Skocz do zawartości

Astell&Kern - odsłuchy i filozofia drogiego portable


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Hafis-> O to chodzi, że finiszu w łóżku jeszcze nie było...

 

Hibi-> Noszę tylko w teczce w specjalnie opracowanej przeze mnie, że tak to nazwę, wsuwce. Wojtek stwierdził, żebym zrobił zdjęcie tej "wsuwki" (chyba mu się podobała) :D

To ta kobieta nie ma wsuwki? To normalnie piekło.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hafis-> O to chodzi, że finiszu w łóżku jeszcze nie było...

 

Hibi-> Noszę tylko w teczce w specjalnie opracowanej przeze mnie, że tak to nazwę, wsuwce. Wojtek stwierdził, żebym zrobił zdjęcie tej "wsuwki" (chyba mu się podobała) :D

To ta kobieta nie ma wsuwki? To normalnie piekło.

 

Tylko kogo piekło - ją czy jego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan pomylił fora. Branie kredytów i dorabianie filozofii audiofilskiej do czegoś, co nie jest tego warte to nie tutaj. My normalni ludzie, za sprzęt płacimy, od sprzętu wymagamy, sprzęt używamy, nie idziemy ze sprzętem do łóżka. Bo i gniazdo na ogół nie naszego kalibru, ani też dzieci specjalnie mieć się z tego nie będzie.

:)


No, chyba że to kolejny etap rozwoju związków partnerskich :ph34r:

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1426272125971.jpg

Wojtek! Słyszysz te bzdury, które pisze Moderator Evil(coś tam)?


Tak się składa, że obserwuję ten temat od momentu, gdy musiałem wywalić ponad 100 postów, w tym Twoich. Każdy musiałem przeanalizować i od każdego bolał mnie mózg z powodu usilnych prób zrozumienia jak można wypisywać takie bzdury, nawet będąc entuzjastą danego sprzętu. To nie ja pisałem ich hektolitry w tym temacie, często z pogranicza pseudofizyki kwantowo-dźwiękowej. Jedynie musiałem je co rusz tu sprzątać i marnować na to czas. Do pewnego momentu się to toleruje, ale później jest to już po prostu niesmaczne. Są pewne granice tolerancji na posty pełne sztucznych uniesień mających albo usprawiedliwić przed samym sobą zakup delikatnie mówiąc wątpliwej wartości dźwiękowej i do tego potęgowany deklaracją o kredycie specjalnie na ten cel, albo zakrzyczeć inne posty, najczęściej te bardziej zdroworozsądkowe, albo jawnie prowokować dyskutantów do akcji wykraczających poza regulamin, a więc ocierając się o zwyczajny trolling.

 

Także naprawdę zastanów się, czy aby na pewno się fora nie pomyliły. I zostaw biednego Wojtka w spokoju, niczemu on tu nie winien.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na mecie w chorzowie nie widziałem osoby która byłaby nim oczarowana

 

 

Nieprawda! Ja się zachwyciłem...na chwilę. Bo potem słuchałem Twojego dx90 i też się zachwyciłem, a tak w ogóle to codziennie niemal wpadam w zachwyt słuchając mojego Studio V. Innymi słowy - czytając ten wątek można nabrać przekonania, że po AK380 nic już nie brzmi tak samo dobrze. I to jest właśnie nieprawda.

 

Sprzęt robi wrażenie - ładnie wykonany, intuicyjny w obsłudze, z reshellowanymi triple.fi zagrał fajnie. Z tym że ma wręcz TRAGICZNY stosunek jakość/cena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Evil, to że sprzątałeś posty wielu ludzi w tym temacie, w tym wulkana (nomen omen offtopów jest od groma w wielu tematach i jakoś na "doświadczonych" userów nie lecą bluzgi tylko te offtopy są pozostawiane co do zasady), które tak naprawdę zaczynały się nie od tego, że wulkanowi podobał się ak380 tylko od tego że ktoś chciał zanegować to że wulkanowi podoba się ak380 lub ew. wyrzucić swoje żale na politykę cenową irivera, nie oznacza, że masz prawo naśmiewać się personalnie z wulkana - jak tak postrzegam ostatnie posty posty w tym temacie, w tym Twoje. Moim zdaniem w szczególności moderatorzy nie powinni sobie na to pozwalać.

Temat ten stał się śmieszny. Jest miejscem pomieszania z poplątaniem, prywatnych preferencji, odgórnych, mocno subiektywnych założeń i ataków personalnych.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Evil, to że sprzątałeś posty wielu ludzi w tym temacie, w tym wulkana (nomen omen offtopów jest od groma w wielu tematach i jakoś na "doświadczonych" userów nie lecą bluzgi tylko te offtopy są pozostawiane co do zasady), które tak naprawdę zaczynały się nie od tego, że wulkanowi podobał się ak380 tylko od tego że ktoś chciał zanegować to że wulkanowi podoba się ak380 lub ew. wyrzucić swoje żale na politykę cenową irivera, nie oznacza, że masz prawo naśmiewać się personalnie z wulkana - jak tak postrzegam ostatnie posty posty w tym temacie, w tym Twoje. Moim zdaniem w szczególności moderatorzy nie powinni sobie na to pozwalać.

Temat ten stał się śmieszny. Jest miejscem pomieszania z poplątaniem, prywatnych preferencji, odgórnych, mocno subiektywnych założeń i ataków personalnych.

 

 

Gdybyś zechciał spojrzeć na historię dyskusji to zauważyłbyś, że bardzo często broniłem jego prawa do wypowiedzi i słyszenia co tylko chce.

 

To hobby operuje na emocjach i jest to w nim zarówno piękne, jak i niebezpieczne. Nikt mu nie zakazuje lubienia czegokolwiek tylko by nie chciał i czego by sobie nie kupił, bo na tym polega tolerancja - jego kasa, jego sprawa, jego sprzęt. Wykazałem się tolerancją w tym i innych tematach chyba dostatecznie, tak samo cierpliwością i zrozumieniem dla poglądów odmiennych od moich, bo to również jest pewien urok, gdy różni ludzie z różnych perspektyw oceniają ten sam sprzęt.

 

Z tym że nie mamy 10 latek i jak zakładam wszyscy jesteśmy poważnymi ludźmi. Pełnienie funkcji moderatora nie polega tylko na bierności, sprzątaniu tematów z syfu i wlepiania warnów oraz bazowaniu na raportach. Pozwalam więc sobie jako zwykły dyskutant na nie personalne, a jedynie humorystyczne (emotki) ujęcie równie humorystycznego już onanizowania się swoim sprzętem, które po tak długim czasie trwania wątku zakrawa mi na działanie celowe, schematyczne i obliczone na konkretny efekt. Każdy ma prawo do wypowiedzi, owszem, tak zwolennicy jak i przeciwnicy danego urządzenia czy słuchawek, ale jest pewna subtelna granica dobrego smaku, poza którą sprowadza się to do ewidentnie prowokacyjnego lansu i spuszczania się do audiofilskiego kieliszka, przy okazji odklejając dyskusję od merytoryki i faktów na rzecz dzikich tez (vide WiFi obcinające pasmo i grające karty pamięci). Naprawdę nie dziwię się, że osoby spoza tego hobby widzą nas potem jako nienormalnych i wrzucają do jednego worka zarówno osoby twardo stąpające po ziemi, jak i te, które wydają krocie na kamienie antywibracyjne i wygrzewarki kabli.

 

Wojtek ma tu świętą rację - kto będzie faktycznie ciekaw tego sprzętu, przyjdzie do niego do Łodzi czy innego oddziału mp3store i sobie odsłucha, bez potoku cukierkowatej fantazji. O wartości tego tematu mimo całej zawartej w nim śmieszności tak naprawdę decydują cenne wypowiedzi takich użytkowników jak Fatso czy Baele, którzy sprzęt mieli, ocenili, wypowiedzieli się krytycznie, coś tam pochwalili, coś tam zganili, ALE operowali na faktach. To użytkownicy którzy wyraźnie oddzielają nadmiar emocji od rzeczywistości, piszą subiektywnie ale z pełną kontrolą. Bez orgazmów wynikających z brania kredytów na zakup sprzętu czy uniesień odsłuchowych klepanych jak mantra co rusz w temacie, byle tylko zaznaczyć swoją obecność. Także niestety czasami będę zmuszony sobie pozwolić :).

PS. Nie widziałem abym gdzieś Wulkana zbluzgał, jak również offtopów ostatnio wykrajam co rusz w innych tematach. Także nie wiem o jakim dziale mówisz, ale najwyraźniej nie o tym w którym staram się bywać. No i też niespecjalnie widziałem z Twojej strony jakikolwiek raport OTa (a przynajmniej nie przerabiałem żadnego jak sięgam pamięcią), jedynie w tym wątku się zdarzył (właśnie przy okazji owych 100 postów).

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...sugerowanie, że wulkan sypia ze swoim ak380 w sensie seksualnym, może dla niektórych jest śmieszne, ale moim zdaniem jest niesmaczne i jest typowym atakiem personalnym. Moim zdaniem nie przystoi takie stwierdzenie szczególnie moderatorowi. Oczywiście moderator też człowiek ale powinien być neutralny, a takie teksty nie są wyrazem neutralności. Moim zdaniem więcej syfu w temacie zrobili inni userzy niż wulkan.

 

Widzisz, ja zadałem sobie trud prześledzenia tego wątku i tak naprawdę, wbew pozorom, poza 3 postami na skrzyż to reszta wiązała się z atakami personalnymi, mixami osobistych preferencji etc. - dotyczy to też również doświadczonych userów i pozornie merytorycznych postów. Po 57 stronach nie mam pojęcia jak brzmi ten ak380 bo tyle tu było przepychanek, ludzi działających pod wpływem marketingu czy z uprzedzenia, że wartość merytoryczna tego tematu jest zerowa.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ataków na wulkana nie rozumiem. Różni są ludzie, różne podejścia, różne sprzęty. Jeśli mi słuchawki grają źle to nie oznacza, że osoba która ich słucha jest głucha czy infantylna. Nie wszystko kupuje się słuchem czy ze względu na opłacalność (kryterium względne), nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć. Nic w audio nie jest czarne albo białe, ale przez pryzmat sprzętu nie można patrzeć na ludzi.

 

Nie interesuje mnie czy wziął na to kredyt, sprzedał nerkę, czy poczekał miesiąc na kolejną wypłatę. Wulkan pisze, to co uważa za słuszne, może się okłamuje, może nie, nie mnie to oceniać. W każdym razie każdy kto ma rozum sam może jakieś wnioski wyciągnąć, nie musi ślepo ufać wulkanowi, Fatso czy grubbbemu, którzy już zdanie mają wyrobione. Z resztą sam kiedyś byłem naiwny i wierzyłem ślepo w czytane recenzje, życie oczywiście wszystko później skorygowało :)

 

Temat jest o odtwarzaczu, a nie o tym, że wulkan ma inne zdanie niż wszyscy tu zebrani stąd należy go piętnować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...sugerowanie, że wulkan sypia ze swoim ak380 w sensie seksualnym, może dla niektórych jest śmieszne, ale moim zdaniem jest niesmaczne i jest typowym atakiem personalnym. Moim zdaniem nie przystoi takie stwierdzenie szczególnie moderatorowi. Oczywiście moderator też człowiek ale powinien być neutralny, a takie teksty nie są wyrazem neutralności. Moim zdaniem więcej syfu w temacie zrobili inni userzy niż wulkan.

 

Widzisz, ja zadałem sobie trud prześledzenia tego wątku i tak naprawdę, wbew pozorom, poza 3 postami na skrzyż to reszta wiązała się z atakami personalnymi, mixami osobistych preferencji etc. - dotyczy to też również doświadczonych userów i pozornie merytorycznych postów. Po 57 stronach nie mam pojęcia jak brzmi ten ak380 bo tyle tu było przepychanek, ludzi działających pod wpływem marketingu czy z uprzedzenia, że wartość merytoryczna tego tematu jest zerowa.

czuje sie wywolany do tablicy :D

tez nie raz czytalem ten watek i nie raz wiem ze przesadzalem - ale ni huhu caly czas mi wychodzi ze jednak poczatkiem wszystkich OT i burz byl nagle za przeproszeniem "z D" wrzucony post wulkana "ale to jest cudo - az sie poce", "jak piekna kobieta" i inne bezwartosciowe rzeczy.

Moim zdaniem takie cos powtarzane raz na kilka dni (teraz widac po dluzszej przerwie) powinno byc usuwane i warnowane - bo zasmieca watek. Co wnosi kolejny post "ale mi sie to podoba" bez zadnych merytorycznych argumentow? Kilka razy pytalem i wulkana i drugiego kolege (przepraszam, nika nie pamietam) o podobnych wpisach o szczegoly o porownania to slyszalem tylko "to sie slyszy jak sie ma dobry sprzet", "nie mam czasu, to jst oczywiste".

A poetm znow zachwyt bez merytoryki z D i znow burza - od czego sie znow zaczelo ? od seksapilu wulkana. Mnie nie dziwi ze ludzie wybuchaja smiechem i to komentuja... bo ile mozna. Tez chcialem od razu sie posmiac ale jako juz ostrzegany w tym watku nie raz przez Evila sie powstrzymalem :P

wiadomo ze sa gusta, nikt nie broni aby sie podobal, ale jak mowi Evil moim zdaniem takze to jest po porstu spuszczanie sie z nudow albo z prowokacji. Bo wartosci merytorycznej nie ma zadnej... a powtarza sie cyklicznie ten sam schemat. Jakby napisal "wczoraj go porownalem z i moim zdaniem jest jasniejszy/ciemniejszy, daje lepsza separacji, ma bardziej matowa gore niz xxxX" to super. Ale takie cuda wianki, ze odkryl ze ak ma seksapil ???

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do pewnego momentu jest to święta prawda. Aczkolwiek czy zdanie wyrobione czy nie - o tym decyduje ostatecznie odsłuch samodzielny i również ja nie twierdzę, przy całym szacunku do wspomnianych osób, że w każde słowo należy patrzeć jak w święty obrazek, a jedynie doceniać troszkę jednak większe ich doświadczenie i osłuchanie, chociażby przez pryzmat recenzji, którymi się od czasu do czasu parają.

 

Piętnować należy ewidentne rzeczy, które po pewnym czasie stają się bardzo widoczne i na to tylko zwracam uwagę. Zwłaszcza na te, które nie są popierane konkretami, faktami, ociekają emocjami bez sedna treści.

 

 

Hmmm...sugerowanie, że wulkan sypia ze swoim ak380 w sensie seksualnym, może dla niektórych jest śmieszne, ale moim zdaniem jest niesmaczne i jest typowym atakiem personalnym. Moim zdaniem nie przystoi takie stwierdzenie szczególnie moderatorowi. Oczywiście moderator też człowiek ale powinien być neutralny, a takie teksty nie są wyrazem neutralności. Moim zdaniem więcej syfu w temacie zrobili inni userzy niż wulkan.

Widzisz, ja zadałem sobie trud prześledzenia tego wątku i tak naprawdę, wbew pozorom, poza 3 postami na skrzyż to reszta wiązała się z atakami personalnymi, mixami osobistych preferencji etc. - dotyczy to też również doświadczonych userów i pozornie merytorycznych postów.

 

 

Widać mam troszkę większą granicę tolerancji na takie żarty, zwłaszcza że czytelnie okrasiłem swoją wypowiedź emotkami, aby właśnie nie pozostawić ku temu złudzeń. Jednocześnie też chciałem tą wypowiedzią delikatnie wskazać to, o czym pisałem w poprzednich swoich postach powyżej.

Uhmmm... ale przecież ten syf wykrajałem już nie raz i nie dwa, nawet był wydzielony wątek w HP i dosyć duża awantura, parę razy szły ostrzeżenia oraz wyraźne reprymendy. Nikt nie był tu faworyzowany, jeśli o to chodzi, a przynajmniej z mojej strony starałem się aby tak było.

 

Trochę inaczej analizuję posty w tym temacie. Ale nie widziałem ponownie żadnych raportów na temat wycieczek osobistych, więc chyba nikt nie poczuł się w żaden sposób urażony, zwłaszcza nasz bohater. Także adwokat mu raczej jest niepotrzebny. :)


nagle za przeproszeniem "z D" wrzucony post wulkana "ale to jest cudo - az sie poce", "jak piekna kobieta" i inne bezwartosciowe rzeczy.

Moim zdaniem takie cos powtarzane raz na kilka dni (teraz widac po dluzszej przerwie) powinno byc usuwane i warnowane - bo zasmieca watek. Co wnosi kolejny post "ale mi sie to podoba" bez zadnych merytorycznych argumentow? Kilka razy pytalem i wulkana i drugiego kolege (przepraszam, nika nie pamietam) o podobnych wpisach o szczegoly o porownania to slyszalem tylko "to sie slyszy jak sie ma dobry sprzet", "nie mam czasu, to jst oczywiste".

A poetm znow zachwyt bez merytoryki z D i znow burza - od czego sie znow zaczelo ? od seksapilu wulkana. Mnie nie dziwi ze ludzie wybuchaja smiechem i to komentuja... bo ile mozna.

 

 

Dokładnie. O ile na początku broniłem Wulkana i jego prawa do własnego zdania, tak schematyczność wypowiedzi na osi czasu i celowe wypranie ich z merytoryki stały się dla mnie dosyć ewidentne. Może widzę trochę więcej w jego wypowiedziach niż powinienem, ale takie mam odczucia. Dla mnie to zakrawa na dosyć dobrze sterowany trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię za adwokata nikogo. Natomiast widzę bardzo dużą jednostronność w wypowiedzniach wielu osób. To co wulkan mówi to jest fe i często z zasady, a to co inni mówią jest cacy. Razi mnie ta jednostronność.

 

Mam swoje zdanie na temat wypowiedzi wulkana i jego sposobu wypowiadania się. Natomiast ma on do niego prawo i nie jest tak że za sam sposób ma być glanowany i za to, że inni wypowiadają w sposób odmienny. Fakt nie pisze on elaboratów nt rozdzielczości, faktury etc. i posłguje się sformułowania ala Ryka. Szczerze mówiąc nie widzę jednak różnicy między tym sposoboem wypowiadania a innym, gdyż wszystko jest tak subiektywne że do dziś nie mam pojęcia co ludzie mają na myśli pisząc o rozdzielczości albo o teksturze - dla mnie to czarna magia. Równie dobrze można pisać o aksamitności. A co ludzie to opinie. Dla wielu 901 to świetny odtwarzacz i stawiają go jako nr 1. Ja go miałem, był bardzo dobry ale nie lepszy od dx100. Wszystko kwestia preferencji, sparowania etc. Więc to że dla 5 osób z forum ak380 to tylko przeciętny grajek to nie jest żaden argument do tego aby mówić, że wulkan nie ma racji albo nie jest osłuchany.

 

Tak, zgadzam się Fex jest to temat o ak380 ale ze świecą jest szuakać postów nt samego odtwarzacza.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tez ze czuje sie czlowiekiem uprawnionym do uczestniczenia w watku i kontrowania wypowiedzi wulkana. Sprzet mialem u siebie dwukrotnie. Raz tydzien raz dwa tygodnie. Podejrzewam ze niejeden opisujacy go w sieci w tym p. Ryka mial go krocej przed napisaniem recki..

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubbby jeśli tak odbierasz swoją funkcję na forum, to jeszcze nie raz będziesz zmuszony coś napisać :)

 

Czy naprawdę wszystko wymaga kontrowania za każdym razem? Te dyskusje nie prowadziły do niczego. Twoje zdanie poznałem, gdy odsłuchałeś odtwarzacz, porównałeś z innymi, a potem wielokrotnie dawałeś temu wyraz, według mnie zbędnie. Wątek zmienił się w zwykłe przekrzykiwanie. wulkan nie odpuszczał, bo nie był zrozumiany i święta wojna gotowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności