Skocz do zawartości

Astell&Kern - odsłuchy i filozofia drogiego portable


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie robię za adwokata nikogo. Natomiast widzę bardzo dużą jednostronność w wypowiedzniach wielu osób. To co wulkan mówi to jest fe i często z zasady, a to co inni mówią jest cacy. Razi mnie ta jednostronność.

 

Mam swoje zdanie na temat wypowiedzi wulkana i jego sposobu wypowiadania się. Natomiast ma on do niego prawo i nie jest tak że za sam sposób ma być glanowany i za to, że inni wypowiadają w sposób odmienny. Fakt nie pisze on elaboratów nt rozdzielczości, faktury etc. i posłguje się sformułowania ala Ryka. Szczerze mówiąc nie widzę jednak różnicy między tym sposoboem wypowiadania a innym, gdyż wszystko jest tak subiektywne że do dziś nie mam pojęcia co ludzie mają na myśli pisząc o rozdzielczości albo o teksturze - dla mnie to czarna magia. Równie dobrze można pisać o aksamitności. A co ludzie to opinie. Dla wielu 901 to świetny odtwarzacz i stawiają go jako nr 1. Ja go miałem, był bardzo dobry ale nie lepszy od dx100. Wszystko kwestia preferencji, sparowania etc. Więc to że dla 5 osób z forum ak380 to tylko przeciętny grajek to nie jest żaden argument do tego aby mówić, że wulkan nie ma racji albo nie jest osłuchany.

 

Tak, zgadzam się Fex jest to temat o ak380 ale ze świecą jest szuakać postów nt samego odtwarzacza.

 

Ale to nie do mnie niestety pretensje że ludzie są jednostronni, bo często są. Nie mogę narzucać nikomu na siłę światopoglądu, a mogę jedynie dorzucić do tematu własną cegiełkę i tylko i wyłącznie swoje zdanie. Jeśli ludzie z Wulkanem jadą krótko, to może faktycznie jest ku temu jakiś powód, ale ponownie nikt nic nie raportował, nikt nic nie zgłaszał. Reagowałem wtedy gdy coś widziałem i to po obu stronach.
Preferencje absolutnie nie mają tu nic do rzeczy. Jedynie forma. Jeśli Akacz by mu się spodobał i mógłby go merytorycznie obronić, uzasadnić cenę, możliwości, wytłumaczyć problemy etc., to wielu stron tego tematu by nie było. Każda dyskusja winna odbywać się na argumenty. Jeśli ich nie ma, to wniosek jaki mi się z tego nasuwa po 60+ stronach tematu i maglowaniu tej samej używanej retoryki to niestety prawdopodobieństwo prowokacji lub innych powodów, które już wymieniłem. I to czy to o AK380 pozytywne, czy negatywne posty, nie ma dla mnie znaczenia.
I ponownie - czyja to wina? Moja? Monitowałem o powrót do tematu i faktów w tym wątku już dość razy i zostałem wielokrotnie OLANY. Gdybym miał go na testach to może bym coś tam o nim powiedział wartościowego, ale na tym koniec. Temat możemy zamknąć jeśli jest to wylęgarnia spamu i sprawia wszystkim więcej kłopotów niż to warte.

 

 

Czy naprawdę wszystko wymaga kontrowania za każdym razem? Te dyskusje nie prowadziły do niczego. Twoje zdanie poznałem, gdy odsłuchałeś odtwarzacz, porównałeś z innymi, a potem wielokrotnie dawałeś temu wyraz, według mnie zbędnie. Wątek zmienił się w zwykłe przekrzykiwanie. wulkan nie odpuszczał, bo nie był zrozumiany i święta wojna gotowa :P

 

Jeśli staje się ewidentne, to czasami konieczne staje się jednak tupnięcie nogą i prostowanie rzeczy zgodnie z faktami. Ponownie - tu nie chodzi o to czy ktoś ma opinię pozytywną, czy negatywną, a o formę uprawiania swoich opinii. Tak jak pisałem wyżej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubbby jeśli tak odbierasz swoją funkcję na forum, to jeszcze nie raz będziesz zmuszony coś napisać :)

 

Czy naprawdę wszystko wymaga kontrowania za każdym razem? Te dyskusje nie prowadziły do niczego. Twoje zdanie poznałem, gdy odsłuchałeś odtwarzacz, porównałeś z innymi, a potem wielokrotnie dawałeś temu wyraz, według mnie zbędnie. Wątek zmienił się w zwykłe przekrzykiwanie. wulkan nie odpuszczał, bo nie był zrozumiany i święta wojna gotowa :P

nie chodzilo mi o moja role bo jak najbardziej nie wszedzie i nie o wszystkim pisze :)

chodzi mi o to ze skoro sprzet poznalem bardzo dobrze to moge sie o nim wypowiadac i nie chce byc szufladkowany w kontekscie tylko krzykacza bez podstaw.

 

czy wszystko wymaga kontrowania - oczywiscie ze nie. Ale jaralem sie ze mam okazje ten sprzet posiadac i dlatego ten watek sledzilem i po prostu aktywnie w nim uczestniczylem. Powtarzalem zdanie liczac na merytoryczna dyskusje, do ktorej tez prowokowalem i o ktora prosilem. Niestety nie udalo sie... dlatego odpuscilem. Jak widac wulkan nie potrafil wracajac z ekstaza nic nie wnoszaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Evil robiąc wycieczki personalne do wulkana w sprawie jego stosunku seksualnego do ak380 dołączyłeś do grona atakujących wulkana bez celu.

 

A moim zdaniem konsekwentnie starasz się tak to wykreować i pominąć jasne sygnały odnośnie żartobliwego charakteru mojego postu w nim zawarte. Przedstawiłem kompleksową argumentację zarówno za tym, jak i za swoim stanowiskiem, bo do grona atakujących owszem, dołączyłem, ale mam w tym jasny cel i opisałem go tu już parokrotnie. Nie mam nic więcej do dodania.

Jeśli zatem nadal nie zdołałem wpłynąć na Twoje odczucia co do moich wypowiedzi, mogę jedynie wrazić ubolewanie z tego tytułu, ale nadal uważam to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, wbrew pozorom miło mi się z shakurem rozmawia, choć zdania mamy kompletnie odmienne. Ważne aby podchodzić do takich spraw troszeczkę bardziej na luzie, co by się czyjaś kochanka nie obraziła* ;):P.

 

 

 

 

*Oczywiście żart - podkreślam, aby nie było że znowu coś krzywo powiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestosowne żarty i odwracanie kota ogonem. Norma. Wulkan jest fajnym człowiekiem zakręconym na punkcie swojego hobby. Dzięki takim ludziom kreci się świat. Ciesze się, że tacy ludzie jak Wulkan, Inszy, jd1210, Allen, Azahiel to moi koledzy (jest ich więcej ale na szybko trudno mi przytoczyć wszystkich).

Wulkan olej to i uśmiechnij sie bo masz coś co spełnia twoje oczekiwania. Co niektórzy to chyba spać nie mogą czekając na twoje nowe posty.

Tolerancja, wolność wypowiedzi, każdy może mieć swoje zdanie...ta pod warunkiem, że jest zgodne ze zdaniem czołówki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie to nie jest smieszne - moja matka zona i kochanka jak sie dowiedziala ile ak380 kosztuje to sie popukala w glowe. cos czuje ze jakby zostal to by nie podeszla na luzie i by sie obrazila :)

a jakby zobaczyla go w sypialni to by chlopak wylecial przez okno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim ludziom kreci się świat.

Konsumcjonizm jesli juz i moze nieco gospodarka przez to przyspiesza. Swiat moim zdaniem bez takich ludzi by sobie znakomicie poradzil.

 

 

Co niektórzy to chyba spać nie mogą czekając na twoje nowe posty.

Tolerancja, wolność wypowiedzi, każdy może mieć swoje zdanie...ta pod warunkiem, że jest zgodne ze zdaniem czołówki.

Tak... zwlaszcza Ci co apeluja aby sie tak nudno nie powtarzal.

Tolerancja ma swoje granice poparte zdrowym rozsadkiem chocby. Chcesz zebym w watkach o ADL czy innych markach ktore promujesz pisal raz dziennie zdanie "ja to sluchalem - jest jak kupa" "wiecie co.. sluchalem jeszcze raz. kupa straszna - to slychac i czuc". No chyba nie byloby to zgodne z rozsadkiem i trudno wymagac akceptacji tego w imie tolerancji.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestosowne żarty i odwracanie kota ogonem. Norma. Wulkan jest fajnym człowiekiem zakręconym na punkcie swojego hobby. Dzięki takim ludziom kreci się świat. Ciesze się, że tacy ludzie jak Wulkan, Inszy, jd1210, Allen, Azahiel to moi koledzy (jest ich więcej ale na szybko trudno mi przytoczyć wszystkich).

Wulkan olej to i uśmiechnij sie bo masz coś co spełnia twoje oczekiwania. Co niektórzy to chyba spać nie mogą czekając na twoje nowe posty.

Tolerancja, wolność wypowiedzi, każdy może mieć swoje zdanie...ta pod warunkiem, że jest zgodne ze zdaniem czołówki.

 

Tak jest, wierchuszka trzęsie forum, a dzień bez dymu to dzień stracony. Może i jest, nie wiem, nie znam człowieka, nie oceniam, za to oceniam wypowiedzi na forum. Ale najważniejsze że hajs się zgadza ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm...sugerowanie, że wulkan sypia ze swoim ak380 w sensie seksualnym, może dla niektórych jest śmieszne, ale moim zdaniem jest niesmaczne i jest typowym atakiem personalnym. Moim zdaniem nie przystoi takie stwierdzenie szczególnie moderatorowi. Oczywiście moderator też człowiek ale powinien być neutralny, a takie teksty nie są wyrazem neutralności. Moim zdaniem więcej syfu w temacie zrobili inni userzy niż wulkan.

 

Ludzie nie przesadzajmy. Niedługo posiadanie innego pogladu niż inny user na forum będzie "atakiem personalnym"

To już podobne do tego jak słynne w mediach że jakiś kraj "wyraził zaniepokojenie"

 

Niedługo nie będzie można powiedziec nic bo ktoś wyrazi zaniepokojenie lub poczuje sie personalnie zaatakowany.

Bez przesady. W codziennym życiu spotykamy sie z sytuacjami gdzie nie ma kogoś obok do pomocy bo ja nie bede wiedział co i jak odpowiedziec komuś kto mi coś zarzuci.

 

W szkołach teraz rośnie stado matołków bo nauczyciel nie może w żaden sposób wpłyną na ucznia bo będzie molestowanie, mobbing, znęcanie się.

Trochę dystansu. Nie traktujmy każdej bzdury jako ataku personalnego. Tym tokiem myśląc każdy z nas powinien sie zamknąc w sobie, przejmowac się wszystkim co ktoś powie lub pomyśli. To jest nic. Wielu z was nie było tu w tych czasach gdzie były naprawde niezłe akcje i "atak personalny" to był wtedy a nie to co jest tu prezentowane

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć jak można ładnie się różnić poglądami i dojść do wniosku, że każdy ma rację - odsyłam do wątku o ath r70x :)

A potem nawet do wątku o różnicy SPDIF - USB - tam z początkowej ****oburzy doszliśmy dk sensiwnych wniosków.

A dlaczego? Bo pomimo spięć (np. moje z Majkelem) - żeśmy się słuchali i każdy swòj pogląd skorygował.

W wątkach z uberkałachami zawsze poziom emocji jest najwyższy.

Ja po części rozumiem Wulkana - kiedy sobie przypomnę przypływ endorfin przy ostatnich audiozakupach, a potem pomnożę razy cztery - nie może się nie podobać : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkołach teraz rośnie stado matołków bo nauczyciel nie może w żaden sposób wpłyną na ucznia bo będzie molestowanie, mobbing, znęcanie się.

Trochę dystansu. Nie traktujmy każdej bzdury jako ataku personalnego. Tym tokiem myśląc każdy z nas powinien sie zamknąc w sobie, przejmowac się wszystkim co ktoś powie lub pomyśli. To jest nic. Wielu z was nie było tu w tych czasach gdzie były naprawde niezłe akcje i "atak personalny" to był wtedy a nie to co jest tu prezentowane

 

 

Heh, moja córka spędziła podstawówkę i gimnazjum w malutkiej szkole prywatnej, ale kindersztuba była tam przeogromna. Normalnie Atlantyk i Pacyfik kindersztuby.

Dostawała tam ostro po dooopie, ale w pozytywnym sensie.

Byłem ciekaw co z tego będzie, bo wyznaję zasadę, że co nas nie zabije to nas wzmocni.Wytrzymała to.

Teraz jest już dorosła. I nie jest matołkiem. Ani życiowym, ani intelektualnym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polubiłbym ale brakło mi lajków

 

Wpłynie to na nią lepiej niż to co jest teraz proponowane. Nauczy sie życia i komunikacji z innymi a rówieśnicy. Polecą z płaczem bo ktoś mu powiedział że ma gorsze buty zamiast stanąc i odpwiedziec cieta ripostą i umie bronic swojego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ludzie nie przesadzajmy. Niedługo posiadanie innego pogladu niż inny user na forum będzie "atakiem personalnym"

 

To już podobne do tego jak słynne w mediach że jakiś kraj "wyraził zaniepokojenie"

 

Kuba obrażanie kogoś to nie jest inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polubiłbym ale brakło mi lajków

 

Wpłynie to na nią lepiej niż to co jest teraz proponowane. Nauczy sie życia i komunikacji z innymi a rówieśnicy. Polecą z płaczem bo ktoś mu powiedział że ma gorsze buty zamiast stanąc i odpwiedziec cieta ripostą i umie bronic swojego zdania

Tak zwane bezstresowe wychowanie, którego model przyszedł do nas razem z transformacją ustrojową, zabija w człowieku cechy, które wywindowały go na szczyt ewolucyjnej drabiny.

Jesteście, albo niebawem będziecie ojcami. Warto o tym wiedzieć.

 

Koniec OT.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kuba obrażanie kogoś to nie jest inne zdanie.

 

Wojtek ?

O jakim obrażaniu mówisz ? Nie przeczytałeś dokładnie mojej wypowiedzi.

Niedługo napisze że nie lubie HE1000 to nie wiem (przepraszam za przykład to nic personalnego) Baele lub saudio poczują się obrażeni moim poglądem i powiedzą że zostaną zaatakowani personalnie bo oni uważają inaczej i ich zmysł poczuł sie dotknięty albo ja sie poczuje dotknięty bo ktoś nie piał z zachwytu nad moimi k1000

 

Ludzie zaczną obrażac się o każdą bzdure. Pamiętaj byłem adminem i widziałem powody raportów. Ludzie zgłaszali absurdalne rzeczy tego typu co przytoczyłem wyżej że poczuli sie obrażeni i co powiesz ?

Kto oceni co jest obrazą a co nie ? Obraza zależy nie od tego kto mówi ale przeważnie od tego jak to odbiera. Ktoś może sie obrazic za wszystko za to że wejdzie do Ciebie do sklepu a ty spojrzysz na niego nie w taki sposób jak trzeba i poczuje sie urażony.

 

Poruszam temat absurdu, który nas dotyka :) apeluje o nie przesadzanie rozsądek i nauczenie się po prostu bycia czasem kaczką bo to naprawde ułatwi życie a i forum nie będzie bezkształtną masą bez żadnych osobistości :0

Edytowane przez aallen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen czytałeś?

Cytat:

Wulkan pomylił fora. Branie kredytów i dorabianie filozofii audiofilskiej do czegoś, co nie jest tego warte to nie tutaj. My normalni ludzie, za sprzęt płacimy, od sprzętu wymagamy, sprzęt używamy, nie idziemy ze sprzętem do łóżka. Bo i gniazdo na ogół nie naszego kalibru, ani też dzieci specjalnie mieć się z tego nie będzie."

Wiem był uśmieszek, ale "my normalni" to nic nie sugeruje ???

Sorry Evil ale moderator ma wyższe normy.

 

Łóżko itd. dodali Ci co nawet na oczy nie widzieli sprzętu, a zawsze mają coś merytorycznego do powiedzenia.

Rozumiem Grubbbego bo próbuje przekonać Wulkana do swojego świata, ale nie rozumie jednej rzeczy, że mu się to nie uda,

to trochę tak jak rozmowa inżyniera z humanistą i pytanie Panie o czym Ty zemną rozmawiasz ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności