Skocz do zawartości

Astell&Kern - odsłuchy i filozofia drogiego portable


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

niby czemu? jesli glupota goni glupote to nie znaczy ze trzeba ta mniejsza akceptowac... bo nic tylko bylaby degradacja "normalnosci". To jak z przekraczaniem predkosci "ja przekroczylem tylko o 90km/h a moj kolega az o 120km/h!". To robi tego pierwszego normalnym?

Poza tym moze w tym kablu materialy sa drozsze niz w AK? Nie wiem czy tam zlota czystego nie dali i nie wmawiaja ze lepiej prad przewodzi...

 

Poza tym czemu znow zaczynasz OT ? Podany zostal link do recki, recka mowi co mowi... a Ty zaczynasz ni z tego ni z owego szukac usprawiedliwienia znow jak ktos napisal ze cena nie przystaje do jakosci (w przytoczonej recenzji).

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pierwszy artykuł jaki przeczytałem dziś rano była zapowiedź tego kabla i nie mogłem się powstrzymać. Z tym, ze ten kabel to mała popierdółka przy tym co było dalej. Dyskusje o ******stości DX90 i bezwartościowym oraz kiepskim AK380 skończyłem już dawno. Niestety mam takie samo prawo tu pisać jak ty Grubby.


Recki z linku jeszcze nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejcie hicior dnia i ubaw (ze mnie) po pachy -> mój kabel głośnikowy (2x2m), który nabyłem jeszcze przed ślubem za wszystkie moje oszczędności, to w detalu 3,5x ceny detalicznej AK380.

 

A od siebie powiem, że nie piszę tego, żeby się chwalić, tylko po to, żeby uzmysłowić Wam, że są na świecie tacy poje....ni audiofile, jak ja, którym, jak tylko coś się spodoba, że nie mogą bez tego przeżyć dnia, to nie przeliczają procentu zmian na złotówki, tylko kupują to coś S-E-R-C-E-M.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od siebie powiem, że nie piszę tego, żeby się chwalić, tylko po to, żeby uzmysłowić Wam, że są na świecie tacy poje....ni audiofile, jak ja, którym, jak tylko coś się spodoba, że nie mogą bez tego przeżyć dnia, to nie przeliczają procentu zmian na złotówki, tylko kupują to coś S-E-R-C-E-M.

Wulkanie, ty jako jeden z niewielu nie dorabiasz sobie ideologii do swoich ekscentrycznych zakupów, i chwała ci za to ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A od siebie powiem, że nie piszę tego, żeby się chwalić, tylko po to, żeby uzmysłowić Wam, że są na świecie tacy poje....ni audiofile, jak ja, którym, jak tylko coś się spodoba, że nie mogą bez tego przeżyć dnia, to nie przeliczają procentu zmian na złotówki, tylko kupują to coś S-E-R-C-E-M.

Wulkanie, ty jako jeden z niewielu nie dorabiasz sobie ideologii do swoich ekscentrycznych zakupów, i chwała ci za to ;)

 

no niestety z tym roznie bywalo :/

ale @wulkan jesli tak beda wygladaly Twoje posty to faktycznie chwala Ci za to - pisz ze kupiles sercem, ze obiektywnie nie jest nijak potwierdzona lepszosc. I tyle. Wtedy nikt pretensji nie bedzie mial i nikt w polemike nie wejdzie.

Ja wole jednak w zyciu wyposrodkowac serce i rozum - bo inaczej to kierowanie sie sercem w zakupach oznacza wg mnie po prostu zakupy nieprzemyslane. Serce nie sluga - ale rozum nie raz uratowal wlasnie wylewajac kubel zimnej wody. Bo na chlodno okazywalo sie ze mozna taniej i lepiej. Nie tylko w audio. A i potem serce tak samo sie radowalo! Tylko wlasnie trzeba ten pierwszy moment ochlodzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Lepszość/gorszość... Nie zależy mi na tym. Cieszę się brzmieniem i tym, że mój kabel jest wykonywany ręcznie, 18-krotnie walcowany, skręcany i spawany laserowo, i że jest (póki co i chyba już na długo) jednym takim kablem w Polsce.

Żaden polski producent, żeby się zesrał, takiej technologii nie osiągnie.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Lepszość/gorszość... Nie zależy mi na tym. Cieszę się brzmieniem i tym, że mój kabel jest wykonywany ręcznie, 18-krotnie walcowany, skręcany i spawany laserowo, i że jest (póki co i chyba już na długo) jednym takim kablem w Polsce.

Żaden polski producent, żeby się zesrał, takiej technologii nie osiągnie.

no i super. i jesli cieszysz sie z tego to o tym pisz.

ale nie pisz ze gra lepiej od porzdnie ekranowanego supra lorad czy helukabla :) zwlaszcza poki nie bedzie porzadnych slepych testow... i zwlaszcza jesli Ci na lepszosci nie zalezy.

ale to nie tu ten temat! troche wracajac do ak380 - zgodze sie, masz sprzet wyjatkowy, wedlug wielu wyjatkowy. I jest to powod dla wielu do usmiechu. Ale nie mozna mowic ze masz produkt o najlepszym SQ, bo to nie jest prawda.

Mi poza waga na prawde ak sie podoba - wielu jedzie te ostre krawedzie. A mi sie to dobrze uzytkowalo... moze inaczej - nie przeszkadzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Lordzie:

 

Popatrz w komisie. Tam sa okazje.

A na pewno jeszcze można ponegocjować.

 

Ja kupilem AK380 też nie za pełna cene w MP3. Zreszta kupuję ciągle i mam rabaty wiec jak sprzedaję to aż tak nie odczuwam :D

Edytowane przez szczygiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Supry to pikuś. Nawet Transparenty, Acrolinki i Tary Labs (takie ze szczytu cenników) przy moim kablu wymiękają :) Wiem, bo zanim wybierałem, to słuchałem.

Srebro, które nie brzmi jak srebro (i które brzmieniowo jest gładkie i równe), to wielka rzecz! Innymi słowy dostajemy to, co daje miedź plus szybkość reakcji na impuls (mikro- i markodetale), której miedź nigdy nie osiągnie.

Jak słucham i porównuję AK380 plus moje słuchawki do tego, co mógłby dać taki kabel, jakby był zastosowany z moich kabli głośnikowych, to AK380 z AKR03 jest zamknięty jak diabli, duszny, a przede wszystkim dźwięk kompletnie nie ma skali (przestrzeń i jej rozmiary oraz organizacja). AK380 z AKR03 brzmi wręcz klaustrofobicznie (jeśli chodzi o przestrzeń) i mało zwiewnie (eterycznie) w stosunku do mojego stacjonarnego sprzętu audio na kolumnach (choć AK380 z AKR03 ma też inne atuty, które bardzo cenię - np. bezpośredniość i swoistą namacalność dźwięku).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jeszcze AK120 to był w zasięgu. Jednak trudno znaleźć 7-9 tysięcy na DAPa.

W sumie cały czas myślę czy dla 120tki nie byłby dobrą parą DAC/AMP Glove Audio A1. Niestety u nas nikt tego nie sprzedaje. Pasuje tylko do 100 i 120. Ładna kanapka się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Supry to pikuś, nawet Transparenty, Acrolinki i Tary Labs (takie ze szczytu cenników) przy moim kablu wymiękają :) Wiem, bo zanim wybierałem, to słuchałem.

Srebro, które nie brzmi jak srebro (i które brzmieniowo jest gładkie i równe), to wielka rzecz! Innymi słowy dostajemy to, co daje miedź plus szybkość reakcji na impuls, której miedź nigdy nie osiągnie.

srebro nie brzmi :) jak masz wiedze to zaloz watek i wytlumacz fenomen kabli zasilajacych :)

ale plis nie tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westberg-> Pod kable oczywiście mam podstawki ceramiczne firmy CA Electronics Elevator XL, które również bardzo gorąco polecam!

Te mniejsze (bez XL) nie dają takiego bezwiedniego zawieszenie wokali w przestrzeni, bo bardziej wyrysowują, a w naturze dźwięk (np. właśnie wokale) nie brzmią aż tak konturowo.

OK, już kończę offtopic :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Moja reakcja kiedyś była identyczna, jak Twoja. Do czasu aż posłuchałem zmian pomiędzy podstawkami pod kable, wykonanymi z drewna, gąbki, pumeksu i właśnie z ceramiki.

OK, już nic nie piszę. To był mój ostatni, śmieciowy post w tym wątku. Obiecuję ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Lepszość/gorszość... Nie zależy mi na tym. Cieszę się brzmieniem i tym, że mój kabel jest wykonywany ręcznie, 18-krotnie walcowany, skręcany i spawany laserowo, i że jest (póki co i chyba już na długo) jednym takim kablem w Polsce.

Żaden polski producent, żeby się zesrał, takiej technologii nie osiągnie.

Zastanawiam się cóż to za technologia? Walcowanie na zimno? Spawanie laserowe, czy może zaawansowana technologia ręcznego ciągnięcia druta?

Umiejętne ubranie zwykłej technologii wytwarzania drutów w mistycyzm działa cuda.

Wulkan, gratulacje, dzięki takim jak Ty gospodarka się rusza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz Wulkan zaprezentował, jak taki marketingowy bełkot potrafi zrobić papkę z mózgu.

Z drugiej strony cieszę się, że nie upiera się jedynie przy abstrakcyjnym wpływie na jakość dźwięku, ale i ważna dla niego jest sama otoczka.

Skoro nie robi nikomu tym krzywdy i płaci z własnej kieszeni, to tylko przyklasnąć.

 

Mam nadzieję, że nie będzie już pisał o stolikach czy podstawkach pod kable za kilkadziesiąt tysięcy. A przynajmniej nie zachęcał do zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszy różnicę? Nawet jeśli tylko jego zdaniem, to dlaczego za wszelką cenę staracie się mu pokazać/udowodnić, że jest głupi? Zaraz posypie się jak to my? Gdzie? Wszędzie w półsłówkach i niedomówieniach. Wulkan za wszelką cenę stara sprostać swoim ideałom i za to mu chwała.

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi kablami. Można samemu łatwo sprawdzić: weź skrajnie różne konstrukcje, tj. miedź i srebro.
W ten sposób chyba najłatwiej zrozumieć co jest czym, a różniece wychodzą gołym, ekhm, uchem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszy różnicę? Nawet jeśli tylko jego zdaniem, to dlaczego za wszelką cenę staracie się mu pokazać/udowodnić, że jest głupi? Zaraz posypie się jak to my? Gdzie? Wszędzie w pół słówkach i nie domówieniach. Wulkan za wszelką cenę stara sprostać swoim ideałom i za to mu chwała.

Słyszy technologię, która jest nieosiągalna przez konkurencje, a to duża różnica.

Chwała mu za to, że się otwarcie do tego przyznał w tym poście.

 

edit:

A właściwie wydaje mu się, że słyszy, bo przecież testów ABX nie robi, bo się słuch męczy.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności