania

- dowody zakupu

- kompletność zestawu

- podejście kupującego

- podejście sprzedającego

- zabytkowość

- aspekty kolekcjonerskie

- zaniżanie ceny przez tych co chcą kupić i na odwrót przez tych co chcą sprzedać

 

i wiele wiele innych

 

No cóż, polecam więcej optymizmu. W końcu jednak komuś udaje się kupić używane słuchawki pomimo całej listy potencjalnych problemów, które wskazałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No cóż, polecam więcej optymizmu. W końcu jednak komuś udaje się kupić używane słuchawki pomimo całej listy potencjalnych problemów, które wskazałeś.

 

uwierz mi że wiem co pisze, bo sam to przerabiam już od długiego czasu. Da mnie np. taka lista nie miałaby żadnej wartości. Nie uważam oczywiście że jestem jakimś guru w tej dziedzinie ale doświadczenie z tym związane pozwala mi nie napawać się optymizmem w tym wypadku.

 

osoby ktore siedzą na tym forum mogą taką wiedze (aktualną wiedze) uzyskać w ciagu 5 min. Ebay, amazon, head-fi, mp3store i już mamy rozeznanie, co jak za ile, od kogo, w jakim stanie. Lista spowoduje że zaczną sie w pewnym momencie pretensje i bedzie

"co to za widełki dla k1000 od 3000 do 8000 przykładowo, lub dla HD580 które nagle znikną i cena wywinduje z 580 do 1000 bo ktoś ma kolekcjonerke, zapakowaną oryginalnie w pudełko nieodlakowane. To oczywiscie tylko przykład

Wydaje mi sie że każdy miłośnik sprzętu audio podług swoich aktualnych możliwości finansowych jest w stanie ocenić czy chce czy nie chce kupic danego produktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten temat miałby sens w formie zwykłych zapytań o aktualną (przybliżoną) cenę danych słuchawek, tj. osoba mająca wątpliwości co do danych słuchawek pyta się jak to widzą forumowicze. Podawanie sztywnego zakresu cen dla słuchawek używanych nawet tych znajdujących się obecnie na półkach sklepowych, nie ma większego sensu. Może bardziej zaszkodzić niż pomóc, bo jak użytkownik X zauważy że słuchawki Y np. w ostatnich trzech miesiącach były sprzedawane za 300 zł, a teraz ktoś sobie za nie życzy 400 zł, to będzie chciał pewnie wyrównać cenę tej konkretnej oferty. Tyle tylko, że może przecież nie wiedzieć o potencjalnej promocji podczas której ktoś zakupił dane słuchawki i dlatego może sobie pozwolić na tańszą odsprzedaż. Tak jak pisałem, wyjątek nie stanowi reguły.

 

No ale jak uważacie, jeżeli jest zapotrzebowanie na taki temat w jego obecnej formie, to czemu nie. Ja już trochę słuchawek przerobiłem, takich jak vintage K240 (DF, Sextett, Monitor), K340, czy starszych Sennheiserów (HD265,525,535,545,565,570,580) i pewnie innych (strona "o mnie"), więc jakby ktoś miał pytania, to można śmiało pisać, a chętnie podpowiem, ile ja bym dał za daną parę (jeśli to dla kogoś będzie pomocne).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ma swoje plusy i minusy. To tak jak czasami sprzedawałem jakieś słuchawki dajmy na to za 100zł (rozpakowane tylko do zdjęcia, gdzie w sklepach chodzą prawie drugie tyle), a koleś mi bezczelnie pisze, że da 50zł, bo ktoś kiedyś sprzedał w licytacji w tej kwocie. Nie ważne, że był to jednorazowy wyczyn, bo słuchawki nigdy poza tym nie zeszły poniżej stówy, no ale widział, że za tyle i więcej nie da. Zazwyczaj nawet nie odpisuję. Bardziej mi chodzi o to, żeby widełki nie obejmowały ekstremalnie niskich (licytacja od złotówki i mało chętnych) i ekstremalnie wysokich cen (czyjaś niewiedza i świetny bełkot marketingowy). To tak jakby ktoś przyjął, że Fidelio M1 (idealny stan, jedynie brak pudełka), które kupiłem w zeszłym roku w licytacji za kilka dyszek są warte tylko tyle, albo moje Grado SR325 za które dałem ok 500zł są warte mniej niż sklepowe SR80.

 

Tak, że ranking może być, ale z umiarem bez ekstremów i będzie służył zarówno sprzedającym i kupującym, ale zawsze ostateczną kluczową rolę będzie odgrywał stan wizualny i techniczny sprzętu. Może załóżmy, że ceny liczone za używkę niezajechaną nieuszkodzoną, ale też nie NOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności