Skocz do zawartości

Astell&Kern - odsłuchy i filozofia drogiego portable


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli boję się o kierunek w którym zmierza ta dyskusja :).

Powiedział ten, który ma małolaty w avatarze ;-)

Coś w tym jest...

 

No przepraszam, ja uważam się za normalnego :unsure::D

Tylko Ty :P

 

-

 

Przez moment zastanawiałem się ostatnio nad używanym AK100II bo teraz mam same zbalansowane kable ... a potem dotarło do mnie, że X7 będzie miał zbalansowaną opcję, a do tego czasu potestuje HM-700 :F

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja z Panem Piotrem o wyzszosci AK380 dzieki zastosowanym "femto zegarze" dobiegla chyba konca:

Piotr Ryka pisze:

Lepszy zegar słychać od razu. Ucho jest tu wystarczająco dobrym miernikiem.

 

No chyba ze to ja gluchy jestem? Jak bierzecie DAPa czy DACa, ktorego architektury nie znacie to slyszycie w ktorym zegar jest slabszy, ale na szczescie nadrabia sekcja zasilania badz swietna szyna danych od czytnika microSD ? Albo wiecie ze to wlasnie czytnik kart szwankuje a zastosowane kondensatory odsprzegajace ratuja sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... juz mam mission accomplished ;)

od rana czekalem ktora z odpowiedzi bedzie "przeciez slysze ze jest lepszy". Dyskusje celowo chcialem sprowadzic do kwestii komponentow technicznych, pomiarow, tajemnic czy tez metod tych pomiarow, ktore moga sprawic ze sa nieporownywalne (vide reference clock jitter w AK) - zastanawialem sie kiedy przeczytam to magiczne zdanie.

W trakcie dyskusji juz sie ludzilem ze na prawde P.Piotr mi to wytlumaczy merytorycznie i sie wciagnalem - wlasnie zeby sie dowiedziec. Ze moze ja cos pomijam czy nie wiem (AK nie podaje oficjalnie, a w jakis undergroundowych broszurach ;) ) Ale niestety zawiodlem sie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale burzę tam wywołałeś. Niestety kontrargumenty uzyskałeś bardzo mało merytoryczne. Za to było trochę puszenia się w stylu: Poza tym słuchałem na bardzo wielu słuchawkach i spokojnie mogę założyć, że kolega na tylu wybitnych nie słuchał. Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby, poczytałem i pozostaję w duuużym zdziwieniu, że nie dałeś się wyprowadzić z równowagi :D

Gość jest niereformowalny, a Ty sam tam wiele nie zwojujesz w komentarzach.

W komentarzach pisze głównie "kościół p.Ryki".

 

No, chyba żeby w kilku wejść do tego kościoła i zacząć śpiewać swoje psalmy :P

 

Z tym, że to może skończyć się tym, że drzwi kościoła zostaną zamknięte ( cenzurowanie komentarzy )

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby, poczytałem i pozostaję w duuużym zdziwieniu, że nie dałeś się wyprowadzić z równowagi :D

Gość jest niereformowalny, a Ty sam tam wiele nie zwojujesz w komentarzach.

W komentarzach pisze głównie "kościół p.Ryki".

 

No, chyba żeby w kilku wejść do tego kościoła i zacząć śpiewać swoje psalmy :P

 

Z tym, że to może skończyć się tym, że drzwi kościoła zostaną zamknięte ( cenzurowanie komentarzy )

 

;)

 

Uwaga, Ryka czyta ten temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grubbby, poczytałem i pozostaję w duuużym zdziwieniu, że nie dałeś się wyprowadzić z równowagi :D

Gość jest niereformowalny, a Ty sam tam wiele nie zwojujesz w komentarzach.

W komentarzach pisze głównie "kościół p.Ryki".

 

No, chyba żeby w kilku wejść do tego kościoła i zacząć śpiewać swoje psalmy :P

 

Z tym, że to może skończyć się tym, że drzwi kościoła zostaną zamknięte ( cenzurowanie komentarzy )

 

;)

 

Uwaga, Ryka czyta ten temat!

 

 

Uwaga, ja czytam Jego temat !

I tak : pióro fajne, wiele tam poetyckich zwrotów, egzaltowanych stwierdzeń i porównań. Warsztatowo może się to spodobać niejednemu humaniście.

Natomiast kiedy czytam sobie, że ucho jest takim miarodajnym i świetnym czujnikiem pomiarowym, które wystarczy to ... wybaczcie Panowie, ale zaczynam takie teksty traktować jak sprawnie napisane opowiadania beletrystyczne,które wcale nie muszą opisywać prawdy.

 

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie nie dac wyprowadzic bo na prawde w pewnym moemcie mialem nadzieje ze zostanie mi merytorycznie wytlumaczona magia femtozegara i magia czemu AK sam podaje dwie wartosci (reference i typ). Bo mam uzasadniona obawe ze wlasnie chodzi o wymyslenie nowego typu parametru zeby pokazac ladna liczbe - ktora ma sie nijak do realnej wartosci czy realnego znaczenia dla urzadzenia :/

Ale niestety... zawiodlem sie.

 

Moze na audio show sie pojawie kontynuowac dyskusje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moze na audio show sie pojawie kontynuowac dyskusje"

 

Heh, Grubbby, przypomina mi to epizod jak byłem młodszy i zajmowałem się szeroko pojętą psychotroniką.

Pojawiłem się na targach bioenergoterapeutycznych ( gdzieś na Śląsku) z gausometrami itp. urządzeniami ( bo podchodziłem do tematu bardzo poważnie ).

Zacząłem przytykać swoje cacka do tych różnych cudownych piramidek, kamyczków i innych duperszwanców ...

 

Człowieku, ależ była panika :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bali się, że wysysasz im manę? :P

 

Wyobraziłem sobie właśnie Grubbbego jak wpada na zbliżające się Audio Show z jakimiś super czułymi miernikami i zaczyna mierzyć różne magiczne stoliki, myszki z piaskiem, audiofilskie prowadnice kabli itp. :D

 

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podlaczam do kazdego systemu audio niczym R2D2 do magicznych wtyczek Gwiazdy Smierci :)

 

Alez to bylo slabe :D


wykrakaliscie... moje odpowiedzi pod artykulem oczekuja na moderacje :)

nie zdziwie sie ze zaraz p. Piotr zmoderuje ich tresc na "ma Pan racje, przepraszam ze zaczalem pytac" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grubbby, intencją każdego recenzenta jest aby nie doprowadzać do takich dyskusji jak ta, którą rozpętałeś pod artykułem :). Profilaktyka polegać powinna tu na tym, żeby od dyskusji nie uciekać, ale do recenzji tak solidne się przyłożyć i swoje tezy móc w razie czego podpierać faktami, żeby miejsca na Twoje dywagacje nie było, ani też argumentację.

 

Ta jest tu moim zdaniem słuszna, bo jak czytałem bijąca w kategoryczność twierdzeń. Audio to tak duży relatywizm, że na stwierdzenia kategoryczne i arbitralne jest naprawdę bardzo mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności